Announcement

Collapse
No announcement yet.

Kompjuteri, igrice, sve vezano za tehnologiju...

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Zar se odziv monitora ne meri u ms a ne u hz? U hz se meri refresh rate iliti osvežavanje slike, što nije isto što i odziv.
    “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

    Comment


    • Može li neko da pomogne oko sklopa konfiguracije? Nisam ništa oko hardvera pratio godinama, a komp je počeo da tandrče i trokira.
      Ne trebaju mi HDD i monitor. Budžet 65k. Bitno mi da tera poslednji PES i da ostane mogućnosti da se dobudži kad zatreba.

      Evo šta PES traži kao recommended:
      Spoiler
      CPU: Intel Core i7-3770(3.40GHz)/AMD FX 4170(4.20GHz)
      CPU SPEED: Info
      RAM: 8 GB
      OS: Windows 10, 8.1, 8, 7 SP1(64bit)
      VIDEO CARD: NVIDIA GTX 660/AMD Radeon HD 7950

      Comment


      • Google spasio HTC

        http://www.reuters.com/article/us-ht...-idUSKCN1BW06L
        sigpic

        Comment


        • Trenutno mi ovaj izgleda dobro LG 43UJ634V LED UltraHD 4K Smart
          http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

          Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

          sigpic

          Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
          with experience.

          Comment


          • Bojana uzmi slobodno 4K, tehnologija napreduje i svakako ce ti znaciti u nekom periodu za godinu dve. Ja se svaki put odusevim kad snimam 4K, pa pustim kod druga (posto ja imam FHD TV, ne vidi se toliko pun potencijal)
            To sto mislis smart da uzmes, ja bih ti rekao da ne uzimas, nije to jos na nekom nivou, zato bolje da kupis obican non smart i kupis chromecast (odlicna stvarcica, kupio sam drugu mislim dvojku za 40e) mozes da kastujes sta god hoces sa telefona lako i brzo (android / iOS)


            Vlajko ja sam koristio 11ku na beti dok je bila nisam imao problema, ali baterija je slabija, home dugme ima delay, sjebali su update onako fino kao Samsung kad ga unakazi. Videli da kod Samsunga prolazi, pa i oni rekli ajde sto moramo i mi da peglamo. Sprema se za nedelju dana da krene 11.0.1 koji ce peglati to, a 11.1 ce izaci bas veliki update zbog iPX-a.


            Abel

            Ryzen 5 1400
            Neka A320/B350 ploca
            8 giga rama po zelji, ne moras najskuplji, mozes i najjeftiniji
            Chieftec GPE-500S ili 600S
            Graficka 1050

            Ostalo po zelji

            Comment


            • Daj mi i ti neki predlog za non smart
              http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

              Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

              sigpic

              Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
              with experience.

              Comment


              • Originally posted by Ser Deni ® View Post
                Bojana uzmi slobodno 4K, tehnologija napreduje i svakako ce ti znaciti u nekom periodu za godinu dve. Ja se svaki put odusevim kad snimam 4K, pa pustim kod druga (posto ja imam FHD TV, ne vidi se toliko pun potencijal)
                To sto mislis smart da uzmes, ja bih ti rekao da ne uzimas, nije to jos na nekom nivou, zato bolje da kupis obican non smart i kupis chromecast (odlicna stvarcica, kupio sam drugu mislim dvojku za 40e) mozes da kastujes sta god hoces sa telefona lako i brzo (android / iOS)


                Vlajko ja sam koristio 11ku na beti dok je bila nisam imao problema, ali baterija je slabija, home dugme ima delay, sjebali su update onako fino kao Samsung kad ga unakazi. Videli da kod Samsunga prolazi, pa i oni rekli ajde sto moramo i mi da peglamo. Sprema se za nedelju dana da krene 11.0.1 koji ce peglati to, a 11.1 ce izaci bas veliki update zbog iPX-a.


                Abel

                Ryzen 5 1400
                Neka A320/B350 ploca
                8 giga rama po zelji, ne moras najskuplji, mozes i najjeftiniji
                Chieftec GPE-500S ili 600S
                Graficka 1050

                Ostalo po zelji
                Ne vidim zasto bi mu preporucio R5 kad za zeru vise para moze da uzme I5-7600. Mada nemam pojma kako se krecu cijene u Srbiji, ali kapiram da je jeftinije nego u CG.

                Maric kad dodje dace ti najbolje opcije, ali ja bih uvijek isao po Intel. 1050 TI 4 gb je sasvim ok i sto se cijene i sto se performansi tice. Mada mozes da ides i po RX 470 ili jos bolje na duze staze 480 jer mislim da su pristojne cijene u Srbiji.
                sigpic

                Comment


                • Dobro, razumem te Bojana kupujes tv...ja sam peglu birala 10ak dana..tako polako..a sace i novogodisnja snizenja

                  tt sa A5 u inat Mi6
                  sigpic

                  Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                  But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                  Comment


                  • Ja sam nenormalna kad kupujem tehniku, tako da ce ovo trajati par meseci sigurno
                    http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                    Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                    sigpic

                    Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                    with experience.

                    Comment


                    • Originally posted by Vladan View Post
                      Ne vidim zasto bi mu preporucio R5 kad za zeru vise para moze da uzme I5-7600. Mada nemam pojma kako se krecu cijene u Srbiji, ali kapiram da je jeftinije nego u CG.

                      Maric kad dodje dace ti najbolje opcije, ali ja bih uvijek isao po Intel. 1050 TI 4 gb je sasvim ok i sto se cijene i sto se performansi tice. Mada mozes da ides i po RX 470 ili jos bolje na duze staze 480 jer mislim da su pristojne cijene u Srbiji.
                      Zato sto dva Ryzen 1400 moze kupiti za i5 7600, nadam se da nisi bio ozbiljan

                      Inace 1600X je u klasi sa i5 7600 cene su iste, a njemu nece biti to potrebno. Igrace PES i tako neke igre, a Ryzen 1400 i je sasvim dobar, a vidim da ga svi guraju od kako su izasli.

                      Naravno nek on izabere da li ce 1400, 1500X, 1600 ili 1600X shodno njegovim mogucnostima

                      Comment


                      • Originally posted by bojanaBG View Post
                        Daj mi i ti neki predlog za non smart
                        Hm dugo nisam bio u kontaktu sa televizorima, vidim da bas i nema neki izbor non smart televizora, stoga moji izbori bi bili:

                        http://www.lg.com/uk/tvs/lg-49UJ701V

                        700e

                        Samsung 49MU6272

                        Oba su 700, samo sto je Sammy zakrivljen

                        Comment


                        • Originally posted by Ser Deni ® View Post
                          Zato sto dva Ryzen 1400 moze kupiti za i5 7600, nadam se da nisi bio ozbiljan

                          Inace 1600X je u klasi sa i5 7600 cene su iste, a njemu nece biti to potrebno. Igrace PES i tako neke igre, a Ryzen 1400 i je sasvim dobar, a vidim da ga svi guraju od kako su izasli.

                          Naravno nek on izabere da li ce 1400, 1500X, 1600 ili 1600X shodno njegovim mogucnostima
                          1600 je kod nas 230 eura, a I5 je 250, vjerujem da su cijene bolje u Srbiji za oba. On ako ce da uzme novi komp neka uzme dobar cpu prije svega, a ja bih svakako prije isao po Intel. I A5 je za socket 4, sto na kraju dana mzoe biti vrlo bitno.
                          sigpic

                          Comment


                          • Originally posted by Vladan View Post
                            Inace sto se refresh ratea tice i ako pise 400 imate u najboljem slucaju 120 hz ili jos vjerovatnije 60. I to je ok i to vam je dovoljno za gledanje tv kao i za igranje konzola jer fps je zakucan na 60(ako je zakucan uopste)

                            Za gaming bi bilo idealno 144 ali taj monitor kosta minimum 400 eura, a i potrebna je masinerija od gpu da iznese toliki fps.


                            https://www.amazon.com/VG248QE-1920x.../dp/B00B2HH7G0
                            " I really like Arsenal. But you, do you like Arsenal? Or just Arsenal with trophies? "

                            Comment


                            • Ali ja sam mu preporucio ryzen 5 1400, ne znam odakle tebi 1600?

                              Tako je i kod nas 10e +/-

                              Uglavnom i ja sam za intel, ali velika vecina tech strucnjaka ide na ryzen ove godine, odatle i moje preporuke

                              Comment


                              • Em used, em bi ispao 300 eura kad uracunam pdv+carinu+spediciju. Dobra cijena i dalje ali nista ni refurbished ne bih kupio preko neta, kamoli used
                                Originally posted by Ser Deni ® View Post
                                Ali ja sam mu preporucio ryzen 5 1400, ne znam odakle tebi 1600?

                                Tako je i kod nas 10e +/-

                                Uglavnom i ja sam za intel, ali velika vecina tech strucnjaka ide na ryzen ove godine, odatle i moje preporuke
                                Znam ja sta si mu ti preporucio samo ne vidim zasto bi isao po 1400 koji je 50-70 eura jeftiniji od 1600 i i5 7600, a slabiji je od mog procesora proizvedenog 2011. godine
                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X