Announcement

Collapse
No announcement yet.

BNP Paribas Masters - Paris (27.10 - 02.11. 2014)

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Заслужијо је Милош да га Ноле пусти!

    вала ја сам стрепео од овог јапанца, а ви како хоћете.. велика победа!

    не кривите Вишковића, знате какав је Срђан!!! /мора да се чува радно место/
    Last edited by Žika; 02-11-14, 00:32.
    sigpic

    Comment


    • Originally posted by Zika View Post
      не кривите Вишковића, знате какав је Срђан!!! /мора да се чува радно место/
      Na RTSu, SK tim pritiscima naravno nije popustio i tu se Srdjan pita taman koliko i ti.
      sigpic

      Comment


      • мани то, што је сигурно, сигурно је! не знаш ти каква је то напаст...
        sigpic

        Comment


        • Meni naravno ne smeta što Viško navija za Novaka, već sve ostalo. Proglašava pobednika ihahaaa pre vremena, objašnjava svaki put neke situacije sa takvim žarom i čuđenjem kao da to prvi put vidimo... recimo Novakov viner iz strečinga... i šta ja znam ima tu puno sitnica koje su počele da mi smetaju, a i mnogoooo je počeo da priča, sreća pa za vreme poena se ćuti, mada i tu često prekriši pravilo... fudbal kada prenosi priča non-stop, ko navijen i ubi tamo sa statistikom...aooooo strašno.

          No, Noletovo 7-mo finale ove godine i nadam se novoj hiljadarki, jer svaki poen je važan (meni je bitno da bude prvi na kraju godine). Biće poteško, Milošu evidentno baš prija ova podloga, strašno servira, opušten ide u O2 Arenu, finale Mastersa... moraće Novak dosta da podigne igru, a pre svega fokus, ako je to uopšte moguće.

          Mislim da niko ne može da očekuje vrhunski tenis i mečeve u ovo doba godine, a nije ih bilo ni kada su bili mnogo odmorniji i stimulisaniji. Ništa bolji neće biti ni WTF, kao i sve ove godine u nazad.
          sigpic

          Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
          But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

          Comment


          • Ko misli da zna bolje neka konkurise za mesto komentatora.
            Visko je znalac igre i kao takav daleko iznad konkurencije na ovim prostorima.
            sigpic

            Comment


            • Iako je ovo lako izgledalo , sa Novakom ce u polovinu Londonskog zreba, nemam sada sumnju u to
              Fino da nema vise ni medjusobno vodjstvo . Igra Kei fantastican napadacki tenis kada nema greaka bez sumnje ,a stav tokom poena lici sve vise na Nadala i Andy-a Nece lako Novaku ici ni u buducnosti sa njim. Jedina mana ovog lakog prolaza u F , niista return nije vezbao Novak u ovom mecu.
              A fedrerovci u ovoj temi
              Similis simili gaudet

              Comment


              • Originally posted by pecaros View Post
                Ko misli da zna bolje neka konkurise za mesto komentatora.
                Visko je znalac igre i kao takav daleko iznad konkurencije na ovim prostorima.
                E vidiš, to je tačno i naravno veoma porazno za komentatorski svet.

                Pa i u teniskoj utakmici bolje bih znala ponekad od aktera na terenu, pa se ne gurma baš da igram.
                sigpic

                Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                Comment


                • Originally posted by pecaros View Post
                  Ko misli da zna bolje neka konkurise za mesto komentatora.
                  Visko je znalac igre i kao takav daleko iznad konkurencije na ovim prostorima.
                  Upravo tako, Visko je na vrhuncu zadatka.

                  Originally posted by Maxx-a View Post
                  Iako je ovo lako izgledalo , sa Novakom ce u polovinu Londonskog zreba, nemam sada sumnju u to
                  Fino da nema vise ni medjusobno vodjstvo . Igra Kei fantastican napadacki tenis kada nema greaka bez sumnje ,a stav tokom poena lici sve vise na Nadala i Andy-a Nece lako Novaku ici ni u buducnosti sa njim. Jedina mana ovog lakog prolaza u F , niista return nije vezbao Novak u ovom mecu.
                  A fedrerovci u ovoj temi
                  Mislim da su veoma male sanse da Nisi dobije Novaka dok Novak igra na svom nivou.

                  Originally posted by miloolja View Post
                  E vidiš, to je tačno i naravno veoma porazno za komentatorski svet.

                  Pa i u teniskoj utakmici bolje bih znala ponekad od aktera na terenu, pa se ne gurma baš da igram.
                  Olja malo je ljudi kao sto si ti i jos par ljudi na ovom forumu koji se dosta dobro razumeju u ovaj sport.



                  Послато са SM-N9005 уз помоћ Тапатока

                  Comment


                  • Da li neko ima statistiku prvog seta i cijelog meca Novak-Nishikori?

                    Comment


                    • U koliko je sati sutra finale?

                      Poslato sa HTC Desire 500, zato što se šefici može...
                      sigpic

                      Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                      But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                      Comment


                      • Ceo mec
                        Similis simili gaudet

                        Comment


                        • Novak – Nishikori

                          1.
                          Novak je pobijedio 6:2, 6:3 a ja sam cijelo vrijeme meca bio nezadovoljan jer Kei ocigledno nije mogao da servira. Sad kad sam se ohladio, vidim stvari drugim ocima. Bila je to znacajna pobjeda Novaka. Kei nije mogao da servira ali je i te kako mogao da igra. Cim je Novak popustio to je i pokazao.

                          2.
                          Mozda je glavno razocaranje bilo sto se pokazalo da skeptik nije u pravu. Nije vrucina presudila u Njujorku, vec Keiova superiorna 6. brzina sa osnovne linije. Kad on igra najbolje sto moze, on se pita u razmjenama sa osnovne linije, a ne Novak. Srecom Kei ne moze stalno da igra na tom nivou. U protivnom bi bio nepobjediv.

                          3.
                          Novak je bio iznenadjen Keiovom dominacijom u Njujorku. Nije bio spreman da se prilagodi. To je jako vazan faktor u njegovom porazu.

                          Nasuprot tome, danas je Novak u potpunosti bio spreman za Keiovu dominaciju i nasao je nacina da oteza Japancu posao.

                          Najvazniji element je prvi servis. Kei moze da raznosi Novakov 2. servis. To je i danas pokazao. Ali Kei ne moze da dominira Novakov 1. servis. Danasnja statistika to potvrdjuje. Kao referencu uzimam 2. set kada je Kei digao igru. (On ima tendenciju da dize igru kako mec odmice.) Novak je dobio 85% poena poslije prvog servisa a samo 25% poslije drugog. Imao je 71% unutra. To znaci da nije previse forsirao prvi servis.

                          Uvijek ce biti servis gemova kada Novak promasi puno prvih servisa. To ce biti problem u njihovim buducim mecevima.

                          4.
                          Drugi element je Novakova izuzetno agresivna igra na Keiov 2. servis. U drugom setu je dobio 100% poena a u prvom 80%. Dobro, Kei je imao problema sa servisom. Ipak mislim da je to u prvom redu uticalo na 1. servis koji je bio izuzetno spor.

                          Bilo kako bilo, Novak mu nije davao priliku za napad poslije returna na drugom servisu.

                          5.
                          Niko na svijetu ne moze tako lako da promijeni smjer u razmjeni kao Kei Nishikori. I mislim da niko ne moze da udari lopticu ranije i agresvnije od njega. Otuda i dolazi njegova dominacija. Ipak, takva igra ima rizik. Nije lako drzati dobar omjer vinera i neiznudjenih kad se tako agresivno napada. Pogotovo nije to lako raditi citavo vrijeme. To se pokazalo i u sinocnjem mecu protiv Ferera.

                          Sto je najvaznije Keiu se moze pomoci da taj omjer drzi sto nizim. Novak je danas fantasticno uspio u tome. Kei je imao samo 9 vinera i 23 neiznudjene. To je Novak ostavrio na cetiri nacina:

                          -jako dubokom igrom
                          -mekanim lopticama (dubokim a mekanim)
                          -igranje vise centralno u razmjenama
                          -ranijim napadanjem u razmjenama (nije imalo uticaj na Novakov omjer vinera/neiznudjnih 20/14)

                          6.
                          Sve u svemu pokazlo se da Kei ostaje najopasniji protivnik za Novaka, ali i da je Novak svjestan problema i da radi na taktici kako da obuzda Japancevu agresivnost. Prvi znakovi su ohrabrujuci, cak i kad se uzme u obzir da Kei moze bitno bolje da igra nego danas. Problemi sa servisom su morali biti demotivirajuci za njega.
                          Last edited by NI; 01-11-14, 23:26.

                          Comment


                          • Originally posted by miloolja View Post
                            U koliko je sati sutra finale?

                            Poslato sa HTC Desire 500, zato što se šefici može...
                            15h
                            A taj potpis ti je
                            Similis simili gaudet

                            Comment


                            • Hvala Maxxa poklapa se sa derbijem znala sam


                              Poslato sa HTC Desire 500, zato što se šefici može...
                              sigpic

                              Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                              But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                              Comment

                              Working...
                              X