Announcement

Collapse
No announcement yet.

Kompjuteri, igrice, sve vezano za tehnologiju...

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by Gangrena View Post
    Pa otprilike da ti je ponovo do maticne ploce tojest moguce da si je sprzila tim novim napajanjem .Kada palis racunar jel se cuje onaj kratak zvuk ili samo sija lampica dole ? Proveri uticnice da ti nisu izgorele ili produzni kabal ako imas, meni je jedna uticnica pojela dva napajanja prosle godine dok nisam provalio sta je . Sto se tih novih delova tice nemoj biti toliko sigurna da su ok vecina danasnjih "velikih firmi" i ne proverava svoje proizvode (iz licnog iskustva WinWin i Gigatron) pre par meseci sam pazario novo sklopljeno kuciste koje im stoji u izlogu i dobio sam pokvareni hard disk i dvd citac kome je pokvaren laser :/
    WinWin redovno valja prepakovanu remontovanu robu, sa Gigatronom ni ja ni poznanici nismo imali problema...

    Olja, ovako kako kažeš može da bude gomila stvari, od sistema koji je otišao skroz, do hardvera, što opet može biti i matična i grafička, možda čak i HDD pravi neki problem pri upisu podataka i onda blokira ostatak sistema. A možda ti se uključuje neki pozadinski proces koji blokira sve ostalo... Poslaću drugaru problem, pa ću ti javiti njegovo mišljenje, on se zapravio bavio njima i po servisima i kao free lance...
    Last edited by Vanja #66; 04-06-14, 13:52.

    Comment


    • OK, pretpostaviću da igranje u BIOS-u, testiranje sa live Linuxom i tako te zafrkancije otpadaju, tako da bi mogla da probaš sledeće... Ako imaš više pločica RAM memorije (2+2, 4+4 ili šta god), probaj da pokreneš sistem sa svakom od njih pojedinačno, pojaviće se problem sam od sebe ako neka od njih nije OK. Staro napajanje svakako može da napravi problem, lako se može utvrditi ako pogledaš hrpu kondenzatora na matičnoj i ako vidiš da je neki od njih pregoreo onda znaš da nešto nije u redu... I kad već otvaraš kućište, pogledaj da li svi ventilatori rade, čisto kao safety check...

      Najbolja varijanta u svakom slučaju ti je da dovedeš nekoga da ti pogleda, jer uopšte nije isključeno da nešto sasvim treće pravi problem koji se manifestuje na netipičan način...

      Comment


      • Prvo hvala svima koji su me posavetovali šta da radim i ovde i na pp

        Ali savet našeg maga i tata-mate je urodio plodom... ako nekome zlu ne trebalo... da znate sledeće...

        grafičku karticu izvuces iz lezista (utora). kad uradis to, izduvaj leziste (par
        puta dunes jako). dok ti je grafa napolju, uzmes obicnu gumicu za grafitnu olovku,
        i obises one zlatne licne (spojeve) na kartici, slobodno jako stisni. kad to uradis, dunes
        preko njih da ne ostane kojim slucajem neka mrvica od gumice, i vratis grafu nazad.
        moguce je da su se od silnog preturanja malo istorisili spojevi na grafi, a to gumica
        popuni uredno.

        mali stos, ali pali u vecini slucajeva oko zamrzavanja slike. desava se redovno.
        I sve šljaka i radi ko podmazano
        sigpic

        Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
        But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

        Comment


        • Bitno da je upalilo.
          It is not the violence that sets a man apart.
          It's the distance he's prepared to go.

          Comment


          • Licne na grafičkoj, e moj Vanja...

            Comment


            • Ako se nekome igra ConQUIZtador --> pm

              Comment


              • GTA dolazi na PC, napokon!

                Comment


                • Uzeću ortaku komp. Nema mi druge
                  Originally posted by Brajkula
                  Veruj meni, radi kako hoćeš

                  Brajkula, 2014. N.E

                  Comment


                  • Mozda opet predjem na PS4

                    Pregled svih konferencija na E3u ako nekoga zanima
                    http://www.emuglx.org/reportaze/

                    Comment


                    • Originally posted by p4p1 View Post
                      GTA dolazi na PC, napokon!

                      Naravno i to sada kada je na Steamu summer sale Ja cu platnu karticu morati da isecem da me ne iskusavaju
                      sigpic

                      #PRAVDA ZA BRAĆU

                      Comment




                      • Nenadjebiva igrica, a i jedini komentar je da znaju kako da naprave trailer i da te zainteresuju.

                        Comment


                        • Je l' imao neko iskustva sa all-in-one racunarima? Kakva je mogucnost nadogradnje konfiguracije i slicno? Gledam za kucu nekakav racunar, brat hoce desktop, roditelji laptop zbog mobilnosti, nedostatka kablova, zvucnika itd. Pa da se nadju na pola puta.
                          Jos uvek nisu u sirokoj upotrebi, osim iMaca.
                          Last edited by Black Mamba 24; 17-06-14, 05:49.
                          sigpic

                          Comment


                          • Čini mi se Siki da to sve zavisi od modela i proizvodjača. Čak i da nude takvu opciju, ne očekuj da možeš radikalno da promeniš konfiguraciju, sem da možda dodaš RAM memorije.
                            Originally posted by Brajkula
                            Veruj meni, radi kako hoćeš

                            Brajkula, 2014. N.E

                            Comment


                            • Ko nije morao da posle višegodišnjeg korišćenja W7 pređe silom prilika (nadam se na kratko, vrlo kratko ) na XP...taj ne zna šta je robija i kakve su to Tantalove muke.
                              Last edited by miloolja; 17-06-14, 17:55.
                              sigpic

                              Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                              But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                              Comment


                              • Originally posted by Black Mamba 24 View Post
                                Je l' imao neko iskustva sa all-in-one racunarima? Kakva je mogucnost nadogradnje konfiguracije i slicno? Gledam za kucu nekakav racunar, brat hoce desktop, roditelji laptop zbog mobilnosti, nedostatka kablova, zvucnika itd. Pa da se nadju na pola puta.
                                Jos uvek nisu u sirokoj upotrebi, osim iMaca.
                                Dell-ova nova linija AIO racunara je bolesno dobro resenje.

                                Ako imas malo jaci budzet, i hoces da ti traje na duze staze onda je XPS 27 Touch izuzetno resenje.
                                Optimizovaniji je nego bilo koja sklopljena masina koju ces pronaci na nasem trzistu.

                                It is not the violence that sets a man apart.
                                It's the distance he's prepared to go.

                                Comment

                                Working...
                                X