Announcement

Collapse
No announcement yet.

Kompjuteri, igrice, sve vezano za tehnologiju...

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Planiram da uzmem racunar, zanima me da li je isplatiljivije da uzmem gotov ili delove pa sastavljanje? Moze neko preporuciti neku dobro konfiguraciju do 45 hiljade.

    Comment


    • CPU FM2+ AMD Athlon™ X4 Quad-Core 840
      MB FM2+ A68H MSI A68HM-E33 V2
      HDD SATA3 7200 1TB Toshiba DT01ACA100
      Memorija DIMM DDR3 2x4GB 1866MHz Patriot Viper 3 Black Mamba
      AMD Radeon R7 360 Powercolor 2GB DDR5
      Kuciste MS Industrial ALBATROSS bez napajanjaKuciste MS Industrial ALBATROSS bez napajanja
      Napajanje 500W LC Power LC500H-12 V2.2

      Ovo bi trebalo dobro da sljaka.Uzmes u Emiju i nemas brige.

      Comment


      • Originally posted by Ricma View Post
        CPU FM2+ AMD Athlon™ X4 Quad-Core 840
        MB FM2+ A68H MSI A68HM-E33 V2
        HDD SATA3 7200 1TB Toshiba DT01ACA100
        Memorija DIMM DDR3 2x4GB 1866MHz Patriot Viper 3 Black Mamba
        AMD Radeon R7 360 Powercolor 2GB DDR5
        Kuciste MS Industrial ALBATROSS bez napajanjaKuciste MS Industrial ALBATROSS bez napajanja
        Napajanje 500W LC Power LC500H-12 V2.2

        Ovo bi trebalo dobro da sljaka.Uzmes u Emiju i nemas brige.
        Hvala, ali jos ranije su mi predlozili na drugom forumu skoro istu kao tvoju predlozenu konf.
        Samo sa 4GB, R7 370 powercooler, 500gb HDD i LC Power 600w kuciste, procesor i maticna iste.
        Last edited by Scouser; 18-12-15, 15:24.

        Comment


        • Ako ti ne treba veci HDD(meni je sada ovih 500 gb) malo, onda svakako prvo uzeti jacu graficku pa tek bolje kuciste.Meni je ovo bilo nesto ispod 44000, a sada ne znam kolika je razlika u ceni ta dva HDD-a.Malo sam se i ja uhvatio u kostac sa konfiguracijama, kada imam vremena tako citam teme a i dosta mi pomaze taj konfigurator na sajtu emija jer cim odaberes procesor pokazuje samo maticne ploce koje su kompatibilne.

          Comment


          • Stvarno je dobra stvar, taj konfigurator na Emmi-ju, nisam ni znao donedavno.
            Valjda ce mi biti dosta 500gb, imam brz net pa mi nije problem skinuti sta god treba. A valjda ce mi za sad biti dovoljno 4gb RAM-a, i ako planiram za koji mesec da dodam jos 4gb.

            Comment


            • Iz iskustva, HDD nikada nije dovoljno velik. Nekada sam mislio sam da ce 1TB biti dovoljan, a godinu dana kasnije mi 3TB nisu bila dovoljna

              Comment


              • Bas to htedoh da kazem, prostora nikad dosta, tako da je moj savet da uzmes ipak 1TB, ako mozes.

                Sent from my Z3 compact <3
                http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                sigpic

                Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                with experience.

                Comment


                • Samo ja da pitam... Sta bre vi radite kakav posao da ti treba 1TB ili više?

                  Net je toliko brz da skineš za 10-15 minuta FHD od nekih 7,8 giga ili neke baš dobre kvalitete kao 20-30 giga za gledanje na TV-u.

                  Jedna sezona serija dužih (~20 epizoda) je oko 25-30 giga ili sa manje epizoda je oko 10-15 giga.

                  Za čega čuvate? Za praunučad?

                  Pre sam razumeo skida se, pa čuvaš da bi delio filmove nekom ko nema net, pa skineš i čuvaš.

                  Što se tiče muzike imaš YT, ako ti treba za telefon jedno 100-200 pesama koje ces slušati (i to ne sve možda 10-15%) nek bude u flac formatu (to je oko 10 giga. Koji su ti na telefonu.

                  Jedino ajde da kažem 4K snimci sa telefona, ali koliko vas ima 4K monitor ili TV?

                  Sent from my m2 note

                  Comment


                  • I ja se pitam za prostor??

                    Originally posted by Vladan
                    SAFa niko nije mogao ni jednom da prezivi, Runi je to uradio dva puta. Masivan. Monumentalan. Bivsi. Pozdrav legendo, donesi Evertonu nemoguci san.
                    :vinjaksmajli:

                    Comment


                    • Ja imam sakriven folder sa dokumentarnim filmovima koji mi zauzima oko 600 ggb
                      Last edited by Lord Gangarić; 19-12-15, 10:27.
                      sigpic

                      #PRAVDA ZA BRAĆU

                      Comment


                      • Originally posted by Lord Gangrena View Post
                        Ja imam sakriven folder sa dokumentarnim filmovima koji mi zauzima oko 600 ggb
                        Pa ajde tebe nekako ali pazi nekako da razumem ali Bojanu?
                        Ps : streamuj Gangaro brate

                        Ps: šta da razumem 600gb eeeeeej
                        Originally posted by Vladan
                        SAFa niko nije mogao ni jednom da prezivi, Runi je to uradio dva puta. Masivan. Monumentalan. Bivsi. Pozdrav legendo, donesi Evertonu nemoguci san.
                        :vinjaksmajli:

                        Comment


                        • Od filmova sto su mi stalno na HDD su LotR trilogija, Hobbit trilogija, Star Wars svih 6 ( sad ce i 7. biti ), Batman trilogija i Mad Max Fury Road i sve to naravno u Full HD-u, dok ostale filmove i serije skinem, pogledam, brisem.

                          Comment


                          • Najvise muzike i HD filmova. Gomila igara. Hiljade fotografija (slikanih DSLR-om, visok kvalitet, to zauzima dosta). I neki teniski mecevi. Muziku nema sanse da slusam preko Youtubea, kvalitet je odvratan, tako da imam nekih 1300GB muzike u FLAC formatu. Onda filmovi, dosta od toga Remux, serije, sve u 1080p... I ne mogu tako brzo sve da brisem, treba odrzavati ratio na privatnim trackerima, a upload u Srbiji je prilicno jadan. Trenutno imam 6TB, sad merkam jos neki WD Red da ubacim

                            Comment


                            • Originally posted by l1m4r View Post
                              Pa ajde tebe nekako ali pazi nekako da razumem ali Bojanu?
                              Ps : streamuj Gangaro brate

                              Ps: šta da razumem 600gb eeeeeej
                              Trauma od starog kompa kad sam imala hdd od 30gb i stalno se patila sa prostorom pa je cesto znala da mi iskoci poruka, za rad Windowsa je potrebno 200 mb, a vi imate 150mb
                              Sad imam 2 hdd-a i jos jedan eksterni, a razmisljam o jos jednom

                              Sent from my Z3 compact <3
                              http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                              Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                              sigpic

                              Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                              with experience.

                              Comment


                              • Originally posted by Lord Gangrena View Post
                                Ja imam sakriven folder sa dokumentarnim filmovima koji mi zauzima oko 600 ggb
                                Kakav ti biceps imaš Gangaro... Samo nečural bajo moj

                                Comment

                                Working...
                                X