Announcement

Collapse
No announcement yet.

Serije - komentari, utisci, priče u prazno...

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by Ricma View Post
    Na stranu mog trolovskog posta, Deneris donosi generalno gomilu glupih odluka i neke od tih je dovode u zivotnu opasnost i sve je za sada uspela da prezivi.Da joj svi mrtvi likovi pozavide na tome.Nista ona nije puno bolja od Sersei, ako i to moze da se kaze.Obe zapravo misle da su neprikosnovene, a prave bas glupe kikseve koje ce ih u jednom trenutku kostati zivota.
    U Mocartu je kvota 1.8 na Deneris i njeno vladanje Vesterosom.


    Послато са PSP7551DUO уз помоћ Тапатока

    Comment


    • Odlicna treca epizoda Rick and Morty, ovolika doza kreativnosti se retko vidja i bas odskace od sablona animiranih serija.Jeste glupost i malo znaju da preteraju, ali toliko naredjaju sa dobrim forama da ti postane zabavno.Zbog toga sam i zavoleo seriju.A i scena nakon kredita je odlicna.

      Comment


      • Da ce crknut ovaj Dzejmi ka da bi se ponovo rodio,kako ga mrzim smece malo incestoidno,gadno,pih.Zajedno sa ovim Bronom.Nego naravno da se to nece desit oni su kao simpaticni publici pa moraju da ih drze sto duze u seriji.Za Deneris se ne moze reci da je ista kao Sersei,volio bi da cujem sta im je to zajednicko osim velike ambicije da vladaju,na sasvim drugaciji nacin postizu svoje ciljeve,ova je incestoidna drolja,krvolocni ubica,a druga je ipak pravedno divno stvorenje

        Comment


        • Ne diraj Dzejmija - Dzejmi je legenda. Jeste da je ubio Kralja kome je bio zaklet da ga sluzi, ali je to uradio zarad viseg dobra. Ne znam koliko si upucen ali ludi kralj Eris je hteo da spali celu Kraljevu Luku divljom vatrom, samo sto ga je Dzejmi Lanister u to vreme Vitez kraljeve garde koji ga je cuvao u Crvenoj Tvrdjavi - lukav potez Erisa da drzi Dzejmija uz sebe kako bi onemogucio tada neutralog Tivina Lanistera da aktuje protiv njega - ubio da bi ga sprecio u ludackoj nameri. Idemo dalje, ne znam koliko je jos poznato ali Dzejmi je oduvek bio veran svojoj sestri (lol kako to bolesno zvuci) nikada osim nje ni sa jednom drugom zenom bio nije, dok se ova jebala sa svim i svacim (muskarci, zene, nebitno) sto iz koristi, sto iz strasti...
          Onda Bron, postujem sto ga ne volis, ali snalazljivijeg lika naci necemo u citavom Vesterosu, a i sire. Mnogo jak baja, opasan, a u isto vreme i jedan od najboljih boraca sveta. Ne znam ni koliko je ovo poznato sirem auditorijumu, ali nesto pre Tirionovog sudjenja borbom, nesto malo pre nego sto ga je Oberin Martel uzeo za svog sticenika i odlucio da se bori za njega, Bron je bio kepecova prva opcija. S tim sto je LEGENDA to odbio zbog prevelikog rizika. A mogao je da dobije Planinu, ne moze niko da me ubedi da nije, sto je i sam izjavio - i upotrebio bi taktiku slicnu kao i Oberin (samo sto bi se on borio macen, a takodje bi bio lako oklopljen, znaci imao bi daleko manji domet u odnosu na Oberina a i u odnosu na Ser Gregora koji koristi dzinovsku tuhendaru) - plesao bi oko Planine dok se ovaj ne umori i mrcvaio bi ga i eventualno dobio. Jedino sto je to bio prevelik rizik za njega, tacnije da je dobit bila veca - da je Tirion u tom trenutku bio u poziciji da mu ponudi nesto konkretnije: bolju zaradu, zamak, brak sa nekom plemkinjom - on bi tu borbu prihvatio i pobedio bi ubedjen sam u to. Ali je Tirion bio u veoma nepovoljnom polozaju, omrazen od svih, optuzen za veleizdaju i ubistvo svoga sestrica, Kralja Dzofrija, nije imao nikakvu bitnu funkciju, a bio je prezren cak i od svoje porodice - ponajvise od njih (sem od Dzejmija naravno koji ga je kasnije i spasao). Tako da Bronu u tom trenutku obecanja o nekoj eventualnoj nagradi koju bi dobio ako i kada se Tirion vrati na poziciju koja ce mu garatnovati moc i mogucnost da tu nagradu Bronu isplati - dodeli, nije bilo dovoljno.

          Mozda sam malo otisao daleko sa ovom dvojicom, ali su mi jedni od omiljenih likova, a i glumci koji ih glume su odlcni, pa zelim da ih odbranim od nemilosrdnog Ivana

          Za Sersei i Deneris se slazem. I ako imaju neke slicnosti i moze nekakva paralela da se povuce izmedju njih dve, opet su veoma razlicite i njihovi motivi, a najpre sredstva koja koriste da dobiju ono sto zele se sustinski razlikuju. O tome ko je bolji covek ne treba ni diskutovati. S tim sto i Deneris pokazuje (makar u seriji) po malo, cija je cerka.
          Last edited by Sandugp; 08-08-17, 22:59.
          sigpic

          Always somewhere Miss you where I've been I'll be back to love you again

          U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll.Dozivaš kišu.
          Ili da mazneš neku lepu ribu. Samo je bezveze kada se probudiš….

          Comment


          • Денерис није инцестоидна

            Санду, споменуо си да је Брон један од најбољих бораца на свету што је можда и истина, али волео бих када би ми рекао по твом мишљењу која су 2 најјача броца у 7 краљевства кроз целу историју?

            Ја мислим да је Роберт Баратеон 1, али не могу никако да се одлучим за другог.

            Comment


            • Dzejmi Lanister i Baristan Selmi.
              sigpic

              Comment


              • Ne mrzim ja toliko Brona i Dzejmija pogotovo Brona koji je bio simpatican prvih nekoliko sezona ali sam bio pod utiskom ove 4 epizode,iznervirase me zamalo mi zmaja ubise,a i Deneris sto bi mi posebno tesko palo.Ali ne mogu da prihvatim ovo brat-sestra odnos,nekako bi to pomalo lici na neku propagandu zapadnu o slobodnoj ljubavi,mada kad vidim facu onog Martina mislim da smo i dobro prosli kakve sve bolesti ima onaj covjek u glavi,izgleda mi kao neki matori pedofil-perverznjak-manijak koji se krije po parkova.Ne znam samo nek se kolju sto vise,hocu sto vise Lanisterske krviiii

                Comment


                • Originally posted by Vladan View Post
                  Dzejmi Lanister i Baristan Selmi.
                  Баристан Селми је у ужем избору, али нисам сигуран да ли је Џејми бољи од Роберта, Сер Артура Дејна, можда чак и Оберина итд. У тренутку не могу да се сетим, али има гомила квалитетних бораца.

                  Originally posted by Ivan_pg View Post
                  Ne mrzim ja toliko Brona i Dzejmija pogotovo Brona koji je bio simpatican prvih nekoliko sezona ali sam bio pod utiskom ove 4 epizode,iznervirase me zamalo mi zmaja ubise,a i Deneris sto bi mi posebno tesko palo.Ali ne mogu da prihvatim ovo brat-sestra odnos,nekako bi to pomalo lici na neku propagandu zapadnu o slobodnoj ljubavi,mada kad vidim facu onog Martina mislim da smo i dobro prosli kakve sve bolesti ima onaj covjek u glavi,izgleda mi kao neki matori pedofil-perverznjak-manijak koji se krije po parkova.Ne znam samo nek se kolju sto vise,hocu sto vise Lanisterske krviiii
                  Мартин је доста историјских догађаја убацивао у кињге, па немој да те чуди што има инцеста толико с обзиром на историју Енглеза.

                  Иначе, ако Џон и Денерис буду заједно, како ти то неће сметати?
                  Last edited by Победа; 08-08-17, 23:25.

                  Comment


                  • Ona mu je tetka to je ipak malo prihvatljivije,a i krv Targerijana ne smije previse da se razvodnjava
                    Ps Ipak se nadam da do toga nece doci,mislim da ce jedno od njih dvoje morati do kraja serije da crkne tako da nista od toga.
                    Last edited by E1_PG; 08-08-17, 23:28.

                    Comment


                    • Robert Barateon nije ni blizu.
                      Najbolji borac je Ser Artur Dejn - Jutarnji Mac. Kroz istoriju imamo jos nekoliko mnogo mocnih fajtera tipa Dzerald Hajtauer, Baristian Selmi, Dankan Visoki, Demon Targerijen i mozda jos neko ako se setim napisacu.
                      Trenutno (u vreme koje prati radnju knjiga i serije) imamo Dzejmija Lasnitera kao najjaceg borca bez premca, pre nego sto je izgubio desnu saku; Brijenu od Oporja - u knjizi postoji odlican deo gde se Dzejmi seca njihove borbe i u sebi toliko nahvali Brijenu, nesto kasnije i deo gde ona uradi isto; Ned Stark, braca Klegani Gregor i Sendor (Planina i Pseto); Oberin Martel, Bron.
                      Ali je jedan od najboljih i verovatno jedini koji bi se mogao nositi po samoj vestini i talentu sa Dzejmijem Korin Polusaka. Cuveni izvidnik i Zakleti Brat Nocne Straze, koji je izgubio nekoliko prstiju desne ruke u borbi pa vremenom naucio da se levom bori podjednako dobro kao sto je umeo i desnom. E to je borac nevidjeni, njegov skil je slicno kao i Oberinov vrlo lako protracen od strane Martina Dzejmi trenutno ide Korinovim putem.
                      I naravno moramo napomenuti Dzona Sneznog koji vredno vezba svaki dan i sve je bolji i bolji. Verovatno ce do kraja serijala postati i najbolji. Vec je medju najboljima. Njegov progres - napredak je mnogo bolje opisan u knjigama.
                      Last edited by Sandugp; 08-08-17, 23:34.
                      sigpic

                      Always somewhere Miss you where I've been I'll be back to love you again

                      U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll.Dozivaš kišu.
                      Ili da mazneš neku lepu ribu. Samo je bezveze kada se probudiš….

                      Comment


                      • Sto mi obrisaste post, sprdao sam se
                        Originally posted by Dekinjo
                        Šta mislite da su Livepulu poništili dva čista gola, a Sitiju nisu. Koliki bi bio rezultat? Pa 3:3
                        Originally posted by La Jugoslavia
                        Crvena zvezda je naša, iako je oteta, ona je naša, iako je okupirana. A da je oteta i okupirana, to stoji i to jeste, apsolutno se slažem.

                        Comment


                        • Arja ce da im se na.ebe majke svima,kakav crni Dzejmi,Oberin i ostali bezveznjaci.Ono je zmaj.

                          Comment


                          • Nasao sam deo iz knjiga:

                            "He was weak from imprisonment, and chained at the wrists. No knight in the Seven Kingdoms could have stood against him at his full strength, with no chains to hamper him. Jaime had done many wicked things, but the man could fight! His maiming had been monstrously cruel. It was one thing to slay a lion, another to hack his paw off and leave him broken and bewildered.
                            Brijena o Dzejmiju. Kada se priseca njihove borbe neposredno nakon sto ih je Kejtlin poslala u Kraljevu Luku, zarad dobrobiti Sanse i Arje. Prva recenica je najbitnija. Za vreme te borbe je bio preslab od suznickog zivota (nekoliko meseci je prove okao suzanj u Brzorecju u najgoroj tamnici, slabo hranjen, konstantno okovan), a druga samo potvrdjuje prvu, jer je cak i za vreme borbe sa Brijenom bio u lancima. Poslednja slikovito prikazuje kakv je greh napravljen
                            sigpic

                            Always somewhere Miss you where I've been I'll be back to love you again

                            U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll.Dozivaš kišu.
                            Ili da mazneš neku lepu ribu. Samo je bezveze kada se probudiš….

                            Comment


                            • Originally posted by bici View Post
                              Sto mi obrisaste post, sprdao sam se
                              Dusmani ... ali u pravu si, i ako je bilo kroz salu; mozda smo svi a ponajvise ja smorili malo ljude i "udavili" ovu temu. Ne bi bilo lose da je GOT od samog starta imao sopstvenu temu. Sada mislim da je kasno - ili mozda nije?
                              sigpic

                              Always somewhere Miss you where I've been I'll be back to love you again

                              U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll.Dozivaš kišu.
                              Ili da mazneš neku lepu ribu. Samo je bezveze kada se probudiš….

                              Comment


                              • Sto mi bez pardona brisete moje vickaste postove, smije li javit onaj ko je obrisao

                                Originally posted by Sandugp View Post
                                Dusmani ... ali u pravu si, i ako je bilo kroz salu; mozda smo svi a ponajvise ja smorili malo ljude i "udavili" ovu temu. Ne bi bilo lose da je GOT od samog starta imao sopstvenu temu. Sada mislim da je kasno - ili mozda nije?
                                Ma meni samo bedak sto ne mogu vise da ulazim da citam o filmovima i serijama. Tj smaranje je citati 50 postova ne bi li nasao neku preporuku ili diskusiju van granica GOTs
                                Last edited by bici; 08-08-17, 23:51.
                                Originally posted by Dekinjo
                                Šta mislite da su Livepulu poništili dva čista gola, a Sitiju nisu. Koliki bi bio rezultat? Pa 3:3
                                Originally posted by La Jugoslavia
                                Crvena zvezda je naša, iako je oteta, ona je naša, iako je okupirana. A da je oteta i okupirana, to stoji i to jeste, apsolutno se slažem.

                                Comment

                                Working...
                                X