Announcement

Collapse
No announcement yet.

Sta trenutno slusate?

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts



  • The taste was sweeter..

    Comment


    • Originally posted by kronostime View Post
      Samo za Dekkarda - ovde je ozvucenje bilo bolje

      15.06.2004.
      “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

      Comment


      • Tek danas sam provalio YT kanal Mala Vjestica.... Ima zanimljivih "spotova":

        sigpic

        Always somewhere Miss you where I've been I'll be back to love you again

        U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll.Dozivaš kišu.
        Ili da mazneš neku lepu ribu. Samo je bezveze kada se probudiš….

        Comment


        • Odlican cover za spot. Mala Vestica razbija, i dalje ne verujem kako sam je tek jutros spazio:

          sigpic

          Always somewhere Miss you where I've been I'll be back to love you again

          U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll.Dozivaš kišu.
          Ili da mazneš neku lepu ribu. Samo je bezveze kada se probudiš….

          Comment


          • Lado je cover uradila za ovu legendarnu stvar, mislio sam da za ovo niko nikada nista nece uraditi. Mladen Vojcic u jednom od svojih najboljih izdanja:




            Ostvaren san djecackih dana,
            moje ime krupno se pise junak sa ekrana,svako me zna.
            Strani ljudi mi se smjese,
            nude mi vino iz zlatnih casa, pitko i slatko
            java il' san?
            Detaljima mog zivota se dive,
            davno recene moje rijeci se pamte, vrijeme je brze spajam noc i dan...Oooooo oooo

            Najljepse zene sluge mi vjerne
            znojno tijelo mi ljube do zore
            sapucu strasno, najbolji do sad.
            Budim se istrosen jadan bez veze,
            neko zensko lice kraj mene opet sam snazan, neumorni laf.

            Na drugoj strani svjetlo se pali,
            sve glave se okrecu tamo, nemam za vino
            slutim i znam,
            kad sve prode ostacu sam
            kad sve prode ostacu sam.........

            Od sada samo Malu Vjesticu delim ovde
            sigpic

            Always somewhere Miss you where I've been I'll be back to love you again

            U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll.Dozivaš kišu.
            Ili da mazneš neku lepu ribu. Samo je bezveze kada se probudiš….

            Comment


            • Comment


              • Doslo vreme pametan zaćuti, budala progovori a fukara se obogati.

                Comment


                • Doslo vreme pametan zaćuti, budala progovori a fukara se obogati.

                  Comment


                  • UEFA Champions League (13) - RECORD, La Liga (34) – RECORD, Copa del Rey (19), Supercopa de España (11).

                    Comment


                    • sigpic

                      Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                      But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                      Comment




                      • Brothers, oh brothers, my days here are done,
                        the Dornishman's taken my life,
                        But what does it matter, for all men must die,
                        and I've tasted the Dornishman's wife!"
                        Originally posted by Vladan
                        SAFa niko nije mogao ni jednom da prezivi, Runi je to uradio dva puta. Masivan. Monumentalan. Bivsi. Pozdrav legendo, donesi Evertonu nemoguci san.
                        :vinjaksmajli:

                        Comment



                        • "Brini se više za svoju savest, nego za svoj ugled. Jer savest je ono što ti zaista jesi, a ugled je ono što drugi misle o tebi. A ono što drugi misle o tebi… to je njihov problem."
                          Meša Selimović

                          Comment


                          • Originally posted by miloolja View Post
                            Mehh ma kakav harem..
                            A najjača verzija, možda za dlaku i od Din Martinove... Markus Haider



                            Postovana/i prijateljice/prijatelju, prilicno olako i nonsarlantno svrstali ste izvedbu gospodina Hajera ‘za dlaku’ ispred verzije gospodina Martina. Sa takvim povrsnim stavom ne mogu se sloziti iz nekoliko razloga: Verzija gospodina Martina je skoro 100% original. U to se vrijeme (a i jos desetak godina kasnije..) pjesma uglavnom snimala odjednom, i to najcesce iz prvog pokusaja. Rijetki su primjeri da je neko snimao dvaput, osim u slucaju neke greske u izvodjenju. Uostalom i Bitlsi (do 1966) i Rolingsonsi (do 1967) su najveci broj svojih pjesama (skoro sve) snimali ‘otprve’. Ja to zovem original.

                            Gospodin Hajer je jedno 3-4 generacije mladji, i nakon silnih mikseva, dosnimavanja i nasnimavanja dobio je tu audio verziju za koju ste vi ‘zapeli’. Spot koji ste naveli apsolutni je primjer fotomotaze, koju cak niko i ne pokusava prikriti. Posebno je na jednoj strani gospodin Hajer, snimljen u crno-bijeloj tehnici, kako nesto glumi, a pritom i otvara usta, ‘pjevajuci’ na plej-bek. Sve se to dogadja pocetkom 21-og stoljeca, najvjerovatnije 2000-2003. Sa druge strane u isti spot nasnimljena je gomila histericno vristecih djevojaka i djevojcica sa nekog koncerta pedesetih ili sezdesetih godina 20-og stoljeca. Ne zelim da spekulisem koja je grupa i koji koncert u pitanju, opcije su brojne, ali su to najvjerovatnije Stounsi, Bitlsi, Animalsi ili Prisli.

                            Bez ikakve namjere da provociram akamoli vrijedjam, toplo bi vam preporucio da slijedeci put vise vjerujete svojim ocima nego necijim laznim rijecima i olako napisanim komentarima.
                            Ali ni ta vasa verzija gledanja uopce nije losa, naprotiv. Ona puno toga lijepoga govori o vama kao osobi: naivni ste i lakovjerni, a to ujedno znaci da ste otvoreni, iskreni i posteni. A to su najljepse osobine.

                            Da bi u buducnosti lakse razlikovali plejbek od svirke uzivo, pomoce vam ova dva jednostavna primjera.



                            Last edited by A P; 05-09-17, 19:02.

                            Comment


                            • "Brini se više za svoju savest, nego za svoj ugled. Jer savest je ono što ti zaista jesi, a ugled je ono što drugi misle o tebi. A ono što drugi misle o tebi… to je njihov problem."
                              Meša Selimović

                              Comment


                              • sloboda ili ništa

                                Comment

                                Working...
                                X