Announcement

Collapse
No announcement yet.

Serije - komentari, utisci, priče u prazno...

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by Heartbreak View Post
    Walking Dad, Homeland, Shameless, Revenge i ubacicu jos neku verovatno

    Ako neko zna jos neku dobru seriju nek javi
    Game Of Thrones
    Sons Of Anarchy
    Fringe
    Breaking Bad
    Justified
    Entourage
    Spartacus
    Californication
    The Wire
    Rome

    Ovo je za pocetak....svaka je brutalno dobra...
    I LOVE HOUSE MUSIC!!

    Comment


    • Boardwalk Empire!

      Comment


      • I evo i liste od 10 najboljih serija 2012. godine

        http://www.serijala.com/izdvojeno/de...a-2012-godine/

        Kriticari ipak bolje znaju BrBa zasluzeno prva

        http://www.serijala.com/ostalo/najbo...ali-kriticari/
        sigpic

        Comment


        • Upravo zavrsio sa gledanjem 7.sezone Dextera,pojeo sam sve sezone u manje od 15 dana.

          Iritantna Debra
          Last edited by DinoFC; 27-12-12, 20:24.

          Comment


          • Jes' teska, jaka mi je Hana bas. Ljubav je cudo, znao sam da ce je ubit' na kraju. Jedva cekam sezonu kad ce ostali ukapirati i kad ce juriti Deksa.
            sigpic

            Comment


            • Po meni su pretjerali u promjeni Debrinog lika,od djevojke kojoj je zakon sve da na kraju ubije kapetanku koju nije morala ubiti nego pustiti Dexa da to odradi.

              Hana mi je super bila.

              Comment


              • Ljudi, kada vi bre sve te serije stignete da odgledate ?!?!?!?!?
                Dayman (a-a-ah...)
                Fighter of the Nightman (a-a-ah...)
                Champion of the sun (a-a-ah...)
                You're a master of karate and friendship
                For everyone

                Comment


                • Ja ni sama ne znam koliko serija pratim, a po Vlajkovoj preporuci, pocinjem da gledam Breaking Bad
                  http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                  Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                  sigpic

                  Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                  with experience.

                  Comment


                  • Originally posted by Gandalf View Post
                    Ljudi, kada vi bre sve te serije stignete da odgledate ?!?!?!?!?
                    Pazi, neka u proseku dnevno gledas po dve epizode, to je 730 epizoda za godinu. A to su otprilike 4 serije ( i to serije koje imaju oko 20 epizoda po sezoni, ukupno 9 sezona) . Za primer sam uzeo Seinfeld, a malo je takvih serija . Oni uglavnom gledaju novije.
                    sigpic

                    Comment


                    • Skinuo sam Homeland, nocas krecem sa gledanjem. Opet sam odgledao Louiea, kakav jbn car
                      sigpic

                      Comment


                      • Ja sam skoro odgledao Prijatelje ( da, nikada ranije nisam ) inace Homeland je jedna od retkih serija koju gledam sa uzivanjem, i svaka epizoda donosi nesto sasvim novo. Pogotovo su odlicne prve epizode 1 sezone, gde vam 1000 stvari prolazi kroz glavu about "how's the bad guy"

                        Inace, jel gleda neko seriju sa Matt LeBlanc-om ili u nasem narodu poznatijem kao Dzoji "The Episodes" ?
                        Originally posted by Brajkula
                        Veruj meni, radi kako hoćeš

                        Brajkula, 2014. N.E

                        Comment


                        • Originally posted by Vladan View Post
                          Skinuo sam Homeland, nocas krecem sa gledanjem. Opet sam odgledao Louiea, kakav jbn car
                          Homeland pokidao i u 2.sezoni.

                          Najvise mi je krivo sto zavrsava Last Resort

                          Comment


                          • Originally posted by Vladan View Post
                            Skinuo sam Homeland, nocas krecem sa gledanjem. Opet sam odgledao Louiea, kakav jbn car
                            kako nocas kreces, pa zar ti ne gledas tu seriju?
                            http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                            Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                            sigpic

                            Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                            with experience.

                            Comment


                            • Cekao sam da druga sezona zavrsi pa da onda odgleedam odjednom
                              sigpic

                              Comment


                              • Originally posted by Vladan View Post
                                Cekao sam da druga sezona zavrsi pa da onda odgleedam odjednom
                                Ja to ne mogu nikad da uradim, ja sam gledala epizodu po epizodu i nervirala se kad ovi ne izbace odmah prevod
                                http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                                Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                                sigpic

                                Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                                with experience.

                                Comment

                                Working...
                                X