Announcement

Collapse
No announcement yet.

Kompjuteri, igrice, sve vezano za tehnologiju...

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Igrice su ti angry birds, plants vs zombies, Papers, Please i slicne zajebancije.Kako moze GTA V naspram toga da bude igrica?

    Torent nije uopste problem, igre jesu zato sto samo na mom kompu mogu da ih pokrenem.

    Comment


    • Meni je igrica sve sto je preko elektronskog uredjaja, a igara ima mnogo... Nisam ti ja gejmer pa da pravim nekakvu razliku.
      sigpic

      Comment


      • Windows 10 je za gejming potpuni promasaj. U skoro svim igrama ima previse fps dropova bez ikakvog razloga.

        Sto se mene tice toplo preporucujem sedmicu ili 8.1, s tim sto sedmica ima prednost da podrzava veci broj starijih igara od 8.1.

        Comment


        • A da nije igrica, jel da unapredim svoj W7 u W10 ili da ne diram?
          Kakva su vam iskustva?
          sigpic

          Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
          But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

          Comment


          • Originally posted by miloolja View Post
            A da nije igrica, jel da unapredim svoj W7 u W10 ili da ne diram?
            Kakva su vam iskustva?
            Ne diraj.
            sigpic

            Always somewhere Miss you where I've been I'll be back to love you again

            U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll.Dozivaš kišu.
            Ili da mazneš neku lepu ribu. Samo je bezveze kada se probudiš….

            Comment


            • i to ti je odg? A što?
              sigpic

              Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
              But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

              Comment


              • Originally posted by miloolja View Post
                i to ti je odg? A što?
                Ne znam zašto bi to radila ako si na sedmici i ako nemaš problema sa istom. Ta desetka prosto kao da je napravljena za mnogo moćnije mašine nego što većina nas ima , radi joj hiljadu background aplikacija koje vuku previše memorije , ja nisam mogao piratski Microsoft office paket da instaliram , youtube i surfovanje mi je vuklo toliko proces memorije kao da sam upalio Call of Duty prosto je bilo nepodnošljivo i ne vidim zašto bi neko prešao na to osim ako ne želi da se fenseriše kao Marić
                sigpic

                #PRAVDA ZA BRAĆU

                Comment


                • Originally posted by miloolja View Post
                  i to ti je odg? A što?
                  Nisu jos mnogi bagovi zakrpljeni, suvise novo izgleda i treba malo vremena da se naviknes (ali ajde to manje vise), novi Edge browser koji te teraju da koristis ... (mislim ne bukvalno ali tako ispada). Update mu je nekada bezobrazno dug - a neretko zabagovan. Start meni je nevidjeni persun, nepregledno lose.
                  Prijatelj ga jos uvek drzi na svom kompu pa sam bio u mogucnosti da pogledam i vidim koliko je lose, mada nece jos dugo, jer planira prvom prilikom da se vrati na 7.
                  Sve u svemu ako mene pitas jedan veliki sipak od Windows-a.
                  Ali neka kaze jos neko sta misli, cisto da se uporede utisci.
                  sigpic

                  Always somewhere Miss you where I've been I'll be back to love you again

                  U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll.Dozivaš kišu.
                  Ili da mazneš neku lepu ribu. Samo je bezveze kada se probudiš….

                  Comment


                  • Plus ima dosta bagova i dalje. Nekima tastatura otkazuje, neki imaju problema sleep modom, ili gasenjem i ko zna sta jos. Jedini koji se ne zale su oni koji su uzeli sad nesto novo s preinstaliranom desetkom, barem ja nisam cuo. Tako da bih ti savetovao da se drzis sedmice.

                    Comment


                    • Niti je fenseraj, niti potreba, sasvim sam zadovoljna sedmicom, već prosto pitam, interesuje me, nisam se nigde raspitivala, a vi pominjete desetku.
                      Hvala momci.
                      sigpic

                      Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                      But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                      Comment


                      • Ja menjam windowse samo zbog igara.Krenuo sam sa windows 2000, kratko bio na 98, posle sam nekoliko godina picio XP i od 2011 pa do danas sam na sedmici.Ja zaboravio da sam procitao to za FPS dropove.Drago mi je sto sam procitao utiske o win 10.

                        Originally posted by Black Mamba 24 View Post
                        Meni je igrica sve sto je preko elektronskog uredjaja, a igara ima mnogo... Nisam ti ja gejmer pa da pravim nekakvu razliku.
                        Zvuci debilno za vecinu igara reci da su igrice, isto kao kad bi za seriju rekao serijica i zilion slicnih primera.Izbegavam u sirokom luku da koristim deminutiv zato sto on po samom sebi umanjuje znacenje reci i kada bih ja tako nekom pricao o bilo cemu sto moj sagovornik ceni u deminutivu to moze da se shvati kao provokacija.

                        Comment


                        • Ja ne znam sta vi radite sa racunarima (ako ne igrate igre)
                          U startu koristim samo opciju shut down koja je pregledna , edge je poprilicno brz, ali ga ne koristim, koristim mozilu i niko me ne tera da to promenim na bilo kakav nacin. i youtube i mnogo drugih tabova otvorim i sve radi kako treba. A da je fenseraj, pa i nije, meni je w8 daleko najveci fenseraj.
                          sigpic

                          Comment


                          • Ja planiram da pravim Hackintosh. Jel zna neko kako to radi u odnosu na Apple masine?

                            Comment


                            • Nikad nisam probao, cak sam samo par puta probao apple racunar, ali bi mi koristila informacija takodje.
                              sigpic

                              Comment


                              • Originally posted by miloolja View Post
                                A da nije igrica, jel da unapredim svoj W7 u W10 ili da ne diram?
                                Kakva su vam iskustva?
                                Kako god hoces. Ima razloga i zbog kojih mozes da uradis upgrade a ima i onih zbog kojih ne moras.

                                Ja koristim windows 10 na laptopu i nisam imao ovih problema koje su ljudi naveli u prethodnim postovima. Jedino je tacno da ima nekih background servisa koji nesto "drljaju" u pozadini, ali mislim da se mogu zaustaviti ("zakazani" termin skeniranja racunara koje vrsi windows defender, "zakazano" vreme defregmentacije hard diska, brisanje system restore pointa kako bi se oslobodio prostor na sistemskoj particiji i kreiranje novih - "svezijih" pointa, automatski windows update, automatsko preuzimanje i instaliranje store aplikacija itd). Mislim da se svi ti servisi mogu onemoguciti, mada ja to nisam dirao. Nikada mi se nije desilo da mi sistem pojede memoriju, da mi pucaju browseri i tome slicno. Sto se tice novog IE-a, odnostno Edgea, program donosi znatna unapredjenja u svakom pogledu u odnosu na Internet Explorer, ali nije tacno da vas "teraju" da ga koristite. Mozete instalirati pretrazivac po zelji i koristiti ga bez problema (moj izbor Google Chrome). Svi programi (bar oni koje ja koristim) rade bez problema, proces prelaska na windows 10 je prelak i brz uz pomoc aplikacije "Media Creation Tool", nakon instalacije svi drajveri koje imate ce biti azurirani na najnovije verzije (osim za graficku, jer oni cesto izlaze, pogotovo za nVidiu), ali to se moze vrlo lako manuelno odraditi, graficki je napredniji od svojih prethodnika, neke stvari u interfejsu su prakticnije. Aplikacija "Cortana" je znatno olaksala pretragu a uz to moze biti od koristi kada trazite odogovore na neka uobicajena pitanja. Task manager je isti kao na Windows 8.1 i svakako napredniji od onog koji koristi sedmica. Windows Explorer je takodje unapredjen i olaksano je baratanje aplikacijama i fajlovima. Start meni je, po mom skromnom misljenju, sjajan, jer objedinjuje i sistemske aplikacije i aplikacije koje su se na win 8.1 nalazile u tzv. metrou. Pored svega ovoga windows 10 donosi podrsku za najnoviji DirectX 12 koji je, kako kazu, buducnost video igara, jer donosi znajacno unapredjenje performansi i mogucnost da se maksimalno iskoristi hardverski potencijal (mada ja sam po malo skeptican kada je ta prica u pitanju).

                                Sve u svemu, ko koristi komp za neke uobicajene stvari treba da predje na windows 10. To je neki moj stav i iz tog razloga sam uradio upgrade na svom laptopu, dok sam na PC-u zadrzao win 8.1 (zbog igrara). Jos jedan razlog zbog kojeg valja preci na win 10 jeste taj sto je potpuno besplatan i sto je nebitno da li vam je sistem sa koga ste krenuli da vrsite upgrade bio legalan ili ne. To prakticno znaci da vi nakon upgradea dobijate potpuno legalan win 10 (kao da ste ga kupili), jer on koristi aktivaciju iz prethodnog sistema.

                                Ono sto je mana, jeste da je jako los za video igre i to sam napisao u prethodnom postu. Podrska za neke starije igre je puno vise osakacena nego na vec, po tom pitanju, osakacenom win 8.1. U novijim igrama, bile one zahtevne ili ne, ima cestih i ogromnih fps dropova, mnogi efekti u pojedinim igrama ne rade, javljaju se problemi vezani za grafiku itd.

                                Ako te jos nesto interesuje slobodno pitaj.
                                Last edited by Batman; 31-03-16, 10:16.

                                Comment

                                Working...
                                X