Announcement

Collapse
No announcement yet.

Liga BBVA i Liga Adelante 2014/15

Collapse
This topic is closed.
X
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by Dale View Post
    One man show
    Velemajstor na delu



    * Telo je slabo, ali je duh krepak, zato ga treba svakodnevno održavati. *

    Comment


    • Originally posted by Freshman91 View Post
      Messi bi i u PL izdominirao, price o slabosti, mali je, tukli bi ga, su presmesne kada vidim kako redovno tuku Silvu, Hazarda i njima slicne. Pa Messi svaki put kada ga gledam, trudi se da ne izgubi duel, i gotovo je nemoguce oboriti ga zbog niskog tezista, zar ljudi zaista misle da je Messi slab ?

      Sto se tice ove tekme Barce, nekako mi se cini da je Neymar bio dovoljan za igru Barce, kao jedini "peglac" lopte, Suarezu to peglanje je neophodno, a cini mi se da ne dobija dovoljan prostor, a to je manje vise ocekivano.

      ...

      Kako je zavrnuo ovako.
      Upravo tako. Ne znam da li su ljudi svesni sta znaci kada je neko toliko nizak, ima odredjenu kilazu, neverovatnu brzinu, a na sve to ubitacnu fintu telom koju svi zaboravljaju da pomenu. Ko da ga bije kada ne mogu ni da ga stignu. Oni bi ga verovatno i tukli, ali kada bi barem uspeli da mu pridju. Ko se cesto susrece sa loptom dobro zna kako je cuvati igraca kome je teziste toliko nisko, koji ima takvu kontrolu lopte i ubrzanje. Vec kada se priblizi protivniku on rastura njegov defanzivni ''gard'', pa oni ili moraju da rasire noge, ili se pod rizikom odlucuju da krenu u jednu stranu, ili pokusavaju da uklizaju, takodje pod rizikom...Sa lakocom igra Argentinac, prolazi direktno kroz cuvara i realizuje, ili odmah realizuje pas. Nema tu mnogo price. Kao sto lepo kaze legendarni Johan Krojf, ''najbolji fudbal je jednostavan fudbal, ali je najteze igrati jednostavan fudbal''. Majstor.

      Sto se sistema tice, Mesi je najvise rekorda oborio upravo nakon odlaska Gvardiole i nestanka prepoznatiljivog sistema. Svakome ko prati ovaj klub jasno je da autenticnog Barsinog stila igre nema, nema tog sistema od leta 2012. godine. Mesi se i u takvim uslovima snalazi vise nego dobro.


      Odlican rezultat Barselone veceras. Nazalost, uspeo sam da ''uhvatim'' samo poslednjih pola sata igre, kada je Espanjol vec bio slomljen. Bice zadovoljstvo odgledati reprizu. Raduje igra Pedra, Mesijev het-trik i naravno, jos jedna sigurna partija Cavija na sredini.
      Last edited by Bogi; 07-12-14, 20:25.

      Comment


      • Garanda - Valensija, sve sto se desilo, desilo se u poslednjih 10ak-15ak minuta. Negredo ga lepo zavukao levicom, i pritom je jednom pogodio stativu. Granadi ponisten cist gol, i zasluzeno su izjednacili na kraju.Sudija je "malo" preterivao sa kartonima.Pogotovo za crveni Pacu, al ajde.Eto prilike Negredu da zasija. Losa vest za Valensiju sto im se Mustafi povredio, i mislim da ce biti bar neko vreme out.
        Bice velika borba ove sezone za to cetvrto mesto. Vidim 3 kandidata. Sevilja, Valensija i Viljareal. Tu je i Malaga, ali mislim da ce oni da padnu uskoro....
        I LOVE HOUSE MUSIC!!

        Comment


        • Eibar je juce razbio Almeriju sa 5-2. 17 suteva na gol, 5 razlicitih strelaca. Velike pohvale za mali klub iz Baskije. Trenutno su na sredini tabele i, prema do sada vidjenom, deluje da bi njihova prva sezona u Primeri u 74-godisnjoj istoriji mogla da bude krunisana opstankom medju najboljima.

          Malo ljudi zna da je Eibar letos suocen sa velikim problemima. Kada su, osvajanjem prvog mesta u Segundi, obezbedili igranje u Primeri ove sezone, bilo je potrebno da izvrse finansijsko-pravno restruktuiranje. Kazna za neispunjenje tog zahteva bila bi surova, jer bi tim morao da se vrati u Segundu B, treci rang takmicenja. U pocetku je izgledalo da klub nece uspeti u tome, ali je akcija urodila plodom: akcije su kupovali ne samo ljudi iz Baskije i Spanije, vec i iz drugih evropskih drzava. Inace, Eibar je jedan od klubova koji posluje vrlo dobro jer se ne nalazi u dugovima, igraci dobiju plate na vreme i finansijske projekcije za naredni period deluju sasvim korektno.

          Treba napomenuti da je ovaj klub u proteklih pet godina 4 puta bio u samom vrhu treceg ranga takmicenja, ali je bilo potrebno 4 sezone da se, proslog leta, vrati u Segundu. Razlog lezi u tome da je plej-of sistem Segunde B, barem prema mom misljenju, jedan od najnepravednijih u Evropi, jer cak i da klub zavrsi na prvom mestu plasman u visi rang mora se obezbediti preko plej-ofa. Pre dve godine Eibar je izbacio Atletik iz Kupa Kralja, a svi znamo da je Atletik imao dosta uspeha u ovom takmicenju u poslednjoj deceniji.

          Na klupi sedi Gaicka Garitano, bivsi igrac Real Sosijedada. Od poznatijih igraca tu su Anhel, bivsi napadac Levantea, iskusni Derek Boateng, zatim Didak Vila, igrac Milana na pozajmici. Pozajmljen je i levi bek Saragose, Brazilac Abraam. Tu je i Manu Del Moral, koji je nekada nastupao za Sevilju. On je postigao gol u Vigu, i doneo iznenadjujucu i veliku pobedu gostima na tom teskom gostovanju. U odbrani je Borha Ekiza, koji je nakupio solidan broj nastupa za Atletik Bilbao prethodnih godina. I Dejan Lekic je doveden letos. Meni licno je najvise drago zbog prekaljenog kapitena, Anjibara, koji je u poznim igrackim godinama dobio priliku da, nakon dugog staza igranja u nizim ligama, zaigra u Primeri.

          Dakle, radi se o veoma simpaticnom klubu, koji namerava da igra dopadljiv fudbal ove sezone. Mislim da je veliki uzitak gledati igre jednog ovakvog tima, koji i na terenu deluje organizovano jer, kao i velika vecina spanskih kolektiva u Primeri, neguje izvorno spanski koncept igre. Nadam se da ce uspeti u ovosezonskim ciljevima i da ce naredna sezona za njih znaciti ostanak u drustvu najboljih.
          Last edited by Bogi; 09-12-14, 12:50.

          Comment


          • San Iker

            EDIT: Ovaj Dani Carvajal objasnjava neke stvari...
            Last edited by AK47; 12-12-14, 21:30.
            Zeljko Malnar-Nocna mora <3


            #the return

            Comment


            • Koliko mocno deluje Real,savrsena igra.Mislim da samo Simeone ima resenja za ovakvu igru...
              Originally posted by Casiraghi
              Al bar nauci me drugoj da se dam da tebi nevernoj budem Emre Can
              Originally posted by Casiraghi
              Ti nikad neces biti kao Joel Matip.

              https://www.youtube.com/watch?v=Gxj_G6ExBTE
              Originally posted by Casiraghi
              Srecan Mane svima koji slave.

              Comment




              • Svaku petu utakmicu pogrijesi pas
                Zeljko Malnar-Nocna mora <3


                #the return

                Comment


                • Opaaa, iznenadjenje na V. Kalderonu. Vieto daje lep gol 5 min pred kraj (izbacio je extra Godina). Losa igra Atletika. Nisu ni briljirali u poslednje vreme, ali su uspevali da pobedjuju.Viljareal pokazuje da je ozbiljna ekipica. U odlicnoj su formi, i drze prikljucak za Seviljom i Valensijom za to 4. mesto...
                  I LOVE HOUSE MUSIC!!

                  Comment


                  • Evo ga Mojesov Sosijedad već od drugog minuta vodi

                    Inače kakvo iznenadjenje na Kalderonu, kontam da je kec bio zakucan. Gledao tekmu baš su grešili i jedni i drugi, mislim da je jedno 70% uspešnost pasova i na jednoj i na drugoj strani. Bilo je šansi, ali mislim da ono nije bio faul Mandzuke kad je dao gol...

                    I smešno 3 minuta nadoknade... 6 izmena + dosta zadržavanja igre + je ono slavlje kod gola bilo bar minut i više sigurno... Nije ni čudo što je Simeone poludeo i kasnije se ironično smejao kad je video 3 minuta...
                    Last edited by Ser Deni ®; 14-12-14, 20:09.

                    Comment


                    • Originally posted by Deni View Post
                      Evo ga Mojesov Sosijedad već od drugog minuta vodi
                      Nisam gledao do sad nijednom Sosijedad, ali vidim da će i ovi propasti sa ovim papanom...

                      Treba neko da ga nauči da u fudbalu ne postoji samo centaršut, ali izgleda to mu je samo u glavi i eto... Šteta gotiva skroz Sosijedad kao ekipa oduvek bila... Kad se setim Nihat-a Kahveci i ostatak ekipe Uf...

                      Comment


                      • U prvom je Sosijedad nesto i igrao, ali u drugom potop cele ekipe. Ajde jos je rano da sudim o Mojesu (covek je promenio i zemlju, i nacin fudbala) ali ne vidim da ih on moze izvuci u gornji deo tabele.Prosto ne vidim sta moze da ponudi novo da bi poboljsao igru.Totalno su bezidejni. Sve se svodi na neke centarsuteve, ili ono "daj loptu Veli, pa sta on uradi".Mnogo im nedostaje i Agirece u spicu.Ovaj mali Finbogason je pogubljen totalno. On moze rotacija da bude, a nikako glavni spic...

                        Sto se tice Bilbao-a, sad kad nema LS vise, ocekujem od njih bolju igru. Nemaju oni rotaciju za Evropu.Uvek su nekako bili umorni posle LS.Jeste da igraju sad u LE, ali ocekujem da budu malo rastereceniji, i da zabeleze neke bolje rezultate.
                        Last edited by z0La; 14-12-14, 22:31.
                        I LOVE HOUSE MUSIC!!

                        Comment


                        • Konačno Suki da se upiše. Inače, igra nije za neku pohvalu.

                          Comment


                          • Opasan ovaj mali Vietto iz Villarreala, izuzetno talentovan.
                            sigpic

                            “We have to change, from doubters, to believers, now.”
                            -Jürgen Klopp

                            Comment


                            • Originally posted by Freshman91 View Post
                              Opasan ovaj mali Vietto iz Villarreala, izuzetno talentovan.
                              Ne grli se on za džabe sa Cholom dobar je mali skroz...

                              Sent from my GT-I9300 using Tapatalk

                              Comment


                              • Poklonjen penal atletiko madridu... Ono nije ni p od penala. Prvo poluvreme očajno videcemo ovo drugo...

                                Sent from my GT-I9300 using Tapatalk

                                Comment

                                Working...
                                X