Announcement

Collapse
No announcement yet.

ATP World Tour Finals - London 2014.

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by ClayWarrior View Post
    Zapravo je Sampras omlatio Agasija za 51. minut 1996.

    I zapravi imamo 13 meceva koji su pre 1991. zavrseni tako sto porazeni nije uzeo vise od 3 gema, a nemamo pojma koliko su trajali
    Ja bih ovom prilikom pomenu i 1999. Agasi je dobio Samrasa 6:2,6:2 u grupi, a izgubio u finalu 3:0. Zato ne valja davati preveliki znacaj ovom mecu samom za sebe.

    Ali u kontekstu mec ima znacaj. Ovo je treci veliki server koga je Novak unisti returnom u zadnjih mjesec dana. (Berdih, Raonic i Cilic) je li to trend ili slucajnost.
    Last edited by NI; 11-11-14, 09:19.

    Comment


    • @NI slazem se sa Bojanom postoji li ikedan mec kad je netko protiv Novaka loš. Kod Vas Noletovaca uvijek vlada mišljenje čak i kad Nole odigra dobro a protivnik loše pokušavate naci nacin da uzdignete protivniku igrru kako bi Noletova dobra bila jos bolja. Ne treba to.
      Čak i kada statistika ide u prilog toj činjenici da je Novakov protivnik bio očajan ti nju pokušavaš okrenut u svoju korist
      Last edited by Mrkela; 11-11-14, 09:19.

      Comment


      • Originally posted by ClayWarrior View Post
        Zapravo je Sampras omlatio Agasija za 51. minut 1996.
        Znam da je Federer dobio Gaudia za 50 min. ali za ovaj izmedju Samprasa i Agasija nisam znao. Svaka cast na teniskom znanju.

        Comment


        • Originally posted by bojanaBG View Post
          Jedna je stvar kad se promasi zato sto neko igra ofanzivno, a sasvim je druga kategorija kad neko masi zicere, makar po mom poimanju tenisa.

          Ali ne shvatam sta je tesko reci: Cilic je odigrao ocajan mec, a Djokovic je odigrao solidno, nista preko toga, pa je i to bilo dovoljno za ubedljivu pobedu ispod sat vremena
          Da li te je strah da ce neko da dovede u pitanje Djokovicevu formu ako se tako formulise?

          Evo ja cu sad da potpisem da svi Roletovi protivnici do kraja godine igraju ocajno, neka se kaze da je i Role u ocajnoj formi, ali da on pobedjuje
          Uvek mi je čudno kad ljudi tako olako ocenjuju kako je neko igrao očajno ili fenomenalno. Ne bi prvi bio očajan da drugi nije fenomenalan, niti bi drugi bio fenomenalan da prvi nije očajan. Istina je kao i uvek negde na sredini, a u sportu je istina da igraš koliko ti protivnik dozvoli.

          Comment


          • Taj mi mec nije bas drag, Agasija je izvizdala cela dvorana, ali ocigledno nije bio sav svoj posto se posle tog meca povukao sa turnira





            Od ovih najubedljivijih pobeda neka je morala biti ostvarena za pedesetak minuta, posebno na tepihu u Njujorku ili na travi u Melburnu

            1972 RR (Barselona-tepih) : Stan Smith vs Jan Kodes 6-1 6-0
            1974 RR (Melburn-trava) : Manuel Orantes vs Harold Solomon 6-1 6-1
            1974 RR (Melburn-trava) : Raul Ramirez vs Harold Solomon 6-1 6-1
            1978 RR (Njujork-tepih) : Jimmy Connors vs Harold Solomon 6-1 6-2
            1978 RR (Njujork-tepih) : Eddie Dibbs vs Raul Ramirez 6-0 6-1
            1979 RR (Njujork-tpeih) : Jimmy Connors vs Jose Higueras 6-3 6-0
            1979 RR (Njujork-tpeih) : Bjorn Borg vs Jose Higueras 6-2 6-0

            1980 RR (Njujork-tepih) : Jose-Luis Clerc vs John McEnroe 6-3 6-0
            1980 RR (Njujork-tepih) : Gene Mayer vs Bjorn Borg 6-0 6-3
            1984 1/2 (Njujork-tepih) : John McEnroe vs Mats Wilander 6-1 6-1
            1985 1/8 (Njujork-tepih) : Ivan Lendl vs Tomas Smid 6-1 6-0
            1985 1/4 (Njujork-tepih) : Anders Jarryd vs Brad Gilbert 6-1 6-2

            1990 RR (Frankfurt-tepih) : Andre Agassi vs Emilio Sanchez 6-0 6-3
            1993 1/2 (Frankfurt-tepih) : Pete Sampras vs Andrei Medvedev 6-3 6-0
            1994 RR (Frankfurt-tepih) : Andre Agassi vs Alberto Berasategui 6-2 6-0
            1994 RR (Frankfurt-tepih) : Michael Chang vs Alberto Berasategui 6-1 6-0
            1996 RR (Hanover-tepih) : Pete Sampras vs Andre Agassi 6-2 6-1
            1997 RR (Hanover-beton) : Yevgeny Kafelnikov vs Michael Chang 6-3 6-0
            1998 RR (Hanover-beton) : Pete Sampras vs Karol Kucera 6-2 6-1
            1999 RR (Hanover-beton) : Andre Agassi vs Nicolas Lapentti 6-1 6-2
            1999 RR (Hanover-beton) : Gustavo Kuerten vs Nicolas Lapentti 6-1 6-2

            2003 RR (Hjuston-beton) : Roger Federer vs David Nalbandian 6-3 6-0
            2004 RR (Hjuston-beton) : Lleyton Hewitt vs Gaston Gaudio 6-2 6-1
            2005 1/2 (Šangaj-tepih) : Roger Federer vs Gaston Gaudio 6-0 6-0
            2007 RR (Šangaj-beton) : David Ferrer vs Richard Gasquet 6-1 6-1

            2011 RR (London-beton) : Roger Federer vs Rafael Nadal 6-3 6-0
            2014 RR (London-beton) : Stan Wawrinka vs Tomas Berdych 6-1 6-1
            2014 RR (London-beton) : Novak Djokovic vs Marin Cilic 6-1 6-1
            Pancho Gonzalez ; Ivan Lendl ; Andre Agassi ; Rafael Nadal

            sigpic

            Comment


            • Originally posted by Mrkela View Post
              @NI slazem se sa Bojanom postoji li ikedan mec kad je netko protiv Novaka loš. Kod Vas Noletovaca uvijek vlada mišljenje čak i kad Nole odigra dobro a protivnik loše pokušavate naci nacin da uzdignete protivniku igrru kako bi Noletova dobra bila jos bolja. Ne treba to.
              Čak i kada statistika ide u prilog toj činjenici da je Novakov protivnik bio očajan ti nju pokušavaš okrenut u svoju korist
              Ti ocigledno tako mislis. I to nije problem.

              Ti mislis da je Novak bio vrlo dobar a ja da je bio fantastican. Iako nema sansi da promijenim tvoje misljenje, navescu jedan podatak.

              U finalu USO Marin je imao 53% prvog unutra i 80% dobijenih poena poslije prvog. Kei vazi za dobrog returnera.
              Sinoc je imao 54% i 52% dobijenih poena poslije prvog.

              Statistika na drugom je mnogo gora, ali ja uzimam samo prvi, jer je oscilacija manja posto se u prvom redu server pita. Sto mislis kako je taj postotak realizacije prvog uticao na Marina?

              Inace te nevjerovatne brojeve pripisujem sporijoj podlozi i Novakovom retrnitrnju.
              Last edited by NI; 11-11-14, 09:40.

              Comment


              • Originally posted by Overlord View Post
                Dzaba sva prica o kultu licnosti Novaka Djokovica , o njegovoj kaznenoj ekspediciji na mastersima i u dvorani i na otvorenom kao i brojnim rekordima .
                Svi mi vidimo da je on najbolji igrac na svijetu , ali kad dodju GS sve to pada u vodu. Isto kao da mu neka nevidjiva sila oduzme kvalitet . Vec 3 godine ne moze da uzme 2 GS godisnje .
                Za nekog ko ga gotivi i prati citavu njegovu tenisku pricu , on polako pocinje da izaziva prezir ovakvim mecevima kad obrise pod sa GS sampionima koji uzimaju njegove titule .
                Nešto slično i ja razmišljam, ali onda se setim da je dva najveća meča u životu odigrao na najvećem turniru protiv dva najveća igrača ikada i oba ih dobio.
                Last edited by goku; 11-11-14, 09:51.

                Comment


                • Originally posted by Mrkela View Post
                  @NI slazem se sa Bojanom postoji li ikedan mec kad je netko protiv Novaka loš. Kod Vas Noletovaca uvijek vlada mišljenje čak i kad Nole odigra dobro a protivnik loše pokušavate naci nacin da uzdignete protivniku igrru kako bi Noletova dobra bila jos bolja. Ne treba to.
                  Čak i kada statistika ide u prilog toj činjenici da je Novakov protivnik bio očajan ti nju pokušavaš okrenut u svoju korist
                  Obrati paznju na Novakov retern i kretanje. On je njemu masu loptica slao duboko maltene na osnovnu liniju ispred njegovih nogu. Drugi servis je maksimalno kaznjavao. A tek kretanje. Uvek je bio na loptici. Stizao je sve. Takodje mislim da se posle drugog brejka u 2. setu kad je Novak poveo sa 3:1 Cilic jednostavno predao. Mec je vec tada bio gotov.
                  Last edited by skeptik; 11-11-14, 09:34.

                  Comment


                  • Разумем да постоје и такви навијачи који услед антипатије према одређеном спортисти у први план истичу, увек, његове недостатке и покушавају да умање његов успех. Међутим, умањити Новаков успех против Чилића више говори о тим навијачима него о ономе што покушавају да пласирају.

                    Треба бити реалан и ствари назвати правим именом - Новак је демолирао Чилића, који је услед Новакове феноменалне игре као последицу имао велики број грешака, нервозу и као последицу толике доминације менталну предају већ после првог сета
                    The No.336 rule of a gentleman:
                    Being a gentleman isn’t a form of courtship, it’s a way of life.

                    Comment


                    • Originally posted by NI View Post
                      Ti ocigledno tako mislis. I to nije problem.

                      Ti mislis da je Novak bio vrlo dobar a ja da je bio fantastican. Iako nema sansi da promijenim tvoje misljenje, navescu jedan podatak.

                      U finalu USO Marin je imao 53% prvog unutra i 80% dobijenih poena poslije prvog. Kei vazi za dobrog returnera.
                      Sinoc je imao 54% i 52% dobijenih poena poslije prvog.

                      Statistika na drugom je mnogo gora, ali ja uzimam samo prvi jer na prvom je oscilacija manja jer se u prvom redu server pita. Sto mislis kako je taj postotak realizacije prvog uticao na Marina?

                      Inace te nevjerovatne brojeve pripisujem sporijoj podlozi i Novakovom retrnitrnju.
                      NI,mnogo istices tu sporu podlogu mada mi ona ne izgleda puno sporije od USo,iz tvojih postova neko bi pomislio da se igralo u Mcu
                      Last edited by Srkisa; 11-11-14, 09:41.

                      Comment


                      • Originally posted by Srkisa View Post
                        NI,mnogo istices tu sporu podlogu mada mi ona ne izgleda puno sporije od USo,iz tvojih postova neko bi. pomislio da se igralo u Mcu
                        Ostaje mi da isticem sporost podloge ili jos vise fantasticni Novakov retur.

                        Slazem se sa skeptikom da se poslije 3:1 u drugom, Cilic predao.

                        Comment


                        • Originally posted by Srkisa View Post
                          NI,mnogo istices tu sporu podlogu mada mi ona ne izgleda puno sporije od USo,iz tvojih postova neko bi. pomislio da se igralo u Mcu
                          Podloga na US openu je brza nego ovde ali to nije presudno vec vremenski uslovi. U idealnim uslovima ( bez velike vrucine, vlaznosti i vetra ) znaci u dvoranskim uslovima Novak je dominantan. On je razneo vrlo dobrog Congu na WB kad je krov bi zatvoren da bi ga ovaj mesec i nesto dana kasnije demolirao u Torontu kad je temp. bila +40.

                          Comment


                          • Lakše je steći prednost u relijima na šljaci, nego na ovom čudu. Dimenzije terena su malo veće na šljaci. Čilić na ovakvom terenu nema oružje da probije Novaka. Gotovo niko i nema, Čila ponajmanje

                            Bolji od onog sinoć teško da je mogao biti...nije mogao biti ni odličan, ni dobar...nije do njega
                            Last edited by shminka; 11-11-14, 09:50.

                            Comment


                            • Ima jedna skracenica iz bokserske terminologije koja sa svega dva slova oslikava ono sto je Novak sinoc ucinio Marinu.
                              K.O.
                              sigpic

                              Comment


                              • Nego,sta ocekujete od meča Fed-Kei?Oce li Fed demolirati Keija za 55min,ili će ga Kei produžiti za 5min da ne bi Fedu dao to zadovoljstvo da porusi Novakov rekord

                                Comment

                                Working...
                                X