Announcement

Collapse
No announcement yet.

Kompjuteri, igrice, sve vezano za tehnologiju...

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Drzi meni, a igram dvije najzahtjevnije igre na androidu krvnicki, Clash Royale i Clash of clans , a vidjecemo i na duze staze kako se ponasa, posle tri mjeseca je bolji nego sto je bio kad sam ga kupio, posebno sto ljudi na mjesec dana update salju, i sto ce imati podrsku i za Oreo iako ce tek Nugat da dobije zajedno sa MIUI9.

    Deni, Deni, prije samo divje godine su ovdje preporucivao Kineze, a sad ih najstarsnije pljujes. Zamisli da ja pljujem AjFejl. Nikad. Ali ja AjFejl moram da platim 700 eura, za te pare mogu da pet godina mijenjam Kineze na godinu dana. I da mi ostane za dvije top igre na stemu npr. Ili za SSD. Ili za pivo. Ili za rc helic. Ili za neke Saomijeve gedzete.

    I ne, ne doalzi u obzir da uzimam igracku od SE, to je presmijesno mali telefon iako ima premocne karakteristike. Debeljkuskast i cetiri inca, pa nemoj da se zajebavamo. Na dlanu da ga drzim kao malo vode je li i ovaj mi postaje premali, ocu da odgledam film, seriju, yt, utakmicu
    sigpic

    Comment


    • Читајући Владана помислим најбољи телефон икада без иједне грешке. Читајући Денија, помислим крш.

      Originally posted by Ser Deni ® View Post
      Zato sto si rekao da pare nisu problem i da bi zeleo pouzdan telefon. Pitanje je kako ce ovaj da radi sledece godine, jer to mu je druga godina i tu je kraj na androidu, jednostavno na jednu odnosno dve godine mora da se menja, kasnije ga nesto ugusi i to je to. Jedino ljudi koji su imali iPhone odnosno Nexus mogu da vide stutter i delay kod ostalih android telefona.

      Mozes da uzmes plus (iP6s+ ili 7+) model, ako ti je bitna baterija. Sad jbg ako mislis da visis na igricama i da si 24/7 na drustvenim mrezama pod LTE-om i max osvetljenjem, ne bi ti ni RN4 to izdrzao. Tj nijedan telefon to nece izdrzati. Meni iP7 gura citav dana, a nije da ga stedim. Otprilike na 16-18 sati bude oko 4 i nesto sata ekrana. Ja ga stavljam na punjac na 20%, tako da komotno dva sata jos moze kad dodje kuci, sto dogura do 6 sati ekrana. S obzirom da je to no no za baterije da ide do nule odnosno da se puni od nule, ja ga stavim na punjac oko 20% i to je to.
      Да, ово јесте углавном истина, али не мора нужно да значи. Рецимо мени Сони и даље ради ок, није исто као на почетку, али није рецимо као Самсунг.

      Истина да ми је Ајфон вероватно најпоузданији у том смислу, имам свакако још времена да размислим.

      Comment


      • Originally posted by Vladan View Post
        Drzi meni, a igram dvije najzahtjevnije igre na androidu krvnicki, Clash Royale i Clash of clans , a vidjecemo i na duze staze kako se ponasa, posle tri mjeseca je bolji nego sto je bio kad sam ga kupio, posebno sto ljudi na mjesec dana update salju, i sto ce imati podrsku i za Oreo iako ce tek Nugat da dobije zajedno sa MIUI9.

        Deni, Deni, prije samo divje godine su ovdje preporucivao Kineze, a sad ih najstarsnije pljujes. Zamisli da ja pljujem AjFejl. Nikad. Ali ja AjFejl moram da platim 700 eura, za te pare mogu da pet godina mijenjam Kineze na godinu dana. I da mi ostane za dvije top igre na stemu npr. Ili za SSD. Ili za pivo. Ili za rc helic. Ili za neke Saomijeve gedzete.

        I ne, ne doalzi u obzir da uzimam igracku od SE, to je presmijesno mali telefon iako ima premocne karakteristike. Debeljkuskast i cetiri inca, pa nemoj da se zajebavamo. Na dlanu da ga drzim kao malo vode je li i ovaj mi postaje premali, ocu da odgledam film, seriju, yt, utakmicu
        Gde pise u postu da sam ih popljuvao? Jel pise Kineze ili Android?

        Od Donuta sam na androidu i prosao sam toliko toga, nema sta nisam radio, sa Saletom i Vertumus-om (ko ih zna sa bench-a S2/S3) kuvao romove i teme. Znam android u dusu. Svake godine je isto android posle dve godine nije vise isti uredjaj. Dosta ljudi sa xda iz tog doba, sto nasih, sto stranaca, znas koji fon furaju? Ili Pixel ili iPhone. Niko ne bi pomislio da cemo mi ikad uzeti iPhone, ali jednostavno Google-a boli uvo da sredi drain koji dodje s vremena na vreme u vidu njihovih Google Play Servisa. Ja sam na benchu otvorio temu za BBS, da pomognem ljudima, jer sam od Chamonix-a (sa xda) koji je tvorac BBS-a dosta naucio, a tu su bili jos neki likovi. Kangovao sam licno za sebe CM romove za S2. Sa githuba kada je otisao GM (gokhanmoral) iliti neki ga znaju pod Siyah kernel, ja sam pravio za sebe kernel.

        Iako sve znam, meni se smucilo da telefon ne radi kako treba. Zelim perfekciju, da ako kazem da se ta app ne sme paliti, da se ne pali, a ne da android dozvoljava aplikaciji zato sto ima skrivenu dozvolu, jer je u kodu to napravljeno da bude music player koji ustvari nije, nego nesto drugo. Dozvole koje postoje na aplikacijama, a nisu sandboxed (je ono sto androidu daje otvorenost, dok je kod iOS-a zatvoreno) je ono sto pravi problem na androidu, a na iOS-u ne. Svaki cas se pojavi wifi wakelock, jer eto pojedini odnosno vecina telefona sa qualcomm-om ga ima, dok problem sa mrezom i to pogotovo kod Exynos procesora ume da pravi problem i cedi bateriju, jer eto nesto se ne slazu nase bazne stanice sa prebacivanjem 2G/3G/4G.

        Sticajem okolnosti sam bio sa zvanicnicima Volva u kontaktu, a i Jaguara, znas li koji telefon furaju? Ne moram da ti govorim. Nije problem u ceni (kao kako se govorilo iPhone je prestiz zato sto je skup) Android flagship kosta 750e, dok je iP 650 (pricamo o based modelima).

        Mogao bih do sutra da pricam o androidu, jer znam njegove i svetle i mracne stvari, znam sve kako funkcionise i zasto se to desava.

        Inace nijedan Kinez da ih nazovemo tako ne moze da pridje Samsungu i ostalima, jednostavno uvek nesto fali + garancija od 2 godine.
        Last edited by Ser Deni ®; 26-07-17, 15:05.

        Comment


        • Originally posted by Победа View Post
          Читајући Владана помислим најбољи телефон икада без иједне грешке. Читајући Денија, помислим крш.
          Ne naravno, kamera nije nista posebno u uslovima slabijem osvjetljenja, generalno je najslabija tacka telefona, mada govori ti koliko imas godina, meni smanji za 10ak tako da je i ona ok ali moze fino da se poboljsa sa nekim manuelnim podesavanjima ili sa instaliranjem open camere, onda imas i snimanje u 4K. Sve ostalo je izuzetno brzo i fluidno, restart samo kad odradi update, evo i sad imam 1.2 gb rama slobodno, a instalirano 70 aplikacija. Nijednom zakocio, zastekao, nijedan bag, nijedan restart, uvijek iz prve prepozna otisak prsta(cetiri prsta sam stavio inace), bateriju si vidio, ja sam prezadovoljan. I sa telefonom i sa os, i sa zajednicom i sa updateima. Cak mogu da vidim sve proizvodjace hardvera, meni je senzor kamere Samsungov, a BOE displej. Kod drugarice je Omnivision kamera, a Tianma displej. Kod kolege Sony senzor i Tianma displej. Potpuni user friendly sistem i sve sto mi padne na pamet s njim mogu. Zajebano je samo ako zaboravis sablon i zakljucas ga maltene ga hermeticki zakljuca. Onda mora preko Mi ili Googla acc da odradi factory reset ako je online. Jer ti ne da ni hard reset da odradis.

          Deni sto se mene tice moze MIUI da odjebe android istog momenta ako mogu sami da funkionisu. Meni je mnogo preci MIUI 9 od Androida 7.

          Evo ce sad MIUI9 dati da se brisu i sistemske aplikacije.
          sigpic

          Comment


          • Kompjuteri, igrice, sve vezano za tehnologiju...

            Originally posted by Vladan View Post
            evo i sad imam 1.2 gb rama slobodno.
            Završavam sa tobom diskusiju što se tiče Android sistema

            Kad pričaš da imaš toliko slobodno... To je debakl što bi rekli u sportskom žargonu.








            Čuj kamera ti kaže koliko imaš godina... Kineske fore. Jel moguće da si to naveo kao feature?

            Inače kamera je loša. Jasno je kad S2 pravi bolje fotke, a znamo kad je izašao.

            RN4 jedina dobra stvar je baterija i sistem koji radi dobro, trenutno. Kako će raditi pitanje je, ako pošto je baza Android, to sledeće godine je upitno. Lepuskast telefon, dosta dobar build quality. Mislim za cenu od 170e je najbolji u klasi. Da ima dobru kameru zvao bi se MI6 i koštao bi 450e.


            Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
            Last edited by Ser Deni ®; 26-07-17, 15:40.

            Comment


            • Mene je soni ubio sa bagovima, od tada samo samsung . Iphone 7 ne bi uzeo i da sam mogao po istoj ceni. Ekran mu je samo 4,8 inca, baterija duplo slabija, nema slot za memorijsku, nema multitasking, a i u izgledu ga razbija s7 edge, uz sve to iphone skuplji za stotinak i kusur e.

              Sto se tice ovih jeftinih Kineza, to je kao i sve kada se kupuje kod Kineza. Odokativno izgleda identicno, u principu majica je majica, ALI nije bas sve tako kao sto na prvi pogled izgleda

              Comment


              • Originally posted by Ser Deni ® View Post
                Čuj kamera ti kaže koliko imaš godina... Kineske fore. Jel moguće da si to naveo kao feature?

                Inače kamera je loša. Jasno je kad S2 pravi bolje fotke, a znamo kad je izašao.

                RN4 jedina dobra stvar je baterija i sistem koji radi dobro, trenutno. Kako će raditi pitanje je, ako pošto je baza Android, to sledeće godine je upitno. Lepuskast telefon, dosta dobar build quality. Mislim za cenu od 170e je najbolji u klasi. Da ima dobru kameru zvao bi se MI6 i koštao bi 450e.
                Kako da ne navede, ljudi se oduševljavaju na to. Mene ko god vidi traži mi sad da vidi koliko mu godina daje. Ozbiljno

                Kamera je jedina loša stvar, daleko od toga da je katastrofalna, ali nisu to neke kvalitetne slike. Pogotovo ako nema dovoljno svetlosti. Jedina stvar gde je Lumia 920 bila bolja. Carl Zeiss optika, jbg

                Comment


                • Originally posted by Princoni View Post
                  Mene je soni ubio sa bagovima, od tada samo samsung . Iphone 7 ne bi uzeo i da sam mogao po istoj ceni. Ekran mu je samo 4,8 inca, baterija duplo slabija, nema slot za memorijsku, nema multitasking, a i u izgledu ga razbija s7 edge, uz sve to iphone skuplji za stotinak i kusur e.

                  Sto se tice ovih jeftinih Kineza, to je kao i sve kada se kupuje kod Kineza. Odokativno izgleda identicno, u principu majica je majica, ALI nije bas sve tako kao sto na prvi pogled izgleda
                  Sony xperia Z5, прошло годину и 7 месеци и даље одлично ради. Који си ти имао?

                  Comment


                  • Originally posted by Ser Deni ® View Post
                    Završavam sa tobom diskusiju što se tiče Android sistema

                    Kad pričaš da imaš toliko slobodno... To je debakl što bi rekli u sportskom žargonu.








                    Čuj kamera ti kaže koliko imaš godina... Kineske fore. Jel moguće da si to naveo kao feature?

                    Inače kamera je loša. Jasno je kad S2 pravi bolje fotke, a znamo kad je izašao.

                    RN4 jedina dobra stvar je baterija i sistem koji radi dobro, trenutno. Kako će raditi pitanje je, ako pošto je baza Android, to sledeće godine je upitno. Lepuskast telefon, dosta dobar build quality. Mislim za cenu od 170e je najbolji u klasi. Da ima dobru kameru zvao bi se MI6 i koštao bi 450e.


                    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
                    Unused RAM is wasted RAM

                    A ovo za kameru i godine je jasno da je zajebancija jer ti je meni kamera najmanje bitna kod telefona, ja imam digitalnu kameru ne da glumi kameru vec da bude kamera, nece je telefon nikad dostici, ali me isto salijecu od sedam do 77 da im pokaze telefon koliko imaju godina
                    sigpic

                    Comment


                    • Kompjuteri, igrice, sve vezano za tehnologiju...

                      Nije problem u senzoru, nego Kinezi nikad nisu znali softver za kameru da urade.

                      Mi5s ima vrhunski kamera senzor, ali softver je loš. Evo pogledaj fotke koje pravi Pixel, a kakve 5s, da ne pričamo o stabilizaciji snimka. Isti senzor je u pitanju.


                      Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

                      Comment


                      • Originally posted by Princoni View Post

                        Sto se tice ovih jeftinih Kineza, to je kao i sve kada se kupuje kod Kineza. Odokativno izgleda identicno, u principu majica je majica, ALI nije bas sve tako kao sto na prvi pogled izgleda
                        Malo vise postovanja prema buducoj najjacoj ekonomiji u svetu.Jeftina roba se uvaljuje slabijim ekonomijama, mada ovi telefoni su premija. Kakva je kupovna moc, takav je kvalitet robe.

                        Kod njih je Xiaomi Redmi Note 4x kosta malo manje od 120 evra, a moze se naci i za manju cifru.

                        Comment


                        • Novi Iphone uzeti, nece mu konkurenta biti, posebno ako bude AMOLED ekran.
                          sigpic
                          "IF YOU CAN MEET WITH TRIUMPH AND DISASTER
                          AND TREAT THOSE TWO IMPOSTORS JUST THE SAME"

                          Comment


                          • Originally posted by Ricma View Post
                            Malo vise postovanja prema buducoj najjacoj ekonomiji u svetu.Jeftina roba se uvaljuje slabijim ekonomijama, mada ovi telefoni su premija. Kakva je kupovna moc, takav je kvalitet robe.

                            Kod njih je Xiaomi Redmi Note 4x kosta malo manje od 120 evra, a moze se naci i za manju cifru.
                            Vec su oni najjaca ekonomija na svijetu.

                            Imaju preko 7% americkog duga u svom vlasnistvu.
                            sigpic
                            "IF YOU CAN MEET WITH TRIUMPH AND DISASTER
                            AND TREAT THOSE TWO IMPOSTORS JUST THE SAME"

                            Comment


                            • Aki taj Ajfon bolje da promijeni ime u Samsung, posto im sve proizvode, fali jos samo ime da im stave na pozadinu
                              sigpic

                              Comment


                              • Originally posted by Vladan View Post
                                Unused RAM is wasted RAM
                                Upravo to, što dalje implicira da nemaš multitasking nikakav. Ubija aplikacije.


                                Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

                                Comment

                                Working...
                                X