Announcement

Collapse
No announcement yet.

Liga šampiona i Liga Evrope 2014/2015 - Opšta diskusija

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Na sta se misli kada se kaze prva polovina 2000-tih?

    Comment


    • Venger je za ono sinoć najviše kriv, baš neizbalansiran tim je izveo bez dovoljno defanzivnih igrača u sredini, a još kad dodas presporu odbranu, jasno je tu sve.
      sloboda ili ništa

      Comment


      • Originally posted by b64Milos View Post
        Vecno su tu neka ocekivanja, a nikad rezultati. Ne kritikujem trenera, jer da nije bilo tog trenera, Arsenal bi danas verovatno bio isto sto i Njukasl. Uspeo je da napravi veliki uspeh u prvoj polovini 2000-tih, i od tada su vecno prisutna neka velika ocekivanja, vecinom nerealna (i onda se poziva na smenu trenera?). Jesu cesto imali losu srecu u zrebu, ali evo sada im se ukazala odlicna prilika i ne mogu da je iskoriste. Naravno, velicina Arsenala kao kluba ne zavisi od dvomeca sa Monakom, jer ni jedni ni drugi svakako ne spadaju u najvece Evropske klubove. Ja tu nista ne proglasavam, to je realnost i cinjenica.

        Mozda oni jesu institucija u Engleskoj, ne osporavam ja to, vec pricam generalno u evropskim i svetskim okvirima. Sto se tice Hadersfilda i ostalih pomenutih, nije vredno komentarisanja. Cini mi se da je za Juventusove crno-bele dresove zasluzan Nots Kaunti. Eto, to je Notsu najveci uspeh.
        Za trenutak sam pomislio da ti mozda nesto i znas o istoriji fudbala, ali ocigledno nista od toga. Da, verujem ti da za tebe Hadersfild nije ''vredan'' komentarisanja, nisi upoznat sa uspesima tog kluba, miljama ti je daleko ime coveka koji je, ostavljajuci trag slave i u tom klubu i Arsenalu, dao jedan od najvecih doprinosa u istoriji razvoja fudbalske igre. Mnogo veci doprinos od mnogih koji se danas promovisu u najvece strucnjake u istoriji fudbala. To sa Juventusom je samo jedna u nizu interesantnih prica iz slavne istorije Nots Kauntija, gde sam klub, u smislu njegovog rukovodstva, nije imao nikakvu ulogu.

        I Nots Kaunti, i Hadersfild i Arsenal, i Honved, i Austrija iz Beca, zaboravljeni klub kojeg su vodili neverovatni fudbalski vizionari i za koju igrao jedan od najelegantnijih fudbalera ikada, i Dinamo iz Moskve i Atletik Bilbao, i jos neki koji se pridruzuju tom klubu fudbalske slave, tradicije, istorije, direktnog i plemenitog uticaja na formiranje fudbala kakav danas jeste, zauvek ce ostati veliki evropski klubovi. To sto neki od njih danas rezultatski nisu na vrhu nikada ih nece uciniti ''malim'', i nikada oni ne mogu biti manji sto jesu bez obzira na to sto im se u fudbalski neprosvecenoj javnosti ne pridaje dovoljno paznje.

        Samo ti citaj i uci, i upoznaj se sa istorijom fudbala. Kada budes imao dovoljno znanja, onda etiketiraj. Uzgred, kada se vec osecas pozvanim da cenis tako ozbiljnu stvar kao sto je velicina klubova, trebalo bi da znas da ne postoje ''najveci Evropski klubovi'', vec najveci evropski klubovi.


        Ovim se iz dalje diskusije iskljucujem.
        Last edited by Bogi; 26-02-15, 09:04.

        Comment


        • hahaha Bogi se iznervirao nisam ni ovo vidio odavno
          Zeljko Malnar-Nocna mora <3


          #the return

          Comment


          • Bas rasulo Engleza u LS. Ali jbg, dok jedni pune baterije na plazama neke egzoticne zemlje za vreme zimske pauze, Englezi igraju fudbal.

            Comment


            • Ima toga Princara,ali generalno kriza je sto se tice kvaliteta PL fudbala i to je vidljivo vec neko vrijeme...
              Zeljko Malnar-Nocna mora <3


              #the return

              Comment


              • A jeste da ne postoji vise onaj jaz u kvalitetu, ali ne moze niko da me ubedi da npr. Lever ima kvalitetniji kadar i moze da izvuce pozitivan ishod na svom terenu protiv Atletika, a Siti ne moze protiv Barse.

                Comment


                • Originally posted by Bogi View Post
                  Mec u Leverkuzenu nisam gledao, ali je jasno da ce na Kalderonu biti pakleno. Crveni Tijaga imace nosice neke obaveze na taktickom planu za Simeonea. Ateltiko polako ali sigurno sve redje dobija meceve u kojima su tenzije podignute, i mislim da Argentinac mora da obrati paznju na ovu cinjenicu. Naravno, on je sigurno to i zapazio, ali hocu da kazem da me cudi izostanak reakcije po tom pitanju.
                  Plus je Godin zutim i sebe iskljucio iz revansa.

                  Comment


                  • Originally posted by Bogi View Post
                    Za trenutak sam pomislio da ti mozda nesto i znas o istoriji fudbala, ali ocigledno nista od toga. Da, verujem ti da za tebe Hadersfild nije ''vredan'' komentarisanja, nisi upoznat sa uspesima tog kluba, miljama ti je daleko ime coveka koji je, ostavljajuci trag slave i u tom klubu i Arsenalu, dao jedan od najvecih doprinosa u istoriji razvoja fudbalske igre. Mnogo veci doprinos od mnogih koji se danas promovisu u najvece strucnjake u istoriji fudbala. To sa Juventusom je samo jedna u nizu interesantnih prica iz slavne istorije Nots Kauntija, gde sam klub, u smislu njegovog rukovodstva, nije imao nikakvu ulogu.

                    I Nots Kaunti, i Hadersfild i Arsenal, i Honved, i Austrija iz Beca, zaboravljeni klub kojeg su vodili neverovatni fudbalski vizionari i za koju igrao jedan od najelegantnijih fudbalera ikada, i Dinamo iz Moskve i Atletik Bilbao, i jos neki koji se pridruzuju tom klubu fudbalske slave, tradicije, istorije, direktnog i plemenitog uticaja na formiranje fudbala kakav danas jeste, zauvek ce ostati veliki evropski klubovi. To sto neki od njih danas rezultatski nisu na vrhu nikada ih nece uciniti ''malim'', i nikada oni ne mogu biti manji sto jesu bez obzira na to sto im se u fudbalski neprosvecenoj javnosti ne pridaje dovoljno paznje.

                    Samo ti citaj i uci, i upoznaj se sa istorijom fudbala. Kada budes imao dovoljno znanja, onda etiketiraj. Uzgred, kada se vec osecas pozvanim da cenis tako ozbiljnu stvar kao sto je velicina klubova, trebalo bi da znas da ne postoje ''najveci Evropski klubovi'', vec najveci evropski klubovi.


                    Ovim se iz dalje diskusije iskljucujem.
                    Kao prvo, to za Arsenal sam napisao iz neverice da su uspeli ovako da izgube od Monaka, iako sam i pre meca bio sumnjicav sto se tice njihovog prolaska dalje. Ne znam koji ti klub podrzavas, ali koliko sam primetio, retko koji fan Arsenala je imao nesto pozitivno da kaze. To sto si ti sad poceo da delis neke lekcije i licno da prozivas, ne znaci da imas bilo kakvo posebno znanje ili da bilo ko treba da ti se pravda.

                    Sto se Hadersfilda i ostalih tice, nigde nisam napisao da klub "nije vredan komentarisanja", vec se to odnosilo na tvoj pokusaj da ubacis pomenute klubove u konverzaciju (lepo pise "nije vredno") kako bi ti posluzili za pametovanje i slicno. Ne znam zbog cega iskrivljujes ono sto sam napisao, ali verovatno nije slucajno. Takodje, postoji razlika izmedju istorijski znacajnog kluba i evropskog velikana. Ako je neko u necemu bio pionir, dao veliki doprinos razvoju ili slicno, svaka cast, ali ne znaci da je postao najveci. "Veliki klub" je relativno znacenje, a ono na sta se u diskusiji mislilo je taj neki krug od desetak najvecih, a tu ne spadaju vizionari iz Beca, Hadersfilda, Moskve itd.

                    Naravno da se iskljucujes iz diskusije, i treba da se iskljucis, pogotovo zbog toga sto ti je jedina svrha "ukljucivanja" bila da licno napadas druge bez prethodnog uradjenog domaceg.
                    Golmani - Bianconeri vs. Nerazzurri In Focus - All Time Calcio

                    Comment


                    • sigpic

                      Comment


                      • Gledam sinoć Atletiko, ne pamtim da su onako loše odigrali u Evropi u skorije vreme, baš je to bilo nepovezano, bez ideje, Leverkuzen je zatvorio Ardu a nema tu još neko da izmisli pas ka mandzukicu i grizmanu. I posle dolazim do zakljucka da je Koke tu najbitniji igrač, pokretač akcija, Atletikov Xavi, revanš će u mnogome zavisiti od njegovog nastupa.
                        sloboda ili ništa

                        Comment


                        • Nemci sve ozbiljniji u LS.Ne racunajuci Salke,sa kojim Di Mateo pokusava ono sto je uspeo sa Celzijem(parkiraj bus,pa sta bude.Mucenje ih je i u ligi gledati, gde se brane celu tekmu, a gol ako ih usere iz neke poluakcije). Evo Leverkuzen koji nije u nekoj formi, odigra perfektnu tekmu sinoc. Od sledece sezone ocekujem i Wolfsburg da se tu ozbiljno prikljuci u LS..
                          I LOVE HOUSE MUSIC!!

                          Comment


                          • Da li cestitati Bogiju sto je konacno nekome objasnio neke stvari onako direktno u metu (mogao je milion puta) ili cestitati coveku koji je uspeo i Bogija da iznervira?
                            sigpic

                            Comment


                            • Liverpul večeras šaren, nema Kutinja i Hende, Čan gurnut u vezu, Balo starter i naravno tu je i sin Alen..., e da vidimo i ovo sada
                              ¡Si Señor!

                              Comment




                              • Spoiler

                                Comment

                                Working...
                                X