Announcement

Collapse
No announcement yet.

Sta trenutno slusate?

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Comment


    • Dreams are coming true.


      Marcello Lippi: „Usporeni snimci akcija nisu realan fudbal. Svi mi želimo da vidimo Moniku Beluči golu, ali ne želimo da je gledamo kroz rendgen“.

      Comment


      • Zijo Zijo kakav glas i kakve si prste imao

        Last edited by Bastia33; 26-04-16, 12:37.

        Comment




        • Reci koga ljubis, koga opijas
          kome zivot nudis usnama od otrova
          prokleto ti bilo sto si lagala
          zivot sam ti dao, sve si uzela..

          Comment




          • Malo da se razbudim nakon katastrofalnog poluvremena LS...
            Originally posted by maliajnstajn
            Arsenal ako uzme narednih 5 tekmi, uzima i titulu, nema previse tu filozofije.

            Comment


            • UEFA Champions League (13) - RECORD, La Liga (34) – RECORD, Copa del Rey (19), Supercopa de España (11).

              Comment


              • Sto je pjesnik htio da kaze?
                ...."pricaju mi za Jozu da se sankao u koritu"...

                Joza je vjerovatno Tito, a ovo ostalo nikako da povezem...

                "I love to speak with Leonard
                He’s a sportsman and a shepherd
                He’s a lazy bastard
                Living in a suit ."
                Leonard Cohen

                Comment




                • Comment


                  • Originally posted by bane je View Post
                    Sto je pjesnik htio da kaze?
                    ...."pricaju mi za Jozu da se sankao u koritu"...

                    Joza je vjerovatno Tito, a ovo ostalo nikako da povezem...
                    Teorije zavere, tj hoce da prikazu kako je Tito nas, prepricavanjem njegovog detinjstva i dogodovstina pa da narod stekne takav utisak - dok sindikalci ipak vise veruju u pricu o stranom Agentu . I onda uz pomoc ljudi sa vrha naseg sistema - a jos od Joze, strane agencije, bankari i slicni im vladaju svetom tako sto tlace i ugnjetavaju sirotinju - radnicku klasu To je jedan nacin na koji moze da se protumaci stih.
                    A drugi je prenesena poruka da svi mozemo i moramo da budemo zadovljni onim sto imamo i da se ne bunimo i ne zalimo vec trpimo u nadi za bolje sutra - koje naravno nikada nece doci. Jer kada je mogao jadni mali Joza - vlast ... onda moze i sirotinja raja.
                    Tako sam ja to shvatio ....

                    Ajde da pustimo i neku pesmicu:

                    sigpic

                    Always somewhere Miss you where I've been I'll be back to love you again

                    U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll.Dozivaš kišu.
                    Ili da mazneš neku lepu ribu. Samo je bezveze kada se probudiš….

                    Comment


                    • Samo stih gde se pominje mali Joža ilii ostali? Šta tu ima da se ne razume?

                      Od malena mene lažu i rade me k'o volinu,
                      pričaju mi za Jožu da se sankao u koritu,
                      dali su mi maramu, zastavu i zakletvu,
                      kao drugovi se ne prodaju ni za kajmaka kašiku.
                      A bulje su uvalili po vilama na Dedinju,
                      šatro svi smo isti, ali svinje ipak vladaju.
                      Pa smo hteli demokratiju, izašli na ulicu,
                      trošili energiju, popušili kurčinu!
                      Strane agenture me izvukle k'o majmunčinu,
                      da napijem se suzavca, da nam sjebu državu.
                      Sad slušamo baronije iz usta loših glumaca,
                      al 'nisu oni vlast, već pozorište lutaka.
                      Znam ja ko me laže i od koga sam ja zgažen,
                      banke, MMF, korporacije su važne.
                      A sistem i postoji da za njih pravi pare,
                      i biće pravde tek kada ovo carstvo padne!
                      Opšte je poznato bilo i onda, a sada pogotovu, da su sve anegdote u vezi Tita ili izmišljene ili preuveličavane.
                      Znači lažu da se sankao u koritu. A iz tako malih laži proizašle i sve duge.

                      Da je moral partizana i kasnije komunista bio lažan, dobro ne svih naravno, ali ovo

                      kao drugovi se ne prodaju ni za kajmaka kašiku
                      a ovamo uvalili se u vile na Dedunju.

                      Jedna od čuvenih mantri komunista je bio ...svi su jednaki

                      šatro svi smo isti, ali svinje ipak vladaju.
                      Hteli smo to da promenimo, izašli na ulice, navukli nas strane sile i agenti u obliku raznih ovdašnjih demokrata (izuzev jednog, dodajem ja)
                      Na demosntarcijama popili suzavce, batine, trošili energiju za ideale i budale, a sada lažu nas razni pa i glumci (aludiraju na Buleta Goncića najverovatnije, ali i ostalih)
                      a sve je jedna velika prevara i laž, jer samo je novac bitan...

                      Osim što i ovo nije tačno:

                      i biće pravde tek kada ovo carstvo padne!
                      takođe spada u laž i prevaru za nivne i lakoverne. Carstva ne padaju, samo se smenjuju, tako da pravde zapravo neće nikada biti.
                      Znači laže i BS
                      Last edited by miloolja; 27-04-16, 13:22.
                      sigpic

                      Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                      But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                      Comment


                      • Covek trazio objasnjenje jedne recenice, a Olja iskusno pola pesme analizirala Svidja mi se to kod tebe Olja, vrlo temeljno. I u pravu si da bi se analizirao jedna stih mora da se gleda prvo kao deo celine tj cele strofe pa onda tako dobijamo najtacniju pricu.

                        Ima nekih delova gde se minimalno - mizerno razilazimo u misljenjima ali generalno gledano si to izanalizirala muski
                        sigpic

                        Always somewhere Miss you where I've been I'll be back to love you again

                        U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll.Dozivaš kišu.
                        Ili da mazneš neku lepu ribu. Samo je bezveze kada se probudiš….

                        Comment


                        • Na onovu cega si zaključio da je tražio objašnjenje samo jedne rečenice? Misliš stiha? Kaže..ostalo niisam povezao..šta je to ostalo? Pa i ti si analizirao istu strofu, celu, jer si stigao do banaka.
                          Uostalom daleko od toga da sam bilo šta anlizirala, jer bih onda zašla debelo u političko mišljenje i stavove, koji se možda mogu i naslutiti, već sam samo uslovono rečeno prevela.
                          A da li je jedan stih ili cela pesma, nebitno, sve je isto, isti smisao, ista poenta, ista balada. Tra-la-la-la-laaa
                          sigpic

                          Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                          But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                          Comment


                          • Originally posted by miloolja View Post
                            Na onovu cega si zaključio da je tražio objašnjenje samo jedne rečenice? Misliš stiha? Kaže..ostalo niisam povezao..šta je to ostalo? Pa i ti si analizirao istu strofu, celu, jer si stigao do banaka.
                            Uostalom daleko od toga da sam bilo šta anlizirala, jer bih onda zašla debelo u političko mišljenje i stavove, koji se možda mogu i naslutiti, već sam samo uslovono rečeno prevela.
                            A da li je jedan stih ili cela pesma, nebitno, sve je isto, isti smisao, ista poenta, ista balada. Tra-la-la-la-laaa
                            Nisam, ja sam se nadovezao na to ko ga laze i preko koga, ali me mrzelo da idem u neku dublju analizu. U pravu si ti si prevodila one ocigledne stihove, ali poenta je u onim manlo manje ociglednim. Tipa za carstvo koje pada i slicno. Jer tu se "malo" ne slazem sa tobom, ali nema veze. A vidi se (naslucuje) koga gotivis - tj gotivila si ga iz tvog prethodnog posta
                            Jel su i tebe poceli da smaraju malo (mislim ne znam da li ih uopste i slusas) sa sve jednom istom pricom koju proturaju godinama?

                            Svaka ti cast sto si strofu izanalizirala, ja ne bih imao "snage". Opet tvoja recenica: "a sve je jedna velika prevara i laž, jer samo je novac bitan." mi deluje kao najbolja da se njom opise cela pesma. Idealka.
                            Last edited by Sandugp; 27-04-16, 14:00.
                            sigpic

                            Always somewhere Miss you where I've been I'll be back to love you again

                            U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll.Dozivaš kišu.
                            Ili da mazneš neku lepu ribu. Samo je bezveze kada se probudiš….

                            Comment


                            • Da, apsolutno si u pravu.. nisu mislili na određenog glumca, već da su svi oni loši glimci, a to sam mislila i ja samo što sam to htela da povežem, pa sam napisala i ostalih, misleći i na političare, pa ispalo bzvz... Izvinjavam se Gonciću za uvredu.

                              Ma ne smara me BS, ali i ne slušam ih kao ono moj neki izbor, mogu da ih poslušam tu i tamo...ona njihova "Balada disidenta" mi je sjajna, ali smara ova zaluđenost širokih narodnih masa za ovom numerom, ne mogu da kažem pesmom... čuj sistem te laže... AJDEEEEEEEEEEEEEEEEEEEE!
                              Gde su do sada živeli... u nekom buretu? Blago njima ako im je tek sada svest progledala.
                              Last edited by miloolja; 27-04-16, 14:24.
                              sigpic

                              Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                              But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                              Comment


                              • Originally posted by miloolja View Post
                                Da, apsolutno si u pravu.. nisu mislili na određenog glumca, već da su svi oni loši glimci, a to sam mislila i ja samo što sam to htela da povežem, pa sam napisala i ostalih, misleći i na političare, pa ispalo bzvz... Izvinjavam se Gonciću za uvredu.

                                Ma ne smara me BS, ali i ne slušam ih kao ono moj neki izbor, mogu da ih poslušam tu i tamo...ona njihova "Balada disidenta" mi je sjajna, ali smara ova zaluđenost širokih narodnih masa za ovom numerom, ne mogu da kažem pesmom... čuj sistem te laže... AJDEEEEEEEEEEEEEEEEEEEE!
                                Gde su do sada živeli... u nekom buretu? Blago njima ako im je tek sada svest progledala.
                                Sjajna je zato sto iskace iz njihovog sablona.
                                A sto se tice ovog drugog pasusa - nisi jedina
                                sigpic

                                Always somewhere Miss you where I've been I'll be back to love you again

                                U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll.Dozivaš kišu.
                                Ili da mazneš neku lepu ribu. Samo je bezveze kada se probudiš….

                                Comment

                                Working...
                                X