Announcement

Collapse
No announcement yet.

Serije - komentari, utisci, priče u prazno...

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Poni koji se propinje Legendaran forum! Nikad se nisam registrovao(ni sam ne znam zasto) a ulazio sam skoro svaki dan dok je forum bio aktivan Ali sam zbog tih prica tamo poceo da citam WoT. WoT je meni, mnogo ispred ovoga sto pise Martin. No da ne skrecem previse sa teme. Hvala ti sto me podjeti na "krcmu:

    EDIT: Tek sad citam nick Svaka cast


    Razmisljao sam se da krenem Justified od pocetka i da ga bas onako sabijem za 20 dana cijelog ali nisam nasao dobre torente za prve tri sezone, pa sam sinoc krenuo od cetvrte.

    Comment


    • Cak su oni preveli dobar deo osme knjige "Srce zime" i tu su stali. A pre toga jos od "Krune Maceva" krenuli, pa "Putanju Bodeza", i fino im je to islo , ali ih onda Laguna pretekla pa nije vise imalo svrhe. Jos ne nesto kasnije Ivan Jovanovic (Nightflier) vratio prevodjenju "Tocka" pa smo dobili i kvalitetne prevode, i sve je bilo opet kul. Ali za entuzijazam svaka cast svim likovima tamo...

      I da Powerslave, WoT je odlican, ali nije ispred ovoga sto "Martin radi"
      Ali WoT je barem zavrsen serijal, jeste da im je trebalo tricavih 20ak godina da ga zavrse, ali je barem zavrsen, pa moze covek da procita sve odjedared, a za ovog matorog bradatog, debelog perverznjaka se samo cimam da ne rikne, onda do mojega ...
      Last edited by Sandugp; 15-04-15, 23:49.
      sigpic

      Always somewhere Miss you where I've been I'll be back to love you again

      U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll.Dozivaš kišu.
      Ili da mazneš neku lepu ribu. Samo je bezveze kada se probudiš….

      Comment


      • Originally posted by Sandugp View Post
        Isto likovi koji nikada u zivotu nisu mogli da se nakane da procitaju jednu jedinu knjigu krenuli su da gledaju ovo.
        Za njih izgleda i prave ovu seriju.
        Sto je najgore jedan prijatelj mi pred kraj prve sezone serije zatrazi knjigu da pocne da cita.
        Sutradan mi vraca i kaze "Evo ti ovo ne vredi necu da citam, ubili su Neda Starka" (u medjuvremenu izasla epizoda sa Nedovom egzekucijom). Njemu je samo trebao bilo kakav razlog da odustane od citanja, a ovaj mu savrseno legao (opravdanje) i tako....
        Ni ja ne čitam knjige, čak sam veliki protivnik takve vrste čitanja, odnosno prozne literature. Gubi se dosta vremena, žive se tuđi životi umesto svoga. Više sam za liriku, u jednoj pesmi, nekad čak i samo u stihu se može više reći nego u celoj knjizi.

        Ljudi čitaju umesto da pokušaju sami nešto da napišu ili stvore neku kulturnu vrednost.

        Sandu ne podcenjuj ljude koju ne čitaju.

        Comment


        • GOKARO!!!!
          Kako da podcenjujem kada si ti jedan od njih. A Gokara se jednostavno ne sme podceniti

          Ali moram da napisem jos dve stvari cisto da ne ostanem nedorecen.
          Nisam ja podcenio ljude koji ne citaju knjige vec su to uradili producenti GoT-a tako sto su radnju otupeli i uprosltili do bola....
          A u koliko ti mislis da je citanje gubljenje vremena, onda Gokaro opadas u mojim ocima momentalno .... reci mi da si se salio, molim te
          Last edited by Sandugp; 16-04-15, 10:01.
          sigpic

          Always somewhere Miss you where I've been I'll be back to love you again

          U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll.Dozivaš kišu.
          Ili da mazneš neku lepu ribu. Samo je bezveze kada se probudiš….

          Comment


          • Ipak sam podgledao hajpu i odgledao 4 epizode. Na stranu da pisem neke utistke za sada o sezoni (nisu pozitivni) imam samo jedno pitanje.

            Spoiler
            Koliko sam ja shvatio Neokaljani su valjda opasno zeznuti ratnici. Ima ih previse, nemaju strah, od malih nogu su uceni da se bore, tj. sama njihova funkcija na ovom svetu je da su krvolocni ratnici. I sad, na kraju 4. epizode patrola od 10-15 Neokaljanih ulazi u sukob sa Harpijama, koje koliko sam primetio nisu nesto brojcano jace. I Harpije lagano prekolju sve Neokaljane. Sto vrv znaci da su oni jos bolji ratnici. Medjutim, na kraju epizode Bariston i Crv pobiju lagano ostatak Harpija, njih dvojica ali 15 Neokaljanih nisu mogli... Molim te. Taj detalj mi je zamalo bio breaking point da prestanem da gledam seriju.
            sigpic

            Comment


            • Spoiler
              Morali su nekako prikazati svu moc Baristana jer se smatra najjacim ratnikom svih vremena, u knjizi je njegova snaga i kakav je borac masu bolje prikazana, dok je u seriji samo Dzejmi pricao o njemu kao velikom ratniku, najvecem.
              sigpic

              Comment


              • Erice to je samo jedna od nelogicnosti i budalastina. Vladane Selmi je jedan od najboljih boraca svih vremena ali ne najbolji. Bolji od njega je bio Dzejmi pre sakacenja. A najbolji ikada je Ser Artur Dejn Jutarnji Mac. Govorim o borcima sa dVesterosa.
                sigpic

                Always somewhere Miss you where I've been I'll be back to love you again

                U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll.Dozivaš kišu.
                Ili da mazneš neku lepu ribu. Samo je bezveze kada se probudiš….

                Comment


                • Originally posted by Sandugp View Post
                  GOKARO!!!!
                  Kako da podcenjujem kada si ti jedan od njih. A Gokara se jednostavno ne sme podceniti

                  Ali moram da napisem jos dve stvari cisto da ne ostanem nedorecen.
                  Nisam ja podcenio ljude koji ne citaju knjige vec su to uradili producenti GoT-a tako sto su radnju otupeli i uprosltili do bola....
                  A u koliko ti mislis da je citanje gubljenje vremena, onda Gokaro opadas u mojim ocima momentalno .... reci mi da si se salio, molim te
                  Nisam rekao da je čitanje gubljenje vremena već da se gubi dosta vremena, a to je razlika.

                  Neko dođe u Pariz, kaže Luvr je dosadan, pa ode na pivo. Svi imamo svoje sklonosti.

                  Izneo sam svoje mišljenje. Pre ću pokušati sam nešto napisati nego čitati šta drugi pišu. Mislim, nisam sposoban ništa napisati što bi ljudi čitali, ali shvataš poentu.

                  Što se tiče GoT-a, da i ja bacim neko mišljenje na ovaj forum ko Toma N. Gledao sam državni posao i video Torbicu da priča o tom Starku, pogledao trejler i odustao, ne varim ja te stvari.

                  Comment


                  • Uf dobro je. Znao sam ja da ti nisi tako mislio.
                    sigpic

                    Always somewhere Miss you where I've been I'll be back to love you again

                    U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll.Dozivaš kišu.
                    Ili da mazneš neku lepu ribu. Samo je bezveze kada se probudiš….

                    Comment


                    • Znaci Bariston sam vredi kao 20 Neokaljanih?

                      Kako nam je serija prikazala odnos snaga, to znaci da je Iron Man licno.
                      sigpic

                      Comment


                      • Pisem cim se dokopam kompa pa cu pojasniti stvari u vezi neokaljanih.
                        sigpic

                        Always somewhere Miss you where I've been I'll be back to love you again

                        U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll.Dozivaš kišu.
                        Ili da mazneš neku lepu ribu. Samo je bezveze kada se probudiš….

                        Comment


                        • Tu je prosta logika.

                          Neokaljani su vrhunski ratnici. Neokaljani ne mogu da ubije Harpija.

                          a) glupo

                          b) Harpije su bolji ratnici

                          Bariston i poluziv Crv ubiju Harpije.

                          a) glupo

                          b) Bariston je Sauron sa prstenom na ruci licno

                          To je sve sto mi treba.
                          sigpic

                          Comment


                          • E ovako:
                            Neokaljani su najbolja pesadija na svetu, obuceni borci i na bojnom polju prakticno nepobedivi. Ali to nisu gerilski ratnici, i nisu najbolji u pojedinacnim borbama. Oni svoju najjacu snagu crpe iz celicne discipline i odlicne takticke uvezbanosti. Znaci formacijski najjace jedinice.
                            Sada u uskom mracnom hodniku - ulicici, njihove prednosti mnogo gube na znacaju i to nije toliko cudno sto su harpije (koji po prirodi nisu ratnici vec pobunjenici) uspeli da na kvarno pokokaju neokaljane. Bilo ih je vise imali su kratke maceve i nozeve, kojima su mnogo bolje mogli da manervisu u takvim uslovima nego neokaljani svojim dugackim kopljima.
                            Mada sve na stranu opet kao sto rekoh Sinovi Harpije nisu ratnici po prirodi. Neokaljani su ratnici po zanimanju i to je bitna razlika i cak i u ovakvim uslovima koji im ne pogoduju bi trebali da budu u stanju da skembaju Harpije. Zato ta scena jeste glupa. Ne znam sta su producenti hteli da pokazu tom scenom, a verujem da kada bi se malo zamislili ne bi ni oni sami znali.
                            sigpic

                            Always somewhere Miss you where I've been I'll be back to love you again

                            U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll.Dozivaš kišu.
                            Ili da mazneš neku lepu ribu. Samo je bezveze kada se probudiš….

                            Comment


                            • Neokaljani >> Harpije, bilo kad, bilo gde....
                              Pa ljudi, 3000 Neokaljanih je ubilo preko 12000 Dotraka, tj. Dotracki kalasar. A svi znamo kakvi su Dotraci....
                              I LOVE HOUSE MUSIC!!

                              Comment


                              • Da ali su u toj borbi imali zidove grada iza sebe(nisu mogli da budu opkoljeni niti udareni sa ledja) i prostrano bojno polje ispred sebe. I mogli su da budu u neraskidivim formacijama i da njihova takticka superiornost ima najvece moguce beneficije iz takve situacije. Ali je to najveci uspeh neke pesadije u Martinovom svetu, i najvise zbog te bitke neokaljanii imaju reputaciju kakvu imaju. Da ne ulazim sada u njihov nacin zivota odabir trening i ostalo.
                                sigpic

                                Always somewhere Miss you where I've been I'll be back to love you again

                                U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll.Dozivaš kišu.
                                Ili da mazneš neku lepu ribu. Samo je bezveze kada se probudiš….

                                Comment

                                Working...
                                X