Announcement

Collapse
No announcement yet.

Poezija, knjige, poslovice itd...

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Al sam se naprzio na ove graficke novele. Procitao sam "Iz pakla" i "Sendmen". Uzecu koliko sutra jos jednog Sendmena.
    Inace, Sendmen objasnjava. Znao sam da Nil Gejmen ima odlicnu mastu, ali ovo prevazilazi i "Americke Bogove" a i "Nikadodjiju"...
    I LOVE HOUSE MUSIC!!

    Comment


    • * Telo je slabo, ali je duh krepak, zato ga treba svakodnevno održavati. *

      Comment


      • ima li neko neki citat ili dio neke knjige, na temu oprosti?
        Atletico Madrid, KK Partizan, Boston Celtics

        Ako te privuce lepotom i zbuni inteligencijom, na pravom si putu da izgubis glavu

        Comment


        • Naleteh slučajno...

          "I zauvijek sam ostao gladan ljubavi i pažnje, niko me u životu nije mogao iznenaditi grubošću, uvijek sam je očekivao, a svako me mogao pridobiti pa i prevariti pitomošću, nježnošću, prijateljstvom, pa i kada bih se prevario, opet sam uvijek bio spreman da naletim na isti mamac."
          Meša Selimović
          I LOVE HOUSE MUSIC!!

          Comment


          • Uhh, jedan mnogo dobar...

            "Napredak je nemoguć bez promene, i oni koji ne mogu promeniti svoje razmišljanje, ne mogu promeniti ništa."
            Džordž Bernard Šo


            "Čudna je stvar duša.Niko ne zna gde se nalazi, ali svako zna kako boli."
            Desanka Maksimović
            Last edited by z0La; 29-05-15, 20:56.
            I LOVE HOUSE MUSIC!!

            Comment


            • Retki su oni koji uspevaju da i kao odrasli, uz svekoliko iskustvo koje su stekli kroz život, očuvaju detinje poštenje i bezuslovno osećanje za pravično, i u skladu sa tim usklade svoje delovanje uprkos pritiscima sa strane. Deca takvih retkih pojedinaca imaju izglede da i sama odrastu u čestite, hrabre i odvažne ljude, borce za pravdu, istinu i sreću. Jedan takav redak čovek i roditelj je Atikus Finč- on svoju decu uči da se drugo ljudsko biće nikada ne može upoznati i razumeti dok se, ma i na tren, "ne obuju njegove cipele i malo ne prošeta u njima". A kada se taj drugi, makar bio i čudan, makar ulivao i strah, upozna, kada se stvari pogledaju iz njegovog ugla, uvidja se, najčešće, da nije ni opasan ni zlonameran. To je pouka, mudrost zapravo, koju Atikus prenosi svojoj deci, a Harper Li svima nama ovim romanom.

              odlomak iz predgovora knjige "Ubiti pticu rugalicu"
              Last edited by Skaut; 04-06-15, 12:35.

              Comment


              • Jedan koristan, vrlo često se dešava...

                "Ima nečeg goreg od slepila, znaš? A to je – videti ono čega nema!"
                Mirjana Bobić Mojsilović
                I LOVE HOUSE MUSIC!!

                Comment


                • Ima li neko neku ideju za epsku fantastiku? U poslednje vreme sam čitao samo krimiće, i proradio mi apetit za EF....
                  I LOVE HOUSE MUSIC!!

                  Comment


                  • Originally posted by z0La View Post
                    Ima li neko neku ideju za epsku fantastiku? U poslednje vreme sam čitao samo krimiće, i proradio mi apetit za EF....
                    Ime vetra, od Patrika Rotfusa ... to je prvo sto ti preporucujem
                    Ako si za serijal, onda naravno jedan od najboljih serijala svih vremena iz tog zanra Tocak Vremena od Roberta Dzordana (tu ces da se nacitas kao nenormalan)
                    sigpic

                    Always somewhere Miss you where I've been I'll be back to love you again

                    U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll.Dozivaš kišu.
                    Ili da mazneš neku lepu ribu. Samo je bezveze kada se probudiš….

                    Comment


                    • Originally posted by Sandugp View Post
                      Ime vetra, od Patrika Rotfusa ... to je prvo sto ti preporucujem
                      Ako si za serijal, onda naravno jedan od najboljih serijala svih vremena iz tog zanra Tocak Vremena od Roberta Dzordana (tu ces da se nacitas kao nenormalan)
                      Serijal čuvam tamo nekad za jesen ili zimu, kad bude loše vreme. Ovako leti stalno nešto prekida čitanje...
                      Ime vetra ću potražiti. Čitao sam malo o knjizi i deluje mi odlično.Zahvaljujem...
                      I LOVE HOUSE MUSIC!!

                      Comment


                      • Originally posted by z0La View Post
                        Serijal čuvam tamo nekad za jesen ili zimu, kad bude loše vreme. Ovako leti stalno nešto prekida čitanje...
                        Ime vetra ću potražiti. Čitao sam malo o knjizi i deluje mi odlično.Zahvaljujem...
                        U sustini sve zavisi kojom brzinom "gutas" knjige ....
                        A gde ces losije vreme od danasnjeg, bilo je u Januaru toplijih jutara od ovog
                        sigpic

                        Always somewhere Miss you where I've been I'll be back to love you again

                        U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll.Dozivaš kišu.
                        Ili da mazneš neku lepu ribu. Samo je bezveze kada se probudiš….

                        Comment


                        • Originally posted by Sandugp View Post
                          U sustini sve zavisi kojom brzinom "gutas" knjige ....
                          A gde ces losije vreme od danasnjeg, bilo je u Januaru toplijih jutara od ovog
                          Istina, ali ne bih sad mogao odvojiti 10ak uzastupnih dana za čitanje, uvek nešto prekine. Ne volim da čitam 2 dana, pa da pauziram 3, pa opet 2 dana....izgubim nekako ono interesovanje koje me drži od pocetka....
                          Najgore mi je bilo kad pročitam npr. dva dela i čekam da biblioteka dobije treći. I onda idem u biblioteku svaki dan da tražim. Osećam da se i onoj bibliotekarki smuči čim me vidi....
                          I LOVE HOUSE MUSIC!!

                          Comment


                          • Au, au...

                            — Šta smo to onda mi? Lude? Nesrećnici?
                            — Najzamršeniji ljudi na svijetu. Ni s kim istorija nije napravila takvu šalu kao s nama. Do juče smo bili ono što želimo danas da zaboravimo. Ali nismo postali ni nešto drugo. Stali smo na pola puta, zabezeknuti. Ne možemo više nikud. Otrgnuti smo, a nismo prihvaćeni. Kao rukavac što ga je bujica odvojila od majke rijeke, i nema više toka ni ušća, suviše malen da bude jezero, suviše velik da ga zemlja upije. S nejasnim osjećanjem stida zbog porijekla, i krivice zbog otpadništva, nećemo da gledamo unazad, a nemamo kamo da gledamo unaprijed, zato zadržavamo vrijeme, u strahu od ma kakvog rješenja. Preziru nas i braća i došljaci, a mi se branimo ponosom i mržnjom. Htjeli smo da se sačuvamo, a tako smo se izgubili, da više ne znamo ni šta smo. Nesreća je što smo zavoljeli ovu svoju mrtvaju i nećemo iz nje. A sve se plaća, pa i ova ljubav. Zar smo mi slučajno ovako pretjerano mekani i pretjerano surovi, raznježeni i tvrdi, veseli i tužni, spremni uvijek da iznenadimo svakoga, pa i sebe? Zar se slučajno zaklanjamo za ljubav, jedinu izvjesnost u ovoj neodređenosti? Zar bez razloga puštamo da život prelazi preko nas, zar se bez razloga uništavamo... A zašto to činimo? Zato što nam nije svejedno. A kad nam nije svejedno, znači da smo pošteni. A kad smo pošteni, svaka čast našoj ludosti!
                            Meša Selimović - Derviš i smrt
                            I LOVE HOUSE MUSIC!!

                            Comment


                            • Topla preporuka... Naiđoh slučajno na nju i baš mi je lepo legla....



                              Zemlja odumire.

                              Darou, pripadnik najniže klase Crvenih, radi na iskopavanjima u podzemnim naseljima na Marsu vadeći dragocene rude, zahvaljujući kojima će površina njegove planete jednoga dana biti ukroćena i prilagođena da je naseli ljudski rod. Crveni su poslednja nada čovečanstvu.

                              Barem se tako čini. Sve dok jednoga dana Darou ne otkrije da je sve to samo laž. Da je Mars odavno naseljen, da na njemu već žive mnoga pokolenja viših staleža ljudi koji sebe nazivaju Zlatnima, i koji Daroua i milione njemu sličnih izrabljuju i satiru, gledajući u njima robove rođene da dirinče za njih.

                              Uz pomoć tajanstvene organizacije pobunjenika, Darou navlači masku Zlatnog da bi se ubacio u jednu od njihovih škola za nove predvodnike, s namerom da sruši tlačiteljski svet iznutra.

                              Ali ispostavlja se da je „škola“ zapravo bojište, a Darou nije jedini učenik s pritajenim namerama…
                              I LOVE HOUSE MUSIC!!

                              Comment


                              • Nakon x vremena uzeo sam opet Lavkrafta da citam. Neverovatno koliko je on bolji sa godinama. I sa svim manama (cesto spora radnja, razvlacenje prica, losa razrada likova, stil koji je star vise od 100 god...) ostaje neponovljivi majstor atmosfere i doktor kada je horor potrebno uzdici na metafizicki, egzistencijalni nivo. Dagon, Hram, Senka nad Izmutom, Zov Ktulua, S one strane svermira, Pikmanov model... remek dela za sva vremena.

                                Nije ni cudo sto ga svi bitni pisci zanra uzimaju kao glavni uzor.
                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X