Announcement

Collapse
No announcement yet.

Sta trenutno slusate?

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by Black Mamba 24 View Post
    Ma ne to.
    Znala sam da nije, zato i ide onaj smajli na kraju ;)
    Mistakes make us who we are.

    Comment


    • Originally posted by Black Mamba 24 View Post
      Branislave znas li ti sta je on izjavio?
      Ako mislis ono kao nesto na nacionalnoj osnovi to batali. Svi koji prate muziku znaju ko mu je bio basista. Kurt je legenda, genije koji se nece skoro pojaviti u modernoj rock muzici. U njegov autoritet se ne dira!

      LEBRON "KING" JAMES - GLOBALNI FENOMEN. G.O.A.T.!
      sigpic
      RUSSELL-WILT-JABBAR-JORDAN-LEBRON
      - 4xMVP -

      Comment


      • Originally posted by Miss Poison View Post
        Znala sam da nije, zato i ide onaj smajli na kraju ;)
        Vazno je onda da znas...e ja ga bas zbog toga ne mogu ceniti nikako.

        @Bane

        Da,ali nije morao davati takve izjave javno.Isti slucaj i sa U2.;)
        A Kurta mnogi svrstavaju i medju najbolji gitariste svih vremena,a ja garantujem da nije ni u TOP50.On kao licnost jeste bio genije,ali kao muzicar nije.
        Last edited by Black Mamba 24; 14-08-11, 00:26.
        sigpic

        Comment


        • Originally posted by Black Mamba 24 View Post
          Ma ne to.
          Nesto sto ne mogu ovde u temi pisati.
          Uf, ala ti je foraaaaa!
          I mene zanima i ja volim Nirvanu...

          EDIT: A to, znam o čemu je reč...
          Last edited by miloolja; 14-08-11, 00:29.
          sigpic

          Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
          But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

          Comment


          • Originally posted by Black Mamba 24 View Post
            Vazno je onda da znas...e ja ga bas zbog toga ne mogu ceniti nikako.
            Ja mogu, jer nikad ne gledam sta radi kod kuce, vec sta je ono zbog cega je dobio paznju javnosti, dakle - njegova djela, ono sto ostaje i poslije njega. A sto se tice te izjave i odluke, sve je to bilo pod uticajem droge, a ko se jos danas ne drogira, pogotovo od poznatih?
            Mistakes make us who we are.

            Comment


            • Originally posted by Miss Poison View Post
              Ja mogu, jer nikad ne gledam sta radi kod kuce, vec sta je ono zbog cega je dobio paznju javnosti, dakle - njegova djela, ono sto ostaje i poslije njega. A sto se tice te izjave i odluke, sve je to bilo pod uticajem droge, a ko se jos danas ne drogira, pogotovo od poznatih?
              Pa da,mnogi su se drogirali i drogirace se...a samo je on tako nesto izjavio.;)
              Pa i Bruce Springsteena je bio u istoj situaciji jedno vreme,pa nikada to nije izjavio.
              sigpic

              Comment


              • Originally posted by Black Mamba 24 View Post
                Vazno je onda da znas...e ja ga bas zbog toga ne mogu ceniti nikako.

                @Bane

                Da,ali nije morao davati takve izjave javno.Isti slucaj i sa U2.;)
                A Kurta mnogi svrstavaju i medju najbolji gitariste svih vremena,a ja garantujem da nije ni u TOP50.On kao licnost jeste bio genije,ali kao muzicar nije.
                Imam sve vazne biografske knjige o njemu. Tog coveka je sve zanimalo samo ne politika. A tih godina je bila takva propaganda i pritisak na javne licnosti...
                Nije nikada bio dobar gitarista. Sve njegove pesme znam da odsviram na gitari iako je sviram skroz amaterski. Sve pesme se vrte oko 3-4 akorda. Ali u tome i jeste genijalnost. Od toliko proste muzike napravio je pesme za sva vremena, a od svog glasa je napravio instrument. Stvorio je za to malo zivota citav jedan novi muzicki pravac i ostace upamcen dok je sveta i veka. Bio je cisti muzicki genije koji je nazalost patio od manicne-depresije koja ga je i odvela u samoubistvo.

                LEBRON "KING" JAMES - GLOBALNI FENOMEN. G.O.A.T.!
                sigpic
                RUSSELL-WILT-JABBAR-JORDAN-LEBRON
                - 4xMVP -

                Comment


                • Originally posted by Black Mamba 24 View Post
                  Pa da,mnogi su se drogirali i drogirace se...a samo je on tako nesto izjavio.;)
                  Pa i Bruce Springsteena je bio u istoj situaciji jedno vreme,pa nikada to nije izjavio.
                  Da, a Dzoni Dep je izjavio kako mu ne treba toliki novac, ali ga zaradjuje da bi mu djeca mogla kupovati kvalitetnu drogu. I on mi je neki idol mladih

                  Sto se tice nekih najboljih gitarista, moj izbor bi bio ovakav (subjektivno misljenje, naravno):
                  1. Kirk Hammet (Metallica)
                  2. Slash (ex. GnR)
                  3. Alexi Laiho (Children of Bodom)
                  4. Jani Liimatainen (Sonata Arctica)
                  5. Miika Tenkula (ex. Sentenced) - RIP
                  Mistakes make us who we are.

                  Comment


                  • Mamba, kada bude krajem Oktobra sajam knjiga u BG ili ako nadjes u nekoj knjizari, kupi knjigu "Teze od neba". Po meni najbolja biografska knjiga o Kurt-u u kojoj mozes procitati sve od njegovog rodjenja pa do smrti. Videces da je bio skroz OK covek. A te godine o kojima pricamo su bile ludilo i pod pritiskom njegovog basiste dao je takvu izjavu. Ne treba to mesati sa njim kao muzicarem. ;)
                    Last edited by Branislav; 14-08-11, 00:53.

                    LEBRON "KING" JAMES - GLOBALNI FENOMEN. G.O.A.T.!
                    sigpic
                    RUSSELL-WILT-JABBAR-JORDAN-LEBRON
                    - 4xMVP -

                    Comment


                    • Originally posted by Branislav View Post
                      Imam sve vazne biografske knjige o njemu. Tog coveka je sve zanimalo samo ne politika. A tih godina je bila takva propaganda i pritisak na javne licnosti...
                      Nije nikada bio dobar gitarista. Sve njegove pesme znam da odsviram na gitari iako je sviram skroz amaterski. Sve pesme se vrte oko 3-4 akorda. Ali u tome i jeste genijalnost. Od toliko proste muzike napravio je pesme za sva vremena, a od svog glasa je napravio instrument. Stvorio je za to malo zivota citav jedan novi muzicki pravac i ostace upamcen dok je sveta i veka. Bio je cisti muzicki genije koji je nazalost patio od manicne-depresije koja ga je i odvela u samoubistvo.
                      Ne lezi uvek u tome genijalnost,nekada da.I ne moze se onda svrstati medju najbolje,iako meni te liste nista ne predstavljaju...ali je to samo dokaz njegove precenjenosti(subjektivno misljenje) - muzicke.U tome prednjaci najgluplji magazin Rolling-Stone.
                      Pravac - i za stvaranje pravca zasluznija je njegova licnost nego muzicko umece.
                      Njegove pesme su vise zbog teksta i opet te neke licnosti postale popularne.
                      Meni najbolja pesma je The Man who sold the world i jedna od retkih koje mi se svidjaju.

                      @Miss

                      Ja te liste i ne gledam (sto sam vec gore napisao). Samo je jedan najbolji : Rory Gallagher.


                      @Bane ponovo

                      Ne mesam sa muzickim umecem.On je bio frontman i verujem da je mogao to odbiti iz istog razloga zbog kojeg ga ljubitelji brane od te izjave.
                      Last edited by Black Mamba 24; 14-08-11, 00:50.
                      sigpic

                      Comment


                      • Originally posted by Black Mamba 24 View Post
                        @Miss

                        Ja te liste i ne gledam (sto sam vec gore napisao). Samo je jedan najbolji : Rory Gallagher.
                        Ja samo napisah koji su mi najdrazi gitaristi.
                        Inace vidjeh da je na nekoj listi za najbolji muski metal vokal, Hetfield tek 24., a Ville Valo negdje oko 74... Od tada mi ne pada na pamet da gledam neke liste
                        Mistakes make us who we are.

                        Comment


                        • Mnogo pričate..
                          Ajd da slušamo nešto...

                          sigpic

                          Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                          But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                          Comment


                          • Originally posted by Miss Poison View Post
                            Ja samo napisah koji su mi najdrazi gitaristi.
                            Inace vidjeh da je na nekoj listi za najbolji muski metal vokal, Hetfield tek 24., a Ville Valo negdje oko 74... Od tada mi ne pada na pamet da gledam neke liste
                            Procitao sam tvoju listu i postujem.
                            Evo npr. ako se ne varam lista Rolling-Stone magazina ovako je glasila :
                            ...
                            11. Kurt Cobain
                            ...
                            53. Angus Y. (AC/DC)
                            54. Malcolm Y. (AC/DC)
                            ...
                            73. Hetfield
                            74.Hammet

                            Stavljali su gitariste iz istih bendova uzastopno.To je samo jedna od gluposti.
                            sigpic

                            Comment


                            • @ Mamba ponovo

                              Al' ga ubode sa "The man who sold the world". To je pesma David-a Bowie-a iz 1970. koju je Kurt obradio!

                              LEBRON "KING" JAMES - GLOBALNI FENOMEN. G.O.A.T.!
                              sigpic
                              RUSSELL-WILT-JABBAR-JORDAN-LEBRON
                              - 4xMVP -

                              Comment


                              • Originally posted by miloolja View Post
                                Mnogo pričate..
                                Ajd da slušamo nešto...
                                Pjesma je savrsena, jedna od najboljih svih vremena, po mom misljenju.
                                Poslusaj od njih i Dominion
                                Mistakes make us who we are.

                                Comment

                                Working...
                                X