Announcement

Collapse
No announcement yet.

Serije - komentari, utisci, priče u prazno...

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #lincizamirenesansa #twinpeaks

    Comment


    • Evo Vuk me je "naterao" da pisem mozda i ranije no sto sam mislio o sezoni 3.

      Ovaj post je vise upucen ljudima koji nisu neki fanovi Tvin Piksa (ili Linca) prvenstveno. Ne verujem da ce neki fan originalne serije da se buni, kakva god serija bila jer svi znamo pricu o pritisku producenata na Linca da otkrije ubicu Lore Palmer, na strmoglavi pad rejtinga nakong toga, na Lincovo povlacenje iz serije zbog sukoba sa raznim glavesinama, o gubljenju kompasa u sred II sezone i preranom umiranju serije. Ali stari lisac Linc je ipak ostavio nadu, kada Lora Palmer kaze Kuperu u Crnoj kolibi "videcu te opet za 25 godina".

      25 godina kasnije...

      Tvin Piks najavio, Dosije Iks nastavio i sijaset drugih serija potpuno su promenile odnos snaga TV i filma. Holivudski studiji, vec liseni bilo kakve originalnosti, udavljeni u idejama raznih rimejkova, blokbastera o istorijskim licnostima, blokbasterima o superherojima, omogucili su TVu da pruzi utociste autorima koji su imali sveze, radikalne, drugacije ideje od onoga sto se nudilo do tada. Procvat TVa ponovo, otvorilo je put Lincu da se vrati snimanju, necem sto je rekao nakon Inland Empire-a da vise nikada nece raditi.

      Linc je 1990e rusio i postavljao nove granice. Isto to radi i sada. Prvo sto upada u oci kada se pogleda TP2017 jeste promena vizuelnog stila. Filmski, prepun toplih boja, jakim osvetljenjem, vajbom 60ih zamenilo je sivilo digitalne kamere. Vizuelno Linc se dosta promenio nakon Lost Highway-a. Mullholand je najavio promenu ali tek radikalni, eksperimentalni ton njegovog vizelnog stila dosao je u punom sjaju u vec pomenutom Inland Empire-u. Tvin Piks samo nastavlja tu evoluciju. Kao sto je Ruka evoluirala, tako je i Linc.

      Takodje u prve 4 epizode moze se primetiti i razlika u naraciji. Originalni Tvin Piks, koji je bio miks zanrova je ipak najcesce funksionisao kao detektivska prica i lokalna drama-sapunica. Od skakanja sa dokaza na dokaz, preko pracenja zamsrenih veza gradjanja Tvin Piksa, do skeceva o kafi i pitama sa visnjama, nadrealnih momenata koji ukljucuju snove do slepstik komedije. Novi TP brise sve to i za sada izgleda kao jako nelinerana drama sa jakim uplivom nadrealnog, misticnog i eksperimentalnog. Ako mislite da postoji trenutno nesto surovije na TVu (pa cak i taj toliko hvaljeni Handmaiden Tale), bolje se zapitajte ponovo. Prva epizoda donosi jedan od najjezivijih momenata u novijoj istoriji TV.

      Sa muzicke strane tematske melodije raspolozenja ili odredjenih likova Andjela Badalamentija vise nema (tek pred kraj 4 ep imamo jedan nostalgican momenat, ali mislim da ce ostati samo na tome, momentu). Zlokobna atmosfera od prvog kadra, sa uznemirujucim zvucima industrije malo vracaju Linca korenima i Eraseheadu. Atmosfera je mnogo mracnija i morbidnija. E da, novi TP se za sada najmanje desava u Tvin Piksu. Linc je resio da siri mitologiju, izlazeci iz sigurne zone. Njujork, Juzna Dakota, samo su neka od mesta na koja nas Linc vodi u ovom svom rolerkosteru. Likova ima dosta, ima i starijih i puno novih koje cemo tek upoznati detaljnije. Sjajnu numeru "Shadow" sam vec postavio.

      Na kraju mogu samo da kazem da sam presrecan sto ce sezona da ima 18 epizoda (!!!) sto je jos jedan od dokaza rusenja standardnih novijih konvencija od 10ak epizoda po sezoni. Ako ga Showtime pusti na miru da radi sta je zamislio sigurno ce Tvin Piks opet rusiti granice, pomerati kvalitet, donoseci dah svezine, inovacije, evolucije isto kao i pre 27 godina.
      sigpic

      Comment


      • Mrsko mi je u vecini slucajeva da vodim monolog za jednu seriju koju pratim, a kada neko napise detaljan post kao Erik sinoc za Twin Peaks svaka rec je suvisna jer je skoro sve receno u ''kratkim'' crtama i tad mi je mrsko bilo sta da napisem na datu temu.

        Comment



        • http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

          Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

          sigpic

          Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
          with experience.

          Comment


          • Originally posted by bojanaBG View Post
            Nisam ni sumnjao ko će objaviti. Zakuvalo se žestoko. Šta će sve biti onda u osmoj sezonu, mogu misliti.
            UEFA Champions League (13) - RECORD, La Liga (34) – RECORD, Copa del Rey (19), Supercopa de España (11).

            Comment


            • Originally posted by bojanaBG View Post
              Jebem li ti lebac, sada sam tek video.
              Prvi put cemo biti u prilici da gledamo Dotracku konjicu u svom punom sjaju. Videcete sta su sve ti "momci" sposobni da urade.
              sigpic

              Always somewhere Miss you where I've been I'll be back to love you again

              U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll.Dozivaš kišu.
              Ili da mazneš neku lepu ribu. Samo je bezveze kada se probudiš….

              Comment


              • Da li se jos neko plasi da ce nova sezona ustvari zavrsiti sa onim sto je GoT cinilo... pa GoT-om? Znaci spletke, intrige, prevare, namestaljke, previranja itd... Vec da ce sve da se pretvori u jedan spektakl borbi fest?

                Na kraju ce svi da sklope pakt protiv Walkera i cela prica ce biti besmislena.
                sigpic

                Comment


                • Originally posted by Erik View Post
                  Da li se jos neko plasi da ce nova sezona ustvari zavrsiti sa onim sto je GoT cinilo... pa GoT-om? Znaci spletke, intrige, prevare, namestaljke, previranja itd... Vec da ce sve da se pretvori u jedan spektakl borbi fest?

                  Na kraju ce svi da sklope pakt protiv Walkera i cela prica ce biti besmislena.
                  Poznajuci Martina, cisto sumnjam da ce sve da bude bas tako jednostavno. A i ova dva producenta, koliko god da su okrenuli tocak na svoju vodenicu i koliko god ce tek da okrenu, ne verujem da ce bas toliko da uproste. Zapamti sta sam ti rekao - napisao.
                  sigpic

                  Always somewhere Miss you where I've been I'll be back to love you again

                  U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll.Dozivaš kišu.
                  Ili da mazneš neku lepu ribu. Samo je bezveze kada se probudiš….

                  Comment


                  • House of Cards
                    sigpic
                    "IF YOU CAN MEET WITH TRIUMPH AND DISASTER
                    AND TREAT THOSE TWO IMPOSTORS JUST THE SAME"

                    Comment


                    • Odgledah sinoć Battlestar Galacticu, one 2 mini epizode iz 2003. Ja sam jedan od mozgova koji je pogledao seriju iz 2004., a da pre toga nisam pogledao ove 2 "mini-epizode" iz 2003. godine....

                      Toliko mi je lepo legla da ću ponovo da pogledam seriju. Ionako je prošlo par godina od kad sam je poslednji put gledao... Prebrutalna serija...
                      I LOVE HOUSE MUSIC!!

                      Comment


                      • Ja sam se navukao na Everybody hates Chris
                        sigpic

                        #PRAVDA ZA BRAĆU

                        Comment


                        • Pa HoC

                          Druga scena prve epizode je prekucala zivot
                          sigpic
                          "IF YOU CAN MEET WITH TRIUMPH AND DISASTER
                          AND TREAT THOSE TWO IMPOSTORS JUST THE SAME"

                          Comment


                          • Večeras finale Prison Breaka.
                            UEFA Champions League (13) - RECORD, La Liga (34) – RECORD, Copa del Rey (19), Supercopa de España (11).

                            Comment


                            • Ima neko dobar torent za house of cards? sve neki laznajci za sada

                              Sent from my LG-D290 using Tapatalk

                              Comment


                              • Originally posted by straxx90 View Post
                                Ima neko dobar torent za house of cards?

                                House of Cards S05E01
                                UEFA Champions League (13) - RECORD, La Liga (34) – RECORD, Copa del Rey (19), Supercopa de España (11).

                                Comment

                                Working...
                                X