Announcement

Collapse
No announcement yet.

Kompjuteri, igrice, sve vezano za tehnologiju...

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Comment


    • Imam jedno pitanje. Bratu se pokvario HP kompjuter, i hard disk je otišao, ovo je bilo pre 2-3 meseca, čovek iz servisa mi rekao da će ugraditi novi hard disk, malo manji ali novije generacije. Njemu od tada ne koči laptop uopšte, a bagovao je pri podizanju sistema, ulasku na browser itd.

      Koji su to hard diskovi novije generacije i da li da stavim iste i u druga dva laptopa jer prilično baguju? Nisam nikad kontao da je u hard disku fora.

      Namena laptopova je samo za osnovno funkcionisanje bez bilo kakvih igrica i bilo čega

      Comment


      • Originally posted by Cassius Clay View Post
        Imam jedno pitanje. Bratu se pokvario HP kompjuter, i hard disk je otišao, ovo je bilo pre 2-3 meseca, čovek iz servisa mi rekao da će ugraditi novi hard disk, malo manji ali novije generacije. Njemu od tada ne koči laptop uopšte, a bagovao je pri podizanju sistema, ulasku na browser itd.

        Koji su to hard diskovi novije generacije i da li da stavim iste i u druga dva laptopa jer prilično baguju? Nisam nikad kontao da je u hard disku fora.

        Namena laptopova je samo za osnovno funkcionisanje bez bilo kakvih igrica i bilo čega
        Verovatno su stavili SSD a bio je HDD, SSD funkcionise na principu USBa, dok HDD ima plocu sa koje se citaju podaci i vremenom se ona osteti.

        Sent from my motorola one action using Tapatalk
        IMG-20190614-192941
        "A lot of football success is in the mind. You must believe you are the best and then make sure that you are."
        Shankly-Paisley-Fagan-Dalglish-Benitez-Klopp

        Comment


        • Pretpostavljam da se misli na SSD.
          Dayman (a-a-ah...)
          Fighter of the Nightman (a-a-ah...)
          Champion of the sun (a-a-ah...)
          You're a master of karate and friendship
          For everyone

          Comment


          • Kompjuteri, igrice, sve vezano za tehnologiju...

            Što je to toliko bolje? Ako je uopšte bolje? Svi su mi laptopovi neki kurac HP i svi baguju posle god dana od kupovine a imam i milion adblokera sa githuba, znači bukvalno mi nigde ne iskaču reklame, imam čistač virusa, igrice se ne igraju, jasno mi nije što baguju.

            Nisu kupljeni za igrice ali bukvalno mi treba samo brzo učitavanje stvari. Nema ni nekih podataka na njima.

            Misterija. Brat je kupio pre god i po dana laptop i sad sa ovim novim radi kako treba. Učitava brzo podatke itd.

            Možda je loša prodavnica jer su svi uzeti u istoj.

            Bukvalno mi treba da mi učita 5 tabova na chrome, pdf, excel, word, yt. Nikakve igrice čuda animacije i ostale zajebancije
            Last edited by Cassius Clay; 06-09-20, 18:34.

            Comment


            • SSD ti ima čitanje i pisanje cca 500/300 MB, dok oni M.2 i to 2500 MB. HDD ima oko 80-160 MB.
              UEFA Champions League (13) - RECORD, La Liga (34) – RECORD, Copa del Rey (19), Supercopa de España (11).

              Comment


              • Ne kontam izvini. Je l to bolje?


                Sent from my iPhone using... using my brain cells

                Comment


                • Da, naravno da je SSD bolji.
                  UEFA Champions League (13) - RECORD, La Liga (34) – RECORD, Copa del Rey (19), Supercopa de España (11).

                  Comment


                  • Hvala puno, da znam da promenim to da me ne jebe više


                    Sent from my iPhone using... using my brain cells

                    Comment


                    • Samsung EVO 850 - 240 GB, preporuka.
                      UEFA Champions League (13) - RECORD, La Liga (34) – RECORD, Copa del Rey (19), Supercopa de España (11).

                      Comment


                      • Ssd ima istu ulogu kao hard disk, samo funkcionise na drugom principu, nema pokretnog dela pa ni ostecenja ploce kao u slucaj hard diska. Generalno brze ucitava podatke, operativni sistem brze podize, brze otvara aplikacije. Sve u svemu neuporedivo iskustvo u koriscenju.

                        Comment


                        • Uroše, kakva ti je trenutna konfiguracija?

                          Ako je Celeron, da ne uzimaš za džabe SSD.
                          UEFA Champions League (13) - RECORD, La Liga (34) – RECORD, Copa del Rey (19), Supercopa de España (11).

                          Comment


                          • Što ovo nisam znao ranije nego sam tukao ove laptopove? Bukvalno mi nije bilo jasno zašto kršina neće da učita jebeni chrome.

                            Pogledaću sad na ovom najstarijem, da vidim isplati li se na niemu raditi jer mi je jedino on pri ruci. On ima jedno 5-6 godina ali ne služi ničemu jer ja koristim PC, jer to sranje baguje non stop. Sad ću da vidim pa kucam za 5 minuta.
                            Last edited by Cassius Clay; 06-09-20, 18:55.

                            Comment


                            • rating 3.0
                              processor : amd E1-2100 APU with Radeon (TM) HD graphics 1.00 Ghz
                              ram 4.00gb (3.47 gb usable)
                              64-bit operatin system

                              AMD Radeon HD 8210 2032 MB total available graphic memory

                              itd itd, ovo sam našao. Podvlačim, treba mi samo za chrome, tabele i možda bude par pdf dokumenata. Ništa više.

                              Comment


                              • Ovo ti je procesor iz 2013. i radi još na 1 GHz. Neće mu pomoći ni SSD, pa čak ni za to što tebi treba.

                                I danas ti je neki minimum 8GB RAMa, pa makar samo bio na Chromu, Wordu ili slično.
                                Last edited by Tarantula®; 06-09-20, 19:10.
                                UEFA Champions League (13) - RECORD, La Liga (34) – RECORD, Copa del Rey (19), Supercopa de España (11).

                                Comment

                                Working...
                                X