Announcement

Collapse
No announcement yet.

Serije - komentari, utisci, priče u prazno...

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Cersei: When will I wed the prince?
    Maggy: Never. You will wed the king.
    Cersei: I will be queen, though?
    Maggy: Aye. Queen you shall be... until there comes another, younger and more beautiful, to cast you down and take all that you hold dear.


    Cersei: Will the king and I have children?
    Maggy: Oh, aye. Six-and-ten for him, and three for you. Gold shall be their crowns and gold their shrouds, she said. And when your tears have drowned you, the valonqar shall wrap his hands about your pale white throat and choke the life from you.

    Sersei je kao mlada bila ludo zaljubljena u Regara Targerijena i mastala da ce se udati za njega, usled toga ide prvo pitanje upuceno vestici. A drugo cisto iz znatizelje kada je saznala da se nece udati za princa vec za kralja.

    Naravno kada se kasnije udala za Roberta videla je da se prvi deo prorocanstva ostvaruje, tako da je pocela da veruje u isto. Onda se uplasila te mladje i lepse kraljice koja ce doci, ali je pobrkala malo loncice, jer je mislila da je Margeri Tirel ta mlada kraljica. Pa je pocela da kuje zavere protiv nje, da se obezbedi. Zbog Valonkara je mrzela Tiriona od mladosti, jer veruje da je on taj. Kasnije kako se prica odvijala, pokusavala je da mu smesti razne pakosti, cak i da ga ubije, kada je Dzofri pizda mala ubijen naravno odmah je optuzila svog mladjeg brata kepeca. Trenutno mu je glavu ucenila na basloslovno bogatstvo. A kakva je ironija moguce je da Valonkar uopste nije tirion vec Dzejmi. Mada bih ja vise voleo da to bude Tiriondza i da je iskusno zadavi na kraju.
    Last edited by Sandugp; 01-07-16, 18:41.
    sigpic

    Always somewhere Miss you where I've been I'll be back to love you again

    U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll.Dozivaš kišu.
    Ili da mazneš neku lepu ribu. Samo je bezveze kada se probudiš….

    Comment


    • Originally posted by saburo sakai View Post
      Gangrena dere kozu nevinim konobaricama ako ne upisu espreso
      A konobarima
      sigpic

      #PRAVDA ZA BRAĆU

      Comment


      • Originally posted by Avramovic View Post
        Tek sad provalim da je HoW krenuo.
        Ja sebi zamislio da ce to krenuti tek negdje sredinom jula. Vidim vec tri epizode pustene, odoh da gledam pa da se lagano razilazimo sa ovom serijom.

        Comment


        • Sem Akija, mislim da niko nije zadovoljan sto je zavrsio u toj porodici sto dovoljno govori da je kviz promasaj.

          Ja juce radio na espn-u nba kviz i ispadoh da sam San Antonio, tako da mislim da ni taj kviz nema veze sa zivotom.

          Comment


          • Dobio sam Targerijene

            Vladane oces da se menjamo ?
            Last edited by ExEric; 04-07-16, 08:25.
            sigpic

            Comment


            • Ne, posto mi je ispalo Toni Stark ipak. S tim sam vise nego zadovoljan.
              sigpic

              Comment


              • Tako mi i treba kada sam izabrao Cezar salatu...
                sigpic

                Comment


                • Pitanjce - Zar nema Dzejmi zakonsko pravo pre Sersi na Iron throne?

                  Hvala unapred.
                  sigpic

                  Comment


                  • Kao vitez Kraljeve Garde on vise nema nikakva prava pa zbog toga je i Tywin bio ljut na njega jer je odabrao to umjesto da vlada...
                    Zeljko Malnar-Nocna mora <3


                    #the return

                    Comment


                    • Originally posted by Erik Artur Bler View Post
                      Pitanjce - Zar nema Dzejmi zakonsko pravo pre Sersi na Iron throne?

                      Hvala unapred.
                      Realno gledano, Sersei nema nikakvo pravo, a ni Dzejmi. Jer kraljevstvo pripada Barateonima ne Lanisterima.
                      Tako da je najlegitimnija osoba koja bi sada mogla da sedne na taj presto neki Robertov rodjak. Valjda takvih ima (ne verujem da su svi Barateoni istrebljeni). Sersei se krunisala totalno bespravo. Jer da joj je neko od dece ziv, mogla bi da bude namesnica, dok dete ne napuni odredjeni broj godina pa bude sposobno samo da vlada. Cak i ta deca - opste nam je poznato su plod incesta tj nisu Robertova uopste i ni oni nisu zakonski naslednici bili dok su bili zivi.
                      Ona prakticno zavodi tiraniju u Kraljevoj Luci trenutno. Nema niti jednog saveznika, nema niti jednu veliku kucu uz sebe, sem sopstvene kuce-Lanistera. Nema hranu za prestonicu, jer je baba Olejna sigurno prestala da salje hranu u Kraljevu Luku. Tireli su to radili kao deo dogovora koji su imali sa Lanisterima, znaci narod trenutno drzi uz sebe jedino strahom. Ima onog pacenika Kiburna i Planinu. I jos uvek ima Dzejmija, ali sudeci po onoj poslednjoj sceni ne zadugo. Tako da je osudjena na propast. Realno.
                      sigpic

                      Always somewhere Miss you where I've been I'll be back to love you again

                      U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll.Dozivaš kišu.
                      Ili da mazneš neku lepu ribu. Samo je bezveze kada se probudiš….

                      Comment


                      • Sad će u sledećoj sezoni da se pojavi Stanis niotkuda i kaže "ja sam ćale" mič se....tipa nije ni poginuo ili ga oživela Melisandra koja je u poslednjoj epizodi poslednje sezone odjahala kao Talični Tom na konjiću u nedogled.

                        Pa dodji dekari, da malo zakuva, nije dovoljno

                        Comment


                        • Jel moze neko da mi objasni zasto su slepci pobili sve vukove?! Decu nemali

                          Smorih se...
                          Originally posted by Vladan
                          SAFa niko nije mogao ni jednom da prezivi, Runi je to uradio dva puta. Masivan. Monumentalan. Bivsi. Pozdrav legendo, donesi Evertonu nemoguci san.
                          :vinjaksmajli:

                          Comment


                          • Originally posted by l1m4r View Post
                            Jel moze neko da mi objasni zasto su slepci pobili sve vukove?! Decu nemali

                            Smorih se...
                            Zbog skupoce. Jedan onakav vuk (jezovuk) da se kompjuterski odradi kosta bela boga. To je glavni i osnovni razlog sto su ubijeni Leto i Cupavko.
                            Zivi su jos uvek samo Nimerija (Arjina) i Duh (Dznonov). Ali primetili ste verovatno Duh poslednjih nekoliko epizoda uopste nije prikazan, jer bi onda one scene bitke bile jos teze za uraditi (sa njim) dovoljno im je bilo sto su imali dzina. Poslednje dve epizode su verovatno kostale koliko i sve ostale epizode sezone 6 zajedno. Ogranicenost budzeta ih izgleda prca samo tako.
                            sigpic

                            Always somewhere Miss you where I've been I'll be back to love you again

                            U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll.Dozivaš kišu.
                            Ili da mazneš neku lepu ribu. Samo je bezveze kada se probudiš….

                            Comment


                            • Bez obzira. Smradine. srce me zabolelo..

                              Spoiler
                              jbt koliko smara Deneris, mogli 100x da je ubiju i ona sve prežive sve će ona njih da vodi u rat idi bre u pm. Mada bilo bi lepo da smo imali jednu na Kosovu 1389
                              Originally posted by Vladan
                              SAFa niko nije mogao ni jednom da prezivi, Runi je to uradio dva puta. Masivan. Monumentalan. Bivsi. Pozdrav legendo, donesi Evertonu nemoguci san.
                              :vinjaksmajli:

                              Comment


                              • A gde se Nimerija uopšte nalazi u seriji ? Nešto nisam propratio.

                                Comment

                                Working...
                                X