Announcement

Collapse
No announcement yet.

Kompjuteri, igrice, sve vezano za tehnologiju...

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by Победа View Post
    Је л' до 150 евра нисте плаћали ни царину, ни пдв?

    Зашто питам, па лепо пише у тексту

    Код нас је граница 50 евра, порез 20% и царина 10%. Стока лоповска.
    Bitno da meni udaraju carinu na onaj mali mikser za kafu od 1,40e. Veća carina od cene produkta i opet mi jeftinije izađe nego da kupim ovde

    Comment


    • Originally posted by Победа View Post
      Је л' до 150 евра нисте плаћали ни царину, ни пдв?
      Da, nista do 150 eura, mada ni preko najcesce iako pdva nije bilo, samo carina za 150+, jer niko nije provjeravao sem ako na paketu ne pise prava cijena, a sa alija po automatizmu stavljaju nizu, ne moras ni da im govoris vise. Ali ono ako je 2015. bilo naruceno 277 000 paketa, za svaki paket postaru euro to je 277 000 eura. Medjutim u 2016. i posebno 2017. se narucivalo mnogo vise, posebno sa alija tako da im je to bilo idealno, sad ozbiljno rizikuju da zestoko smanje narucivanje. Ali kapiram da je granica 75 za pdv ok, prvo jer ima telefona za tu sumu, pa opet moci ce da prodje bez placanja, a drugo i ako se bude placalo nije strasno toliko i opet ne masu isplativije nego kupovati u radnjama i prodavnicama domacih derikoza. Evo opet da uzmem primjer mog telefona, on sad u CG moze da se nadje samo na dva mjesta, i kosta 220 eura(do prije 15 dana je bio 250), na aliju je 126 eura. Patike, majice, trenerke, sve je to jeftinije i bolje uzimati preko renomiranih svjetskih sajtova nego u buticima kod nas. Tek o fleskama, gadzetima, kablovima, hard diskovima necu ni da pocinjem.

      Ovim su skocili sebi u usta, prvo je bilo receno da je granica 22 eura postavljena jer tezimo EU standardima, ali su bukvalno posle dva dana pritiska popustili i digli na 75 eura, sto nema kapi logike. Neka dignu jos malo i idealno, no vazno da carina ostaje 150 eura i ako bude lagana kao i do sad fenomenalno.
      sigpic

      Comment


      • 167 + 32% = 220$




        Meni jeftinije dodje da kupim u NS-u i ne čekam


        Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

        Comment


        • 32%?

          Comment


          • http://www.kupujemprodajem.com/Xiaom...ilter_id=65203

            Kod ovog lika sam kupio novi monitor, a uzecu i telefon kad mi se ukaze prilika.Ugasio sam devizni racun prosle nedelje.

            Ako sam dobro video, ovaj lik ima najnize cene.Spavao do malocas i jedva vidim haha

            http://www.kupujemprodajem.com/XIAOM...5470-oglas.htm

            Comment


            • PDV na tehniku 22% i carina 10%.

              Comment


              • Originally posted by Ser Deni ® View Post
                PDV na tehniku 22% i carina 10%.
                Мислим да је 20, а не 22. Него би требало прво да израчунаш вредност с царином, па на ту цену ти тих 20/22% ПДВа. Тако да је мало више од 220$.

                Comment


                • Dobro to je otprilike cifra, +/- neki orjentir. Moze da bude manje, a moze da obracunaju malo vise. Cisto da se zna, kad narucujes nesto skuplje, da li je bolje kupiti na KP (gde ne cekas i imas garanciju 3/6/12 (u zavisnosti od prodavca)) ili na Aliju.


                  Uglavnom nisam ti odgovorio za telefone, ako mislis da izdvojis vise para onda posto si odbacio Samsung (gde bih ja ubacio S7/edge kao i dalje najbolje telefone prosle godine, a i ove (s8 se ne isplati), LG ne bih ni najgorem neprijatelju preporucio, da ne pricam o globalnim tuzbama na njihove (G3/G4/G5/V10/V20/Nexus5x http://www.androidauthority.com/lg-b...evices-763117/ ). Sony mi je bezlican, od prvog do poslednjeg Z, kao tabla cokolade, sve isto. Huawei je malo lagao za interne memorije, pa negde jeste UFS 2.1, negde 2.0, a negde i nije UFS. Posto si Samsung odbacio, preporucio bih ti iPhone 6s ili 7. Generalno su i jedan i drugi dobri, mada u sve to bih mogao i HTC U11 da ti preporucim, odlican telefon, drugar ga ima.

                  Comment


                  • Ja sam bas htela da ga pitam kakvo mu je misljenje o HTCu, meni su to najlepsi telefoni koji postoje i njihov UI je prelep
                    ali kad sam uzimala z3 compact, nijedan htc nije imao ono sto sam ja trazila
                    http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                    Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                    sigpic

                    Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                    with experience.

                    Comment


                    • Ne znam sto bih vam reka'





                      sigpic

                      Comment


                      • Evo ga

                        http://www.racunalo.com/xiaomi-mi-5x...struka-kamera/

                        Jako lijepo, da mi nije ovaj ovako dobar tacno bih ga odma uzeo. Mada ja cu vjerovatno uzeti Mi6 za jedno pola godine.
                        sigpic

                        Comment


                        • Originally posted by Ser Deni ® View Post
                          Dobro to je otprilike cifra, +/- neki orjentir. Moze da bude manje, a moze da obracunaju malo vise. Cisto da se zna, kad narucujes nesto skuplje, da li je bolje kupiti na KP (gde ne cekas i imas garanciju 3/6/12 (u zavisnosti od prodavca)) ili na Aliju.


                          Uglavnom nisam ti odgovorio za telefone, ako mislis da izdvojis vise para onda posto si odbacio Samsung (gde bih ja ubacio S7/edge kao i dalje najbolje telefone prosle godine, a i ove (s8 se ne isplati), LG ne bih ni najgorem neprijatelju preporucio, da ne pricam o globalnim tuzbama na njihove (G3/G4/G5/V10/V20/Nexus5x http://www.androidauthority.com/lg-b...evices-763117/ ). Sony mi je bezlican, od prvog do poslednjeg Z, kao tabla cokolade, sve isto. Huawei je malo lagao za interne memorije, pa negde jeste UFS 2.1, negde 2.0, a negde i nije UFS. Posto si Samsung odbacio, preporucio bih ti iPhone 6s ili 7. Generalno su i jedan i drugi dobri, mada u sve to bih mogao i HTC U11 da ti preporucim, odlican telefon, drugar ga ima.
                          Оно што ми највише смета код Ајфона јесте батерија.

                          Зашто си тако олако одбацио "Xiaomi", тј ниси га ни споменуо. Рецимо Владанов овај може да се нађе за 170 евра, а карактеристике су бруталне. Рецимо узео бих у ВИПу Нео 2, 999 динара неограничено, 2гига интернета + за 999 динара 10гига интернета месечно, и то за 2.000 месечно и 170 евра имам буквално све. Када бих узимао Ајфон, Самсунг или неки други, изашло би ме много више, а нисам сигуран да је боље.

                          Comment


                          • I Ljubov i papijev, nemoj samo Vladan da je zadovoljan, i oni su isto koliko i ja

                            A imas brdo, ali brdo ljudi koji ga koriste na Benchmarku, procitaj i tu temu, svi koji ga imaju su prezadovoljni sa RN4X ubicom i svi se slazu, best buy za pa i duplo vece pare

                            https://forum.benchmark.rs/showthrea...i-Redmi-Note-4
                            sigpic

                            Comment


                            • MIUI 9 debuts with three new key features









                              At an event in Beijing, China, Xiaomi showed the new version of its custom user interface - MIUI 9. It is based on Android Nougat 7.0 and comes with three key features - Image search, Smart assistant, and Smart app launcher.

                              The image search is something completely new for Xiaomi devices, but you’ve probably seen it in the Photos app by Google. You can search the images by keywords of what is in the picture. Words like “selfie”, “face” and “blue” will bring photos containing what you are searching for.

                              The next feature is called Smart app launcher. It launches an app, based on screen contents. It can open Maps if you are talking about going somewhere or help you read more about an artist if you are reading an article on him.

                              The third major improvement of MIUI 9 is the Smart assistant. It can find anything from photos to text. We would like to compare it with Google Assistant, but this will happen once the ROM rolls out globally, since MIUI 9 is currently available only in China.

                              Xiaomi also said the launch time of apps is “faster than ever before”. The improvement is made thanks to a particular CPU acceleration and better haptic feedback. And if you are using one app, it will get get prioritized by the system resources to ensure smooth performance.

                              Xiaomi also stated that 2.8 billion active users from 142 countries, speaking 55 languages, are currently using MIUI in general.
                              sigpic

                              Comment


                              • Originally posted by Победа View Post
                                Оно што ми највише смета код Ајфона јесте батерија.

                                Зашто си тако олако одбацио "Xiaomi", тј ниси га ни споменуо. Рецимо Владанов овај може да се нађе за 170 евра, а карактеристике су бруталне. Рецимо узео бих у ВИПу Нео 2, 999 динара неограничено, 2гига интернета + за 999 динара 10гига интернета месечно, и то за 2.000 месечно и 170 евра имам буквално све. Када бих узимао Ајфон, Самсунг или неки други, изашло би ме много више, а нисам сигуран да је боље.
                                Zato sto si rekao da pare nisu problem i da bi zeleo pouzdan telefon. Pitanje je kako ce ovaj da radi sledece godine, jer to mu je druga godina i tu je kraj na androidu, jednostavno na jednu odnosno dve godine mora da se menja, kasnije ga nesto ugusi i to je to. Jedino ljudi koji su imali iPhone odnosno Nexus mogu da vide stutter i delay kod ostalih android telefona.

                                Mozes da uzmes plus (iP6s+ ili 7+) model, ako ti je bitna baterija. Sad jbg ako mislis da visis na igricama i da si 24/7 na drustvenim mrezama pod LTE-om i max osvetljenjem, ne bi ti ni RN4 to izdrzao. Tj nijedan telefon to nece izdrzati. Meni iP7 gura citav dana, a nije da ga stedim. Otprilike na 16-18 sati bude oko 4 i nesto sata ekrana. Ja ga stavljam na punjac na 20%, tako da komotno dva sata jos moze kad dodje kuci, sto dogura do 6 sati ekrana. S obzirom da je to no no za baterije da ide do nule odnosno da se puni od nule, ja ga stavim na punjac oko 20% i to je to.

                                Comment

                                Working...
                                X