Announcement

Collapse
No announcement yet.

Liga BBVA i Liga Adelante 2014/15

Collapse
This topic is closed.
X
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by Bogi View Post
    Od 11 startera na terenu sinoć, Atletikovu kanteru prošla su dvojica. Na klupi su bila još trojica, tako da je to ukupno 5.

    Od 11 Barseloninih startera, petorica su prošli La Masiju. Još 5 njih su bili na klupi. Ukupno 10. Plus, Ćavi, Masip i Montoja nisu bili u protokolu.

    Naravno, Barselona je finansijski daleko moćniji klub(doduše, nije ni Atletiko finansijski bespomoćan, daleko od toga) ali je besmisleno na ovom polju praviti neke paralele, upoređivati Atletiko sa katalonskim klubom.
    Pazi, nisam je rekao ništa vezano za Barsu i za njihovu postavu odnosno koliko im igraju đeca iz škole.

    Prije svega mislio sam na Kup, protiv Reala, jer mislim da je taj meč pokazao da i igračima sa klupe i igrači iz mlađih kategorija da mogu i trebaju dobiti veću priliku i siguran sam i da oće. Ateltiko je u kupu protiv Reala počeo sa recimo B timom. Sa timom koji su igrali, Lucas, Saul, Himenez, momci koji nemaju ni 19-20 godina a igrali su ravnopravno protiv igrača koji vrijede 20x više, čak su ih i dobili, i zato sam napisao, to što sam napisao. Realu je bila najveća izmjena igranjem Iska( Koji vrijedi kao tad, startna postava Atetika), odnosno ne igranjem Ronalda. Tad je Atletiko davao priliku igračima iz škole, igračima koji su takođe mladi i koji nisu dobijali bog zna kakvu priliku za razliku od Reala, koji nije imao ni jednog igrača u startnoj postavi, a da se radi o igraču koji je iz Realove škole. Aaaa što se tiče čuvene La Masije, ta škola il kako već da je nazovem me baš ne interesuje, jer ova kazna koju sta dobili, govori sve. Tako da nije vam malo što dovodite igrače po 50-80-100 miliona eura, no morate da na kvaran način radite sa đecom. Kako bila, sinoć ste igrali bolje, mnogo bolje za razliku od Atletika, a razlog tome je veća klupa Barse.

    Comment


    • Kao prvo, ne znam koji smo to mi. Pišem s pozicije nekog ko prati 5-6 evropskih klubova, među kojima je Barselona. Simpatišem njihov stil igre, blizak je mojem shvatanju igre i često razgovaram sa njenim navijačima. Ali i da sam navijač, ne kažem da smo juče mi igrali protiv Atletika, jer nisam igrao sa mojim prijateljima na Nou Kampu i nije igrao jedini klub sa kojim mogu da se povežem na emotivno-geografskoj bazi i za koji mogu da kažem mi. Ne branim nikome da se služi drugačijom terminologijom, i u korist toga mogu navesti neke argumente, ali je nelogično da u argumentaciji pričaš o nama. Razlog je što ja nikada nisam upotrebio taj izraz na ovom forumu.

      Drugo, prelistaj unazad moje postove, ako si raspoložen, pa ćeš videti da sam izneo ozbiljne kritike na račun uprave zbog te kazne. Ponoviću, radi se o sramnim potezima koji udaraju u temelje Barselone. Kazna je zaslužena i obiće se glavu onima koji su za nju krivi. Sam klub će, zbog La Masije, preživeti.

      Pretpostavio sam da te ne interesuje La Masija.

      Da se vratimo na početak, pohvalno je što je Atletiko igrao sa ''decom iz grada'', dvojicom, ili trojicom, ali to je u timu Ateltika očigledno izuzetak, a ne pravilo. Da je pravilo ne bi ih bilo 5 u protokolu i 6-7 u registrovanom timu za sezonu. Ti teraš neku svoju priču o ''poštenom fudbalu'', ali je jasno da je prava moć i šmek Ateltika u gvozdenoj disciplini, iznadprosečnom zalaganju fudbalera i trenerskom geniju Čola Simeonea, a ne u tome što nemaju para i što forsiraju svoju školu, jer to jednostavno nije činjenično stanje.

      Atletiko je svetli primer za dosta stvari, da se razumemo.
      Last edited by Bogi; 12-01-15, 16:56.

      Comment


      • Eto na samom početku da se izvinim za to "VI". Iskreno nisam znao jesi li navijač Barse ili nisi, jednostavno kako sam pisao samo se nemetnulo

        ELEM
        Ruku na srce stvarno igraju fin fudbal. Koliko god bili navijači nekog drugog kluba, moramo priznati da Barsa igra preljep fudbal, i da su oni od rijetkih koji, ako mogu da kažem, da njeguju mlade igrače iz skole, iz mlađih kategorija (iz La Masije) i da rade pravu stvar za te igrače a to na koji način to sve rade, ja tu neću da ulazim, jer moje je da gledam fudbal i da uživam u tome, a oće li sad neko na kvaran naćin dovest nekog igrača il potpisati na kvaran način ugovor, to beš baš ne zanima, jer šta imam od toga?!
        Što se tiče to tvog drugog, vjerujem ti, nema razloga da me lažeš il da ti ne vjerujem. Jedino ne mogu da svatim kako je samo sportski direktor "nastradao", jer o tome kako se dovode igrači i na koji način se potpisuju ugovor, to treba da znaju mnogo veće fotelje nego što je sportski direktor i odjedanput cijeli klub kao u šoku ..
        i na kraju tvoj početak.
        Igraju sa 2-3 igrača iz grada protiv jednog Reala, tima koji je po svemu sudeći ima najbolji tim u istoriji fudbala. Tako da taj gest Ćola je odličan. A što se tiče registorovanih igrača iliti igrača u protokolu, složićeš se da je potrebno vrijeme da se izgradi jedna mašinerija, mašinerija koja će iz godine u godinu davati mlade talentovane igrače. Jer Atletiko je tek ovih godina počeo da živi, da živi u smislu da su počeli da pariraju gradskom rivalu i ujedno počeli da osvajaju trofeje i to mnogo znači u razvoju mlažih kategorija. Barsi je lako. Ona se nalazi u Kataloniji iliti u gradu Barseloni, koji je gradski rival jedan Espanjol, ne želim da umalovažav Espanjol ali realno da svako dijete iz Barselone imeti želju da igra za Barsu nego za Espanjol i samim time gradi se jedna mašinerija od nekoliko hiljada mališana, koja eto svako 50 dijete talentovano. Nadam se da me svataš.
        Što se tiče, priče što je ćeram. Pazi, ne mogu reći da nije istina to što pričaš, istina je. Ćolo je započeo ovu novu eru za Atletiko i kada on ode, ko god bio nasljednik, vodi će se onim što je radio Ćolo, barem jednim dijelom.

        Comment


        • Nema potrebe za izvinjavanjem. Samo sam konstatovao to, a i ta tema je vrlo kompleksna. Trebalo bi je zaobići jer se tu ulazi i na polje subjektivnog.

          Barseloni sada jeste lako, ali nije oduvek bilo tako. Ovo je sada plod jednog opredeljenja, puta na koji su se oni odlučili i koji ih je katapultirao u vrh španskog, evropskog i svetskog fudbala. Jasno je da taj segment, rad sa mladima, nezaobilazan deo svakog kluba koji pretenduje da bude uspešan. Zato će i Atletiko svakako raditi na jačanju tog aspekta kluba, a uspesi ove generacije će im u tome pomoći, oko toga se mogu složiti.

          Treba pogledati u pravcu Junajteda. To je klub sa tradicijom davanje šanse igračima iz omladinske škole, ali je poslednjih 25 godina za njih bilo nešto na granici nestvarnog. Osvojiti 13 titula u engleskom prvenstvu, 2 LŠ i još koliko kupova, tu se radi o stravičnoj dominaciji i neverovatnom uspehu. Važnu ulogu je igrala generacija '92, a njihov talenat i važnost omladinske škole shvatio je Ser Aleks Ferguson i pretvorio taj potencijal u uspeh i, nekako, u pravilo. Zato i Simeone treba da razmišlja u tom pravcu, da se ova borba ne završi penzionisanjem ovih prvotimaca i njegovim odlaskom sa mesta trenera, već da se napravi nešto dugotrajno. Biće to zaista teško, ali ako se odluči da ostane na duže staze on će pre ili kasnije morati da krene tim putem. Vredi pokušati, iako su mnoge značajne generacije španskih klubova ostale izolovane u istoriji, ne ostavljajući svojem klubu moć potrebnu da se zadrži u vrhu: napr. generacija Ateltik Bilbaa sa početka 80-ih, Sosijedada iz istog perioda, Valensije sa početka ovog milenijuma itd. Naravno, postoji i put taktičkog imperativa, stila igre koji će se ''zauvek'' poštovati, ali to skoro da nije moguće u uslovima modernog fudbala.

          Sa druge strane, barem po osnovnom konceptu, stoji Real Madrid. Ogroman, gigantski klub. Treba biti maksimalno objektivan i reći: da, imaju ogroman finansijski potencijal, nekada su imali i ogromnu, isključivu podršku državnih struktura, ali da li je samo to ključ njihovog uspeha? Rekao bih da nije tako, ali ostavimo tu diskusiju za neka druga vremena. To pitanje i pogled iz tog ugla govori u prilog tome koliko je teško govoriti o tome koji je klub veliki, a koji je ''manji'', ko je na pravom, ili ''poštenom'' putu, a ko pokušava da nađe prečicu. Za takve diskusije je potrebno dosta vremena i čisto objektivan prilaz, jer jedino on vodi dobrim zaključcima.
          Last edited by Bogi; 12-01-15, 17:47.

          Comment


          • Ćolo je trener pun izazova i čisto sumnjam da će on ostati kao dugoriječno riješnje što za njega što za klub. Jer po meni Španska liga nije neka liga đe bi imao iz sezone u sezonu takoreći nove izazove iliti izazov. Junajted je sa Fergusonom učinio pravu stvar i još tad fudbal 90tih je išao njemu na ruke, jednostavno poklopilo se sve. Dok Simeone čisto sumnjam da će do iduće zime ostati u klubu.

            Real je priča sa sebe i o tome trebe takođe vremena i prostora, kao što ti kažeš objektivan prilaz tome.


            Sve u svemu, nadam se da Real neće nastaviti sa poslom sa kojim su krenuli.

            Comment


            • Kao navijac Atletika, moram reci Barsa je sinoc bila dosta bolja izasluzeno pobijedila, Atletiko se previse otvorio i to je Barsa iskoristila i unistila ih.

              Realno kad kazes Real Barsa, Bajerna, Mancester to je vec brend i ne mozes si ti sa tim porediti, daleko da je Atletiko neka sirotinja , ali mao je problema i sad se polako oporavlja, dug je put dok postanes ravnopravan najboljima na svijetu i Atletiko je za sada na dobroj stazi.Atletiko sada ovaj period dok je ht mora sto bolje iskoristiti kako bi stvorio osnovu za buducnost, dosta igraca je vec u godinama i polako se vec moraju nazirati neke noce zvijezde.
              I tu ima par odlicnih igraca Saul Niguez, Olliver Torres a vodja je Koke naravno. Imamo i mladog stopera koji poprilicno obecava, valjda ce iskocii jos neki talenat iz akademije.Svaki klub koji misli napredovati mora primjeniti ili Barsin Ili Portov sistem, ili razvijaj svoje kapacitete ili razvijaj mreze skauta.
              Pa eto i Real je otvorijo svoju skolu nesto nalik na La masiju. Nema nista ljepse za klub nego kada za njega igra dijete iz tog grada.
              Rasirio sam, ali ovo sto je dule rekao nije tacno ima atletiko i te kako kvaliteta, i u igracima i u strucnom stabu i moze se on nositi sa svima.
              KK PARTIZAN, Boston Celtics, ATLETICO DE MADRID

              Comment


              • Vrlo vazna pobjeda Reala nakon malog pada u formi...
                Zeljko Malnar-Nocna mora <3


                #the return

                Comment


                • Mesiju proradio inat,bice zajebano zaustaviti ga sada...
                  Originally posted by Casiraghi
                  Al bar nauci me drugoj da se dam da tebi nevernoj budem Emre Can
                  Originally posted by Casiraghi
                  Ti nikad neces biti kao Joel Matip.

                  https://www.youtube.com/watch?v=Gxj_G6ExBTE
                  Originally posted by Casiraghi
                  Srecan Mane svima koji slave.

                  Comment


                  • Luis Suarez-smece



                    Ne bi on je divan,krasan...

                    ''Josema, tvoja majka je kur*a'', kazao je popularni El Pistolero na šta je mladi Gimenez odgovorio:

                    ''Ti si me prvi gurnuo'', ipak Suarez nije ostao dužan ni za to.

                    ''Gurnuo sam te, nisam te udario. Ja sam te samo gurnuo, kur*in sine. Tvoja majka je kur*a''.
                    Zeljko Malnar-Nocna mora <3


                    #the return

                    Comment


                    • Trebao je jos jedan crveni da dobije C.Ronaldo, pored ovog koji je dobio. Sramotno ponasanje, nadam se da ce dobiti odgovarajucu kaznu. Velika steta za Cordobu, dva vezana glupa, neoprezna poteza.. po prikazanoj igri svakako nisu zasluzili da izgube

                      Comment


                      • Vazna pobeda.Da li ce igrati Ronaldo sa Atletikom...
                        Originally posted by Casiraghi
                        Al bar nauci me drugoj da se dam da tebi nevernoj budem Emre Can
                        Originally posted by Casiraghi
                        Ti nikad neces biti kao Joel Matip.

                        https://www.youtube.com/watch?v=Gxj_G6ExBTE
                        Originally posted by Casiraghi
                        Srecan Mane svima koji slave.

                        Comment


                        • Elche se bas nalozio...
                          Originally posted by Casiraghi
                          Al bar nauci me drugoj da se dam da tebi nevernoj budem Emre Can
                          Originally posted by Casiraghi
                          Ti nikad neces biti kao Joel Matip.

                          https://www.youtube.com/watch?v=Gxj_G6ExBTE
                          Originally posted by Casiraghi
                          Srecan Mane svima koji slave.

                          Comment


                          • A jao, kakve dvije asistencije Lea za Neymara u samo 2-3 minuta ..
                            https://www.youtube.com/watch?v=U2wI197Vvg4 <3

                            Comment


                            • Mesi do Nejmara, Brazilac rutinski.

                              Sudija je u izvještaju okarakterisao ovaj Ronaldov čin kao prekršaj i ništa više od toga, tako da će vjerovatno dobiti jednu utakmicu kazne.

                              Opet Mesi do Nejmara ali ova asistencija je baš brutalna.

                              Comment


                              • Kakav samo skill poseduje Messi Ronaldo definitivno nema kreativnost kao sto ima Messi niti osecaj za pass. Neverovatno sta covek radi.

                                Comment

                                Working...
                                X