Announcement

Collapse
No announcement yet.

Poezija, knjige, poslovice itd...

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Jos jedan koji ima manicnu zelju za posedovanjem...
    sigpic

    Comment


    • On ima zelju za zezanjem
      sigpic

      Always somewhere Miss you where I've been I'll be back to love you again

      U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll.Dozivaš kišu.
      Ili da mazneš neku lepu ribu. Samo je bezveze kada se probudiš….

      Comment


      • Da se ja upisem u ovu temu.

        Krenucu sa citanjem WOT, danas na Sajmu uzeo jednu knjigu ali se sada kajem zato sto nisam drugu.

        Kupio pored toga Ubika od Filipa Dika, zeleo sam Covek u visokom dvorcu ali nigde ga nije bilo.Uzecu kroz par dana autlet verziju.U ovih mesec-dva imacu vremena pa pretek, pa da ga pametno iskoristim.

        Comment


        • Opa, Ricma me prijatno iznenadio. Znam da je ovde samo Powerslave citao sem mene i evo sada bratic Ricmic
          Jos da nagovorim Erika i na konju smo. Od Vladana sam odustao, Crnogorac je to, cim je cuo da seijal ima oko 11 hiljada strana pretvorio to u 15 hiljada i posustao pre nego sto je i poceo
          Mozda bih mogao i Olju da ubedim. Ne znam samo koliko ona voli epsku fanstastiku. I Saburo mi deluje kao lik koji bi progutao tu tematiku... Ako ima jos neko - citajte ljudi - necete se pokajati.
          sigpic

          Always somewhere Miss you where I've been I'll be back to love you again

          U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll.Dozivaš kišu.
          Ili da mazneš neku lepu ribu. Samo je bezveze kada se probudiš….

          Comment


          • Ja se secam da je tu knjigu prvo spomenuo meni Slejvara, a i posle sam video da se pominje po forumu pa rekoh verovatno ce mi leci samo malo da prodisem sa vremenom.

            Cim zavrsim Treci Metak i Sanjaju li Androidi elektricne ovce krecem sa Zenicom Sveta.

            Comment


            • Nemam snage trenutno, bar dok ne dam ovaj poslednji ispit, posle bih pretpostavljam imao malo praznog hoda dok ne krenem da se mlatim sa pravosudnim.

              Poslednji put kad sam krenuo nesto ozbiljnije da citam nevezano za faks bilo je nakon hvatanja uslova za cetvrtu godinu, lagano 7 meseci mislim da nisam ni izaso na ispit hahaha

              Otuda i ovaj nick, u tom periodu sam bas citao njegovu knjigu, i to sam ja slucajno iskopao
              "When people get hurt, they learn to hate… when people hurt others, they become hated and racked with guilt. But knowing that pain allows people to be kind. Pain allows people to grow… and how you grow is up to you"

              Comment


              • Prati li iko ove skandinavske krimiće?

                Prije par sedmica sam kupio tri knjige od Jussi Adler Olsena iz serijala o odjelu Q. Žena u kavezu, Ubojice fazana i Okus osvete. Sad sam našo u jednoj knjižari i Poruka u boci al' nisam bio pri kešu taj dan da upotpunim komplet.
                DALE 1992-2020
                NIKAD ZABORAVLJEN

                Comment


                • Vidim Maric udara po Filipu K Diku Ubik nije losa knjiga ali ima covek I boljih. Preporucujem ti Simaka I Morgana, to isto treba procitati.
                  Ja juce bio na sajmu I onako solidno sam pazario. Uglavnom sam sve krimice pokupovao I naravno naisao sam na Pittacusa Lore-a I "Moc seste" I to se moralo uzeti.
                  There's something wrong with me chemically
                  Something wrong with me inherently
                  The wrong mix in the wrong genes
                  I reached the wrong ends by the wrong means
                  It was the wrong plan
                  In the wrong hands
                  With the wrong theory for the wrong man
                  The wrong lies, on the wrong vibes
                  The wrong questions with the wrong replies

                  Comment


                  • Mislim da mi je GOT bio dovoljan za ceo život. Ko nije čitao, a nije nešto preterano lud-a za epskom fantastikom, mislim da ne zna o čemu pričam.
                    Tako da ako baš insistirate i tvrdite da je nešto dobro, u ovom žanru, naravno da hoću, obožavam da čitam, do skoro sve i svašta, sada sam već postala izbirljivija

                    Jaxu mogu da preporučim Ju Nesbea, meni omiljneog Norvežanina, Danca Huga (Hoeg), Šveda Larsena, Norvežanku Karin Fosun, naravno Mankela... Najbolji trileri stižu sa severa.

                    Oo Saburo , kolega, pa još student. Nikad ne bih rekla.
                    sigpic

                    Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                    But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                    Comment


                    • Tako je, idemo ....
                      Indigara ce to isto procitati, sada ne sumnjam, Sabura cemo sacekati malo, pa ce i on. Sa Erikom cu se ja vec dogovoriti...
                      Znaci ostao je samo jos Crnogorac
                      sigpic

                      Always somewhere Miss you where I've been I'll be back to love you again

                      U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll.Dozivaš kišu.
                      Ili da mazneš neku lepu ribu. Samo je bezveze kada se probudiš….

                      Comment


                      • Nesbea imam, čini mi se knjiga Leopard al' posudio sam je boljoj polovini dakle mogu se pozdraviti s njom od Larsena sam triologiju procitao.. eh sad ove ostale nisam ni viđao ali cu sad malo vise obratitu paznju na te pisce.

                        Gle šta nas je pravnika, hladno da se organizuje kakav pravni tim foruma za ne daj Bože.
                        DALE 1992-2020
                        NIKAD ZABORAVLJEN

                        Comment


                        • Originally posted by Jax Teller View Post
                          Nesbea imam, čini mi se knjiga Leopard al' posudio sam je boljoj polovini dakle mogu se pozdraviti s njom od Larsena sam triologiju procitao.. eh sad ove ostale nisam ni viđao ali cu sad malo vise obratitu paznju na te pisce.

                          Gle šta nas je pravnika, hladno da se organizuje kakav pravni tim foruma za ne daj Bože.
                          Ako vec volis taj zanr, Arlidza moras procitati. Novi Nesbe.
                          "Na tebe je red" jeziva knjiga, sada na sajmu sam kupio od njega "Pogodi ko sam".

                          Ali posto sam trenutno zaglavio sa Vernorom Vindzom necu sigurno nista u skorije vreme citati a imam jedno dvadeset knjiga na cekanju.
                          There's something wrong with me chemically
                          Something wrong with me inherently
                          The wrong mix in the wrong genes
                          I reached the wrong ends by the wrong means
                          It was the wrong plan
                          In the wrong hands
                          With the wrong theory for the wrong man
                          The wrong lies, on the wrong vibes
                          The wrong questions with the wrong replies

                          Comment


                          • Ajde, Vladane! Nemoj da nas brukas, majka mu stara Cisto da te uputim u pravi pristup Tocku Vremena. Ja sam krenuo sa citanjem u prvom srednje, a sad imam 25 godina i jos nisam zavrsio serijal


                            EDIT: Igrom slucaja, ja sam se bas skoro vratio Tocku, ali moram malo da ponovim gradivo(jbg, izdimio mi mozak ) pa trenutno dovrsavam trecu knjigu Ima ove zime da zapnem i da smlatim serijal do kraja. Odje danas pao prvi snijeg... pravo za citanje

                            Sent from my Samsung GALAXY S5.
                            Last edited by powerslave; 28-10-16, 03:54.

                            Comment


                            • Blog sa pjesmama i karikaturama

                              http://politickasatira.blog.rs/blog/politickasatira

                              Comment


                              • I dok cekam druga da mi dostavi dvije knjige Tocka Vremena, ne znam sta cu sa sobom Preturao sam po svojoj skromnoj kolekciji knjiga i naletio na nesto interesantno(ja ni ne znam odakle mi neke knjige.. koliko sam se puta selio, nakupilo se tu dosta knjiga koje sam pokupio onako usput a nisam ni bacio pogled da vidim o cemu se radi)

                                Tremor, pisac Craig Dirgo. Vec sam presao 50 strana.. Za sad i nije nesto zanimljiva prica. Ali eto, citam i dalje jer glavni lik stigao u Beograd da vidi sta je to skaradno smislio nekadasnji ratni heroj i diktator Galadin Ratzovik(koji je bas prije nekoliko stranica napokon zavrsio sa plasticnim operacijama i komplet transformacijom svog izgleda)

                                Galadin Ratzovik... pa ovaj mora da je rodom iz Donje Morace ili mozda iz Komana. Ima tu jos interesantnih, izvornih, juzno-slovenskih imena, poput Milosec-a. Tu neki konobar u kafe baru... nebital lik ali me interesuje njegovo prezime. Cujes... Milosec! E pa... Ima i neka iz muzeja, Nadia Slavja joj je ime. Za sad je pisac ubo jedno ime. Neki naucnik sa Kosova, Vojislav Pestic.



                                Sent from my Samsung GALAXY S5.

                                Comment

                                Working...
                                X