Announcement

Collapse
No announcement yet.

Kompjuteri, igrice, sve vezano za tehnologiju...

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by Ivan Piper View Post
    Igru sam zavrsio prosle godine u ovo vrijeme. Sjecam se da sam razbijao glavu od 02:00 do 05:00 pokusavajuci da shvatim sta se desilo, trazio sam po netu i na trenutak mi je bilo sve jasno, ali sad sam sve pozaboravljao.

    Znam da njen prst koji krvari ima znacajnu ulogu u svemu tome, mada to smo vec rekli. Ne znam, da me ubijes sad ne mogu se sjetiti sta i kako. Ali svih likova se savrseno sjecam.
    Jasno mi je to za prst.

    Pogledacu neke klipove ali moracu takodje da odigram DLC ali tek kad se pojavi narodna verzija.

    Ne znam, Tomb Raider nikako me bih mogao da poredim sa Last Of Us, vec sa Uncharted-om.

    Comment


    • Originally posted by Sir Giggsy View Post
      Jasno mi je to za prst.

      Pogledacu neke klipove ali moracu takodje da odigram DLC ali tek kad se pojavi narodna verzija.

      Ne znam, Tomb Raider nikako me bih mogao da poredim sa Last Of Us, vec sa Uncharted-om.
      Rekoh vec, porede ga po kvalitetu. Ostavlja dobar utisak i perfektno je odradjen u svakom smislu. A po gameplay-u svakako podsjeca vise na Uncharted, to da.
      Everything you want is on the other side of fear.

      Comment


      • Originally posted by Ivan Piper View Post
        Rekoh vec, porede ga po kvalitetu. Ostavlja dobar utisak i perfektno je odradjen u svakom smislu. A po gameplay-u svakako podsjeca vise na Uncharted, to da.
        Odgledah sad neki klip vezano za kraj Bioshock-a... i potvrdio sam svoje sumnje.

        Spoiler
        Utvrdili smo da je Buker otac od Elizabet... samim tim je zapravo Buker i Komstok. Postoji beskonacno puno dimenzija, beskonacno puno Kolumbija, u kojem je Komstokov cilj da porazi Ameriku kakva trenutno jeste, sto se i desava u jednoj od dimenzija kada vidimo Elizabet i Njujork kako gori.

        Zbog toga je i Komstok otisao u drugu dimenziju po Elizabet, da bi ona nastavila njegovu dinastiju sa ciljem unisti Njujork. Jer u Kolumbiji gde se odvija cela igra on je zapravo sterilan sto su prouzrokovali silni eksperimenti sa onim naucnicima blizancima koji su mu i na kraju omogucili da se vrati po Elizabet jer su oni uspeli da otvore dimenzije. Sama cinjenica da se redovno pojavljuju u trenutnoj realnosti i da su svesni kako ce to izgledati tj znaju jeste cinjenica da ima gomilu dimenzija u kojima je Buker vec pokusavao da spasi Elizabet od samog sebe tj Komstoka, sto mu ocigledno nije poslo za rukom i samim tim se sve desava iznova i iznova samo sa drugacijim ishodima u zavisnosti od Bukerovih postupaka... ali se svodi na to da do sada nije uspeo da spreci sebe samog.

        A Elizabet je prirodno dobila tu moc zato sto je kao mala prosla u drugu dimenziju ali ne u potpunosti vec joj je prst odsecen. Verovatno je zbog tog kontakta i tu moc dobila.

        Naucnici a i ona sama govori da su uvek isti u pitanju, devojka, covek koji pokusava da je spasi i covek koji to zeli da spreci.
        Na kraju je izgleda i Buker shvatio ko je i sta je, pa se potopio tj dozvolio da ga potope i samim tim su Elizabet nestale, jer bez Bukera nema ni Komstoka ni Elizabet. Elizabet mu je redovno govorila da Komstok nije mrtav, jer je on i dalje ziv.

        Ne znam dal si igrao prva dva dela, ali su ovi ljudi spominjali koji su komentarisali generalno Bioshock, da je i Rapture zapravo druga Kolumbija tj druga dimenzija.

        To sada ne mogu sam da tvrdim, verovatno jeste tako, ali prvo moram da odigram prva dva dela da se sam uverim.

        Nadam se da je koliko toliko jasno...


        Last edited by Sir Giggsy; 30-05-14, 22:49.

        Comment


        • Originally posted by Sir Giggsy View Post
          Odgledah sad neki klip vezano za kraj Bioshock-a... i potvrdio sam svoje sumnje.

          Spoiler
          Utvrdili smo da je Buker otac od Elizabet... samim tim je zapravo Buker i Komstok. Postoji beskonacno puno dimenzija, beskonacno puno Kolumbija, u kojem je Komstokov cilj da porazi Ameriku kakva trenutno jeste, sto se i desava u jednoj od dimenzija kada vidimo Elizabet i Njujork kako gori.

          Zbog toga je i Komstok otisao u drugu dimenziju po Elizabet, da bi ona nastavila njegovu dinastiju sa ciljem unisti Njujork. Jer u Kolumbiji gde se odvija cela igra on je zapravo sterilan sto su prouzrokovali silni eksperimenti sa onim naucnicima blizancima koji su mu i na kraju omogucili da se vrati po Elizabet jer su oni uspeli da otvore dimenzije. Sama cinjenica da se redovno pojavljuju u trenutnoj realnosti i da su svesni kako ce to izgledati tj znaju jeste cinjenica da ima gomilu dimenzija u kojima je Buker vec pokusavao da spasi Elizabet od samog sebe tj Komstoka, sto mu ocigledno nije poslo za rukom i samim tim se sve desava iznova i iznova samo sa drugacijim ishodima u zavisnosti od Bukerovih postupaka... ali se svodi na to da do sada nije uspeo da spreci sebe samog.

          A Elizabet je prirodno dobila tu moc zato sto je kao mala prosla u drugu dimenziju ali ne u potpunosti vec joj je prst odsecen. Verovatno je zbog tog kontakta i tu moc dobila.

          Naucnici a i ona sama govori da su uvek isti u pitanju, devojka, covek koji pokusava da je spasi i covek koji to zeli da spreci.
          Na kraju je izgleda i Buker shvatio ko je i sta je, pa se potopio tj dozvolio da ga potope i samim tim su Elizabet nestale, jer bez Bukera nema ni Komstoka ni Elizabet. Elizabet mu je redovno govorila da Komstok nije mrtav, jer je on i dalje ziv.

          Ne znam dal si igrao prva dva dela, ali su ovi ljudi spominjali koji su komentarisali generalno Bioshock, da je i Rapture zapravo druga Kolumbija tj druga dimenzija.

          To sada ne mogu sam da tvrdim, verovatno jeste tako, ali prvo moram da odigram prva dva dela da se sam uverim.

          Nadam se da je koliko toliko jasno...


          Na kojim su drogama bili Kevin Levine i kompanija kad su smisljali ovo

          Spoiler
          Ukapirao sam ja da Booker u stvari Comstock, ali previse je tu detalja koji su ostali nejasni...
          Ok, sad vec kapiram o cemu se radi. Btw, muz i zena koji te dovode do svetionika na pocetku igre i koji se inace pojavljuju tokom cijele igre, jesu oni Bookerovi roditelji bjese? Ili ne, on je njima prodao Elizabet kad se rodila. Cekaj bre, sad sam sam sebe zbunio, znam da je bila neka jurnjava za njom i otimacina kroz onaj tear ili sta vec. Toliko o jasnoci
          Everything you want is on the other side of fear.

          Comment


          • Originally posted by Ivan Piper View Post
            Na kojim su drogama bili Kevin Levine i kompanija kad su smisljali ovo

            Spoiler
            Ukapirao sam ja da Booker u stvari Comstock, ali previse je tu detalja koji su ostali nejasni...
            Ok, sad vec kapiram o cemu se radi. Btw, muz i zena koji te dovode do svetionika na pocetku igre i koji se inace pojavljuju tokom cijele igre, jesu oni Bookerovi roditelji bjese? Ili ne, on je njima prodao Elizabet kad se rodila. Cekaj bre, sad sam sam sebe zbunio, znam da je bila neka jurnjava za njom i otimacina kroz onaj tear ili sta vec. Toliko o jasnoci
            Spoiler
            Ne to dvoje su zapravo onaj brat i sestra naucnici, zapravo blizanci, koji se pojavljuju kroz celu igru s vremena na vreme. Oni su te na pocetku odveli u camac. Oni su i osmislili tehnologiju kroz koju je nastao grad kao sto je Kolumbija, koji lebdi u oblacima. Oni su pomogli Komstoku da uzme Elizabet od Bukera u drugoj dimenziji, oni su i izumeli to preskakanje u dimenzije ili ti alternativnu stvarnost.

            Vrv su oni dobili zadatak od Komstoka da naprave tu masinu da bi on u nekoj drugoj dimenziji mogao da preuzme potomka svoga jer u ovoj nije mogao da ima decu.
            A nikome drugom ne bi mogao da poveri zadatak i da prenese svoju ideologiju osim svom detetu.

            Ali ovi likovi koji su analizilari celu igru su izneli teoriju da su ti blizanci zapravo jedna te ista osoba ali opet iz razlicitih dimenzija, s tim da su i razlicitog pola sto je meni manje verovatno.

            Zamrseno do zla boga!

            Comment


            • Jebeni Advertising baner na svakoj stranici i hyperlinkovi, sto mnogo usporava rad pretrazivaca.
              Zna li neko kako ovo brzo da resim? Sjebalo mi se otkad sam deaktivirao windows defender zbog PESa i nisam ga mogao aktivirati i onda AVG skinuo. Nekad nestane taj baner, ali se vrate odmah nakon prvog restartovanja.
              sigpic

              Comment


              • Koji pretraživač?
                sigpic

                Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                Comment


                • adblock ekstenziju instaliraj...
                  IO NON RUBO IL CAMPIONATO
                  ED IN SERIE B NON SON MAI STATO
                  C'E SOLO L'INTER

                  Comment


                  • Imam, nije to. Nisu te normalne reklame, vec glupi baner koji je prazan, ima samo okvir, nekakav malver.

                    Olja, Chrome je u pitanju, ali mislim da je na svim isto. Sad cu da vidim.
                    Da, na svim je isto, u racunaru je, nije do pretrazivaca.
                    Last edited by Black Mamba 24; 02-06-14, 23:13.
                    sigpic

                    Comment


                    • Valja slati privatnu api, a mislio sam da i drugi nesto znaju, da ne smaram coveka.
                      Koji zakon linux sistemi, nikakvih virusa, milina. Sutra cu da instaliram ponovo dual, na ovom windowsu vise vremena provedem instalirajuci i deinstalirajuci programe nego sto ih zaista koristim.
                      Last edited by Black Mamba 24; 02-06-14, 23:18.
                      sigpic

                      Comment


                      • Ovako nešto probaj:

                        Comment


                        • Evo resio, deinstalirao sve programe koje sam instalirao u poslednjih par dana, tacnije, koji su se sami instalirali.
                          sigpic

                          Comment


                          • Danas ja imam problem,

                            Računar se jednostavno zamrzo, miš i tastatura nisu reagovali, a posle restarta, podizanja sistema i rada od nekih 5-10 min, prikaz na ekranu je nestao, a računar nisam mogla više da restartujem, ni da isključim napred, već tek pozadi na napajanju.
                            Da napomenem da sam napajanje promenila pre 2-3 nedelje, a matičnu ploču ima manje od godinu dana.

                            Servisiranje traje beskonačno dugo, pa ako je neko imao slično iskustvo ili pretpostavlja šta je... help.
                            sigpic

                            Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                            But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                            Comment


                            • Originally posted by miloolja View Post
                              Danas ja imam problem,

                              Računar se jednostavno zamrzo, miš i tastatura nisu reagovali, a posle restarta, podizanja sistema i rada od nekih 5-10 min, prikaz na ekranu je nestao, a računar nisam mogla više da restartujem, ni da isključim napred, već tek pozadi na napajanju.
                              Da napomenem da sam napajanje promenila pre 2-3 nedelje, a matičnu ploču ima manje od godinu dana.

                              Servisiranje traje beskonačno dugo, pa ako je neko imao slično iskustvo ili pretpostavlja šta je... help.
                              Pa otprilike da ti je ponovo do maticne ploce tojest moguce da si je sprzila tim novim napajanjem .Kada palis racunar jel se cuje onaj kratak zvuk ili samo sija lampica dole ? Proveri uticnice da ti nisu izgorele ili produzni kabal ako imas, meni je jedna uticnica pojela dva napajanja prosle godine dok nisam provalio sta je . Sto se tih novih delova tice nemoj biti toliko sigurna da su ok vecina danasnjih "velikih firmi" i ne proverava svoje proizvode (iz licnog iskustva WinWin i Gigatron) pre par meseci sam pazario novo sklopljeno kuciste koje im stoji u izlogu i dobio sam pokvareni hard disk i dvd citac kome je pokvaren laser :/
                              sigpic

                              #PRAVDA ZA BRAĆU

                              Comment


                              • Evo sada sam ga posle nekoliko sati uključila... čuo se zvuk i zasijala lampica, baš kao i uvek. Podigo se sistem, stim što očitava onih 30ak sek duže jer je W nasilno isključen. Ulogovala sam se, malo je duže otvarao ikonice i na radnoj površini i na taskbaru imam ih stvarno previše, i onda sam otišla u programe da vidim da se nije još nešto samo zakačilo-instaliralo, jer sam sinoć skidala torrent. Koliko sam videla nije ništa... i onda se ukočio. Miš i tastatura ne reaguju, skrin sejver se ne uključuje i sve stoji zamrznuto evo 30 min. Restart dugme ne reaguje, kao ni power, isključila sam preko prekidača pozadi.

                                Napajanje je kupljeno po preporuci u Gigatronovom servisu u njihovoj radnji.
                                Last edited by miloolja; 04-06-14, 00:13.
                                sigpic

                                Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                                But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                                Comment

                                Working...
                                X