Announcement

Collapse
No announcement yet.

Serije - komentari, utisci, priče u prazno...

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Jbg, njih trojica su bukvalno show, nosili su TG, pola gledalaca automobili i ne zanimaju. A vec su od prve epizode krenuli da im izmisljaju kontroverze. Eboladrome

    Originally posted by Sandugp View Post
    GOT
    Posto cemo se sledece godine putem Brenovih vizija verovatno vracati opet malo u proslost i to u Godinu Laznog Proleca i na cuveni turnir u Harendvoru, evo jednog odlicnog videa na koji sam nabasao danas:

    https://www.youtube.com/watch?v=0RMYffnJge4
    Rade to vec poslednje 2-3 sezone, to je specijalni materijal koji se dobija kada kupis BluRay. Dosta toga su vec pokrili na prethodnim. Btw, ja sam bas na sajmu konacno uzeo onu knjigu "Svet leda i vatre" odakle uglavnom i vade materijal za to, bio je bas dobar popust, nisam mogao da odolim
    Last edited by s_hyperion; 22-11-16, 20:21.

    Comment


    • Nesto sam razmisljao da napravim onako grubi vremenski prikaz bitnih desavanja u WW. Cisto da imamo bolji uvid. Pa ovako bi to otprilike trebalo da bude:

      Spoiler

      - Pre trideset + godina - park je otvoren, Dolores je napravljena, i gradic sa crkvom izgradjen
      - Arnold umire Ford pravi Bernarda
      - MIB prvi put posecuje park, Vilijam prvi put posecuje park (i ima zanimljiv uvod sa plavusicom), Logan je vec bio tu u nekoliko navrata ranije
      - Vilijam srece Dolores
      - Vilijam i Dolores krecu u avanturu da pronadju Arnolda (verovatno), Dolores se seca gradica sa crkvom (mesto gde je najverovatnije napravljena i mesto koje smatra domom)
      - MIB ubija Mev
      - Mev je premestena u bordel
      - Ford planira da ubaci novu grandioznu pricu sa Vajatom, otkrivamo da je Bernard "domacin" (robot), Elsi umire, Tereza umire
      - MIB i Tedi krecu u potragu za lavirintom, Vajatova prica je ubacena i odvija se, MIB prepoznaje plavusicu ovoga puta u drugoj ulozi
      ......


      To bi bilo to, i ne zaboravimo naravno da se sve to odvija u vremenskom periodu od preko 30 godina i da razmaci tj vreme izmedju ovih dogadjaja nije uvek isto, nekada prodje mnogo, a nekada znatno manje vremena.
      E sada, moguce je da sam se ja negde zajebao
      Spoiler
      (najvise me kopka kada je tacno Bernard napravljen)
      , zato ne bi bilo lose da jos ljudi odavde ubace makar neku sugestiju ili svoje vidjenje.
      Last edited by Sandugp; 23-11-16, 08:32.
      sigpic

      Always somewhere Miss you where I've been I'll be back to love you again

      U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll.Dozivaš kišu.
      Ili da mazneš neku lepu ribu. Samo je bezveze kada se probudiš….

      Comment


      • Imam ja jednu sugestiju samo ne znam kako se ovde obelezava spojler?

        Comment


        • Prvo klikni na ikonicu Sp (odmah ispred ikonice za fejs), pa unutra piši, tako je najlakše
          sigpic

          Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
          But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

          Comment


          • http://prntscr.com/dau890

            Iz nekog razloga mi je to polje prazno, odnosno ne pise nista kao ni na par narednih opcija pa zato nisam video. Hvala uglavnom


            Sandugp evo ti jedna sugestija:

            Spoiler
            Kazes:
            - MIB prvi put posecuje park, Vilijam prvi put posecuje park (i ima zanimljiv uvod sa plavusicom), Logan je vec bio tu u nekoliko navrata ranije

            E pa ja mislim, kao i velika vecina ljudi, da su William i MiB jedan isti covek i da su u seriji 2 timeline-a. Prvi je pre 30 godina kad William(MiB) prvi put dodje u park, upozna Dolores itd. itd. a drugi se odvija u sadasnjnosti i tu MiB(William) trazi lavrint itd. itd. U jednom trenutku Williamu se nesto desilo pa je postao "zao" odnosno ovo sto je MiB sad a u poslednjoj epizodi smo saznali i sta mu se desilo (zena mu se ubila i ostalo) To se moze primetiti recimo i po sesiru, William nosi beli sesir pre 30 godina (kao dobar je) pa ce onda sledeci put kad bude dosao u park posle svega sto mu se desilo verovatno uzeti crni sesir ( kao los je sad, zao). E sad to je samo teorija, na netu ima milion dokaza za i protiv te toerije tako da se nista ne zna. Moje misljenje je da jesu jedan isti covek. Takodje i za Bernarda postoji teorija al to ne mogu sad

            Comment


            • Pa mislim i ja brate, ali sam to tako naveo jer zvanicno jos uvek nije potvrdjeno - i ako se vidi iz aviona.
              A sve te teorije koje pobijaju tu cinjenicu su samo puko nepoznavanje i nista vise. Ni jedna nije tacna.
              Last edited by Sandugp; 23-11-16, 15:14.
              sigpic

              Always somewhere Miss you where I've been I'll be back to love you again

              U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll.Dozivaš kišu.
              Ili da mazneš neku lepu ribu. Samo je bezveze kada se probudiš….

              Comment


              • A za Bernarda ukratko:

                Spoiler
                Verovatno su Bernard i Arnold isti, odnosno Bernard je robot verzija Arnolda. Mozda je Ford ubio Arnolda, jer mu se nesto nije svidelo, pa je napravio Bernarda sa kojim je radio sve ostalo i kojeg je mogao da kontrolise. I one scene kad Bernard prica sa Dolores u onom podrumu, to je verovatno Arnold koji prica sa njom pre 30 godina i pokusava da joj kaze da unisti park. Tako neka prica je bila Sigurno cu pogledati jos jednom celu sezonu kad pogledam jos ove dve epizode, to je 100%

                Comment


                • Moguce je ....
                  Ne kazem da nije.
                  U sustini u takvoj seriji se jednostavno uvek zapitas ko je ko? I svako, ali bukvalno svako moze da bude robot.
                  sigpic

                  Always somewhere Miss you where I've been I'll be back to love you again

                  U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll.Dozivaš kišu.
                  Ili da mazneš neku lepu ribu. Samo je bezveze kada se probudiš….

                  Comment


                  • Razocaracu se ako je Sanduova teorija tacna, posto od Nolana jednostavno ocekujes vece stvari.Nepredvidljivost i misterija su njegov TM tj kod obojice.Bila ta teorija tacna ili ne, najbolja serija ove godine.

                    Sandu, kada imas vremena baci pogled na Nolanov prethodni projekat-Person of Interest.Samo uzmi odmah u obzir da je serija za klasu ispod WW, aodskace od proseka i vozi.

                    WW je definitivno jedna od onih serija koja mora da se pogleda vise puta, ja cu verovatno pre pocetka druge sezone koje ce da bude 2018 godine da obnovim gradivo.

                    Comment


                    • Uopste nije toliko lako provaliti sve to veruj mi Maricu.
                      Samo sto zivimo u doba interneta - video klipova - obajsnjenja pa svaka susa moze tim putem da se informise i da vidi odredjene teorije. 90% Tih ljudi sami ne bi skontali ovo.
                      To za MIB to jest njegovo poreklo je najociglednije postalo u ovoj poslednjoj epizodi - imamo nekoliko scena koje nam fino objasnjavaju i daju mnogo jake dokaze. ALI do tada smo isto imali odredjene smernice koje su lake za uociti kada ti neko drugi "otvori oci" i pokaze - poid tim neko drugi mislim na nerdove koji svaku epizodu fgledaju po 15 puta i pauziraju snimak na svaku sekundu i traze nesto zanimljivo. Pa onda puni srece trce na YT da okace svoj novi klip i pobru brdo subs i like ....
                      Last edited by Sandugp; 23-11-16, 15:39.
                      sigpic

                      Always somewhere Miss you where I've been I'll be back to love you again

                      U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll.Dozivaš kišu.
                      Ili da mazneš neku lepu ribu. Samo je bezveze kada se probudiš….

                      Comment


                      • Razumemo se, za neke stvari treba da si jednostavno utreniran i da obracas paznju na detalje.Ja recimo kada sam ponovo pogledao prve cetiri epizode uocio sam neke sitnice koje nisam prvi put i krenuo sam da sumnjam u neke stvari tako da neke stvari me nisu puno iznenadile, ali ne zelim da se bavim puno teorijama.Cak i neke stvari koje uocim, ostavim po strani.Zelim barem da na sekundu budem iznenadjen, a onda posle samom sebi to oduzmem kada saberem 2 i 2.Bezveze mi je da od starta znam sve pre nego sto se neka scena desi.Bas kao sto je bio slucaj sa Bernardom.U pocetku bio malo iznenadjen, ali kada sam premotao film to je bio skroz logican zakljucak i bilo je dosta hintova koji su upucivali na to.

                        Jedan moj drugar lajkovao danas Ign Adria zato sto je rekao da veoma opsirno pisu i da tako sve isprati sta je propustio u epizodi.

                        P.S.Nije gejmer
                        Last edited by Ricma; 23-11-16, 15:46.

                        Comment


                        • Jeste, ali car te serije je koliko god da ima takvih "hintova" ni jedan nije neoborivi dokaz, tako da u svakom trenutku postoji mogucnost da se nesto desi, a uopste ne mora.
                          I onda si ti opet (koliko god pazljivo pratio) u neizvesnosti.
                          sigpic

                          Always somewhere Miss you where I've been I'll be back to love you again

                          U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll.Dozivaš kišu.
                          Ili da mazneš neku lepu ribu. Samo je bezveze kada se probudiš….

                          Comment


                          • Trenutno zavrsio sa 3. epizodom WW, tezak smor od serije. Nadam se nekom zaokretu jer ovo je trenutno nista.
                            sigpic

                            Comment


                            • Originally posted by Erik View Post
                              Trenutno zavrsio sa 3. epizodom WW, tezak smor od serije. Nadam se nekom zaokretu jer ovo je trenutno nista.


                              Izdrzi Erice, to je sve sto mogu da ti kazem.... jos malo.

                              Sada salu na stranu nije iti legla a?
                              I meni je u startu bilo malo teze da je svarim, moram da priznam, ponajvise zbog gomile antipaticnih i metiljavih likova:
                              Vilijam mi je bio metilj samo takav - njegova i Loganova prica u pocetku dosadna do iznemoglosti.
                              Cak mi je i Dolores u startu antipaticna, o Tediju da ne pricam.
                              Arnold - nerd, nerdovski, najnerdovskiji.
                              Klementina - pljunuta Soraja jbt, pa nisam hteo da gledam Velikog Bata...
                              Jedino MIB i Ford sto su plenili od starta, Mev takodje rastura od pocetka do kraja, nesto kasnije i Lorens.
                              Ali vremenom se sve polako menja, pa Dolores postaje podnosljivija i Vilijam postaje manji metilj - ma sve ide kao po loju - samo sto u startu malo ne znas gde da se okrenes. Haos.
                              Ovo sto sam ti napisao da izdrzis - poslusaj me i neces se pokajati.
                              Last edited by Sandugp; 23-11-16, 18:40.
                              sigpic

                              Always somewhere Miss you where I've been I'll be back to love you again

                              U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll.Dozivaš kišu.
                              Ili da mazneš neku lepu ribu. Samo je bezveze kada se probudiš….

                              Comment


                              • Batali seriju Erice, kreni da citas Tocak Vremena.

                                Comment

                                Working...
                                X