Announcement

Collapse
No announcement yet.

Poezija, knjige, poslovice itd...

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Par puta sam naišo na ove stihove, pa rekoh da proguglam... Kad ono grupa Atomsko Sklonište.

    " Dok jurite za lovom
    čedna gradska lica
    Pokraj vas će umrijeti
    I poslednja jata ptica."

    "I love to speak with Leonard
    He’s a sportsman and a shepherd
    He’s a lazy bastard
    Living in a suit ."
    Leonard Cohen

    Comment


    • "Her companion nudged her. "Since we're gonna be seat mates on this flight, little lady, why don't you and I get acquainted?
      My name is Maximilian Pierpont."

      If Tomorrow Comes

      Comment


      • Koliko je povezan Dr. Sleep sa Isijavanjem?Pretpostavljam ne puno, nego treba mi odgovor nekog ko je procitao knjigu.

        Comment


        • E ljudi je l može neka preporuka iz nordijske književnosti? Krenuo sam da čitam "Lutalice" od Hamsuna i za sada me lepo drži knjiga. Ako ostane ovakav utisak do kraja, definitivno ću pročitati sve od dotičnog. Zanima me koji su još nordijski pisci dobri i koje knjige ne bih smeo da propustim
          Твоја победа ће бити уколико свако од нас задржи део добродушности коју си безусловно делио са свима нама кроз свако твоје писање.
          До поновног сусрета, твој Швабо

          mala H2H 2018/19
          suicide
          2019
          velika H2H 2019/20

          Comment


          • Originally posted by realnost View Post
            E ljudi je l može neka preporuka iz nordijske književnosti? Krenuo sam da čitam "Lutalice" od Hamsuna i za sada me lepo drži knjiga. Ako ostane ovakav utisak do kraja, definitivno ću pročitati sve od dotičnog. Zanima me koji su još nordijski pisci dobri i koje knjige ne bih smeo da propustim
            Da ne pominjem Nesbea, njega si verovatno čitao.

            Jesi li čitao Stiga Lasona i njegovu triologiju - Milenijum? Ako nisi, topla preporuka. Sve 3 knjige su odlične.
            I LOVE HOUSE MUSIC!!

            Comment


            • Malo je reci odlicne.

              Uzeces Milenijum, i dok ne procitas neces ostaviti.
              Originally posted by Vladan
              SAFa niko nije mogao ni jednom da prezivi, Runi je to uradio dva puta. Masivan. Monumentalan. Bivsi. Pozdrav legendo, donesi Evertonu nemoguci san.
              :vinjaksmajli:

              Comment


              • Ibzen samo, pusti ove komercijale, Milenijum i to .
                sigpic

                Comment


                • Zanimljivo je da su ljudi culi za Milenijum tek posto je Stig riknuo, a naslednici krenuli da se svadjaju...
                  Originally posted by Vladan
                  SAFa niko nije mogao ni jednom da prezivi, Runi je to uradio dva puta. Masivan. Monumentalan. Bivsi. Pozdrav legendo, donesi Evertonu nemoguci san.
                  :vinjaksmajli:

                  Comment


                  • @Zola nisam čitao ni jednog ni drugog, a ni Ibsena, tako da ću sve što ste ovde savetovali uzeti u obzir prilikom nabavke.

                    Srećni uskršnji praznici vama koji slavite
                    Твоја победа ће бити уколико свако од нас задржи део добродушности коју си безусловно делио са свима нама кроз свако твоје писање.
                    До поновног сусрета, твој Швабо

                    mala H2H 2018/19
                    suicide
                    2019
                    velika H2H 2019/20

                    Comment


                    • Procitah Dune od Herbert-a po treci put. Jel citao neko nastavke? Vrijedi li ih citati? Ne znam ni sam sto se ponovo vratih na Arrakis jer mi se knjige koje tek treba da procitam(po prvi put) samo gomilaju.

                      Sent from my SAMSUNG-SM-G900A using Tapatalk

                      Comment


                      • Meni je receno samo prve tri knjige da procitam i da tu stanem.A i prevedena su samo prva tri dela, samo prva dva dela ne mozes naci nigde.

                        Comment


                        • Amerika bato, sve moze da se nadje Vec 3-4 godine nisam procitao nijednu knjigu na Srpskom... sve na Engleskom. Isti je k*rac ako si navikao

                          Kupio sam tablet samo radi knjiga, pa lijepo podjem na google play store i kupujem knjige Play Books app odlicno sljaka. U pocetku sam bio skeptican.. jer ipak ne moze bolje od onoga kad drzis knjigu u rukama ali sad sam toliko navikao na telefon/tablet i na citanje preko Play Books. Mislim da necu citati nastavke u skorije vrijeme(kupio sam dva nastavka, pa neka cekaju). Ja i Dune smo stari poznanici i nikad nisam imao potrebu da citam dalje. Mada sam prosle godine procitao jedan od prequela koje su pisali Brian Herbert i Kevin J. Anderson. Prequel se zove Dune - House Atreides. Tu je glavni lik mladi Leto i odlicno je napisana knjiga. Procitacu ju Dune ponovo... nekad.. pa cu mozda onda krenuti i na nastavke.

                          Dosao je red na Hyperion


                          Sent from my SAMSUNG-SM-G900A using Tapatalk

                          Comment


                          • Originally posted by Powerslave View Post
                            Amerika bato, sve moze da se nadje Vec 3-4 godine nisam procitao nijednu knjigu na Srpskom... sve na Engleskom. Isti je k*rac ako si navikao

                            Kupio sam tablet samo radi knjiga, pa lijepo podjem na google play store i kupujem knjige Play Books app odlicno sljaka. U pocetku sam bio skeptican.. jer ipak ne moze bolje od onoga kad drzis knjigu u rukama ali sad sam toliko navikao na telefon/tablet i na citanje preko Play Books. Mislim da necu citati nastavke u skorije vrijeme(kupio sam dva nastavka, pa neka cekaju). Ja i Dune smo stari poznanici i nikad nisam imao potrebu da citam dalje. Mada sam prosle godine procitao jedan od prequela koje su pisali Brian Herbert i Kevin J. Anderson. Prequel se zove Dune - House Atreides. Tu je glavni lik mladi Leto i odlicno je napisana knjiga. Procitacu ju Dune ponovo... nekad.. pa cu mozda onda krenuti i na nastavke.

                            Dosao je red na Hyperion


                            Sent from my SAMSUNG-SM-G900A using Tapatalk
                            Hyperion je remek delo. Neponovljiva knjiga. U nacelu jeste fantastika ali je ipak mnogo vise od toga.
                            Jedna od knjiga za koju zaista ne zelim da ikada bude ekranizovana jer ce je upropastiti.

                            Simons je prevazisao sebe I nijedan rad posle ovoga mu nije ni blizu tog nivoa iako je Teror izuzetna knjiga.
                            Lutanje galaksijom, dekadencija od jedne knjige ka drugoj, zivopisni likovi i maestralno vodjenje price samo su neke stvari koje te bukvalno zakucaju za knjigu dok je ne procitas. A onda trazis druge delove

                            I Zaduzbina od Asimova je meni veoma dobra.

                            U rangu cega je WoT? Sa cim je uporediv? Ako se moze porediti uopste , posto ga Sandu hvali vec neko vreme.
                            There's something wrong with me chemically
                            Something wrong with me inherently
                            The wrong mix in the wrong genes
                            I reached the wrong ends by the wrong means
                            It was the wrong plan
                            In the wrong hands
                            With the wrong theory for the wrong man
                            The wrong lies, on the wrong vibes
                            The wrong questions with the wrong replies

                            Comment


                            • Tesko da se moze sa necim uporediti, ali to je epska fantastika, nije SF.
                              U sustini mogu da se povuku nekakve paralele sa slicnim delima, ali nista konkretno. Jer niko nikada (niti ce vrlo verovatno) nije odradio istoriju, kulturu, ekonomiju, politiku jednosg sveta kao sto je to Dzordan u svom Tocku Vremena. Vrlo detaljna (po nekima i previse - predetaljna), pa i u nekim delovima mozda malo i smaracka prica. Mada da se ja pitam, nista ne bih izbacio, tj nista mi suvisno nije.
                              sigpic

                              Always somewhere Miss you where I've been I'll be back to love you again

                              U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll.Dozivaš kišu.
                              Ili da mazneš neku lepu ribu. Samo je bezveze kada se probudiš….

                              Comment


                              • Kupio sam Hyperion i The Fall of Hyperion. Kad njih procitam onda cu vjerovatno kupiti i ostale dvije. Vec odavno sam cuo za Hyperion ali jbg, nekako mu je tek sad dosao red. Ista stvar mi se desila i sa The Chronicles of Amber.. godinama mi se provlacila kroz glavu dok je napokon nisam "progutao" prije mjesec dana. I onda se pitao "sto koji moj nisam ovo ranije procitao" Mada da sam je citao prije 10 godina, sigurno je ne bi razumio kao sad. Zbog toga se stalno vracam nekim knjigama kao sto je Dune napr. Prvi put sam procitao Dune u osmom osnovne jbt.. Pa posle ponovo na prvoj/drugoj godini studija.. i evo sad opet.

                                Asimov... e jbt. I Foundation sam procitao prije sto godina.. u srednjoj sam bio jos. I to sam pozajmio knjigu od profesorice engleskog Vidis valjalo bi i to ponovo procitati. Ja sam tad bio odusevljen knjigom, a nastavke nikad nisam imao prilike da procitam. Cek da upisem Asimova u tefter, da ga citam kad zavrsim Hyperion serijal
                                Asimov mi je mnogo bolje legao nego napr Clarke i Heinlein...a od sve trojice sam procitao samo po jednu knjigu. Tako da cu i njih u skorijoj buducnosti citati.

                                Digao sam ruke od ostale literature i sad samo citam epsku i naucnu fantastiku. Ne mogu vise da se zamaram drugim zanrovima.

                                Zaboravih da pomenem Joe Haldeman-a. Veliki majstor naucne fantastike.


                                Sandu definitivno bolje poznaje Tocak od mene(ja ga i dalje citam... tek sam skoro zavrsio sedmi dio) tako da sta god on napise o Tocku, to ti je tako

                                Sent from my SAMSUNG-SM-G900A using Tapatalk

                                Comment

                                Working...
                                X