Announcement

Collapse
No announcement yet.

Barclays Premier League & SkyBet Championship 2014/15

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Sanogo i Wilshere danas Sanoga nigde, Wilshere ono sto je igrao to bi mogao svako. Bezbroj izgubljenih lopti, nista, ama bas nista nije uradio.

    A na kraju ko bi drugi nego MOCNI RAMSEY!
    Originally posted by maliajnstajn
    Arsenal ako uzme narednih 5 tekmi, uzima i titulu, nema previse tu filozofije.

    Comment


    • Zacudo Wilserica se najvise kritikuje, a Cazorla barem 20 lopti izgubio
      sigpic
      "IF YOU CAN MEET WITH TRIUMPH AND DISASTER
      AND TREAT THOSE TWO IMPOSTORS JUST THE SAME"

      Comment


      • Po meni ni Ramsey nikako nije bliljiro danas,isto puno krivih paseva,na kraju ga gol spasio…

        Comment


        • Originally posted by maliajnstajn View Post
          Zacudo Wilserica se najvise kritikuje, a Cazorla barem 20 lopti izgubio
          Kazorla van ritma ceo mec,svi su odigrali ispod proseka osim Koselnog,a zabelezili smo pobedu,nista ,ovo se zaboravlja,bice mnogo bolje sl.nedelje
          sigpic

          Comment


          • Ko li ce umreti sutra?
            Dreams are coming true.


            Marcello Lippi: „Usporeni snimci akcija nisu realan fudbal. Svi mi želimo da vidimo Moniku Beluči golu, ali ne želimo da je gledamo kroz rendgen“.

            Comment


            • Originally posted by maliajnstajn View Post
              Zacudo Wilserica se najvise kritikuje, a Cazorla barem 20 lopti izgubio
              Samo sto se Wilsheru to desava gotovo na svakom mecu, a Cazorli ne.
              Originally posted by maliajnstajn
              Arsenal ako uzme narednih 5 tekmi, uzima i titulu, nema previse tu filozofije.

              Comment


              • Originally posted by Topdzija View Post
                Samo sto se Wilsheru to desava gotovo na svakom mecu, a Cazorli ne.
                Sta lupas ti svega ti? Sad cu bas da potrazim individualnu statistiku svakog igraca. Kakav Wilshere, da nije bio bolestan zadnjih par dana ostao bi on na terenu ispred Cazorle.
                sigpic
                "IF YOU CAN MEET WITH TRIUMPH AND DISASTER
                AND TREAT THOSE TWO IMPOSTORS JUST THE SAME"

                Comment


                • To za bolest nisam znao, ali opet meni on nista ne igra vec duze vreme. Pisao sam vec dosta puta u nasoj temi da je on po meni mnogo lepse igrao na pocetku karijere, sada previse davi i vuce loptu i dosta usporava. Moje misljenje. Video si danas kad je usao Chamberlain umesto njega odmah smo dobili na tempu. Nemoj misliti da ne volim Wilshera, stavise mnogo je gotivan lik + veliki Tobdzija, ali mora i moze da igra mnogo bolje od ovoga.

                  Ajde vi neutralci napisite kako se vama cini igra Wilshera u poslednje vreme.
                  Originally posted by maliajnstajn
                  Arsenal ako uzme narednih 5 tekmi, uzima i titulu, nema previse tu filozofije.

                  Comment


                  • Ja mislim da ce Wilshere vec protiv Besiktasa popraviti igru a Santi je po meni isto van forme. Sve ce doci na svoje kad se vrate Ozil i Podolski. Chembers odusevio!

                    Comment


                    • Vilsir varira od totalne iskljucenosti do top Ramzijevih partija. Nekonstantnost najveci problem gledano mojim neutralnim ocima.

                      Comment


                      • Puno hajpa oko Vilsira, a on bljesne samo ponekad. Puno ocekivanja, mnogo puta ne uspe, zato puno i pljuvanja. Nije on ni za jedan klub u top 4 po meni. Za Totenhem, Everton, moze.

                        Comment


                        • Zaboravio si Junajted

                          Comment


                          • Slab Junajted danas. Ova 3-5-2 se zaista retko vidja na engleskim stadionima i zato je dobra za ''osvezenje'', ali je to danas izgledalo prilicno lose. Pocevsi od napada, moze se reci da se Cicarito nije video. Na SP je u ovom Van Galovom sistemu uz napadaca igrao igrac koji se moze izvlaciti na stranu, ali se Meksikanac lose pokazao i na svom prirodnom stanistu, sesnaestercu. Runi je imao solidno popodne, definitivno je srce i dusa ovog tima, i igracki i psiholoski. Mata prilicno slab. Po mom skromnom misljenju je proslo vreme niskih i fizicki nezgrapnih plejmejkera koji igraju iza jednog napadaca(izuzetak je Barselona), ali Mata mi ne izgleda ubedljivo ni iza dvojice isturenih, ni sada kada je, po misljenju mnogih, na idealnom mestu. Mozda bi Junajtedu vise ''legao'' onaj mladji Mata, iz vremena kada je igrao na krilu, u Valensiji. Par Erera - Flecer takodje ispod proseka, s tim da je Baskijac dobio nekoliko udaraca u sklopu dobrodoslice u novu ligu. Odbrana konfuzna, bez imalo elasticnosti, bocni igraci takodje bez uticaja, barem do ulaska Januzaja.

                            Felaini je ima dva vrlo bezobrazna poteza, kada je udario Montera i Kia. Ne znam gde je sudija gledao, morao je da sankcionise onakvo ponasanje. Uzgred, Korejanac je odlican igrac, videlo se to jos dok je igrao za Seltik. Idealan za ovaj tim i sistem Svonsija. Uz njega se istakao Sigurdson. Bilo je uzivanje gledati ga na pozajmici u Svonsiju pre dve i po godine, i zaista mi je drago da se vratio u klub u kojem ga postuju i u kojem ocigledno igra sa velikim elanom.

                            3-5-2(ili 5-3-2), kao i skoro svaka druga formacija, moze biti napadacki i defanzivno orijentisana. Mislim da vecini mozda izgleda da Junajted trenutno nema igrace za takav sistem, ali se meni cini da LVG na neki nacin postuje i primenjuje ono misljenje koje se u fudbalskoj ''teoriji'' pojavilo pre nekoliko decenija: umetnost je napadati i postizati golove sa najmanjim mogucim brojem igraca u finalnoj fazi akcije. To i odgovara kadrovskoj situaciji, jer su pojacanja potrebna. Trojica su pozadi, krilni igraci se uglavnom ogranicavaju na cuvanje sirine i centarsuteve, dvojica centralnih stite razvucene bekove, a ofanzivni veznjak mora da ostane izvan sesnaesterca, da se tim ne bi ''pocepao''. Sa druge strane, na momente se videlo da Holandjanin namerava da igra visoko i pritiska protivnika, sto je vazna karika u igri svakog tima koji zeli da ima dominantnu ulogu. U svakom slucaju, stoper, centralni veznjak i krilni napadac moraju biti prioritet crvenima.

                            Za Totenhem je vrlo vazno sto su startovali pobedom. Posle i vise nego aktivne transfer politike prosle godine nisu usledili odgovarajuci rezultati, ali sada se vidi da duga klupa jeste vrlo vazna i dobra stvar, narocito nakon smene trenera. Kapue je bio odlican, Eriksen jos uvek nije u formi, Adebajor nije za staro gvozdje. Verujem da ce se naci mesto i za Holtbija. Lamela je dobio drugu sansu. Sa njim se uvek otvara staro pitanje: da li ovakvog ofanzivnog individualca, koji nije uvek u zavrsnici akcije, drzati na krilu ili iza napadaca. Danas se pokazalo da cesto isuvise usporava igru, iako ima dara za pas. Dakle, Pocetino ima odakle da izvrsi selekciju. Njegov tim nije briljirao, ali verujem da ce Argentinac predano raditi na implementaciji svog sistema i da ce rezultati, barem oni igracki ako ne rezultatski, biti vidljivi.

                            Gledao sam samo prvo poluvreme meca na Emirejtsu. Arsenalu bi dosta znacio defanzivni veznjak, mozda cak i BTB igrac poput Kedire. Ni stoper top klase ne bi bio visak. Sanogo ponekad zaista izgleda nespretno, ali u njemu ima materijala za sasvim soldinog napadaca. Sto se Artete tice, mislim da je najbolje partije u crveno-belom dresu pruzao u tandemu sa Songom, ali ne bih rekao da za njega nema mesta. Ako ne bude novih pojacanja, on bi mogao da ostane na toj poziciji povucenog veznjaka, ''pivota''. Nije toliko strasno igrati sa igracem njegovih karakteristika ispred odbrane. Ima izvanrednu pas igru. Arteta je i dovoljno borben, ima osecaja za duel, setite se gostovanja Bajernu. Dobar karakter i deset godina iskustva igranja na Ostrvu(ako ne i vise ako racunamo period u Rendzersu) jos jedan su pokazatelj da se radi o igracu koji zasluzuje da bude kapiten. Mislim da je veci problem kako spojiti Sanceza sa golom. Cileanac je u Barseloni igrao krilnog napadaca, ali je bio mnogo blizi golu, ako ne i prvi igrac do gola. Sada, pri ovoj formaciji 4-2-3-1/4-3-3, on uglavnom prima lopte na poludistanci i zaista je tesko da ubacivanja u zavrsnicu akcija kombinuje sa pokrivanjem svoje strane. Mislim da nije slucajno da je Remzi danas, na pocetku meca, bio nesto vise ofanzivan i od starta akcija ispred Artete. Venger verovatno pokusava da nadje nacin da napravi visak na centru da bi Sancez mogao da se priblizi sesnaestercu. Problem je u tome sto Remzi, koliko se meni cini, svoje najbolje momente ima upravo ubacivanjem iz drugog plana. U svakom slucaju, Arsenal ima igru i koncept kome tezi - mozda je samo potrebno dovesti jedno ili dva pojacanja i precizirati uloge pojedinih igraca na terenu.
                            Last edited by Bogi; 16-08-14, 22:29.

                            Comment


                            • Kao sto neko rece jedini problem Wilsherea je nekonstantnost. Bar ja tako mislim
                              Ali gotivim ga bas, ne znam sto, vjerovatno zbog cigara

                              Comment


                              • Last edited by Sir Giggsy; 17-08-14, 12:36.

                                Comment

                                Working...
                                X