Announcement

Collapse
No announcement yet.

2014 FIBA Basketball World Cup

Collapse
This topic is closed.
X
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #91
    Ја сам и даље изнервиран јер он није добио техничку за ово.

    Arise, Serbia!
    You fell asleep long ago,
    And have lain in the dark.
    Now wake up
    And rouse the Serbs!


    sigpic

    Comment


    • #92
      Aleksandar Đorđević je govorio o pristupu igri u odbrani, kao znaku prepoznavanja ove reprezentacije Srbije, ali ga mnogi nisu shvatali ozbiljno.
      Krilni igrač "orlova",Kalinic ističe, da ime narednog protivnika na Svetskom prvenstvu nije bitno, sve dok igramo odbranu kao protiv Brazila.


      Da, sada u našoj igri funkcioniše i napad, pogađaju se trojke, pljušte zakucavanja posle kontri ili maštovitih kombinacija, ali u pobedi nad Brazilom od čak 84:56 definitivno je postalo jasno da Srbija jeste dobra odbrambena ekipa, puna fizički spremnih igrača, kojima se dešavaju propusti, ali koji se uvek trude da deluju u okviru postavljenog plana i ne dozvole protivniku da ih lako nadmudri i nadigra.
      Stefan Marković je početkom treće četvrtine, pri rezultatu 43:34, za samo sedam sekundi imao tri uspešne akcije u odbrani!
      Omeo je Uertasa i izbio mu loptu u aut, pa je prilikom preuzimanja Tijaga Splitera sprečio brazilskog centra da primi pas i konačno stigao da izađe Barbosi na šut za tri poena, koji nije završio ni blizu cilja.
      Frustrirani brazilski bek potom je protestovao kod sudija i dobio tehničku grešku.
      Kalinić je mogao da pusti rivala da zakuca, ništa se bitno ne bi promenilo u pogledu konačnog ishoda, ali želeo je da ga zaustavi kao da je rezultat nerešen! I uspeo-"mentalitet orlova"
      Autor,I.B.




      Na zdravlje neka je momci, i idemo do
      Last edited by jovan; 11-09-14, 07:14.
      * Telo je slabo, ali je duh krepak, zato ga treba svakodnevno održavati. *

      Comment


      • #93
        Sinoc je bio najsavrseniji moguci dan. Em smo unistili Brazilce, em su cigani ispali
        Idemo po medalju

        Comment


        • #94


          Comment


          • #95
            Ajmo cigani kuci , a finale mozete da gledate na tv-u.

            Originally posted by Rossonero View Post
            Sto se mene tice neka zlato osvoji bilo ko samo ne Spanija , a posto svi ocekuju Spaniju u finalu protiv Amera onda neka ih Ameri razbiju posteno.
            Last edited by Rossonero; 11-09-14, 16:51.

            Comment


            • #96
              Teodosić: Stvorila se slika da će biti mnogo lakše protiv Francuza.
              Bogdanović: Osećam onu pozitivnu tremu, jedva čekam da počne to moje prvo svetsko polufinale







              Neko od njih, za slag na tortu
              * Telo je slabo, ali je duh krepak, zato ga treba svakodnevno održavati. *

              Comment


              • #97
                Nzm da li je ovo bilo ali prejako

                Spoiler

                Comment


                • #98
                  Evo da prenesem neka razmišljanja pred utakmicu Srbija-Francuska.
                  1. Poništen missmatch
                  Diaw vs Bjelica. Obojica su do sada na prvenstvu uglavnom igrali protiv klasičnih old school četvorki. Nene i Varejao, Gasol, Ibaka, Printezis i Kaimakoglu, igrača koji se ne osjećaju najugodnije u svojoj koži ako moraju pratiti svog protivnika na perimetar. Danas toga neće biti jer se obojica jednako dobro snalaze u obje 1 na 1 obrane. Obojica su karijere počeli kao bekovi, krila, tanašne atlete koje su znale letjeti parketima ali su igrom slučaja i košarkaške sudbine morali nabaciti mišiće i masu u Bjelicinom slučaju i salo u Diawovom slučaju. I Boris i Nemanja su u svojim ekipama sekundarni kreatori, ponekad čak i primarni ako nema Heurtela i Teodosića, odlično barataju loptom, imaju šut i sjajan pregled terena, mogu igrati vani 1 na 1 obranu ili se tući u reketu. Raznovrsni igrači, all rounderi, pa usudio bih se reći i najvažniji igrači svojih ekipa. I jedan i drugi će danas biti u neobičnoj situaciji jer neće moći koristiti brzinu (Bjelica) i igru licem prema košu (Diaw) i onaj tko se prvi navikne na novi matchup pogurat će svoju ekipu prema pobjedi. Prednost Diawu (iako mi je Nemanja jedan od najdražih košarkaša uopće) zbog iskustva i ipak ponekog trika u rukavu više (razigravanje sa high posta, suradnja sa visokima, postavljanje blokova i igra leđima)
                  2. Obrana
                  Budući da je FIBA-ina stranica za SP nešto najgore na svijetu pa nema nikakve podatke o protivničkim statsima poput toga koliko jedna ekipa dopušta poena, kakve postotke šuta ili napadačkih skokova, jebiga, ostat ćemo na eye testu jer mi se ne da ići pješke.
                  Srbija ima dva problema u svojoj obrani: centri su im laka meta u pick and rollu i sporo se vraćaju u obranu (posebno Raduljica), a drugi problem je srpski skok uopće. Peta su najgora skakačka ekipa na turniru, a najbolji skakač je Bjelica sa 7,4 skoka, nakon njega Raduljica sa 4,9. Nisu ni Francuzi bajni, imaju samo 8 napadačkih skokova po utakmici, ali svi znamo kakve su čamuge protiv bijelaca kada je u pitanju skok i atleticizam. Lovernj i Gobert su bolji skakači od svega onoga što Srbija može ponuditi. A kad smo već kod Lovernja, on je u grupnoj fazi napravio najviše problema Srbiji upravo iz pick and rolla.
                  Francuskoj obrani ne mogu pronaći nekakvu manu, a gledao sam ih u 5 utakmica. U sredini reketa imaju mesa i visine u Diawu, Lovernju, Gobertu, Pietrusu, a na perimetru su brutalno dugi zbog Gelabalea i Batuma i to je opasna kombinacija i obrambeni balans. Lako se prilagode protivniku. Ako ih protivnik ubija izvana zaigraju žešću obranu 1 na 1 pri čemu Gelabale i Batum onda jedu, a ako je protivnička jača strana unutarnja igra onda skupljaju reket kao protiv Španjolaca i nije im nikakav problem opet zbog dužine i brzine bokova izlaziti na povratne lopte na perimetar i tako se uspješno rotirati.
                  Ekipa koja limitira Španjolce na 52 poena mora imati prednost.
                  3. Napad
                  Sviđa mi se srpski napad. Nitko ništa ne forsira i svatko zna svoju ulogu. Dobro, možda Teodosić nekada šutne bezveznu i nepotrebnu tricu ali dok je samo on u pitanju to je ok. U gotovo svaku akciju ulaze sa igrom 2 na 2 Teodosića i centra, ako to ne prođe ne gube glavu nego vrte drugu akciju. Odlična stvar kod njih mi je što imaju slično kao i Hrvatska 4 igrača skoro uvijek na parketu koji znaju s loptom: Teodosić, Bogdanović, Marković, Bjelica, Jović, Kalinić. Posebno su opasne petorke koje uključuju Bogdana, Tea i Nemanju skupa na parketu jer je svaki od njih triple threat opcija i ne znaš odakle ti prijeti veća opasnost. Teo je car, Bjelicu sam objasnio, a Bogdanović je podcijenjen kreator za druge, možda se ne ističe na turniru jer ne igra puno s loptom u rukama ali u Vujoševićevom sistemu iz Partizana koji se bazira na gomili šablona i na laganom mrtvom tempu Bogdanović je imao 4 asistencije i samo 1 izgubljenu prosječno što nije mala stvar.
                  Srbija je raznovrsnija napadačka ekipa od Francuza. Imaju puno bolje šutere i kreatore, i centre kojima uvijek možeš baciti loptu u low post i Krstić i Raduljica će nešto izmisliti.
                  Francuski napad je kilav što je razumljivo za ekipu kojoj nedostaje mozak Parker, a Batum je još jednom potvrdio da nema što tražiti na minijaturnim europskim parketima. A nije ni da mu trener olakšava jer ga je pretvorio u jurilicu kroz blokove ko da je Ray Allen pa Batum puno manje igra s loptom iako je solidan kreativac i većinu europskih bekova i krila može pretrčati u jednom koraku.
                  Većina francuskih akcija počinje sa "rogovima" gdje Heurtel može birati hoće li vrtjeti pick and pop sa Diawom ili roll sa Lovernjom, a ako Boris dobije loptu obavezno slijedi pokušaj uvaljivanja backdoor cuta i postizanje laganih poena. Upadanje poput lopova kroz stražnja vrata bila je noćna mora za španjolsku obranu (i hrvatsku dakako), i Španjolci su doslovno na kraju bili opljačkani zbog provala francuskih barbara u njihov reket. Tu će srpska obrana morati biti izuzetno koncentrirana, gledati protivnika a ne loptu što su i Rubio i Llull i ostali Španjolci radili
                  Francuzi naravno najviše ovise o Diawu i o tome što će on izmisliti, Heurtel je opasan partner u pick and rollu, a treba se paziti Fourniera koji voli napadati sporije centre kakvi su srpski, i Edwina Jacksona pistoljerosa koji je u prvoj utakmici u grupi dobio utakmicu za Francuze sa 3 pogođene trice.
                  Srbiji prednost jer su raznovrsniji, a ako dobiju "brazil" izdanje od Krstića bit će još opasniji.

                  Comment


                  • #99
                    Iz današnjih francuskih medija

                    sigpic

                    Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                    But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                    Comment





                    • Legenda srpske i svetske košarke Zoran "Moka" Slavnić, bivši selektor “orlova” (koji je generaciju koju je predvodio iz milošte zvao “moskitosi”), presrećan je zbog uspeha Srbije na Mundobasketu, a posebno mu je drago što je selektor Saša Đorđević, kao i on, u karijeri igrao na poziciji plejmekera.

                      "Priželjkivao sam i očekivao plasman Srbije u polufinale iz više razloga. Prvi i najvažniji je što je Aleksandar Đorđević dokazao da su plejmejkeri najpametniji ljudi na svetu. Trenirao sam Saleta, dobro ga poznajem i znam koliko vredi. Ništa nije bilo slučajno, porazi u grupi od Francuske, Brazila i Španije nisu bili slučajni. Mislim da je Sale u tim mečevima sakrio mnogo aduta, a upotrebio ih kada je to bilo najvažnije. Genijalno! Pre prvenstva, rekao sam medijima u Srbiji da nam je put do polufinala poprilično otvoren, jer smo bolji od Grčke, Brazila ili Argentine i to se obistinilo", rekao je Slavnić za “Glas Srpske".
                      * Telo je slabo, ali je duh krepak, zato ga treba svakodnevno održavati. *

                      Comment


                      • http://m.tportal.hr/sport/350163/Evo...-Balkanci.html

                        Prvi put u svom životu čitam neki hrvatski tekst ovog karaktera o Srbima, iako motiv istog da opravda svoju reprezentaciju na štetu izjave dotičnog, opet me iznenađuje da se u komšiluku ovako nešto napiše. Svaka čast autoru.

                        Comment


                        • http://www.juznevesti.com/Sport/Utak...u-Nisu.sr.html

                          Idemoo
                          Originally posted by Casiraghi
                          Al bar nauci me drugoj da se dam da tebi nevernoj budem Emre Can
                          Originally posted by Casiraghi
                          Ti nikad neces biti kao Joel Matip.

                          https://www.youtube.com/watch?v=Gxj_G6ExBTE
                          Originally posted by Casiraghi
                          Srecan Mane svima koji slave.

                          Comment


                          • Uhvatila me nervoza, ona pozitivna...ocekujem da nasi daju sve od sebe pa sta bude...ovo je vec veliki uspeh....dosta vremena je proslo da su me kosarkasi ovako obradovali...ne samo ovaj uspeh, vec i nada da se polako vracamo tamo gde nam je meso u kosarci
                            Bila bih nerealna kad bih rekla da ne zelim veceras pobedu ali bicu prezadovoljna ako ostave srce na terenu...ali da se u narednom periodu nadogradjuje sve vise i bolje igra nase reprezentacije i da ih krasi zajednistvo, jedinstvo, timski duh i bice velikih pobeda i medalja

                            Idemo momci na celu sa Saletom
                            sigpicFokus Nole i ne zaboravi- u pertle... idemo Noleeeeeeeeeee

                            ''Na jedno uho ne čujem ništa, a na drugo sve. Zato slušam samo one koji mi priđu sa prave strane...

                            Comment


                            • Nista novo,jos jedno finale,koje smo trebali da igramo u Turskoj...Pa jel smo 2009bili srebrni u evropi 2010smo uzeli srebro na svetskom,kako bre dugo nismo bili u vrhu kako bre!!!!
                              IMG-20190614-192941
                              "A lot of football success is in the mind. You must believe you are the best and then make sure that you are."
                              Shankly-Paisley-Fagan-Dalglish-Benitez-Klopp

                              Comment


                              • „Najluđi“ koš na meču, a verovatno i na dosadašnjem toku prvenstva, postigao je Raduljica na asistenciju Bogdanovića kada je, apsolutno iz nehata, ubacio loptu kroz obruč ne uspevši da je uhvati.

                                Bogdan i Radule o "odbojkaskom kosu". Vezbali smo to celog leta.

                                U finalu "ponavljanja" neće biti-obecali su
                                * Telo je slabo, ali je duh krepak, zato ga treba svakodnevno održavati. *

                                Comment

                                Working...
                                X