Announcement

Collapse
No announcement yet.

Serije - komentari, utisci, priče u prazno...

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Spoiler


    sigpic

    #PRAVDA ZA BRAĆU

    Comment


    • Originally posted by Gangrena View Post
      Sad kad sam procitao knjige glupo mi i da gledam seriju 70% stvari izbaceno ispreskakano
      U tome i lezi glavna mana ekranizacija poznatih - legendarnih knjiga. Jer koliko god da su serije/filmovi dobri opet ne mogu da imaju toliku kompleksnost i sadrzajnost kao njihovi knjizevni originali. Imamo mali milion primera tak oda ne bih da vas davim istim, znate vrlo verovatno i sami.
      Svi koji su gledali seriju videli su i sami koliko je dobra. Nekima se maje svidela, nekima vise, ali svima se SVIDELA. Znaci da je kvalitetna. A zamislite sada kakva je knjiga ako vam kazem da je hiljadu puta blja od serije. Ima ovde jos ljudi koji su procitali serijal i oni ce vama koji niste sigurno potvrditi ovo sto sam upravo napisao.
      Moj prijatelj Vladan ima jednu zanimljivu konstataciju sto se toga tice. On decko ne zeli da cita knjige dok ne odgleda sezonu (pa nakon toga procita i knjigu koju sezona obradjuje) uz misljenje da ce ako procita pokvariti seriju. Njegov stav postujem ali na to gledam malo drugacije. Ja bih bas procitao knjige i ako ih serija jos nije stigla iz vise razloga:
      1. Mnogo vise materijala mi je dostupno ODMAH I SADA i ne moram da cekam, na neku novu sezonu.
      2. Ja ne zelim da gledanjem serije pokvarim uzitak knjige koju nakon toga budem procitao. Jer (po meni) vise ce serija upropastiti i ispoilovati knjigu nego obrnuto
      sigpic

      Always somewhere Miss you where I've been I'll be back to love you again

      U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll.Dozivaš kišu.
      Ili da mazneš neku lepu ribu. Samo je bezveze kada se probudiš….

      Comment


      • Originally posted by Brajkula View Post
        GOT

        Spoiler
        Najtupavija scena je kada se pojavljuje as ispod onog drveta (ili je on zapravo drvo) što neodoljivo liči na drevnog Merlina, samo je još takvo neko stvorenje falilo da upotpuni cikus. Ovo sve pre toga mi je bila inovacija, ovi šetači, pa ovi što oživljavaju ljude pomoću Boga vatre, Merlin mi je kliše fora.
        Spoiler
        Taj Merlin je trooka vrana ... "Ima vrana sa tri oci!"
        sigpic

        Always somewhere Miss you where I've been I'll be back to love you again

        U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll.Dozivaš kišu.
        Ili da mazneš neku lepu ribu. Samo je bezveze kada se probudiš….

        Comment


        • Originally posted by Sandugp View Post
          U tome i lezi glavna mana ekranizacija poznatih - legendarnih knjiga. Jer koliko god da su serije/filmovi dobri opet ne mogu da imaju toliku kompleksnost i sadrzajnost kao njihovi knjizevni originali. Imamo mali milion primera tak oda ne bih da vas davim istim, znate vrlo verovatno i sami.
          Svi koji su gledali seriju videli su i sami koliko je dobra. Nekima se maje svidela, nekima vise, ali svima se SVIDELA. Znaci da je kvalitetna. A zamislite sada kakva je knjiga ako vam kazem da je hiljadu puta blja od serije. Ima ovde jos ljudi koji su procitali serijal i oni ce vama koji niste sigurno potvrditi ovo sto sam upravo napisao.
          Moj prijatelj Vladan ima jednu zanimljivu konstataciju sto se toga tice. On decko ne zeli da cita knjige dok ne odgleda sezonu (pa nakon toga procita i knjigu koju sezona obradjuje) uz misljenje da ce ako procita pokvariti seriju. Njegov stav postujem ali na to gledam malo drugacije. Ja bih bas procitao knjige i ako ih serija jos nije stigla iz vise razloga:
          1. Mnogo vise materijala mi je dostupno ODMAH I SADA i ne moram da cekam, na neku novu sezonu.
          2. Ja ne zelim da gledanjem serije pokvarim uzitak knjige koju nakon toga budem procitao. Jer (po meni) vise ce serija upropastiti i ispoilovati knjigu nego obrnuto
          Sa ovim se skroz slazem, i mislim da zato meni ide sporije citanje, posto sam sad recimo na prosloj sezoni i bas mi je tesko da citam, jer ipak znam sta ce biti.
          http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

          Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

          sigpic

          Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
          with experience.

          Comment


          • Bojana & Sandu koju knjigu da nabavim da nastavim (od dela gde je sada serija zavrsena),
            necu da cekam godinu dana na seriju?

            http://grooveshark.com/s/The+Children/6UHrJ5?src=5


            >>> Brojim Izbrojao sam sate, minute, sekunde do pogleda na Mourinja u dresu MANCHESTER UNITED-a ! <<<

            Comment


            • Prvu ... pa redom
              Sve ostalo ce da bude nakaradno.
              sigpic

              Always somewhere Miss you where I've been I'll be back to love you again

              U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll.Dozivaš kišu.
              Ili da mazneš neku lepu ribu. Samo je bezveze kada se probudiš….

              Comment


              • Originally posted by Sandugp View Post
                Prvu ... pa redom
                Sve ostalo ce da bude nakaradno.
                Ehhh tebra sto kaze Bojana i kod mene je slucaj da nema sanse da citam ono sto sam gledao... obrnuto naravno!
                >>> Brojim Izbrojao sam sate, minute, sekunde do pogleda na Mourinja u dresu MANCHESTER UNITED-a ! <<<

                Comment


                • Ja tek citam Oluju maceva, ali prvi deo, sto znaci ili da krenes sa drugim delom ili Gozba za vrane.
                  Ali mislim da je bolje da krenes od pocetka, posebno sto su u seriji izmenili neke stvari, mozes lako da se pogubis. Isto tako ne znam da li se i dalje drze strogo jedne knjige ili kombinuju...
                  http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                  Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                  sigpic

                  Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                  with experience.

                  Comment


                  • Od prvog dela pocni, nemoj da zajebavas. Istrpi 3 knjige i videces da nisi pogresio.
                    Dayman (a-a-ah...)
                    Fighter of the Nightman (a-a-ah...)
                    Champion of the sun (a-a-ah...)
                    You're a master of karate and friendship
                    For everyone

                    Comment


                    • U pocetku jesu, ali kasinije pogotovo u poslednjoj (cetvrtoj sezoni) su kombinovali.
                      AIR, ako ces da citas od mesta gde se cetvrta sezona zavrsava (sto ti ne bi preporucio ali ajde) onda uzmi "Gozbu za vrane" (cetvrta knjiga) prvi i drugi deo. Posle nje imas jos samo "Ples sa zmajevima" prvi i drugi deo (peta knjiga). To je izaslo pocetkom 2011 na svetskom a pocetkom 2012 na Srpskom trzistu. Valjda ce u 2015 izaci i "Vetrovi zime" ...
                      sigpic

                      Always somewhere Miss you where I've been I'll be back to love you again

                      U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll.Dozivaš kišu.
                      Ili da mazneš neku lepu ribu. Samo je bezveze kada se probudiš….

                      Comment


                      • Air, citaj od prve knjige ili cu da povucem veze i bices banovan trajno sa foruma, pa ti vidi.


                        Dayman (a-a-ah...)
                        Fighter of the Nightman (a-a-ah...)
                        Champion of the sun (a-a-ah...)
                        You're a master of karate and friendship
                        For everyone

                        Comment


                        • Ljudi jer jedna sezona u seriji=jedna knjiga? Ako jedna knjiga ima 2 dela, to su onda 2 sezone?
                          sigpic

                          Comment


                          • Originally posted by KingEric7 View Post
                            Ljudi jer jedna sezona u seriji=jedna knjiga? Ako jedna knjiga ima 2 dela, to su onda 2 sezone?
                            Tako je, samo sto malo frikombinuju, pa su na primer neke dogadjaje iz pete knjige (to je trebalo da bude sesta i sedma sezona jer je i peta knjiga podeljena na dva dela) strpali u cetvrtu sezonu. A neka desavanja iz trece knjige (njenog drugog dela) koja su trebala da budu u ovoj upravo zavrsenoj cetvrtoj sezoni serijie nisu uopste ni prikazana.
                            Kako serija odmice sve vise i vise se udaljuje od originala, i mnoge stvari se menjaju neki dogadjaji i likovi (i to BITNI) se totalno ignorisu dok se sa druge strane desava nesto sto se u knjizi uopste nije desilo. Malo i sa vremenom brljaju, jer na primer Dzejmi i Brijena stizu u Kraljevu Luku posto je Dzofri ubijen dok se u seriji to desava znatno ranije. To su verovatno uradili jer im je ponestalo likova u Kraljevoj Luci pa da im Dzejmi popuni malo radnju do Dzofrijeve smrti, jer su mnoge likove iz knjige totalno zapostavili ili izbacili. Ovo je bio samo jedan primer, a ima ih jos dosta. Videcemo sta ce dalje da bude... ALI ZA GODINU DANA
                            Last edited by Sandugp; 17-06-14, 16:42.
                            sigpic

                            Always somewhere Miss you where I've been I'll be back to love you again

                            U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll.Dozivaš kišu.
                            Ili da mazneš neku lepu ribu. Samo je bezveze kada se probudiš….

                            Comment


                            • Po meni najbolja sezona do sada GoT-a. Pored svih otvorenih pitanja najvise me kopka sta ce biti sa Brenom.
                              sigpic

                              Comment


                              • Originally posted by KingEric7 View Post
                                Po meni najbolja sezona do sada GoT-a. Pored svih otvorenih pitanja najvise me kopka sta ce biti sa Brenom.
                                To mogu odmah da ti napisem cak i bez spoilera, jer je odgovor prost. Ne znam. Ovi delovi sa Brenom su iz pete - poslednje napisane knjige.
                                sigpic

                                Always somewhere Miss you where I've been I'll be back to love you again

                                U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll.Dozivaš kišu.
                                Ili da mazneš neku lepu ribu. Samo je bezveze kada se probudiš….

                                Comment

                                Working...
                                X