Announcement

Collapse
No announcement yet.

ATP World Tour Finals - London 2014.

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by thrillseeker View Post
    Ne, ali ne mozes jednu eru ocenjivati na osnovu ne jednog nego par turnira. Imamo 3 nova igraca koji izgledaju izgubljeno, Berdiha koji je Berdih, Marija koji trazi formu, ali ostala trojica igraju jako dobro. Sten posle MC igra najbolji mec, Novak i Rodzer tek hvataju zalet. Federeru podloga dosta odmaze ali i pored toga ima 2 rutinske pobede.
    To je vise odgovor svima koji kazu da je Fed igrao u slaboj eri i da je zato osvojio sve zivo.

    Kei jeste danas izgledao izgubljeno, ali nije zbog toga sto je prvi put na ovom turniru, nego on jednostavno fizicki ne moze da isprati da igra vise nedelja na vrhunskom nivou, a ima i tu neku povredu zgloba.
    U svakom slucaju, stvarno je los turnir, nadam se da ce se promeniti i da cemo videti nesto do kraja nedelje
    http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

    Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

    sigpic

    Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
    with experience.

    Comment


    • 5 od 5 za sada, divan turnir.. dobro je za nas koji sakupljamo meceve, nijedan veci od 500 mb
      Pancho Gonzalez ; Ivan Lendl ; Andre Agassi ; Rafael Nadal

      sigpic

      Comment


      • Originally posted by ClayWarrior View Post
        5 od 5 za sada, divan turnir.. dobro je za nas koji sakupljamo meceve, nijedan veci od 500 mb
        Kakvi su mecevi, steta i za tih 500mb
        http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

        Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

        sigpic

        Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
        with experience.

        Comment


        • Originally posted by bojanaBG View Post
          To je vise odgovor svima koji kazu da je Fed igrao u slaboj eri i da je zato osvojio sve zivo.

          Kei jeste danas izgledao izgubljeno, ali nije zbog toga sto je prvi put na ovom turniru, nego on jednostavno fizicki ne moze da isprati da igra vise nedelja na vrhunskom nivou, a ima i tu neku povredu zgloba.
          U svakom slucaju, stvarno je los turnir, nadam se da ce se promeniti i da cemo videti nesto do kraja nedelje
          Federer ima taj dar da protivnjika nacini smesnim iako on to nije, istina je da su Hjuit, Rodik,Gonzales i Safin... dobri igraci, nisu klase kao Rafa,Novak, ali oni su protiv Federera u mnogim slucajevima ispadali smesni jer Federer ima taj dar da ih nadigra svojom perfekcijom. To je urodjeno. Lako je navijati za Rogera, on je najblizi perfekciji, umetnost je navijati za Novaka kada od 40:0 on vraca protivnika u zivot, e tu sam ja izgubio zivce kao i mnogi na ovom forumu

          Comment


          • Originally posted by bojanaBG View Post
            To je vise odgovor svima koji kazu da je Fed igrao u slaboj eri i da je zato osvojio sve zivo.

            Kei jeste danas izgledao izgubljeno, ali nije zbog toga sto je prvi put na ovom turniru, nego on jednostavno fizicki ne moze da isprati da igra vise nedelja na vrhunskom nivou, a ima i tu neku povredu zgloba.
            U svakom slucaju, stvarno je los turnir, nadam se da ce se promeniti i da cemo videti nesto do kraja nedelje
            Nezahvalna tema ali jedina zamerka je sto taj period nije imao jasnog broja 2, 3 pa i 4. Postojao je #1 i mnogo Nisikorija koji ne mogu da sastave 2 kvalitetna turnira. "More" talenta je tada bilo dublje ali sa radnim navikama studenta kampanjca.
            "But Pascal what are you saying?"

            Comment


            • Neka neka, treba i ove dragulje imati u kolekciji

              Sto je najgore, ja ne vidim kako cemo veceras dobiti iole pristojan mec, a sumnjam da je Masters Kup ikada prosao sa 3 dana za zaborav
              Pancho Gonzalez ; Ivan Lendl ; Andre Agassi ; Rafael Nadal

              sigpic

              Comment


              • Originally posted by shminka View Post
                NI,

                poeni preko 9 udaraca...Federer 4, Kei 2
                Cestitke!

                Kei je razocarao. Vrlo slicno Parizu i mecu sa Novakom. Ne znam da li je povrijedjen. Ako nije, onda mi je ovo neshvatljiv mec. Onda Kei ima jos mnogo da uci o taktici.

                Federer nije dobro servirao, ali je dobro igrao. Pravodobno je napadao i ucinio da je Nishikori nesiguran sto mu je raditi. Da li graditi poene razmjenom ili napadati prije Federera. Za mene je ocigledno da je morao graditi poen. Kei je bolji napadac od Novaka, Marija, Nadala, Ferera... ali nikada nece biti bolji napadac od Federera. Prerano je napadao, previse forsirao na drugom servisu i na kraju se ispromasivao.

                Federeru svaka cast sto je shvatio sto se desava sa druge strane mreze. Udarao je lopticu ranije nego obicno i pojacao Keiov osjecaj da mora da prerano napada. Sto je dovelo do Japanceve implozije. Puno gresaka i to pogotovo u kljucnim momentima na brejk loptama, pri rezultatu 15:30 na Federerov servis itd. Keiov slab servis je i danas bio ocigledan.

                Ipak najvazaniji razlog za ovakav rezultat je Federerov 2. servis. Nishikori je stvarno pomisli da nema razlike izmedju Federerovog i Marijevog 2. servisa.

                Opet, razlog moze biti povreda o kojoj se ne prica.

                Comment


                • Originally posted by bojanaBG View Post
                  zlatna era, nikad jaca
                  Da, ona je bila najjača kad su tacne dobijali: Filipusis, Rodik, Hjuit, matori Agasi sa 35 godina, Bagdatis, Gonzales, najzlatnija era definitivno.

                  Comment


                  • Originally posted by goku View Post
                    Da, ona je bila najjača kad su tacne dobijali: Filipusis, Rodik, Hjuit, matori Agasi sa 35 godina, Bagdatis, Gonzales, najzlatnija era definitivno.
                    i to sto kazes, jaca je ova kad trofeje osvajaju Stan i Cilic, a tacnu Kei
                    http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                    Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                    sigpic

                    Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                    with experience.

                    Comment


                    • Težak meč za Federera, nastavlja se rudarenje za svaki poen na listi. Pakao ga tek čeka protiv nikad boljeg Murraya, odlično je birao grupu. Za to vrijeme njegov sunarodnjak, koji jedini igra pristojan tenis uz prvu dvojicu, treba sutra da odradi posao. Nema sumnje da će poginuti za svog DC partnera, iako ih DC čeka kroz 7 dana.

                      Saznali smo sinoć koliko je tenis zdraviji pojavom Čilića Kamo sreće da je više osvajača GS koji će igrati u kontinuitetu kao on i Wawrinka, a ne neki raspali Đokovići, Federeri i ostali anonimusi, koje oni još trebaju. Čilić i kompanija za zdraviji tenis

                      Comment


                      • Originally posted by Vladan View Post
                        Ako dobije onda Marej nema nikakve sanse za prolaz, smaim tim nema otpora u trecem kolu protiv preambicioznog.
                        Svaka čast na komentarima, da nema tebe pomislio bih da je dotični božanstvo ili Bog lično.

                        Comment


                        • Originally posted by bojanaBG View Post
                          i to sto kazes, jaca je ova kad trofeje osvajaju Stan i Cilic, a tacnu Kei
                          To je samo ove godine, dešava se, videćemo sledeće šta će biti.

                          Comment


                          • Originally posted by goku View Post
                            Da, ona je bila najjača kad su tacne dobijali: Filipusis, Rodik, Hjuit, matori Agasi sa 35 godina, Bagdatis, Gonzales, najzlatnija era definitivno.
                            Gozno i AUS07 mora da ode sa ovog spiska jer je to bio turnir njegovog zivota. Kao Cila letos, covek je udarao kao niko do tada. Svaka generacija ima udaraca kome se poklopi horoskop.
                            "But Pascal what are you saying?"

                            Comment


                            • Prije nego me pitate, ogroman je razlika izmedju meca Novak-Cilic i Federer-Kei. Cilic nije mogao nista da promijeni. Nishikori je imao alternativnu taktiku, Federer mu je pomogao da nastavi sa pogresnom.

                              Comment


                              • Ovo "nikada neće biti bolji od Federera" mi se svidja

                                Hvatanje FHa rano, miksanje na BH strani su glavne razlike...matchup opet...na BH će od Rafe dobiti uvijek isti FH, od Novaka isti BH...od Federera ne...slice, top spin, loptice u kojima nema snage

                                Na početku je Federer baš imao frku da prati ritam, rijetki su danas koji mogu prikazat korak zaostatka koji ima...na početku drugog seta je dostigao radnu temperaturu...a imao je set više, što pomaže...odavno se nije ovoliko natrčao, što svakako pokazuje Keiov kvalitet

                                Comment

                                Working...
                                X