Announcement

Collapse
No announcement yet.

Poezija, knjige, poslovice itd...

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Odlicne su Malaske knjige palih.
    sigpic

    Always somewhere Miss you where I've been I'll be back to love you again

    U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll.Dozivaš kišu.
    Ili da mazneš neku lepu ribu. Samo je bezveze kada se probudiš….

    Comment


    • Dokle si ti sa tim serijalom? Ili si ga zavrsio??

      Comment


      • Ja uzeo neke Horor Priče. Ima baš jezivih stvari.



        Ko je naj sasvim potpuno sasvim najbolji? https://ibb.co/SmC01mT

        Kad sam bio mali moji su idoli bili Brena, Boba, Doors i Čorba, sada samo Zdravko Čolić.

        Comment


        • Originally posted by Powerslave View Post
          Dokle si ti sa tim serijalom? Ili si ga zavrsio??
          Jok.... Ne mogu da se nakanim.
          sigpic

          Always somewhere Miss you where I've been I'll be back to love you again

          U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll.Dozivaš kišu.
          Ili da mazneš neku lepu ribu. Samo je bezveze kada se probudiš….

          Comment


          • Ja se sjecam da se pominjala odje prva knjiga prije nekoliko godina i da si ti rekao da si citao, pa sam zato ocekivao od tebe da si nastavio. Ajde, ajde.. kad budes imao vremena, knjigu u sake Pa da komentarisemo

            Comment


            • Uzeo sam Leto Noći od Dena Simonsa. Čak je i Stiven King rekao da je TOP 3 horora ikada, tako da mi nije trebalo mnogo da se odlučim, a i svakako mi opis knjige jezivo zvuči.



              Last edited by DžonDon; 02-05-19, 11:31.
              Ko je naj sasvim potpuno sasvim najbolji? https://ibb.co/SmC01mT

              Kad sam bio mali moji su idoli bili Brena, Boba, Doors i Čorba, sada samo Zdravko Čolić.

              Comment


              • smeš li se ti posle ovih knjiga slobodno šetati noću?
                Твоја победа ће бити уколико свако од нас задржи део добродушности коју си безусловно делио са свима нама кроз свако твоје писање.
                До поновног сусрета, твој Швабо

                mala H2H 2018/19
                suicide
                2019
                velika H2H 2019/20

                Comment


                • Originally posted by Nerealan View Post
                  smeš li se ti posle ovih knjiga slobodno šetati noću?
                  Hahahaha. Pravo da ti kažem, nije mi svejedno noću, pogotovo jer često nema uličnog svetla putem do kuće. Ali i to je čar horor knjige, cilj i jeste da te zaplaši.
                  Ko je naj sasvim potpuno sasvim najbolji? https://ibb.co/SmC01mT

                  Kad sam bio mali moji su idoli bili Brena, Boba, Doors i Čorba, sada samo Zdravko Čolić.

                  Comment


                  • To neko novo izdanje? Procitao sam je odavno na Kindlu, ali bi mogao da kupim da imam na polici.
                    Meni je Dan Simmons bas kul pisac, nije mu svaka knjiga pogodak, ali se ne plasi da eksperimentise i proba nove zanrove. Njegov Hyperion mi je verovatno omiljena sci-fi knjiga

                    Comment


                    • Meni je njegova Pesma boginje Kali takav doktorat pravljenje atmosfere i uvlacenje citaoca u okruzenje koje on kreira. Kao da sam bio u Kalkuti bukvalno. Onako dosadnjikava knjiga, ali atmlsfericno...za 10.
                      sigpic

                      Comment


                      • Originally posted by zdravkelja View Post
                        To neko novo izdanje? Procitao sam je odavno na Kindlu, ali bi mogao da kupim da imam na polici.
                        Meni je Dan Simmons bas kul pisac, nije mu svaka knjiga pogodak, ali se ne plasi da eksperimentise i proba nove zanrove. Njegov Hyperion mi je verovatno omiljena sci-fi knjiga
                        Ne znam da li je novije, ali definitivno odlično zvuči. Kakva je? Ja sam razmišljao izmedju nje i Druid, ali toliko me privlači opis da nisam razmišljao ipak previše. Plus je King rekao da je u TOP 3 horora.
                        Last edited by DžonDon; 02-05-19, 20:31.
                        Ko je naj sasvim potpuno sasvim najbolji? https://ibb.co/SmC01mT

                        Kad sam bio mali moji su idoli bili Brena, Boba, Doors i Čorba, sada samo Zdravko Čolić.

                        Comment


                        • Originally posted by zdravkelja View Post
                          To neko novo izdanje? Procitao sam je odavno na Kindlu, ali bi mogao da kupim da imam na polici.
                          Meni je Dan Simmons bas kul pisac, nije mu svaka knjiga pogodak, ali se ne plasi da eksperimentise i proba nove zanrove. Njegov Hyperion mi je verovatno omiljena sci-fi knjiga
                          Hyperion meni u top 5 lagano. Ne mogu nista ni da poredim sa tim sto se tice fantastike. Iza mi je Alaster Rejnolds, Vernor Vindz pa i Asimov.

                          Sto se tice atmosfere najbolji je Teror, bukvalno kao da si sa njima u tom ledu, kao da patis od skorbuta I umires polako, nesto fenomenalno.

                          Inace ja sam uspeo da povucem neku paralelu iz Vonegatove Klanice sa Arrivalom. Alieni iz Arrivala. neodoljivo podsecaju na Vonegatove Trafalmadorce koji zive u vise dimenzija, posmatraju vreme kao kompletan krug, nepromenljiv.
                          Last edited by Indigo; 02-05-19, 20:25.
                          There's something wrong with me chemically
                          Something wrong with me inherently
                          The wrong mix in the wrong genes
                          I reached the wrong ends by the wrong means
                          It was the wrong plan
                          In the wrong hands
                          With the wrong theory for the wrong man
                          The wrong lies, on the wrong vibes
                          The wrong questions with the wrong replies

                          Comment


                          • Neuromancer mi je blizu, mada vise zbog koncepta i uticaja koji je imao na kasnije knjige. Bas sam skoro uspeo da nadjem celu Sprawl trilogiju u Čigotinom izdanju, mnogo lepe korice ima

                            Originally posted by NemanjaMikser View Post
                            Ne znam da li je novije, ali definitivno odlično zvuči. Kakva je? Ja sam razmišljao izmedju nje i Druid, ali toliko me privlači opis da nisam razmišljao ipak previše. Plus je King rekao da je u TOP 3 horora.
                            U stvari, vidim da je cak iz 2015., ne znam kako mi je promaklo do sad. Podseca na Kingov IT, nije bas na tom nivou, ali je jako dobra. Drud je ok, ali je prilicno suvoparan. Kao sto Indigo kaze da u Teroru imas osecaj da umires sa njima na ledu, tako u Drudu pola vremena imas osecaj da si na nekim drogama. Viktorijanski London, opijumske jazbine, mracna atmosfera... Posto dosta Simonsovih knjiga daje omaz drugim velikim piscima, ovde je pozeljno poznavanje Dikensa

                            Comment


                            • Originally posted by Powerslave View Post
                              Ja se sjecam da se pominjala odje prva knjiga prije nekoliko godina i da si ti rekao da si citao, pa sam zato ocekivao od tebe da si nastavio. Ajde, ajde.. kad budes imao vremena, knjigu u sake Pa da komentarisemo
                              Nisam...
                              Tada sam dobio tu prvu knjigu na citanje. Nakon toga posle nekog vremena sam kupio prve tri.
                              Procitao prvu opet, pa na drugoj stao... Nikako da se nakanim da nastavim.
                              sigpic

                              Always somewhere Miss you where I've been I'll be back to love you again

                              U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll.Dozivaš kišu.
                              Ili da mazneš neku lepu ribu. Samo je bezveze kada se probudiš….

                              Comment


                              • Ja isto tako, pročitao prvu, i to dva puta jer sam prvi put sve pozaboravljao, pa sam krenuo sa drugom i nisam imao snage da nastavim. Dobre knjige, ali teške ako se potpuno ne posvetis.
                                Samo ima jedna dobra stvar kad čitaš te velike serijale na Kindle-u, možeš da skineš odgovarajući fictionary u zavisnosti od toga do koje knjige si stigao, pa kad npr. naiđes na neko ime ili termin koje si zaboravio, pritisneš reč i umesto ugrađenog rečnika ti se pokaže cela istorija tog lika do tog trenutka. Strašno korisna stvar

                                Comment

                                Working...
                                X