Announcement

Collapse
No announcement yet.

Kompjuteri, igrice, sve vezano za tehnologiju...

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Ja sam skoro uzimao novi televizor (inace i onaj bio star godinu i po, ali sam imao provalnike koji su - na srecu - od elektronike odneli samo njega). Ono sto je meni najbitnije je rezolucija. Cuo sam da se kod smart televizora ti njihovi sistemi stalno menjaju, da ono sto je novo brzo zastareva, i da nemas mogucnost da skines npr. novi firmver sistema kad izadje, vec ostajes na tome sto imas. U svakom slucaju, stavis neki komp ili laptop na diskretno mesto, pretvoris ga u medija plejer, povezes hdmi kablom, a mobilni pretvoris u mis, daljinac i tastaturu nekom wifi aplikacijom tipa Remote mouse. Mislim da je bolje da tih par hiljada ulozis u vecu rezoluciju ili dijagonalu, nego u smart.
    "We live on a placid island of ignorance in the midst of black seas of infinity, and it was not meant that we should voyage far". H.P. Lovecraft

    Comment


    • Yup, smart po meni nije toliko bitan. A ako bas nekome treba, postoji gomila onih eksternih uredjaja kojima moze TV da se pretvori u smart, tipa Chromecast, Raspberry Pi i slicno.

      Comment


      • Ma da, napunis ga Kodijem, Ace streamom, cime god pozelis. Ja sam npr. pronasao jako lepo mesto za laptop izmedju sofe i zida, i povezao sa televizorom hdmi kablom koji je dobro sakriven. Da ne kazem da je prednost ovog resenja sto mozes tako i PES i NBA 2K da igras, pa ti laptop/komp dodje i kao konzola. Jos povezes hifi sistem na sve to, npr. optika iz tv u neki surround risiver...
        "We live on a placid island of ignorance in the midst of black seas of infinity, and it was not meant that we should voyage far". H.P. Lovecraft

        Comment


        • Meni se uopste ne svidja slika koju dobijam na tv-u preko hdmia iz kompa.
          Kad pustim film preko kompa na tv i kada gledam sa fleske u tv-u, razlika nebo i zemlja.

          Comment


          • Originally posted by limun View Post
            Meni se uopste ne svidja slika koju dobijam na tv-u preko hdmia iz kompa.
            Kad pustim film preko kompa na tv i kada gledam sa fleske u tv-u, razlika nebo i zemlja.
            Pa ne znam baš da ima neke razlike. Kod video igara ima, jer su monitori rađeni drukčijom tehnologijom prilagođenom za detalje u igri i na tv ekranima se obično vidi neko gotovo neprimjetno duplanje grubih linija, a na monitorima ne. Čak ni " game mode " na tvu tu ne može pomoći. Ali za filmove ne bi trebalo biti bilo kakve razlike.
            " I really like Arsenal. But you, do you like Arsenal? Or just Arsenal with trophies? "

            Comment


            • Originally posted by Ves View Post
              Pa ne znam baš da ima neke razlike. Kod video igara ima, jer su monitori rađeni drukčijom tehnologijom prilagođenom za detalje u igri i na tv ekranima se obično vidi neko gotovo neprimjetno duplanje grubih linija, a na monitorima ne. Čak ni " game mode " na tvu tu ne može pomoći. Ali za filmove ne bi trebalo biti bilo kakve razlike.
              Da ne postoji neka razlika medju HDMI kablama? Mislim da sam oko 600 dinara dao za kablu.
              I sam desktop mi izgleda ocajno na tv-u. Rezolucija na kompu je 1920x1080, kao i na TV-u, ne znam sta bi mogao da bude problem.

              Comment


              • Zavisi od vise faktora - graficka, podrzane rezolucije, aspect ratio, cak i postavke slike. Npr. na LG sam ubedljivo najbolji prikaz imao kada sam koristio bioskopski mod slike. Sad imam Samsung. Nisam primetio neku razliku u odnosu na monitor, ako je tv full hd ne bi trebalo da bude nikakvih problema. Igraj se malo u podesavanjima televizora i display settings u kompu.
                "We live on a placid island of ignorance in the midst of black seas of infinity, and it was not meant that we should voyage far". H.P. Lovecraft

                Comment


                • Hdmi je bitno samo da ne povezuješ jedan na drugi i to, inače je sve isto. Što kaže Capo, igraj se malo sa podešavanjima, isprobaj sve modove itd. Može biti i da ti imaš neki super sharp monitor pa tv izgleda lošije.
                  " I really like Arsenal. But you, do you like Arsenal? Or just Arsenal with trophies? "

                  Comment


                  • Ja često koristim hdmi kabl, Samsung jedno..Filips drugo....sve je ok, kakva slika na monitoru takva na tv, osim što me nervira onaj razapeti štrik kroz celu dnevnu sobu
                    sigpic

                    Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                    But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                    Comment


                    • Kad smo kod ovih HDMi-a, bas imam jedan problem. Buraz uzeo kabal, i u jutro mu ja spojim laptop sa tv-om (HP lap, i LG tv). Prebacim na onaj HDMI1 kanal i automatski on duplira sliku s latpopa na tv. Uredno radi, ja pustao youtube i tako te stvari. Isključimo sve, odem vani i naveče kad sam se vratio ponovo sve skopčam ma ne može da ga prepozna da si Bog otac. Sve živo sam pokušo, ali nema reakcije. Ima li iko ideju neku kako da mu ovo namjestim?
                      DALE 1992-2020
                      NIKAD ZABORAVLJEN

                      Comment


                      • @Jax Koji operativni sistem? Probaj windows tipku na tastaturi+P, trebalo bi da prikaže opcije.
                        " I really like Arsenal. But you, do you like Arsenal? Or just Arsenal with trophies? "

                        Comment


                        • win10 imam, probavao sam to sve. Šta god da uradim na tv-u i dalje no signal. Kad izaberem second screen only izbaci nakon nekog vremena mi samo dodje da nije prepoznat drugi monitor.
                          DALE 1992-2020
                          NIKAD ZABORAVLJEN

                          Comment


                          • Originally posted by miloolja View Post
                            Ja često koristim hdmi kabl, Samsung jedno..Filips drugo....sve je ok, kakva slika na monitoru takva na tv, osim što me nervira onaj razapeti štrik kroz celu dnevnu sobu
                            Imas one raznorazne drzace i vodilice za kablove, cak je i Ikea nesto od toga izbacila Moze sve to da se sakrije i zakamuflira
                            "We live on a placid island of ignorance in the midst of black seas of infinity, and it was not meant that we should voyage far". H.P. Lovecraft

                            Comment


                            • Probaj naći opciju na kompu da ti prepozna povezani uređaj. Nešto kao find new hardware ili connect the projector...
                              " I really like Arsenal. But you, do you like Arsenal? Or just Arsenal with trophies? "

                              Comment


                              • I TV i monitor su dosta skupi, ne verujem da je do njih. Probacu malo da cackam podesavanja

                                Comment

                                Working...
                                X