Announcement

Collapse
No announcement yet.

ATP World Tour Finals - London 2014.

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #91
    I mec sa Nadalom na AO-u takodje.
    Originally posted by Casiraghi
    Al bar nauci me drugoj da se dam da tebi nevernoj budem Emre Can
    Originally posted by Casiraghi
    Ti nikad neces biti kao Joel Matip.

    https://www.youtube.com/watch?v=Gxj_G6ExBTE
    Originally posted by Casiraghi
    Srecan Mane svima koji slave.

    Comment


    • #92
      Originally posted by MareLFC View Post
      NI,ko po tebi moze dobiti Novaka,Cilic ili Stan?
      Spoiler
      Bedih.

      Zezam se!


      Ajde da zanemarim za pocetak psiholoski aspekt.

      Cilicev nivo iz zadnja 4 kola na USO je visi od bilo cega sto je pokazao Vavrinka. Ali to su ipak samo cetiri kola. Novak nikada nije igrao protiv takvoga Cilica i ne znamo kako bi se snasao. S druge strane, Novak je toliko puta pokopao Ciliceve nade u njihovim mecevima da mora biti malo kompleksa. Novak to ne bi uspio da nema strasnu igru za Cilica. Znaci ako je Novak iole spreman, Cilic mora biti blizu onoga na USO-u da ga pobijedi.

      Vavrinka s druge strane ima igru za Novaka. On moze da bije sa obadva krila. Njega Novak u principu teze pobjedjuje nego Marina. Ali ipak i najbolji Vavrinka se ne moze mjeriti sa vrlo dobrim Novakom. Znam da se sa ovim mnogi nece sloziti, ali to je i onaj mec u Australiji pokazao. Novak je ono izgubio samo zato sto je bio uvjeren da na kraju mora pobijediti. U mecu na dva dobijena je Vavrinka opasniji nego u mecu na tri dobijena. Jos uvijek treba dobiti 2 seta na podlozi koja njemu ne odgovara.

      Psiholoski gledano stvari stoje ovako. Novak bi sigurno htio da pobijedi US sampiona ali gori od zelje da se osveti Vavrinki. Skoro sam siguran da je Vavrinki u glavi Lion i ne vjerujem da on moze pruziti maksimum. S druge strane nisam siguran sto je u Cilicevoj glavi, ali ocekivao bih da jos psiholoski vari GS titulu iz Njujorka.
      Last edited by NI; 04-11-14, 08:30.

      Comment


      • #93
        Steta sto jos uvek nemamo TOP 8 igraca da svako moze dobiti svakog.Ove godine je izuzetak Berdih,prosle Berdih i Gaske.
        Originally posted by Casiraghi
        Al bar nauci me drugoj da se dam da tebi nevernoj budem Emre Can
        Originally posted by Casiraghi
        Ti nikad neces biti kao Joel Matip.

        https://www.youtube.com/watch?v=Gxj_G6ExBTE
        Originally posted by Casiraghi
        Srecan Mane svima koji slave.

        Comment


        • #94
          i Murray, ni on nikoga ne može dobiti

          Comment


          • #95
            Originally posted by Vladan View Post
            Sabijanje Nadala u Madridu, Novaka u Njujorku i Federera u Majamiju. Jednostavno taj cijeli paket, ritern, dubina i snaga udaraca je nesto nevjerovatno, ipak najnevjerovatnije od svega je kako to moze da radi u kontinuitetu.
            Sabijanje Nadala u Madridu - taj mec je izgubio. OK, sad mozemo raspravljati sta bi bilo da nije bio povredjen ali ne bi bilo prvi put da Nadal izgubi 1.set a zabelezi pobedu.
            Novaka u NY - na +40 Novaka bi pobedio i Robredo.
            Ovog zadnjeg meca koji si naveo se zaista ne secam ali se dobro secam kako ga je Raonic razneo na WB.
            Ne znam, mozda gresim ali mislim da ce zavrsiti u grupi kao poslednji.
            Last edited by skeptik; 03-11-14, 21:39.

            Comment


            • #96
              Originally posted by skeptik View Post
              Sabijanje Nadala u Madridu - taj mec je izgubio. OK, sad mozemo raspravljati sta bi bilo da nije bio povredjen ali ne bi bilo prvi put da Nadal izgubi 1.set.
              Novaka u NY - na +40 Novaka bi pobedio i Robredo.
              Ovog zadnjeg meca koji si naveo se zaista ne secam ali se dobro secam kako ga je Raonic razneo na WB.
              Ne znam, mozda gresim ali mislim da ce zavrsiti u grupi kao poslednji.
              Moze Nadal izgubiti set, ali na onaj nacin to sigurno nisi puno puta vidio. Nadal nije nadigran na sljaci, on je potpuno razbijen. Federer u formi, posle titule u Dubaiju i finala Indijan Velsa, nista nije pogresno radio, ali ovaj sa riternom jednostavno nije normalan. I on redovno pobjedjuje Ferera koji je fizicki njegov nivo sa ubitacnim napadackim asortimanom, nikad, ali nikad Marej koji je 15 cm visi ne moze na taj nacin dobijati Davida.
              Nema opravdanja u temperaturi za Novaka, on je razbijen sa osnovne, a i neki dan ga je cesto maltretirao sa osnovne, iako se vidjelo da je u probemu i bez servisa. Cinjenica je da je sa osnovne linije ako pricamo iskljucivo o napadackom asortimanu uz Federera najjaci. Drugi ce lupati vinere, pa i sa oba krila nedelju, dvije ili pak tri, a on uopste ne staje. Nevjerovatan kontinuitet, ali jos nevjerovatnija proizvodnja snage u udarcima kad znamo da je prilicno hendikepiran visinom.
              sigpic

              Comment


              • #97
                Originally posted by skeptik View Post
                Zivo me zanima na osnovu cega si zakljucio da je nenadmasna? Nije valjda da ti je pobeda nad Novakom na US Openu parametar. Mnogo precenjujes Nisikorija.
                Gledao sam ga nekoliko puta na televiziji protiv Novaka, Rafe, Federera, Ferera, Vavrinke (Mislim da mu Stan ne odgovara). Istina, treba da ga vidim protiv Marija (koji mu ne odgovara iz drugih razloga). Preksano je da ga vidim protiva Hjuita, Nalbandijana i Davidenka.

                Federerov seta brzina je napad iz svih oruzja. Ne znas sa koje strane dollazi. Ne da ti da oko otvoris itd. Novakova sesta brzina je dubina sa osnovne linije i sa BH i sa FH strane. Svakih 20 udaraca mozes malo da odahnes a kamoli da preuzmes inicijativu, a ako je i preuzmes Novak ima takvu odbranu da moras da puno rizikujes.

                Keiova sesat je kao i Novakova, iako losija u pritisku koji on radi na protivnika, ali bolja sto on moze da napada, promjenom smejra, ostrijim uglom, udaranjem loptice u penjanju, sto niko drugi ne moze. Iz pozicije iz koje Kei ima 60:40 sanse na vinera Novak ima 50:50, a Nadal 45:55. Osim toga, niko tako ne ukroti topspin kao Kei. Ono u Madridu protiv nadala je bilo nevjerovatno.

                Originally posted by Vladan View Post
                Nema opravdanja u temperaturi za Novaka, on je razbijen sa osnovne, a i neki dan ga je cesto maltretirao sa osnovne, iako se vidjelo da je u probemu i bez servisa.
                Vladan je 100% u pravu. U mecu koji je Novak lako dobio. Cim bi Novak odstupio od tatike ili mu ekzekucija te taktike postal losija, Kei bi bio superioran.
                Last edited by NI; 03-11-14, 21:51.

                Comment


                • #98
                  Na AO-u je isto unistio Nadala,jos uvek mi nije jasno kako je Rafa taj mec dobio sa 3-0 (7-6 7-5 7-6) ako se dobro secam.
                  Originally posted by Casiraghi
                  Al bar nauci me drugoj da se dam da tebi nevernoj budem Emre Can
                  Originally posted by Casiraghi
                  Ti nikad neces biti kao Joel Matip.

                  https://www.youtube.com/watch?v=Gxj_G6ExBTE
                  Originally posted by Casiraghi
                  Srecan Mane svima koji slave.

                  Comment


                  • #99
                    Originally posted by NI View Post
                    Ja necu biti hrabar kao ti ali cu dati opisnu prognozu.

                    Berdih je limitiran. On je konstantan a li u osnovi najlosiji od svih 8.
                    Cilic jos nije siguran da li je osvojio USO.
                    Vavrinki ce biti samo lionska sljaka na pameti. Osvojiti DC sa Federerom je skoro kao imati dijete sa njim.
                    Raonic je uzletio pobjedom protiv Federera a onda tresnuo u finalu. Treba vremena da se oporavi od toga. Glatko gubi prvi mec.
                    Nishikori ima cas istine. On se cuvao za ovaj turnir. Ponasa se kao da vjeruje da ima sansi, ali onaj poraz od Novaka mora da boli.
                    Mari polako dostize svoj najvisi nivo. On bi morao biti ispod Novakovaog a iznad 33-godisnjakovog.
                    Federer ce iskoristiti priliku ako se ukaze.
                    Novak bi radje bio sa Stefanom, s druge strane zeli da mu da novogdisnji poklon sa posvetom: "Ovo je tata za tebe osvojim."
                    Odlicno vidjenje situacije. Bravo NI.



                    Послато са SM-N9005 уз помоћ Тапатока

                    Comment


                    • Originally posted by Vladan View Post
                      Vavrinka bi bez sumnje da moze najradije izabrao da ima dijete sa Federerom, ali DC sigurno nije na nivou olimpijskog zlata.
                      Jasta bi.

                      Ali moze i dva djeteta. Olimpijada je bila sin a sad jedan curica.

                      Comment


                      • Originally posted by Vladan View Post
                        Moze Nadal izgubiti set, ali na onaj nacin to sigurno nisi puno puta vidio. Nadal nije nadigran na sljaci, on je potpuno razbijen.
                        Novak protiv Cilica ima 10:0. Sta se desilo u IW? 6:1 za Cilica u 1.setu. Imao sam jednu diskusiju sa NI i on je tada izneo jedan neverovatan podatak. Novak kao mozda najbolji reterner ikada je uzeo tada samo 3 poena u celom setu na Cilicev servis. Nadal protiv Nisikorija ima 7:0. Izvuci paralelu.
                        Pazi, svaki dobar igrac ako mu se sve sloze kockice moze da pobedi Nadala, Federera ili Novaka ali to se desava veoma, veoma retko jer nemaju kontunuitet.
                        Originally posted by Vladan View Post
                        Nema opravdanja u temperaturi za Novaka, on je razbijen sa osnovne, a i neki dan ga je cesto maltretirao sa osnovne, iako se vidjelo da je u probemu i bez servisa.
                        Meni vremenski uslovi jesu opravdanje jer u takvim uslovima Novak ne pruza svoj max. A sto se tice Pariza tu je glatko porazen bez obzira na pruzeni otpor.
                        Ja sam veliki skeptik kad je Nisikori u pitanju. Neka me demantuje u Londonu.
                        Last edited by skeptik; 03-11-14, 22:03.

                        Comment


                        • Nece u Londonu,ali sledece godine verujem da ide po slem.
                          Originally posted by Casiraghi
                          Al bar nauci me drugoj da se dam da tebi nevernoj budem Emre Can
                          Originally posted by Casiraghi
                          Ti nikad neces biti kao Joel Matip.

                          https://www.youtube.com/watch?v=Gxj_G6ExBTE
                          Originally posted by Casiraghi
                          Srecan Mane svima koji slave.

                          Comment


                          • Kei je kompletniji od Raonica, bije sa oba krila i mnogo se bolje krece. h2h to i pokazuje.
                            Njegova sesta brzina u buducnosti moze postati nedostizna, ali dzaba brzina ako nemas motor da je konstantno odrzava.
                            Novakov motor omogućava maksimiziranje njegovih sposobnosti i pun gas u sestoj brzini.
                            Pod motorom smatram telo, glavu, iskustvo i x factor.
                            Ne vredi imati najbolji operativni sistem na svetu ako nemas dovoljno radne memorije da taj isti sistem pokrene i konstantno drzi njegove preformanse blizu optimalnih vrednosti.

                            Istina je da moze vecinu igraca maltretirarti sa baselinea, ima nize teziste te lakse hvata lopticu u penjanju. Balance is the key.
                            Muzza mu nikako ne odgovara jer je dosta dobar counterpuncher.
                            There's something wrong with me chemically
                            Something wrong with me inherently
                            The wrong mix in the wrong genes
                            I reached the wrong ends by the wrong means
                            It was the wrong plan
                            In the wrong hands
                            With the wrong theory for the wrong man
                            The wrong lies, on the wrong vibes
                            The wrong questions with the wrong replies

                            Comment


                            • skeptik,

                              Vladan i ja se cesto ne slazemo, ali se oko Keia 100% slazemo. OK obojica navijamo za Novaka, a u straha su velike oci.

                              Da bi neko mogao da pobijedi Nadala na sljaci treba da izjednacen svojim BH-dom kada u dijagonalnim razmjenama na Nadalov FH. (Tu ukljcujem i sposbnost da se promijeni smjer na i ode po paraleli.) Nadalova Fh paralela je strasna.

                              U tom teskom zadatku je do sada uspio Sederlinig i Novak vise puta, ali nikada po suncanom vremenu! Kei je po sucnaom vremnu ne uspio, nego radio smijuriju sa Rafinim top spinom. Koji cesto nije dubok ali zato ima nevidjenu retaciju. Sederling je vrlo viskok igrac, Kei je skoro 20 cm nizi, sto je strasan hendikep kad se suocis sa Rafinim FH-dom. Ali Kei je pokazao tako nevjerovatan tajming i kontrolu pri hvatanju tih topspinova u penjanju. On je izgubio taj mec samo zato sto se povrijedio.

                              Comment


                              • Originally posted by NI View Post
                                skeptik,

                                Vladan i ja se cesto ne slazemo, ali se oko Keia 100% slazemo.
                                Kod mene je situacija obrnuta. Ja se dosta slazem sa Vladanovim razmisljenjima ali ne oko Nisikorija. Dok su tu Novak, Nadal, Federer pa cak i Marej tesko ce on do GS. A da je odlican teniser to stoji.

                                Comment

                                Working...
                                X