Announcement

Collapse
No announcement yet.

Sta trenutno slusate?

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Padne i Mancester ponekad i Milan i Real al oni traju 100 godina dok je Notingem Forest trajao 4 ;)

    Comment


    • Originally posted by LBJmvpFORlife View Post
      Padne i Mancester ponekad i Milan i Real al oni traju 100 godina dok je Notingem Forest trajao 4 ;)
      Opet ja govorim,nisam rekao da su Gunsi bolji bend od Metallice vec da su bili popularniji,a i sada se mogu nositi s njima,nakon toliko bacenih godina.Oni su stvorili za 5 godina sto neki bendovi nece ni za 20-30.
      I da,nije mi nikako jasno zasto si pomislio da su komercijala?

      @Drazen

      Verujem ti,a gledao sam neku emisiju o Smaku.Bila je RTS-u u januaru prosle godine,u vise epizoda je islo,mozda je upravo ta.
      Bilo je sve od pocetka Tockovog sviranja,pa do te godine kada se snimala emisija.
      Last edited by Black Mamba 24; 16-08-11, 02:09.
      sigpic

      Comment


      • Originally posted by Black Mamba 24 View Post
        Opet ja govorim,nisam rekao da su Gunsi bolji bend od Metallice vec da su bili popularniji,a i sada se mogu nositi s njima,nakon toliko bacenih godina.Oni su stvorili za 5 godina sto neki bendovi nece ni za 20-30.
        I da,nije mi nikako jasno zasto si pomislio da su komercijala?
        To je Hollywoodska tvorevina prema tome oni nista drugo sem komercijale ne mogu biti a i koju ozbiljniju temu su oni u bilo kojoj pesmi obradili?

        P.S. Sada se Gansi ne mogu nositi sa Metalikom nemoj da si neozbiljan znam da ih volis ali sada su smejurija.

        Comment


        • @ Mamba
          Nije bilo u toj emisiji,ovo je jedna druga sa lokalne televizije.Evo kad vec neces da cujes da ti prepricam tih 6 minuta.
          Boris govori o vremenu kad je Smak bio predgrupa Deep Purpla na koncertu u Beogradu.To je informacija koja nije tajna,ali retko ko zna da je Deep Puprle tad posle tog koncerta ponudio Smaku da krenu na turneju sa njima,svetsku turneju jer su bili odusevljeni muzikom koju je Smak interpretirao.Smak to nije prihvatio jer je Deep Puprle bio njihov uzor i iz postovanja prema clanovima tog benda,oni nisu prihvatili.E sad kad tebe jedan bend poput Deep Purpla,koji spada medju nekoliko najboljih rok bendova svih vremena (uz Dorse,Cepelin...) pozove na turneju,sta tvise reci o tome.
          Last edited by Drazen 3; 16-08-11, 02:27.

          Comment


          • Originally posted by LBJmvpFORlife View Post
            To je Hollywoodska tvorevina prema tome oni nista drugo sem komercijale ne mogu biti a i koju ozbiljniju temu su oni u bilo kojoj pesmi obradili?

            P.S. Sada se Gansi ne mogu nositi sa Metalikom nemoj da si neozbiljan znam da ih volis ali sada su smejurija.
            Ne volim ja ove Gunse,cak ih mrzim.
            Mislim na osnovu stare slave.
            Coma pesma,ako vec hoces,"narkomanska".
            Civil war...cak su stavljali i sovjetsku zastavu na koncertu.
            Mr.Brownstone je isto "narkomanska" ,samo treba "prevod".
            Don't cry je pesma posvecena Stradlinovoj devojci i njemu.
            Estranged je pesma koju je napisao Axl sam i govori o raspadu benda.
            Out to get me je posvecena nekim,bukvalno kurvama.
            Etc.
            Nece pevati o nekim globalnim temama poput siromastva u Africi...
            Isto tako nisu krivi sto su iz Los Angelesa.;)

            @Drazen

            Znao sam sve to.
            Samo ne znam da li je istina ili "mit" da je Tocak odsvirao Ulazak u harem unazad kada su bili predgrupa Purple-u?
            Last edited by Black Mamba 24; 16-08-11, 02:37.
            sigpic

            Comment


            • Originally posted by Black Mamba 24 View Post
              Znao sam sve to.
              Samo ne znam da li je istina ili "mit" da je Tocak odsvirao Ulazak u harem unazad kada su bili predgrupa Purple-u?
              To sam i ja cuo,ali nemam pojma da li je istina.
              Bilo je kod nas stvarno dobrih rok bendova,mnogi su postigli i vise nego sto zasluzuju zahvaljujuci komercijali(B. Dugme,Prljavo Kazaliste,Riblja Corba,Piloti,Parni Valjak itd),ima bendova koji su imali neverovatne tekstove(Sarlo,EKV itd),bilo je mnogo sjanih tekstopisaca koji su svojim imenom i muzikalnoscu obelezili nasu pop i rok scenu(Azra(Dzoni Stulic),Zlatko Manojlovic,Disciplina kicme(Koja) itd),ali jedini bend iz pop,rok,folk,etno muzike koji je dominirao kako na instrumentalnom planu tako i na vokalnom,jeste Smak.U svakom smislu je bio ispred svih,mozda su im tekstovi nesto slabiji(kazem mozda),ali sve tehnicke granice kako u sviranju tako i u pevanju su prevazisli i samo zahvaljujuci periodu komercijalne muzike u koju oni nisu hteli da ulaze,nisu dostigli velike svetske tiraze,popularnost itd.

              Comment


              • Originally posted by Black Mamba 24 View Post
                Ne volim ja ove Gunse,cak ih mrzim.
                Mislim na osnovi stare slave.
                Coma pesma,ako vec hoces,"narkomanska".
                Civil war...cak su stavljali i sovjetsku zastavu na koncertu.
                Mr.Brownstone je isto "narkomanska" ,samo treba "prevod".
                Don't cry je pesma posvecena Stradlinovoj devojci i njemu.
                Estranged je pesma koju je napisao Axl sam i govori o raspadu benda.
                Out to get me je posvecena nekim,bukvalno kurvama.
                Etc.
                Nece pevati o nekim globalnim temama poput siromastva u Africi...
                Isto tako nisu krivi sto su iz Los Angelesa.;)

                @Drazen

                Znao sam sve to.
                Samo ne znam da li je istina ili "mit" da je Tocak odsvirao Ulazak u harem unazad kada su bili predgrupa Purple-u?

                Metalika je obradila skoro svaki sistemski problem u neoliberalizamu, kapitalizamu, neokolonijalizmu, obradila dzanki problem, rage problem, poznati su skoro svi njohvi stavovi o svemu, kad kazes Metalika imas kompletnu sliku o stvaralastvu jedne grupe kroz vreme. Oni su potpuno druga dimenzija u odnosu na Ganse.

                EDIT: Da je Smak kojim slucajem nastao u Americi ili Britaniji verovatno bi u svetu bio poznat kao muzicki najbolji ikada.

                Comment


                • Originally posted by LBJmvpFORlife View Post
                  Metalika je obradila skoro svaki sistemski problem u neoliberalizamu, kapitalizamu, neokolonijalizmu, obradila dzanki problem, rage problem, poznati su skoro svi njohvi stavovi o svemu, kad kazes Metalika imas kompletnu sliku o stvaralastvu jedne grupe kroz vreme. Oni su potpuno druga dimenzija u odnosu na Ganse.

                  EDIT: Da je Smak kojim slucajem nastao u Americi ili Britaniji verovatno bi u svetu bio poznat kao muzicki najbolji ikada.
                  Pa nisu sve to sigurno odradili za 5 godina.Time su se tek poceli baviti u 21. veku,eventualno krajem 90-ih.
                  Metallica kao bend jeste iznad svih...ali Gunsi su tada bili iznad svih,po popularnosti itd.
                  To govorim od pocetka.
                  A da bi bend bio dobar uopste ne mora obraditi sve te teme,to moze samo doci kao nekakav bonus.
                  sigpic

                  Comment


                  • Originally posted by Black Mamba 24 View Post
                    Pa nisu sve to sigurno odradili za 5 godina.Time su se tek poceli baviti u 21. veku,eventualno krajem 90-ih.
                    Metallica kao bend jeste iznad svih...ali Gunsi su tada bili iznad svih,po popularnosti itd.
                    To govorim od pocetka.
                    A da bi bend bio dobar uopste ne mora obraditi sve te teme,to moze samo doci kao nekakav bonus.
                    Zato i kazem da su oni potpuno druga dimenzija oni su najveci. Jebo popularnost, dole Hollywood!

                    Comment


                    • Originally posted by LBJmvpFORlife View Post
                      Zato i kazem da su oni potpuno druga dimenzija oni su najveci. Jebo popularnost, dole Hollywood!
                      Nisu mogli postati popularni da nisu bili dobri.

                      EDIT: Ljuba pise,sta da ocekujemo,da li da prekidamo "svadju".
                      Last edited by Black Mamba 24; 16-08-11, 02:55.
                      sigpic

                      Comment


                      • @Drazen

                        U pravu si za Djanga ali ja sam za Dimebag-a rekao da je u Top 50 rock gitarista, a Django je bio dzezer. Njih dvojica se ni po kojoj osnovi ne mogu porediti.

                        LEBRON "KING" JAMES - GLOBALNI FENOMEN. G.O.A.T.!
                        sigpic
                        RUSSELL-WILT-JABBAR-JORDAN-LEBRON
                        - 4xMVP -

                        Comment




                        • Last edited by miloolja; 16-08-11, 10:11.
                          sigpic

                          Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                          But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                          Comment


                          • Ne zna se ko je veci majstor svog zanata: basista, bubnjar, gitarista ili pevac? Opako! (odslusati do kraja!)


                            LEBRON "KING" JAMES - GLOBALNI FENOMEN. G.O.A.T.!
                            sigpic
                            RUSSELL-WILT-JABBAR-JORDAN-LEBRON
                            - 4xMVP -

                            Comment


                            • Originally posted by Branislav View Post
                              Ne zna se ko je veci majstor svog zanata: basista, bubnjar, gitarista ili pevac? Opako! (odslusati do kraja!)

                              Flea je Flea

                              Comment




                              • Reise,Reise!
                                CZ-JK-Elton John-Diva

                                Comment

                                Working...
                                X