Announcement

Collapse
No announcement yet.

Kompjuteri, igrice, sve vezano za tehnologiju...

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • wireless ? Tj ostaviš stari komp povezan kupis tp-link modem i povežeš. A novi komp ti ima wifi i zaključas modem naravno. Ili gledaš da prebaciš ruter do novog kompa.

    Meni je desktop stari povezan sa sbb ruterom i na njemu sam nabavio tp link i šljaka mi net i na 300 od gajbe. Manje više . Po mobu znam.

    Možeš i da tražiš od sbb da ti zamene ruter i da ti daju novi koji bi ti odgovarao. Tj meni su nudili već 3, 4 pUta da doplatim. Sto mi nije potrebno.
    Last edited by l1m4r; 27-03-16, 01:53.
    Originally posted by Vladan
    SAFa niko nije mogao ni jednom da prezivi, Runi je to uradio dva puta. Masivan. Monumentalan. Bivsi. Pozdrav legendo, donesi Evertonu nemoguci san.
    :vinjaksmajli:

    Comment


    • Originally posted by l1m4r View Post
      wireless ? Tj ostaviš stari komp povezan kupis tp-link modem i povežeš. A novi komp ti ima wifi i zaključas modem naravno. Ili gledaš da prebaciš ruter do novog kompa.

      Meni je desktop stari povezan sa sbb ruterom i na njemu sam nabavio tp link i šljaka mi net i na 300 od gajbe. Manje više . Po mobu znam.

      Možeš i da tražiš od sbb da ti zamene ruter i da ti daju novi koji bi ti odgovarao. Tj meni su nudili već 3, 4 pUta da doplatim. Sto mi nije potrebno.
      Samo mi se cini da si ti pomesao ruter i modem.

      @Scouser
      Postoji wi fi adapter naravno koji dolazi sa USB prikljuckom ili da kupis jaci ruter(jacu antenu). Ja sam par meseci koristio TP Link adapter, platio sam ga oko 2500 dinara, ali je bio jedan od jacih, tebi bi i slabiji trebao odraditi posao. Moguce da si i ti pomesao ruter i modem (ako imas modem dzaba ti adapter), cudno mi je da ruter ne moze u istom stanu do druge sobe da dobaci, to je bas neki krs ruter.
      Last edited by Black Mamba 24; 27-03-16, 22:51.
      sigpic

      Comment


      • Zapamtimo danasnji dan Guja pise na forumu
        Originally posted by Vladan
        SAFa niko nije mogao ni jednom da prezivi, Runi je to uradio dva puta. Masivan. Monumentalan. Bivsi. Pozdrav legendo, donesi Evertonu nemoguci san.
        :vinjaksmajli:

        Comment


        • Narucio sam neki TP Link usb adapter oko 1500 din. Ruter mi je udaljen oko 3-4 metra (mozda i manje), ali je izmedju zid, pa da bi ga zaobisao treba jedno 10 metara, a i bilo bi mi ruzno zbog kabla. Jedinonda probusim rupu u zidu pa proturim kabl. Ali mi je ovo trenutno, kontam, najbolja opcija.

          Comment


          • Busi rupu za kabal sta ga jebes .

            Neces zid da srusis za jednu rupu.
            Originally posted by Vladan
            SAFa niko nije mogao ni jednom da prezivi, Runi je to uradio dva puta. Masivan. Monumentalan. Bivsi. Pozdrav legendo, donesi Evertonu nemoguci san.
            :vinjaksmajli:

            Comment


            • Busi rupu, izbusio sam ih gomilu.
              A ponovo te pitam, imas li modem ili ruter?

              P.S. Ocekujem komentare na prvu recenicu.
              sigpic

              Comment


              • Originally posted by Black Mamba 24 View Post
                P.S. Ocekujem komentare na prvu recenicu.

                Ricma?
                Originally posted by Vladan
                SAFa niko nije mogao ni jednom da prezivi, Runi je to uradio dva puta. Masivan. Monumentalan. Bivsi. Pozdrav legendo, donesi Evertonu nemoguci san.
                :vinjaksmajli:

                Comment


                • Originally posted by Black Mamba 24 View Post
                  Busi rupu, izbusio sam ih gomilu.
                  A ponovo te pitam, imas li modem ili ruter?

                  P.S. Ocekujem komentare na prvu recenicu.
                  Ruter. Mislio sam da si zakljucio na osnovu poslednjeg posta.

                  Comment


                  • Originally posted by l1m4r View Post
                    Ricma?
                    Sam je pao, sam se ubio.

                    Comment


                    • Originally posted by Scouser View Post
                      Ruter. Mislio sam da si zakljucio na osnovu poslednjeg posta.
                      Ali zasto ruter treba da zaobilazi zid? Kod mene (modem i ruter u jednom uredjaju) prodje kroz dva zida na koju god stranu da okrenem i uhvatim vani, a cak i nije toliko jak, ispod proseka je.
                      http://www.speedguide.net/images/har...04/twg8504.jpg

                      Modem zaobizali zid jer je kablovski povezan sa sledecem uredjajem (bio li to ruter ili racunar).

                      Ajde proveri ponovo sta imas, modem ili ruter... Ako si 100% siguran da je ruter (odnosno 2 u 1, jer sam ruter bez modema ne moze funkcionisati sem ako nisu izmislili nesto u poslednjih par godina), onda kupi jacu antenu i wireless adapter za novi komp.
                      Last edited by Black Mamba 24; 28-03-16, 22:34.
                      sigpic

                      Comment


                      • A kontam da je modem i ruter u jednom uredjaju. Raspitivao sam se jos van foruma, a posto sam vec narucio adapter, rekli su mi da ako nisam imao problema sa laptopom necu ni sa kompom, jer nije previse udaljen.

                        Jedno pitanje ne vezano za ovo, da li mi je za gaming performace bolji Windows 7 ili Windows 10 (education, jer ni je samo taj dostupan) ?

                        Comment


                        • Bolje daje win 10, ali nemam nameru da se na taj presaltam kroz mesec dana.Prebacicu se na win 8.1, ne bih zeleo da eksperimentisem sa desetkom u narednom periodu.Iz mog laickog ugla, ne deluje mi da cu se sa njom dugorocno usreciti tako da mi je win 8.1 privremeno resenje.

                          Comment


                          • Originally posted by Scouser View Post
                            A kontam da je modem i ruter u jednom uredjaju. Raspitivao sam se jos van foruma, a posto sam vec narucio adapter, rekli su mi da ako nisam imao problema sa laptopom necu ni sa kompom, jer nije previse udaljen.

                            Jedno pitanje ne vezano za ovo, da li mi je za gaming performace bolji Windows 7 ili Windows 10 (education, jer ni je samo taj dostupan) ?
                            Pa da, ako si imao net na laptopu bez kablova onda je 2u1 i ne bi trebalo biti problema, jedino ako imas stan/kucu od 300 kvadrata.

                            @Ricpa

                            Nikad nisam cuo da neko operitivni sistem ili bilo kakav softver menja, a ne predje na najnoviji, evo ti si prvi covek.
                            Ako ti je 8.1. privremeno resenje sta ces posle? XP?
                            Meni je 10 za sad odlicna, mnogo bolja nego 8.1, sistem se bas brzo dize i gasi.
                            Last edited by Black Mamba 24; 29-03-16, 21:10.
                            sigpic

                            Comment


                            • Da koristim kompjuter za normalan rad i surfovanje, presao bih na desetku.Znam da sada mogu da picim igre na win 10, ali moze tu da se pojavi par problema.Cinjenica da je win 10 besplatan i da sa te strane Majkrosoft ima vecu kontrolu nad njim i poucen iskustvom sa torentima nekoliko godina unazad kao isa Popcornom nedavno, pitanje je samo da li ce u skorije vreme ukljuciti update koji ce da blokira piratski softver.Nije da tako nesto ne moze da se desi, vec u avgustu se pojavila informacija samo nije bas to bio agreement gde na koji su svi pristali.Menjam windows samo kako bih mogao da pokrenem 64-bitne igre.Igra mi se GTA V, Dishonored, Projcet:Cars, Dirt Rally, Wolfenstein etc...

                              Torenti dok god su ispod radara ili nisu toliko upadljivi, niko nece da obara sajtove.Slican princip bi mogao da bude za piratski softver, ne mozes da ignorises cifre.Moguce da gresim, ali ne zelim da posle budem primoran da instaliram jos jedan windows ako su moje sumnje obistine.Razlika izmedju osmice i desetke je minimalna po gaming performansama, tako da nisam na velikom gubitku.Nikada do sada nisam presao na Vistu, drzao sam se XP-a dok nisam bio primoran da zbog Battlefield 3 predjen ma na windows 7.Ne treba svi sa piratskim igrama da se nakacimo na windows 10.
                              Last edited by Ricma; 30-03-16, 09:39.

                              Comment


                              • Niko tebi ne kaze da prelazis na 10, samo ako vec menjas menjaj na najnovije ili ne menjaj uopste.
                                Blago tebi ako ti je najveci problem torent i igrica. Uvek ce biti piratskih sajtova i aplikacija, filmova itd, tu nema problema.
                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X