Announcement

Collapse
No announcement yet.

Serije - komentari, utisci, priče u prazno...

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Isaković najbolji. Milan Marić kao Čeda isto ok. Kontam da je suština u tom ponašanju njih kao porodice u tih 48 ili koliko sati hapšenja. Poentirali bi da na kraju serije stave fino rezultate njegove vladavine, sa sve mrtvima, ostacima Stambolića u kreču itd. Onda će svako shvatiti kako se dovedoše u situaciju hapšenja i svega.
    Last edited by BorisUnited99; 31-03-21, 12:43.

    Comment


    • Kako bi to dobra mini-serija mogla da bude...

      Comment


      • Originally posted by mark !t zer0 View Post
        Pogledah ove dve epizode, i osim Slobe sve ostalo mi je baš loše. Podržavam ovu hiperprodukciju, ali valja i neki nivo dostići, valjda dodje i to vremenom. Ali kakva god da je mora bas da se potrudi da bude lošija od Aleksandra, to sam odustao posle druge.
        A sto snimaju samo te istorijske. Istorija nas samo tera da jos vise mrzimo...
        Titule i pobede ne znače mnogo, jer je to do razine bolida koje imate u karijeri Sergio Perez

        Comment


        • Dayman (a-a-ah...)
          Fighter of the Nightman (a-a-ah...)
          Champion of the sun (a-a-ah...)
          You're a master of karate and friendship
          For everyone

          Comment


          • Originally posted by Sam Hornish Jr. View Post
            A sto snimaju samo te istorijske. Istorija nas samo tera da jos vise mrzimo...
            Zato što nam je istorija bogata, pa ne moraju da pišu originalan scenario. Ima materijala za 100 serija.

            Mrzimo samo zlotvore, kriminalce i ubice, izmanipulisanim opraštamo.
            sloboda ili ništa

            Comment


            • Originally posted by mark !t zer0 View Post
              Zato što nam je istorija bogata, pa ne moraju da pišu originalan scenario. Ima materijala za 100 serija.

              Mrzimo samo zlotvore, kriminalce i ubice, izmanipulisanim opraštamo.
              Ja necu to nista gledat, nisam gledao ni "Daru iz Jasenovca", em sto je ruzno em sto ces jos vise nekog mrzeti. Sto ne snimaju neke filmove kako se Srbi i Hrvati druze. Ili neku romansu izmedju Srbina i Hrvatice
              Titule i pobede ne znače mnogo, jer je to do razine bolida koje imate u karijeri Sergio Perez

              Comment


              • Dara je meni generalno loš film, nabacan patriotizam jer se narod loži i to je to.

                Kod Porodice je dobro što prikazuju zašto ga hapse jer 90 posto Srbije ni dan danas ne zna zašto je uhapšen.
                sigpic
                "Well, football is a hard game; there's no denying it. It's a game that can bring out the worst in you, at times."

                Comment


                • Originally posted by Busby View Post
                  Dara je meni generalno loš film, nabacan patriotizam jer se narod loži i to je to.

                  Kod Porodice je dobro što prikazuju zašto ga hapse jer 90 posto Srbije ni dan danas ne zna zašto je uhapšen.
                  Sto bi on mene zanimo kad je 2 metra pod zemljom. A upropastio ovu zemlju i narod. Nebitan skroz. Ne treba ni da znamo da je postojao
                  Titule i pobede ne znače mnogo, jer je to do razine bolida koje imate u karijeri Sergio Perez

                  Comment


                  • Jer je sve više ljudi koji misle da je uhapšen zbog rata a ne zbog krađa, šverca, kriminala...
                    sigpic
                    "Well, football is a hard game; there's no denying it. It's a game that can bring out the worst in you, at times."

                    Comment


                    • Pogledao sam prvu epizodu. Ne vidim koja je poenta snimanja ovakve serije na temu koja je i dalje veoma osetljiva.

                      Ako su vec ta 2-3 dana tema, onda je logicno da se desavanja prikazu verodostojno i istinito bez obzira iz kog ugla se posmatra.

                      Reci Mire Markovic gde pominje "bedne zivote" naroda i "trebalo je tenkovima" su izmisljene i nema ni dokaza ni indicija da je ikad nesto tako izgovorila. Ako su vec hteli prikazu njen karakter, onda nije trebalo da obradjuju ta 3 dana.

                      Djindjic ne lici. Kostunica je jako hiperbolicno prikazan. Milosevic je dobro skinut po mom misljenju.

                      Likovi generalno izricu gomilu stvari koje gotovo sigurno nisu upotrebljavali u konverzaciji, niti izgovarali, ali su tu da bi gledalac valjda bolje razumeo kontekst (sto me malo podseca na Nemanjice).

                      Originally posted by Busby View Post
                      Jer je sve više ljudi koji misle da je uhapšen zbog rata a ne zbog krađa, šverca, kriminala...
                      Ne znam da li si to upravo izmislio, ali niko i ne misli je uhapsen zbog kradja, sverca i kriminala. Taj broj je uvek bio na nuli, i to opravdano, i nema sta da se smanjuje.

                      Istorijska je cinjenica da je uhapsen zbog pritiska americke administracije na novu vlast. To je opste poznato, dokumentovano od svih relevantnih strana, i pobednika i porazenih Oktobra 2000, zatim novinara i generalno svih koji su bili prisutni i imali informacije o dogadjajima, bilo da su nasi ili stranci.

                      Ne postoje "misljenja" koja su u rastu ili padu povodom toga.
                      Last edited by b64Milos; 31-03-21, 19:01.
                      Golmani - Bianconeri vs. Nerazzurri In Focus - All Time Calcio

                      Comment


                      • Originally posted by BorisUnited99 View Post
                        Isaković najbolji. Milan Marić kao Čeda isto ok. Kontam da je suština u tom ponašanju njih kao porodice u tih 48 ili koliko sati hapšenja. Poentirali bi da na kraju serije stave fino rezultate njegove vladavine, sa sve mrtvima, ostacima Stambolića u kreču itd. Onda će svako shvatiti kako se dovedoše u situaciju hapšenja i svega.
                        To je poenta.
                        Ako prikazuješ Porodicu, onda je prikazuješ od njenog nastanka do današnjih dana.
                        Ovako kad vrlo indikativno biraš period i događaje o kojima se radi u seriji i način na koji to radiš, jednu autokratsku i nedodirljivu porodicu preterano humanizuješ i predstavljaš ih kao žrtve, a sve u cilju stvaranja nove istorije za nove generacije koje nisu proživeli ta vremena.
                        Neće proći.
                        “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

                        Comment


                        • .
                          “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

                          Comment


                          • Nisam jos pogledala, a hocu tek da vidim na sta to lici, ali mi, gledaoci, generalno imamo bas problem sa tim "istorijskim" (pod navodnicama zbog ove Porodice) serijama, filmovima. Pa ljudi pobogu to nije dokumentarac da je potrebno da se drze strogo cinjenica ili biografija, niti je neophodno da glumci fizicki bas lice ne znam kako.
                            Svaki put ista prica. Na stranu losi scenariji, pogresan odabir glumaca i ostalo..
                            Kod Senki je bila takva frka, a lepo kaze u opisu "istorijska fikcija".
                            Ok, ovde to nije isti slucaj, ali kazu:
                            Серија је драмска интерпретација стварних догађаја, заснована на до сада познатим чињеницама, аутентичним снимцима, јавно доступним информацијама и сведочењима оних који су били присутни. Поједини ликови су измишљени, а неке сцене резултат су претпоставке, креативне обраде и уметничке слободе.
                            A to i jeste uvek tako kod igranog programa, smisao svakog, ma koliko se drzali istorije .... umetnicke slobode.

                            Meni su Nemanjici (pogledala prvu ep) i Aleksandar (pogledala prvu ep) ka-ta-stro-fa-lni!! Zali boze para sto dobili i spucali, cimali se po ko zna kakvim uslovima da snime. Plac. Ali ne zbog toga sto se nisu drzali istorijskih (ne)cinjenica, vec svega ostalog.

                            Cujem da ce Marija Milosevic da podnese tuzbu protiv serije, tj ovih sto je snimali.
                            Za dusevnu bol, sto bi drugo
                            sigpic

                            Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                            But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                            Comment


                            • Naravno da ne treba verovati bas svemu sto je prikazano u Porodici, ali sta ste ocekivali? Neku totalnu senzaciju???
                              Na stranu to sto je pre 20 godina 90% ucesnika ovog foruma tek uslo u pubertet u najboljem slucaju (mnogi se igrali u vrticu), pa sada na osnovu necega sto su naculi, procitali mudruju. Znate vi sta se desilo!?!? Smesno ....
                              sigpic

                              Always somewhere Miss you where I've been I'll be back to love you again

                              U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll.Dozivaš kišu.
                              Ili da mazneš neku lepu ribu. Samo je bezveze kada se probudiš….

                              Comment


                              • Naravno da ne treba verovati svemu sto je prikazano, nego se postavlja pitanje koji je cilj serije kad se zna da ide na RTSu i da isti ljudi vladaju sad kao sto su i 90-tih, jedino Milosevica nema.
                                http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                                Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                                sigpic

                                Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                                with experience.

                                Comment

                                Working...
                                X