Announcement

Collapse
No announcement yet.

Serie A 2014/2015 - (diskutovanje i komentarisanje utakmica uzivo)

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Koreografije, navijanje a ne pozoriste, naboj koji se oseca cak i kada pratis preko TV-a, cvrsta igra gde se vidi da je rezultat u derbiju bitniji od bilo cega...
    Verovatno sam subjektivan ali uvek cu izabrati ovo pre nego neki PL "derbi" gde recimo City razmontira Arsenal 6:1 otprilike...
    VALENTINO ROSSI #46

    Comment


    • Originally posted by Miletić View Post
      Koreografije, navijanje a ne pozoriste, naboj koji se oseca cak i kada pratis preko TV-a, cvrsta igra gde se vidi da je rezultat u derbiju bitniji od bilo cega...
      Verovatno sam subjektivan ali uvek cu izabrati ovo pre nego neki PL "derbi" gde recimo City razmontira Arsenal 6:1 otprilike...
      To se nikada desilo nije otprilike.

      Comment


      • Originally posted by Prince View Post
        To se nikada desilo nije otprilike.
        Ok, izvinjavam se otprilike Man Utd razmontira Arsenal 8:2
        to se desilo ako se ne varam

        ili City-Utd 6:1
        VALENTINO ROSSI #46

        Comment


        • Nebitno je koji je rezultat, gledaš ovo i gledaš Arsenal-Junajted i tačno osetiš gde je fudbal strast, a gde je fudbal industrija.

          Comment


          • Huligani u Engleskoj su na ulicama, zbog toga je i atmosfera ko na pozoristu.Na nekim stadionima je i zabranjeno navijanje.Zato na ulicama stalno se desavaju neka sranja i dolazi do sukoba navijaca, kao Englezi su resili problem sa huliganima, ali zapravo su to sakrili problem ispod tepiha.

            Comment


            • Toto

              Comment


              • Originally posted by Ricma View Post
                Huligani u Engleskoj su na ulicama, zbog toga je i atmosfera ko na pozoristu.Na nekim stadionima je i zabranjeno navijanje.Zato na ulicama stalno se desavaju neka sranja i dolazi do sukoba navijaca, kao Englezi su resili problem sa huliganima, ali zapravo su to sakrili problem ispod tepiha.
                Samo huligani mogu da naprave koreografiju i dobar ambijent ? Nisam to znao.

                Comment


                • Eto naucio si nesto novo.

                  Comment


                  • Izuzetno mi je drago, umro bih jednog dana u neznanju.

                    Comment


                    • Uradi to sto pre, bolje po sve nas.

                      Gledas engleski fudbal, a zapravo ko da ne znas nista o njemu i ovakve gluposti lupetas.Umesto da das neki argument(koji naravno nemas za navijanje u Engleskoj jer uopste ne poznajes celu situaciju), kako drugacije da mi se obratis nego sarkazmom.Moj ego jednostavno to nece da dozvoliti i tako cu svima pokazati da sam satro pametan kada tako odgovaram posto ne mogu na drugi nacin.Kao moderator ti bi trebao ovakve stvari da sprecavas, a ne da ih podstices i zagadjujes vise tema.Na nekoliko stadiona(ukljucujuci i Old Traford) je zabranjeno navijanje ali za to pretpostavljam da nisi cuo.Uglavnom se propagira ta porodicna atmosfera kako bi se cela ta slika poslala svetu i da se pruzi kao primer a navijace stavljaju pod tepih, zakon je veoma poostren tako da su pravi navijaci na ulicama a ne na stadionima.Znamo da su jadni kod navijanja, engleska vlast je najvise odgovorna za to.Ono sto se kod nas desava sada, kod njih je takva situacija bila pre oko 30 godina.Kod nas, Argentinaca, Turaka i u jos par zemalja(uglavnom su to susedne zemlje oko ovih koje sam naveo) gde vlada uglavnom vatrena atmosfera na stadionima zajednicko nam je sto smo banana republike I sto se dosta stvari dozvoljava koje su u drugim zemljama zabranjene.Italijani samo malo bolje stoje.

                      Comment


                      • Originally posted by Ricma View Post
                        Uradi to sto pre, bolje po sve nas.

                        Gledas engleski fudbal, a zapravo ko da ne znas nista o njemu i ovakve gluposti lupetas.Umesto da das neki argument(koji naravno nemas za navijanje u Engleskoj jer uopste ne poznajes celu situaciju), kako drugacije da mi se obratis nego sarkazmom.Moj ego jednostavno to nece da dozvoliti i tako cu svima pokazati da sam satro pametan kada tako odgovaram posto ne mogu na drugi nacin.Kao moderator ti bi trebao ovakve stvari da sprecavas, a ne da ih podstices i zagadjujes vise tema.Na nekoliko stadiona(ukljucujuci i Old Traford) je zabranjeno navijanje ali za to pretpostavljam da nisi cuo.Uglavnom se propagira ta porodicna atmosfera kako bi se cela ta slika poslala svetu i da se pruzi kao primer a navijace stavljaju pod tepih, zakon je veoma poostren tako da su pravi navijaci na ulicama a ne na stadionima.Znamo da su jadni kod navijanja, engleska vlast je najvise odgovorna za to.Ono sto se kod nas desava sada, kod njih je takva situacija bila pre oko 30 godina.Kod nas, Argentinaca, Turaka i u jos par zemalja(uglavnom su to susedne zemlje oko ovih koje sam naveo) gde vlada uglavnom vatrena atmosfera na stadionima zajednicko nam je sto smo banana republike I sto se dosta stvari dozvoljava koje su u drugim zemljama zabranjene.Italijani samo malo bolje stoje.
                        Sunce ti tvoje, šta ti bi ? Gde gori ? Kakav ego, kakve pm ?

                        Nikad to nije moglo da se poredi, navijanja u Italiji i kod Pegavih, ni pre ,ni danas, nikad. Imaš npr. jednu uređenu državu u liku Nemačke gde su navijanja miljama daleko od Engleske, gledaš tribinu Borusije npr. sjajna priča bila vekovima i ostala, sad što njima ne treba država da brani da dolaze na stadion, nije to stoka kao ovi suprotni npr., a i u ostalom taj fudbal se u krajnjoj liniji igra i zbog njih, samo što eto Nemac je svestan toga, a Englez pravi industriju od fudbala, pa tako zabrani tim "huliganima" da se pojave na stadionu, da bi bogat Arap, Kinez, Japanac došao da gleda nalickan od glave do pete, da popije tri Koka Kole, pojede kesu kokica, kupi par suvenira i ode ushićen kući.

                        Na kraju, kako oni tim huliganima zabranjuju da dođu na utakmicu i naprave koreografiju, pevaju prave atmosferu ? Šta uđe nas 15k ljudi na tribinu i peva, luduje, skače, šta će policija da uhapsi sve nas, nas 15k ? Glupost.

                        Turska i nije baš banana republika, ako ćemo iskreno, no ajde nije to tema.

                        Comment


                        • I njima zabranjuju da idu na stadion, samo oni znaju da se kontrolisu.Nije to bas porediti, jer Imas lepo na stadionima postavljene kamere, kod njih ne znam kakva je bila situacija pre trideset godina i nigde nisam procitao niti cuo da su se isticali kao Englezi.Veruj mi i Svabe se peglaju samo van stadiona, mozda ovako na tv-u deluju kao pripitomljene zivotinje to bre sva ta njihova ''stoka'' uglavnom neonacisti.Posto je kod njih razvijen lokal-patriotizam, pa imas na hiljade i hiljade frakcija kako to da ostane mirna sredina.I oni i Englezi prikrivaju to.Igrom slucaja gledam Jutarnji Program i dolazi jedan psiholog mislim i kaze kako su u Engleskoj resili problem huligana.Kako taj covek zivi u zabludi, da barem malo cita video bi povremeno kako se pise tamo recimo o sibanju navijaca Vest Hema i Milvola.Nemci nisu ni imali ni priblizno problem kao Englezi pre 30 godina.Isli su oni to sa ciljem kako bi poboljsali imidz, kako bi ojacali njihovu ekonomiju i privukli strane investitore.Za razliku od tih Nemaca primenili su drugu strategiju kako da obezbede ekonomski prosperitet i na tome cu stati zato sto ide u off-topic.

                          Uzrok su propisi u Premijer ligi, zbog kojih je navijačima bukvalno bilo zabranjeno da stoje tokom utakmice, uz pretnju da bi kršenje propisa povlačiti igranje pred praznim tribinama.
                          Znam, bas retardirano zvuci.Oni idu bas na suprotno, porodice na stadion, a navijaci van.

                          Comment


                          • Imaš ti i u Italiji zakon koji zabranjuje "huliganima" tim da dolaze na stadion, tj. zakono onim navijačkim karticama i opet gledaš spektakl na tribinama. Mada sva ova tvoja priča nema veze sa poentom jer kao primer uzmi gledaj tipa mečeve Arsenal-Junajted i gradski derbi Milan-Inter kao primere od 50 godine do dana današnjeg i cenim da će ti biti sve jasno. Msm nisam ni ja gledao te mečeve 50-ih, ali od kada znam za fudbal uvek se govorilo o tom sjajnom navijanju u Italiji, a kad smo kod Engleza kod njih se govorilo baš o huliganizmu, tuče i to, ne toliko o atmosferi na samim tribinama u smislu bodrenja svog kluba.

                            Mada opet odgovor na pitanje da li samo huligani mogu da naprave ludilo ambijent na stadionu, samo sebi postaviš to pitanje i da ti se odgovor na moju poentu, ne treba niko da se ubija zbog odgovora na isto.

                            I na kraju, to rešavanje "problema" huligana, msm kako je to moguće rešiti, to je stil života, to je kao da zabraniš sad nekome da živi, što je nemoguće.
                            Last edited by Brajkula; 26-11-14, 19:00.

                            Comment


                            • Pricao meni drugar kakvo je stanje na tribinama, posto je on navijac Milana.Rece i on da se ne pale ni priblizno baklje kao kod nas, poenta je u ovim propisima u mom prethodnom postu.I Svabe i Englezi zabranjuju ulazak na stadionu pojedinim ''navijacima'' u Italiji ne znam kako je.Te zabrane dovoljno govori kolikoa je drzava stabilna u drugim poljima kada se dozvoljavaju takvi propusti tj kada autoritet vlasti(policija) dozvoli da se tako nesto desi, ne postoji tu discipline.U Engleskoj i Nemackoj je to nezamislivo, jos jedna stvar za Nemce.Pre dve godine oni su uneli jos rigoroznije kontrole kada ulaze na stadion pa ti vidi kakvi su oni zapravo, nije to uopste slucajno.Uporedis te tri ekonomije i jasno je ko dan koliko Italijani zaostaju zbog raznih ''propusta''.Nemci su isli do granice, Italijani preko, dok su Engleze trazili ''pokrice'' da bi isto presli granicu po pitanju potrosnje.

                              Ta zabrana kod Englesa daje samo odredjenom boksu gde se nalazi mali broj navijaca(u odnosu na kapacitet stadiona) da stoje i navijaju, jbga takvi su kod njih propisi.Zbog toga i vlada ta pozorisna atmosfera, huligani su kod njih bili glavni pokretac navijanja, sada( i u poslednjih dvadeset godina ako ne i vise) dolaze porodice zbog fudbala ne zbog navijanja.Engleske vlasti su od fudbalske atmosfere napravili pozoriste.

                              Comment


                              • Originally posted by Ricma View Post
                                Ta zabrana kod Englesa daje samo odredjenom boksu gde se nalazi mali broj navijaca(u odnosu na kapacitet stadiona) da stoje i navijaju, jbga takvi su kod njih propisi.Zbog toga i vlada ta pozorisna atmosfera, huligani su kod njih bili glavni pokretac navijanja, sada( i u poslednjih dvadeset godina ako ne i vise) dolaze porodice zbog fudbala ne zbog navijanja.Engleske vlasti su od fudbalske atmosfere napravili pozoriste.
                                Upravo ti propisi oduzimaju toj ligi onu pravu sustinu fudbala, ono zbog cega je nekada postojao i zbog cega bi i danas trebalo da postoji, a ne zbog novca... Upravo to kvari celokupan utisak i nema tog efekta spektakla...
                                Sto se tice vlasti, Italijanske su od najkvalitetnije lige na svetu napravile ovo sto je danas, ne znam kako da definisem jer je meni i dalje najbolja ali objektivno nije vise na mestu #1 po kvalitetu sigurno...
                                VALENTINO ROSSI #46

                                Comment

                                Working...
                                X