Announcement

Collapse
No announcement yet.

Serije - komentari, utisci, priče u prazno...

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • E vala mjesec dana po zavrsetku serije stvarno necu spojler koristiti
    sigpic

    Comment


    • Originally posted by Vladan View Post
      Prva sezona je najbolja svih vremena od svih serija, ali ja se bojim za drugu i ostale sezone, volio bih da je tu zavrseno, to bi bio kraj, nesto najbolje je snimljeno i na tome ce ostati i nece se rusiti ugled, jer ako ne zadrze ovaj nivo nece biti dobro. Mada opet Nolan i HBO, znaju sta rade vjerujem. Reddit i kritika nikad nisu reagovali na neku seriju kao sad na WW.
      Ne verujem da ce naredne sezone biti mnogo losije, stavise. A i ako budu, sumnjam da ce biti neki drastican pad u kvalitetu u odnosu na prvu.
      I meni je jedna od najboljih sezona (ako se samo sezone gledaju) ali bih morao dobro da razmislim i da analiziram pre nego je stavim na sam pijedestal.
      sigpic

      Always somewhere Miss you where I've been I'll be back to love you again

      U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll.Dozivaš kišu.
      Ili da mazneš neku lepu ribu. Samo je bezveze kada se probudiš….

      Comment


      • Slazem se i ja sam ihposmatrao kao ljude i bio uz njih sve vreme. Svaku ep mislim to je to, probilo se, rodila se svesy i svaki put se razocaram.

        Generalno je serija jako teska za gledanje, jako tragicna i depresivna. Potresna scena kada Entoni kaze "nisi trebao verovati nama ljudima".

        Btw sto se glume tice, jako nekonstantno ali mislim da je Dzefri Rajt odneo pobedu, sa Harisom kao jakim drugim mestom.
        sigpic

        Comment


        • Originally posted by Vladan View Post
          E vala mjesec dana po zavrsetku serije stvarno necu spojler koristiti
          nemoj slučajno teško je to mnogo....ccccc

          Svi na ignor!!
          Last edited by miloolja; 21-12-16, 13:43.
          sigpic

          Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
          But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

          Comment


          • Desavalo se x puta da serija prekuca u prvoj sezoni ili prve dvije pa da padne posle osjetno. Homeland, Mr Robot, Dexter...

            Za nesto vise od mjesec dana krece poslednja sezona serije koja padala nije



            Meni Entoni bez premca Erice, i on se nevjerovanto mijenjao tokom sezone. Rekao sam vec, od simpaticnog cikice, do brutalnog tiranina i na kraju neko iskupljenje i neko ko razumije patnje svojih kreacija, a kakvo vidjecemo vec. Iako je on za mene jedan oed najboljih glumaca ikad uvijek se nanovo odusevim kako je mocan i kakvu facu ima i kakvu emociju donosi tim pogledom i govorom
            sigpic

            Comment


            • Originally posted by Erik View Post
              Dubinu likova koji su ustvari svi programirani?

              Znaci cak na kraju kada sam mislio da je Tendi Njutn postala svesna ispostavlja se da je i ona programirana da uradi sta je uradila. Sustinski samo Albert i Dolores, malo manje Vilijam i to je to o nekoj dubini. Cak su nam i Entonija ostavili nedorecenog, kada/zasto se desio preokret u njegovoj glavi.

              Svakako nebitno, ti si fasciniran, ja nisam, ok. Tebi se beseBoyhood nije svideo, ja bio odusevljen... Boze moj.

              Meni su moji razlozi savrseno jasni i jaki, nema potrebe da trosimo "papir" na besmislenu diskusiju .
              Mev (Tedi Njutn) je i dalje misterija .... Ne zna se da li se na samom karju (kada sedi u vozu) ipak pobegla od svog programa ili je i to Fordova zamisao. A njena gluma je svakako odlicna - vrhunska.
              Entoni uopste nije nedorecen samo ako se malo razmisli Erice. Preokret u njegovoj glavi se nikada nije ni desio, on je oduvek bio na strani svojih kreacija i zeleo isto sto i Arnold za njih, samo sto su mu metode i plan bili malo drugaciji od Arnolfdovih (kompleksniji, zamrseniji, duzi) samim tim i teze ostvarljiviji. Ali je na kraju uspeo.
              sigpic

              Always somewhere Miss you where I've been I'll be back to love you again

              U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll.Dozivaš kišu.
              Ili da mazneš neku lepu ribu. Samo je bezveze kada se probudiš….

              Comment


              • Da, slazem se za nju, mada bih rekao da je program ipak.

                A za Entonija se ne bih bas slozio ali ogradjujem se jer svakako planiram jos jednom da pogledam.
                sigpic

                Comment


                • Ne znam je li program ili Ford dovoljno dobro poznaje svoje kreacije i zna da nece napustiti park. Mislim da ih ne zeli u spoljnom svijetu jos uvijek i da joj je cak dao priliku da odluci oce li da izadje, ali da je znao da je emocija oko djeteta prejaka i da nece izaci.
                  sigpic

                  Comment


                  • Cim ti gledas jos jednom, to znaci da te zaintrigiralo.
                    Procitaj onaj ogromni post koji sam napisao u spoileru neposredno po zavrsetku sezone. Potrudio sam se tu da objasnim sve - nadam se da ce ti biti koristan.
                    sigpic

                    Always somewhere Miss you where I've been I'll be back to love you again

                    U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll.Dozivaš kišu.
                    Ili da mazneš neku lepu ribu. Samo je bezveze kada se probudiš….

                    Comment




                    • sigpic

                      #PRAVDA ZA BRAĆU

                      Comment


                      • Originally posted by Vladan View Post
                        Ne znam je li program ili Ford dovoljno dobro poznaje svoje kreacije i zna da nece napustiti park. Mislim da ih ne zeli u spoljnom svijetu jos uvijek i da joj je cak dao priliku da odluci oce li da izadje, ali da je znao da je emocija oko djeteta prejaka i da nece izaci.
                        Ona ce ostati u parku - to je sada vec izvesno, samo je pitanje, gde ce, sta ce, kako ce. Da li ce se prikljuciti Dolores i ostalima, ili ce opet voditi svoju neku zasebnu pricu.
                        U sustini jedno je sigurno. U koliko Vilijam pogine - u nekoj od narednih sezona - zna se ko ce biti njegov egzekutor, gresnih ljudi zadnji tutor
                        Za emociju si u pravu, jaka je i prejaka - i ako je samosvesna i zna da to u stvari nije njeno pravo dete i da je domacin kao i ona. Opet - vuce.
                        sigpic

                        Always somewhere Miss you where I've been I'll be back to love you again

                        U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll.Dozivaš kišu.
                        Ili da mazneš neku lepu ribu. Samo je bezveze kada se probudiš….

                        Comment


                        • Mozda je ww nesto najbolje napisano za tv u poslednjih ne znam koliko godina ali nikad nece biti bolja serija od Losta, bar za mene. Ww jeste brutalna serija ali meni licno je Lost bio mnogo zanimljiviji nakon prve sezone.

                          Meni cak i nisu ti obrti bili toliko zanimljivi, jedva da im dajem prelaznu ocenu, mene je fascinirala serija zbog raznih pitanja koje postavlja, na koje odgovara, zbog briljantnosti pisanja. A sami obrti i analiza dogadjaja koji bi mogli da se dese, i ne privlaci me toliko. Kao ni analiza samog toka priče kao zasebne celine.
                          Last edited by bici; 21-12-16, 13:06.
                          Originally posted by Dekinjo
                          Šta mislite da su Livepulu poništili dva čista gola, a Sitiju nisu. Koliki bi bio rezultat? Pa 3:3
                          Originally posted by La Jugoslavia
                          Crvena zvezda je naša, iako je oteta, ona je naša, iako je okupirana. A da je oteta i okupirana, to stoji i to jeste, apsolutno se slažem.

                          Comment


                          • Saće Ljuba da ti da lajk.. zbog Losta, naravno
                            sigpic

                            Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                            But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                            Comment


                            • Originally posted by miloolja View Post
                              Odgledao si celu? Svaka čast, ja stigla do 6te, još pola.
                              Jedini epitet koji imam je zanimljivo... al dobro, ti preokreti tek stižu, jel?
                              I uvek me mnogo nerviralo kada ne delim ushićenja drugih, pogotovu filmovima i serijama i onda mi je lakše kada ima i drugih koji misle slično
                              Nije baš samo do mene
                              Stiže kao neki preokret u zadnjoj epizodi, inače prvih devet i po epizoda recimo da bih opisao ovako:



                              Ne sumnjam da je ovo vrhunski odrađeno i da je ovima sa visokim IQ ovo zanimljiva serija, ali nama sa prosečnom inteligencijom je dosta teška za gledanje.

                              Ukusi su različiti i poštujem svačije mišljenje, ali meni su ipak BB, Wire, Homeland, TD mnogo zanimljivije od ovoga, Sopranove još nisam gledao, a GoT ni ne planiram da nastavljam posle prve sezone.

                              Ipak je ovo nešto sasvim drugačije od svega što sam gledao tako da je ne treba porediti sa bilo čime.

                              Comment


                              • Veruj mi, nema to veze sa inteligencijom, taman posla da svi gledamo na stvari isto, čak i slično... o tumačenjima, afinitetima, percepcijama da ne govorim...a tek o sedmoj umetnosti. To je sve razbribriga Goxy. Najgore je kad se osećaš da ti se nešto nameće, to pomodarstvo.. ono čuveno must have & must see... budalaštine. Opušten i individualni pristup je najpametniji, bar danas za svakog ima ponešto, a posebno mi je draga činjenica da te ova savremena tehnologija može vratiti unazad ako si nešto propustio ... i uvek te negde nešto čeka... recimo Kazablanka
                                Moje se liste samo povećavaju... tako da ću imati šta da radim u penziji jednog dana, ako ne pre naravno
                                Last edited by miloolja; 21-12-16, 18:28.
                                sigpic

                                Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                                But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                                Comment

                                Working...
                                X