Announcement

Collapse
No announcement yet.

Kompjuteri, igrice, sve vezano za tehnologiju...

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Idi par strana unazad opisao sam moje vidjenje trenutno Androida, pa ono ja sam zato prešao na iOS. Em sam imao dobru ponudu da mesec dana posle izlaska telefona uzmem iP7 po ceni od 480e.





    Inace svi koji imate Android, a znate engleski koliko toliko trebate pogledati ovo, posebno Vlajko, ovu prvu app na listi

    http://androidblacklist.org/


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

    Comment


    • Јесам читао.

      Comment


      • Nisam instalirao mobdro na ovom telefonu, ne treba mi jednostavno.
        sigpic

        Comment


        • Inace do juce nisam provalio da mogu notifikacije da se prosire sa dva prsta, sto je vrlo korisno, tako mogu cijelu poruku sa vibera npr. da procitam, a da ne ulazim u app. Hvala nekom sa bencha sto je to podijelio
          sigpic

          Comment


          • Originally posted by Победа View Post
            Јесам читао.
            Такође ја причам своје искуство које имам с Андроидом. Лаик јесам, али неке ствари су очигледне.

            Comment


            • Originally posted by Vladan View Post
              Inace do juce nisam provalio da mogu notifikacije da se prosire sa dva prsta, sto je vrlo korisno, tako mogu cijelu poruku sa vibera npr. da procitam, a da ne ulazim u app. Hvala nekom sa bencha sto je to podijelio
              Eto koliko znaš

              Ne znam da li može na miui, ali možeš malo da zadrzis prst na notifikaciji i kad ti se onako uokviri ne pustas i spustis prema dole isto će da radi proširenje.


              Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

              Comment


              • To sam probao odma ali to nije moglo, odma me salje na tu app i onda u njoj ima dosta podesavanja, priority, flolating, sound, vibration, light, ne mogu svega ni da se sjetim, ali propsirenje nije moglo, moze samo sa dva prsta, eto i to sad znam, ma MIUI je awesome i ima brdo tips and tricks, slao mi je papi, a i ja njemu neke trikove kad smo ga uzeli, jbg ne moze sve ni da se isprati
                sigpic

                Comment


                • Koji je najbolji telefon na tržištu? Ne uzimajući u obzir da li je iOS ili android, to da ne bude stavka ni prednost ni mana? Ja sam čuo za neki prebolesni Xaomi ali vidim ima još Kineza.

                  Comment


                  • Ne postoji savrsen.

                    iOS-u fali malo otvorenosti, dok androidu fali zatvorenosti.

                    Svaki ima neku manu. Ako gledas da je najvaznije kvalitet izrade, baterija, kamera, fluidnost sistema, svakom ces naci da bar jedno od ta 4 ne valja.

                    Npr LG ima los kvalitet izrade (potonuli poslednjih nekoliko modela G3/G4/G5/V10/V20/Nexus 5X) dok opet imaju dobre kamere i solidnu fluidnost sistema, a baterija je sem na V seriji prosecna.

                    Samsung ima kvalitet izrade dobar pocevsi od S6, baterija mu je dobra, kamera mu je dobra, ali upitna je fluidnost sistema posle nekih 6 meseci usled bloat-a, najbolja kamera od androida foto + video.

                    Sony ima dobar build quality (ali dosadan, od prve Z serije nisu promenili izgled), dobre baterije, fluidnost sistema, ali losije kamere.

                    HTC ima dobar build quality, losije baterije, fluidnost sistema odlicnu, najbolju od ova 4 igraca, a kamera je konacno (od M10 iliti HTC 10) dovedena u nivo Samsunga i LG-a, znaci dobra.

                    Nexus telefoni, a sad Pixeli, imaju generalno losije baterije, najbolju fluidnost sistema i trenutno najbolju kameru u svim okolnostima sto se tice fotografije, a ipak Samsung nosi titulu sto se tice video snimanja.

                    iPhone uredjaji imaju fluidnost koja drzi dugo godina, pouzdaniji od androida, ne mora da se resetuje posle dve nedelje ili mesec dana usled odlicnog RAM managment-a, losije baterije (manji modeli) dobre baterije (plus modeli), ali losije kamere od android pandana Samsung-a i LG-a, mada je video u 4K vrhunski, samo da je zvuk malo bolji, ali posto nije, opet Samsung tu briljira. Jos jedna stvar gde iOS dobija bitku je upgrade sistema, gde ti imas podrsku za nove verzije pune 4 godine. Kad vidis koliko se ulaze i sve to, nije ni cudo koliko kosta telefon (cene iste kao android flagship-ovi), dok Android telefoni, uglavnom Google imaju dve godine samo podrsku za nove sisteme i upitnu ( a to cemo tek videti security podrsku jos godinu dana).

                    Comment


                    • Е ако ти смета изглед код Сонија, као да си женско

                      За камеру се слажем, мада ми је увек флуидност на првом месту и ту сам презадовољан.

                      Самсунг си лепо описао, после одређеног времена тотално другачији телефон. Барем мени, а и неки људи које познајем су имали слична искуства

                      Comment


                      • Samo da dodam nakon par meseci, koristio sam HTC U11, mnogo je dobar, mnogo, kamera je siguran sam najjaca trenutno, mozda ga pre*ebe Note 8, a od nonstock androida sigurno najbolji UX, kao sto je uvek i bio. Baterija flagship HTC modelima nikad nije bila slaba tacka, bar kod mene, drzi jos uvek dva puna dana, mada ne pikam igrice. Kvalitet odlican... dizajn je ok, ali nista inovativno, bas nista. Cak ni neki edge displey (mada nema ni iphone), slicna stvar i sa UI. Ali kome to nije bitno, kao meni, a zeli Android, nema greske. Definitivno najjaca kamera, HTC je poznat i po bogatom softveru kamere, ali to nisam proveravao ovaj put.

                        Sto se tice iphonea u potpunosti se slazem sa Ser Denijem, pisan u C i aplikacije u Swiftu, brze ne moze, za razliku od frameworka androida koji je uglavnom u Javi. Tako da se fluidnost nece promeniti...
                        Last edited by Black Mamba 24; 01-08-17, 09:29.
                        sigpic

                        Comment


                        • Da ne igram cr i coc cetiri dana pjeske





                          sigpic

                          Comment


                          • MIUI 9 detaljno

                            http://en.miui.com/thread-715474-1-1.html

                            Maze Alpha, steta sto je MTK cpu, bila bi ta baterija zvijer sa sd 625, ali cijena svakako smijesna za to sto donosi



                            Prica se da ce Nokia 8 biti najjeftiniji flagship, za sad se spekulise o cijeni od 520 eura.
                            sigpic

                            Comment


                            • Najjeftiniji 520e

                              Propala Nokia

                              Pošto počinju ispočetka, treba i cena da raste ako su dobri.

                              Ona Nokia nema veze sa ovom.


                              Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

                              Comment


                              • Ko radi uopste ovu Nokiju? Je l' isto sediste i iste fabrike?
                                Iz stare Nokije ostali su ljudi koji rade radio-mreze i opremu, ali oni nisu imali bas mnogo dodira sa telefonima ni pre, a pogotovo sad. Sad cak nisam siguran ni u kojoj meri su povezani...
                                Ali za ovakve specifikacije 520 evra i nije mnogo u poredjenju sa ostalima.
                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X