Announcement

Collapse
No announcement yet.

Poezija, knjige, poslovice itd...

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by Mr. Wolf View Post
    Je l neko citao ovo? Vredi li uzimati?

    http://www.laguna.rs/n2528_knjiga_vi...va_laguna.html
    Naravno da vredi.
    Dobio sam danas od Sandersona Red Magle serijal (3 knjige), i to planiram da procitam u narednih nekoliko dana.
    sigpic

    Always somewhere Miss you where I've been I'll be back to love you again

    U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll.Dozivaš kišu.
    Ili da mazneš neku lepu ribu. Samo je bezveze kada se probudiš….

    Comment


    • Ni recenice kojima te ravnodusno ostavljam
      posle svake lose odluke koje smo zajedno doneli
      ne postoje
      ni Moskva u oktobru u kosi
      ni ulicni sviraci sa Monmartra u svakom pokretu
      ne postoje
      ni tvoje oci po kojima se vucaraju zvezde bez nadzora
      ne postoje
      ni svi oni ostaci nase proslosti kojima smo hranili
      sadasnjost
      ne postoje
      ni ponocni pozivi kad tisina jednostavno nece da ucuti
      ne postoje
      Sta radis?,slucajno sam te se setio
      Slucajno?umes ti I bolje..
      Pa umem,ali to bolje mi je ostalo kod tebe
      nista ne postoji
      samo ti
      kao remek delo mojih misli i jedini turista koji ih obilazi..

      Comment


      • Originally posted by Mr. Wolf View Post
        Od epske samo LOTR i GoT i planiram nekad da krenem sa WoT
        Na istom si kao i ja pre godinu dana.

        Citaj Dzoa Abekrombija i Patrika Rotfusa.Martina mozes da ostavis za kasnije.Brendona Sandersona nisam citao, ali za njega imam preporuke sa vise strana.I Vicera uzmi u obzir iako bi trebao neke stvari da procitas pre njega.Recimo Hronike Ambera pre toga Vicera, Laguna izbacila treci tom.Uglavnom izbor je veliki i sta god da izaberes nisi pogresio.

        https://www.goodreads.com/list/show/...t_Epic_Fantasy

        Comment


        • Hvala
          Neke od ovih su mi vec na spisku, taman da dodam jos
          Dayman (a-a-ah...)
          Fighter of the Nightman (a-a-ah...)
          Champion of the sun (a-a-ah...)
          You're a master of karate and friendship
          For everyone

          Comment


          • Originally posted by Mr. Wolf View Post
            Je l neko citao ovo? Vredi li uzimati?

            http://www.laguna.rs/n2528_knjiga_vi...va_laguna.html
            Ako voliš GOT i ako si čitao knjige iz tog serijala naravno da vredi. Knjiga je nezavisna od samog serijala ali ima dosta stvari koje objašnjavaju neke događaje u istoriji Vesterosa. Moja preporuka je, svakako ako nisi čitao, da pogledaš i ovu knjigu

            http://www.laguna.rs/n2738_knjiga_sv...re_laguna.html

            Mogla bi da se vodi i kao enciklopedija GOT-a

            Vidim da ima ljubitelja epske fantastike na forumu što me raduje. Ne znam koliko ste upućeni u Lagunine popuste ali najbolje vreme za kupovinu serijala knjiga je polovina juna i polovina decembra kada su tradicionalne akcije "Noć knjige" i kada na kupljene 4 i više knjiga dobijate popust 40%. Ja sam za poslednju noć knjige kupio sve koje su kod nas izdate od Sandersona i Aberkrombija. Noć knjige u decembru prošle godine sam iskoristio da kupim sve od Eriksona. Problem je što sam u poslednje vreme tanak sa vremenom pa nisam još nijedan serijal od tih počeo da čitam.

            Točak vremena sam skinuo u pdf formatu jer mi je preskup. Takođe sam skinuo i trilogiju Robin Hob - Vidovnjaci jer su knjige rasprodate i nisam našao da ima negde da se kupi.
            Last edited by Knipex; 16-08-17, 23:35.
            This is the beginning of your day
            Life is more intricate than it seems
            Always be yourself along the way
            Living through the spirit of your dreams

            https://www.youtube.com/watch?v=Lxc3O4mQV74

            Comment


            • Tada ja uglavnom i gledam da uzmem skuplje knjige.Pored toga tu je i Sajam Knjiga.

              Ja sam clan Lagune od 2012, a tek od prosle i ove godine krenuo sam karticu cesce da koristim i uglavnom iskoristim maksimalan popust na njihova izdanja.Do sada sam par puta narucio 4-5 knjiga iz Delfija i nije bilo nikakvih problema oko dostave.Narudzbinu svaki put sam prebacio preko 2k dinara tako da nisam imao troskove dostave.Od Noci Knjige nisam imao nijednu kupovinu(sem drugu za rodjendan pre dve nedelje), a bas sam popustio sa citanjem u poslednja tri meseca.Pod novim okolnostima teze mi je da nadjem vremena, a i uz to da postoji velika volja za citanjem.

              Comment


              • Pismo mojoj učiteljici



                Draga gospođo učiteljice,
                ne začudite se ovom pismu kasnom,
                podsjetiše me na Vas dvije male ptice,
                dvije obične ptice na žici telegrafskoj.

                Sjetih se, znate, onih Vaših priča
                punih ljubavi za ptice nevine i slabe
                poslije kojih smo, zbog svake praćke
                i kamička, klečali dugo iza table.

                Ne zamjeram Vam – daleko bilo,
                pa čak ni to što me vukoste za uši,
                sve je to danas na svoj način milo
                i prijatno je od toga u duši.

                Ja se često sjetim tog vremena davnog
                rata, zime, gladi, bodljivakve žice,
                nije, bogme, tada bilo jednostavno
                naučiti nekog da zavoli ptice.

                Gospođo, to je, u najmanju ruku,
                junaštvo dostojno poštovanja
                učiti nekog ljubavi
                uz huku jednog strašnog rata,
                jednog propadanja.

                Hvala Vam, gospođo učiteljice,
                i ne začudite se ovom pismu kasnom,
                podsjetiše me na Vas dvije male ptice,
                dvije obične ptice na žici telegrafskoj.

                Vitomir Vito Nikolić

                "I love to speak with Leonard
                He’s a sportsman and a shepherd
                He’s a lazy bastard
                Living in a suit ."
                Leonard Cohen

                Comment


                • Sad sam sam. O, kakav podlac, niski rob sam ja! Nije li strašno, da taj glumac tu u jednoj pesmi, jednom snu o strasti maštom svojom može da prisili dušu da od njenog dejstva prebledi mu lik, u oku budu suze, licem strah, jecanje u glasu, i držanje sve s njegovom maštom da doće u sklad? A sve nizašta? Za Hekubu! (pa) šta je Hekuba njemu, ili on Hekubi, da plače za njom! Šta bi radio taj, da ima povod, pobude za bol ko ja? Potopio bi scenu suzama, jezivom reči cepo svetu sluh, da kriv poludi, nevin da pobledi, neposvećen se zbuni, i da čula samoga sluha i vida se zgroze. A ja? Glup, malodušan nitkov čamujem ko sanjalo, i tup za rođenu stvar; ništa ne znam reći - ni za kralja toga, na čije blago i život dragocen pakleni jedan zločin je izvršen. Jesam li ja strašljivac? Ko me zove nitkovom? Ko me po temenu lupa? Čupa mi bradu - duva mi u lice? Za nos me vuče? U grlo mi laž do pluća gura? Ko to čini? Ha!
                  Krsta mi, ja bih podneo to sve.
                  Jer mora da sam golubije jetre, i nemam žuč, da uvredu zagorča; il' inače, bih nagojio bio sve nebeske vrane ovog roba strvlju! 0, krvavi i bludni nitkove!
                  Besavesni, pohotni, neprirodni! Izdajnička huljo! Osveto!
                  Hamlet.
                  Originally posted by Vladan
                  SAFa niko nije mogao ni jednom da prezivi, Runi je to uradio dva puta. Masivan. Monumentalan. Bivsi. Pozdrav legendo, donesi Evertonu nemoguci san.
                  :vinjaksmajli:

                  Comment


                  • Originally posted by Sandugp View Post
                    Brendom manje detaljise (manje smara), sto siroki auditorijum obozava. Svakako je odlican pisac. Treba procitati The Way of Kings - to je njegovo za sada najbolje delo.
                    Dzordana sam ranije komentarisao - mrzi me da se ponavljam.
                    Sutra uzimam "Red Magle" od drugarice.

                    Послато са PSP7551DUO уз помоћ Тапатока

                    Comment


                    • Ja trenutno citam Red Magle - pre nekoliko dana dobio sve tri knjige od brata kao poklon za rodjendan.
                      sigpic

                      Always somewhere Miss you where I've been I'll be back to love you again

                      U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll.Dozivaš kišu.
                      Ili da mazneš neku lepu ribu. Samo je bezveze kada se probudiš….

                      Comment


                      • Originally posted by Sandugp View Post
                        Ja trenutno citam Red Magle - pre nekoliko dana dobio sve tri knjige od brata kao poklon za rodjendan.
                        Kako ti se svidja Aberkrombi?
                        Everyone is entitled to his own opinion, but not to his own facts. - Daniel Patrick Moynihan

                        Comment


                        • Nisam jos uvek citao nista od njega. Usled raznoraznih okolnosti u poslednje vreme nisam bio u mogucnosti da kupujem onoliko knjiga koliko sam zeleo. Tako da sam se ogranicio na odredjene stvari, cak sam resio da se malo posvetim i nasem Tesicu i njegovom Kosingasu, pa krenuo da uzimam ona nova izdanja o Nemanjicima od Kecmanovica i Stoiljkovica: U ime Oca, U ime Sina, Dva Orla ... drugim recima okrenuo sam se malo prema nasim piscima.
                          Cak sam "valjda ponesen time" iskopao iz nekog budzaka Nastasijevica i njegova dela Stefan Dusan i Vitezi Kneza Lazara, pa procitao i njih (mogu da ti kazem da je zanimljivo citati Nastasijevica nakon 100 godina - vidis koliko je los pisac, ali dok si klinac gutas ga i imas osecaj da nista bolje ne postoji, pa onda ponesen emocijama ne maris toliko kada ga kao mator konj citas)...
                          Odlutah daleko ....
                          Ali obecavam da cu ga citati - svakako sam planirao i on je "mlad" ima vremena za njega ...
                          Last edited by Sandugp; 30-08-17, 21:49.
                          sigpic

                          Always somewhere Miss you where I've been I'll be back to love you again

                          U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll.Dozivaš kišu.
                          Ili da mazneš neku lepu ribu. Samo je bezveze kada se probudiš….

                          Comment


                          • Ja sam pocinjao vise puta da citam Aberkrombijevu Ostricu i dalje od prvih 30tak stranica nisam mogao. Ne znam iz kog razloga, ali mi njegovo pisanje nije leglo. Zvucace banalno, ali imena likova su mi iz nekog razloga odbojna
                            "We live on a placid island of ignorance in the midst of black seas of infinity, and it was not meant that we should voyage far". H.P. Lovecraft

                            Comment


                            • Originally posted by Sandugp View Post
                              Nisam jos uvek citao nista od njega. Usled raznoraznih okolnosti u poslednje vreme nisam bio u mogucnosti da kupujem onoliko knjiga koliko sam zeleo. Tako da sam se ogranicio na odredjene stvari, cak sam resio da se malo posvetim i nasem Tesicu i njegovom Kosingasu, pa krenuo da uzimam ona nova izdanja o Nemanjicima od Kecmanovica i Stoiljkovica: U ime Oca, U ime Sina, Dva Orla ... drugim recima okrenuo sam se malo prema nasim piscima.
                              Cak sam "valjda ponesen time" iskopao iz nekog budzaka Nastasijevica i njegova dela Stefan Dusan i Vitezi Kneza Lazara, pa procitao i njih (mogu da ti kazem da je zanimljivo citati Nastasijevica nakon 100 godina - vidis koliko je los pisac, ali dok si klinac gutas ga i imas osecaj da nista bolje ne postoji, pa onda ponesen emocijama ne maris toliko kada ga kao mator konj citas)...
                              Odlutah daleko ....
                              Ali obecavam da cu ga citati - svakako sam planirao i on je "mlad" pisac ima vremena za njega ...
                              Kao osoba koja i nije bas u fantazi svijetu, osoba koja je procitala svega par trilogija, preporucujem ti da sto prije procitas "Prvi zakon". Bas sam uzivao dok sam citao. Inteligentna radnja, domisljat svijet pun legendi iz starog doba, ali daleko najfascinantniji dio knjige su likovi. Moralni kodeks kod istih ne postoji, svaki je na svoj nacin prepreden itd. itd. Uglavnom, trilogija je vrh. Jos da istaknem jednu zanimljivost vezanu za domace izdavace. Laguna je prvu knjigu prevela kao "Ostrica" i prodaje je po cijeni od 10€, dok je Algoritam preveo kao "Zakon ostrice" i na kiosku sam verziju sa papirnim koricima kupio za svega 2,5€. Prevod i izrada same knjige su dosta bolji kod Algoritma. Tako da, ne dajte Laguni vase pare.

                              Послато са PSP7551DUO уз помоћ Тапатока

                              Comment


                              • Originally posted by Sandugp
                                Tako da sam se ogranicio na odredjene stvari, cak sam resio da se malo posvetim i nasem Tesicu i njegovom Kosingasu
                                Čuo sam da ova knjiga nije epska fantastika u potpunom smisli, već da se služi stvarnim likovima iz slovenske mitologije. Svakako planiram da je pročitam

                                E sada što se tiče GoT-a, iliti Pesme leda i vatre, pričao sam sa jednim poznanikom, koji me je savetovao da prvo odgledam seriju pa da pročitam knjigu. Prema njegovoj priči, ako budem išao prvo sa knjigom, serija može da mi bude smor, iz razloga što dosta stvari nema, što ovaj umire, a nije u knjizi, itd.. Dok lično mislim da bi me nakon serije mrzelo da čitam sve te knjige. Al pošto ne planiram pre sajma da kupujem serijal, padam u iskušenje da odgledam seriju
                                Твоја победа ће бити уколико свако од нас задржи део добродушности коју си безусловно делио са свима нама кроз свако твоје писање.
                                До поновног сусрета, твој Швабо

                                mala H2H 2018/19
                                suicide
                                2019
                                velika H2H 2019/20

                                Comment

                                Working...
                                X