Announcement

Collapse
No announcement yet.

Kompjuteri, igrice, sve vezano za tehnologiju...

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by Black Mamba 24 View Post
    Ima firmi, ali zavisi iz kog sektora. Ja cekam licnu kartu pa dobijam od firme Honor 8, iako mi za posao nije potreban jos jedan telefon, nego cisto firma iskoristi povlastice koje imamo kod operatera (firma ima 4 clana, racunajuci mene ) . A pitanje je da li cu ga koristiti, oba sigurno necu. Znam i neke advokatske kancelarije koje radnicima daju telefone od 200-300 evra.
    Kojima su takvi telefoni neophodni, jeste sicusna grupa, to je tacno. Ali to nekako vazi i za automobile pa se niko ne zali kao kad su telefoni u pitanju. Tako mozemo u nadogled, odeca, obuca... na kraju se svede na to da treba covek da zivi da bi radio i preziveo. Jebes to...
    Radi koliko mozes, trosi na sta hoces...
    Ja se zalim, to je cak besmislenije i od telefona. Mislim, nije da se zalim, nek rade ljudi sta god zele sa parama koje zarade, to je njihova stvar. Ali debilizam ovde je na jako visokom nivou. Po meni za kola treba dati do 3 plate na automobil. Ljudi u Srbiji neretko te pare daju za telefon, a za auto trose i po 2 godisnje plate. Ej bre, ti za masinu koja sluzi da te odveze od tacke A do tacke B potrosis 2 godine rada. Kompleksi. Imam rodjaka u Kanadi, i bas smo skoro diskutovali o Eplovom odnosu cene i kvaliteta i rece mi da nije uzeo nikad nista od njih jer su preskupi. Njemu je preskupo a nije srbinu koji ima 7-8 puta manju platu od njega. Druga je stvar kad ti to treba za posao, evo imam drugara koji je dao 1500 evra za Mac, ali on ce te pare da vrati jer od tog meka zaradjuje za zivot.

    Uvrnut smo narod.
    Originally posted by Dekinjo
    Šta mislite da su Livepulu poništili dva čista gola, a Sitiju nisu. Koliki bi bio rezultat? Pa 3:3
    Originally posted by La Jugoslavia
    Crvena zvezda je naša, iako je oteta, ona je naša, iako je okupirana. A da je oteta i okupirana, to stoji i to jeste, apsolutno se slažem.

    Comment


    • Ja sam uvek imao dobar telefon. Kad sam počeo da zaradjujem na svake dve godine uzmem najbolji tada i ja sam miran. Kao što nekog ispunjava da izadje u klub i potroši za veče 300e ili na kraljice noći itd itd, tako ja svake dve godine na telefon.


      Apropo tvoje price vidiš moj drug iz USA svake godine uzima novi iPhone. Ne znam koja je mreža valjda Verizon i godinu dana fura telefon, vrati stari, uzme novi kad se pojavi, ništa ne plaća dodatno samo se nastavlja ugovor. Ne znam sta je tu skupo, ali ok.

      Mac menja na 3 godine.


      Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

      Comment


      • Originally posted by Ser Deni ® View Post
        Teško je ženskoj osobi preporučiti telefon, kad ona gleda druge stvari i ne vidi lag, neki delay itd.

        Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
        Koje druge stvari gleda(m)? Tako mi i treba kada sam te pitala.

        Nego zar ti nisi kudio Akija zbog iPhona i branio "čast" Kineza ono pre onako zdušno baš?




        Originally posted by Black Mamba 24 View Post
        Pa buraz, sta je to vaznije od izrade? Mozda home dugme bez kog mnoge devojke ne znaju da koriste telefon (ko me zna, zna da nisam zenomrzac ) ?
        A šta ovo tačno znači?
        sigpic

        Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
        But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

        Comment


        • Ja sam uzeo MacbookPro nedavno, zbog posla, treba mi taj sistem. Kao sto sam gore pisao, Unix-based sistem ima najbolju podrsku, ima sve potrebne alate za rad (za razliku od Windowsa, Ubuntuu nedostaje samo Tablo). Baterija je najjaca, drzi do 12h rada, na 95% iskoriscenosti RAMa radi kao Windows na 50%. Ali na stranu sve to, cak i za neke light korisnike, kad uzmes u obzir Apple ima najkvalitetniju izradu, najdugotrajniji je, dodaj jos na to da imas macOS besplatan, bilo kad, bilo gde, licenciran, jer kupovinom racunara dobijas njihov sistem u neogranicenom broju, dok Windows placas ~300$.

          http://www.laptopplaza.rs/racunari/l...60-laptop.html .
          Inace u ovoj plazi je sve jeftinije za koju hiljadu, jos je ovo Lenovo, ako uzmes Dell XPS slicnih karakteristika, dobices i vecu cenu. Tako da se ne lozite da je apple skup, bar kad su su racunari u pitanju.

          Nista Olja, samo da kuckam kako vecina devojaka koje znam imaju samsung i kad pomenes drugi brend prvo sto im izleti jeste to kako drugi nemaju home dugmic.
          Last edited by Black Mamba 24; 25-04-17, 13:23.
          sigpic

          Comment


          • Originally posted by bici View Post
            Ja se zalim, to je cak besmislenije i od telefona. Mislim, nije da se zalim, nek rade ljudi sta god zele sa parama koje zarade, to je njihova stvar. Ali debilizam ovde je na jako visokom nivou. Po meni za kola treba dati do 3 plate na automobil. Ljudi u Srbiji neretko te pare daju za telefon, a za auto trose i po 2 godisnje plate. Ej bre, ti za masinu koja sluzi da te odveze od tacke A do tacke B potrosis 2 godine rada. Kompleksi. Imam rodjaka u Kanadi, i bas smo skoro diskutovali o Eplovom odnosu cene i kvaliteta i rece mi da nije uzeo nikad nista od njih jer su preskupi. Njemu je preskupo a nije srbinu koji ima 7-8 puta manju platu od njega. Druga je stvar kad ti to treba za posao, evo imam drugara koji je dao 1500 evra za Mac, ali on ce te pare da vrati jer od tog meka zaradjuje za zivot.

            Uvrnut smo narod.
            Nije tvoje da odredjujes ko ce za sta da daje svoj novac. Svako ima nesto sto voli i nece da zali pare. Moj brat nece da zali pare na knjige, ali onda ce se neko naci da mu kaze ti si prso kada dajes pare na knjige. Ja da imam mogucnost, uzeo bi neki bajs preko 100k dinara. Sad mozes ti ili neko drugi da mi kazes sta ce ti to, od tacke a do tacke b tralalala.
            Mora to da se shvati, svi smo mi razliciti, neko ce za telefon dati pare zato sto voli, neko za auto,neko za bajs i tako dalje i to dalje da se polemise zasto si to uradio, telefon od 50e ti vrsi funkciju, bajs od 20k isto moze da se vozi, Jugo isto ide od tacke a do tacke b, stvarno treba prestati sa tim. Svako voli nesto i nece da zali pare.



            Послато са HUAWEI VNS-L31 уз помоћ Тапатока

            Comment


            • Screenshot 2017-04-25 14.44.39.jpg

              Evo vam zastupljenost modela na osnovu tacno 61107 random korisnika u Srbiji, pa ako imate volju izracunajte prosecnu cenu.
              sigpic

              Comment


              • Što bi reko Vladan...

                Spoiler
                sigpic

                Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                Comment


                • @bici, gde je tu uzitak? Svako voli drugacije stvari i za to bi dao vise novca nego ostali...
                  Da ne spominjem kvalitet, kada vidim nekoga sa budget telefonom kako se nervira dok mu zapucava i baguje, gasi se, restartuje itd. shvatim da su zivci neprocenjivi, platis vise ali imas uredjaj koji te nece izneveriti. Ista prica i sa kolima, pouzdanost i kvalitet imaju cenu.

                  Послато са LG-D838 уз помоћ Тапатока
                  VALENTINO ROSSI #46

                  Comment


                  • @Olja
                    Hahah, veoma je mala razlika u procnetima, imate sa strane sortiranu listu. Mada, kao sto rekoh, to je statistika na veoma malom broju uzoraka, isekao sam taj broj iz 28 miliona logova, to se svakako menja, ali kako god Samsungovi mid i LG najjeftiniji modeli dominiraju. Iphone se nalazi na listi jer ga biblioteka ne razvrstava precizno po seriji, nego samo po familiji, inace sumnjam da bi bio tu gde jeste, mozda deseti tek.
                    sigpic

                    Comment


                    • samo čekam ko će da postavi neku malu sličicu, pa da ja postavim ovu sa Kenom, jer se svaki put slatko ismejem na nju ahahahhaha

                      Znam ljude koji imaju mnogo bolje automobile, nego što su im gajbe, ja tako nešto nikada ne bih mogla, no svako zna šta su mu prioriteti u životu.
                      Telefon da je neki pristojan, lep, koji ima dobru bateriju, koji pravi dobre fotke i može da trpi nekoliko aplikacija, a koji ne baguje zbog toga.. pa većina takvih je 300+ to je mnogo za fon koji menjaš posle 2 god. i mnogo je da se daa lova u cugu, odnosno da nije na rate. Meni je to besmisleno.
                      Last edited by miloolja; 25-04-17, 14:23.
                      sigpic

                      Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                      But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                      Comment


                      • Rekoh vec, svako nek radi sa svojim novcem sta zeli. Problem je sto vecina ljudi koji bace na telefon 500 evra urade to da bi imali telefon od 500 evra. Isto i za auto. I za odecu, obucu. Sve sto jedna srbenda shvata bitnim faktorom u njegovom zivotu. Druga je stvar kad neko kupuje nesto zato sto stvarno zeli, a ne zato sto je iskompleksiran. Lepo je Reksona rekao, djira se bmw a cirka se MB
                        Last edited by bici; 25-04-17, 14:42.
                        Originally posted by Dekinjo
                        Šta mislite da su Livepulu poništili dva čista gola, a Sitiju nisu. Koliki bi bio rezultat? Pa 3:3
                        Originally posted by La Jugoslavia
                        Crvena zvezda je naša, iako je oteta, ona je naša, iako je okupirana. A da je oteta i okupirana, to stoji i to jeste, apsolutno se slažem.

                        Comment


                        • A bas me zanima sta je to na sta ti dajes pare?
                          Je l' te zanima nesto u zivotu?
                          http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                          Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                          sigpic

                          Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                          with experience.

                          Comment


                          • Originally posted by bojanaBG View Post
                            A bas me zanima sta je to na sta ti dajes pare?
                            Je l' te zanima nesto u zivotu?
                            Kako ne znas. Pa Bici ima najvecu kolekciju donjeg vesa Berbatova. Silne je pare puko za raznorazne gace.
                            sigpic

                            Always somewhere Miss you where I've been I'll be back to love you again

                            U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll.Dozivaš kišu.
                            Ili da mazneš neku lepu ribu. Samo je bezveze kada se probudiš….

                            Comment


                            • Originally posted by bojanaBG View Post
                              A bas me zanima sta je to na sta ti dajes pare?
                              Je l' te zanima nesto u zivotu?
                              Svasta, svakakve gluposti koje me zabavljaju. Putovanja, planinarenja, rafting, festivali, od lokalnog paintball, fudbal u balonu, kafana i slicne gluposti.
                              Originally posted by Dekinjo
                              Šta mislite da su Livepulu poništili dva čista gola, a Sitiju nisu. Koliki bi bio rezultat? Pa 3:3
                              Originally posted by La Jugoslavia
                              Crvena zvezda je naša, iako je oteta, ona je naša, iako je okupirana. A da je oteta i okupirana, to stoji i to jeste, apsolutno se slažem.

                              Comment


                              • Originally posted by Sandugp View Post
                                Kako ne znas. Pa Bici ima najvecu kolekciju donjeg vesa Berbatova. Silne je pare puko za raznorazne gace.
                                *Ispravka, nosenog donjeg vesa.
                                Originally posted by Dekinjo
                                Šta mislite da su Livepulu poništili dva čista gola, a Sitiju nisu. Koliki bi bio rezultat? Pa 3:3
                                Originally posted by La Jugoslavia
                                Crvena zvezda je naša, iako je oteta, ona je naša, iako je okupirana. A da je oteta i okupirana, to stoji i to jeste, apsolutno se slažem.

                                Comment

                                Working...
                                X