Announcement

Collapse
No announcement yet.

Serije - komentari, utisci, priče u prazno...

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Jbg, Vladanu i Maricu su se srusili snovi Remzikinom smrcu.
    I onda traze propuste u raznoraznim delovima bitke i oslobadjanju kucica iza resetaka, jednostavno njihov Junak im je najvise tu kriv. Da je samo video sta dolazi sa Juga sve bi mu bilo mnogo lepse i lakse.
    Spoiler
    Jer bi sasvim druga prica bila da je sa 6k ljudi branio Zamak. Utvrdjen, verovatno dobro opskrbljen. A Vladane ne mozes da poredis Brzorecje i Zimovrel. Znas li ti zasto Brzorecje ima ime kakvo ima??? Zato sto se dve reke ukrstaju, spajaju i prave jednu veliku. Nesto kao Zapadna i Juzna Morava koje prave Veliku Moravu. I onda je Zamak napravljen bas na tom mestu gde se reke spajaju. Sa dve strane branjen vodom - rekama, sa jedne ogromnim sancem i prakticno onaj ko zeli da ga opseda mora da podeli vojsku na tri dela i da opseda zamak. Jer ako to ne uradi, logicno je sta sve moze da se desi da ne nabrajam. Dok sa druge strane imamo Zimovrel koji sem opasnih zidina nema nista. U seriji. I onda je mnog olakse braniti Brzorecje od Zimovrela. Za sve ima objasnjenje. Samo pitaj
    sigpic

    Always somewhere Miss you where I've been I'll be back to love you again

    U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll.Dozivaš kišu.
    Ili da mazneš neku lepu ribu. Samo je bezveze kada se probudiš….

    Comment


    • Sandu, igraj ovih dana Telltale Game of Thrones i shvatices moje i Vladanove postove u vezi sa Foresterima. Da vidis sta je tu Remzika radio.Nije da ovakvi dogadjaji imaju los uticaj na igru, stavise sada se sve okrece za 180 stepeni.

      Treba svi da izginu, ne da se pojedinci vestacki odrzavaju u zivotu.

      Isto kao sto su sugavi Blomkvisti preziveli drugu sezonu Farga.
      Last edited by Ricma; 21-06-16, 00:33.

      Comment


      • Originally posted by Vladan View Post
        Evo pogledaj ovo Sandu, a nemoj me zajebavati



        Sjeti se omjera protiv Stanisa, a pogledaj ovo. Mogao je ovo Dzin pjeske preskociti. Kolut naprijed i napolje je. Sa troskokom je vec u Vinterfelu
        Pa eto vis ti koliko je tu mrtvih, pobio Remzika strateski genije strelama vise svojih vojnika nego sto su Dzon i njegova vojska. Genijalno, maestralno. Remzika - Bonaparta ga od sada zovem. Kakav strateg, kakvo majstorstvo u rangu sa Aleksandrom Makedonskim
        sigpic

        Always somewhere Miss you where I've been I'll be back to love you again

        U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll.Dozivaš kišu.
        Ili da mazneš neku lepu ribu. Samo je bezveze kada se probudiš….

        Comment


        • Spoiler
          Na stranu da je nekome neki glumac vise simpa od drugog, da je neko odusevljen glumom odredjenog lika, kako neko moze da navija da psihopata (blaga rec) Remzi Bolton, ne dobije bitku,nego da zivi bilo koju epizodu duze? Msm jer su ljudi zaboravili sta je taj lik sve radio? Sa sve bebom? A onda je Sansa problem sto seobratila Bejlisu za pomoc.
          Last edited by ExEric; 21-06-16, 00:33.
          sigpic

          Comment


          • Spoiler
            Dobra je close up prikaz bitke bas bio. Zaista vrhunski odradjeno, nelogicnosti ima ali sto se prikaza bitke tice kapa dolje. Bilo je krvi, brutalnost, dobar posao.

            Meni je svakako Remazi jedan od jacih likova bio i mislim da ce sad biti masu dosadno bez njega. Jer kad je prvi put promasio Rikona ona facijalna ekspresija je bila nevjerovatna, odma sam se okinuo od smijeha. Ono u smislu, heh, promasih, nema veze, ko ga jebe, pokusacu ponovo Bolesnik, psihopata, ali svakako zanimljiv, nema njegove scene tokom koje covjek ostane ravnodusan. Ja u knjigama vise volim Ruza( do9kle sam stigao), ali je u seriji Remzi predstavljen kao pametniji, inteligentiji, lukaviji.

            Znam ja to Sandu, ali definitivno bi ih mogli drzati duze od dana i stvarno je smijesno da su jedna jedina drvena vrata jedina linija odbrane, smehoteka.
            sigpic

            Comment


            • Spoiler
              Napisacu ponovo, Remzi je iskoriscen lik i morao je da leti.Apsolutno nista novo nije moglo da se ponudi, stavise nema ga nekoliko epizoda.Kada Martin ne zna sta vise da radi sa odredjenim likom, on ga ubije.Tako je bilo sa Dzofrijem, tako je sada i sa Remzijem.Moze samo da se ponavlja, dobar tajming za sklanjanje Remzija.

              Sada se najvise navija da Sansa, Sersei i Valder Frej odu u vecna lovista.Sigurno sam jos nekog zaboravio, ako se otkrije sta je bio u ranijem zivotu Vrabac neka ga postede jer sam procitao jednu veoma zanimljivu teoriju.

              Nakon Dzofrija iskocio Remzi, nadam se da ce Remzi da dobije dostojnu zamenu.

              Bas me interesuje sta ce se desiti sa Juronom.
              Last edited by Ricma; 21-06-16, 00:39.

              Comment


              • Spoiler
                A namerno ga masio 100%. Cekao slepac da dodju "milimetar" jedan do drugog, pa da ga rokne. Vrhunska gluma onog lika, vrhunska. Ali mi nece ni malo nedostajati. Kao sto mi ne nedostaje ni "Dzofri, pizda mala". A isti je slucaj kao sa Remzikom. Opasno je onaj klinja odradio Dzofrija.

                A Vladane ta jedna jedina drvena vrata bi probijali letnji dan do podne ljudi sa "ovnovima" i izginulo bi ih mali milion. Da nije Dzina tj da baba ima kurac.
                Spoiler
                Zamislite da je Dzon imao jos jedno 10ak Dzinova. Kao sto nije, ajoj....
                Ali nista to nikome od njih nece vredeti kada dodje mala napaljena kuckica sa zmajevima. Koja se kurci i ide mi na kurac nevidjeno, ali jbg moze joj se. Samo doleti i kaze "Drakaris!"
                Last edited by Sandugp; 21-06-16, 00:42.
                sigpic

                Always somewhere Miss you where I've been I'll be back to love you again

                U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll.Dozivaš kišu.
                Ili da mazneš neku lepu ribu. Samo je bezveze kada se probudiš….

                Comment


                • Originally posted by Sandugp View Post
                  Pa eto vis ti koliko je tu mrtvih, pobio Remzika strateski genije strelama vise svojih vojnika nego sto su Dzon i njegova vojska. Genijalno, maestralno. Remzika - Bonaparta ga od sada zovem. Kakav strateg, kakvo majstorstvo u rangu sa Aleksandrom Makedonskim
                  Vidim, ali vidim i koliko je zivih vojnika Dzonovih, da ih rastegnes kao Remzijeve slican ces prsten dobiti. Odnosno poluprsten
                  Originally posted by Erik Artur Bler View Post
                  Spoiler
                  Na stranu da je nekome neki glumac vise simpa od drugog, da je neko odusevljen glumom odredjenog lika, kako neko moze da navija da psihopata (blaga rec) Remzi Bolton, ne dobije bitku,nego da zivi bilo koju epizodu duze? Msm jer su ljudi zaboravili sta je taj lik sve radio? Sa sve bebom? A onda je Sansa problem sto seobratila Bejlisu za pomoc.
                  Spoiler
                  Ja tako ne gledam, Deneris je nabijala na kolac iljade ljudi, Lanisterovi su ubijali djecu, Stanis je ubio rodjeno dijete na nagovor Melisandre, a sad je ta Melisandra super jer je vratila u zivot omiljenog Dzona. Na pocetku omiljeni svetac Ned ubija covjeka jer je dezertirao ili ukrao. Meh. Imamo primjera i primjera, Frej je ljude ugostio pa poklao. Ovo je takva vrsta serije, neki likovi ti se svide ili ne svide. Neki likovi imaju ono nesto ili nemaju. Neki likovi su zanimljivi ili nisu. Meni je uvijek broj jedan bio tajvin, jednostavno covjek rodjen za to vrijeme, sposoban, lider, brutalan, nemilosrdan. Remzi je bolesniji od njega svakako, nekad kao pusten s lanca, ali u ovih 20-ak epizoda u koliko se pojavljuje brutalno efikasan.
                  sigpic

                  Comment


                  • Spoiler
                    Nema Maricu dalje kada su sklonili na najbrutalniji nacin najboljeg sporednog lika u seriji (naravno da nije Remzi), ostali mu nisu ni do kolena. Sto Sansa? Ona postaje politicarka. Toliko je sranja prezivela.
                    sigpic

                    Comment


                    • Starkovi su mi sad najmrzniji, tako da cu morati da navijam za zmajeve da spale Dzona i Sansu, a zna se dobro koliko mi Deneris ide na kurac.
                      sigpic

                      Comment


                      • I ja ih sve (osim Neda) prezirem.

                        Ne, sve su to odlicni jaki cvrsti likovi, sjajno napisani. Moje pitanje je kako neko moze da ih gotivi ?
                        sigpic

                        Comment


                        • A Bren je posebna kategorija, posle onoga sto je mali retard uradio Hodoru volio bih da ga dovati ledeni kralj licno.

                          Znaci lagano za setace vise navijam nego za Starkove, Deneris i Valdera
                          sigpic

                          Comment


                          • Originally posted by Vladan View Post
                            Starkovi su mi sad najmrzniji, tako da cu morati da navijam za zmajeve da spale Dzona i Sansu, a zna se dobro koliko mi Deneris ide na kurac.
                            Msm da Dzon nece protiv Deneris a mozda i gresim. Sansu ce Bejlis da zajebe vec nekako
                            sigpic

                            Comment


                            • Originally posted by Erik Artur Bler View Post
                              Spoiler
                              Nema Maricu dalje kada su sklonili na najbrutalniji nacin najboljeg sporednog lika u seriji (naravno da nije Remzi), ostali mu nisu ni do kolena. Sto Sansa? Ona postaje politicarka. Toliko je sranja prezivela.
                              Mada Sansa jos uvek nije ni svesna svoje gluposti.
                              Spoiler
                              Jesu oni skenjali Remzija, ali tu je sada Maloprstic, tako da isti djavo. U stvari Belis je jos zaguljeniji od Remzike. Kako ce on tek dupe da im pomera. Onako iskusno, prefinjeno, sada ce da juri da zeni Sansu 100% i da preko nje vlada Severom. Ne verujem da ce mirisati Dzona nesto, jer mu i on stoji na putu, a i dok je Dzon tu, njegov uticaj na Sansu nije potpun. Ko zna sta ce mastermajndu da padne na pamet i kako ce da zakuva sada.
                              Last edited by Sandugp; 21-06-16, 00:49.
                              sigpic

                              Always somewhere Miss you where I've been I'll be back to love you again

                              U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll.Dozivaš kišu.
                              Ili da mazneš neku lepu ribu. Samo je bezveze kada se probudiš….

                              Comment


                              • Originally posted by Erik Artur Bler View Post
                                Msm da Dzon nece protiv Deneris a mozda i gresim.
                                Pa i nece kad je Targerijan najverovatnije
                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X