Announcement

Collapse
No announcement yet.

Barclays Premier League & SkyBet Championship 2014/15

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by Vladan View Post
    Sledeci trener Reala je gotovo sigurno Zidan. Anceloti se crta za Siti bas ako ga Real izduva ove sezone. Ako ce Klop da odmara sezonu onda zavrsava u Arsenalu. Ako vec ima novi klub onda je to Siti.
    Ovo mi izgleda kao sasvim moguca varijanta.

    Prvo treba ispratiti sta ce se desiti oko aktuelnog Gvardiolinog ugovora. Osvojio sve sto je mogao sa jednim od najvecih klubova na svetu i Primera je za njega, barem u narednoj deceniji, liga u koju se nece vracati. Male su sanse da ce u doglednom periodu ici u Italiju, ali mislim da duboko u sebi on nosi zelju da se jednog dana vrati u tu zemlju. U slucaju da dodje do ozbiljne reorganizacije Milana, ne bi me cudilo da se tamo i zaputi. Ne treba zanemarivati tu opciju, jer Pep izuzetno ceni italijanski fudbal i nosi lepe uspomene iz perioda kada je igrao u toj zemlji. Iako mu je tada igracka karijera bila u silaznoj putanji, on je upravo tih godina postao takticki genije kakvim ga poznajemo. Upravo u tom periodu je on, kao kreativni zadnji vezni igrac, poceo da slaze kockice svog fudbalskog znanja i iskustva u jednu zdravu celinu.

    Dakle, italijanska prica nije izgledna ali, kada vec razgovaramo o njegovoj buducnosti, nije lose podvuci te cinjenice. Ipak, dve daleko realnije opcije su ostanak u Bajernu skoro do kraja ove decenije ili odlazak u Englesku koliko sledeceg leta. Cesto je Katalonac govorio o tome koliko se divi Mancester Junajtedu, a i poznata je stvar da je dosta igraca i trenera Barselone poslednjih 20-ak godina na neki nacin simpatisao ovaj klub. Alternativa tome je odlazak u Arsenal, koji je finansijski stabilan klub, jedan fudbalski zdrav kolektiv koji sa svakim pravom jurise na trofeje u drugoj polovini ove decenije.

    Oba kluba mu daju mogucnost da ostvari (preostale) snove. Samo je pitanje da li ce on odluciti da jos neko vreme vodi Bajern ili ce da pokusa da duze vreme ostane na klupi nekog drugog kluba. Jednostavno, u narednim sezona od njega ocekujem da startuje neki duzi angazman. Naravnom, ako mu rezultati to dozvole. Vrata Bajerna, Mancestera, i Arsenala ce mu verovatno biti otvorena. Siti mi nekako ne ide uz njega...Uz to, ako Ciki nije uspeo da ga privoli 2013. onda su sanse zaista mizerne.

    2012. sam bio jedan od retkih koji je verovao da fudbalski entuzijasta poput njega nece izdrzati da ne preuzme neku reprezentaciju do SP 2018. godine. Mozda ce se neko nasmejati na tu ideju, ali mi je tada to bila verovatna opcija. Ipak, kada sam video da je pauzirao jednu godinu, shvatio sam da ce njegova karijera biti mirnija nego sto je u startu bila. Zato je i produzetak saradnje sa Bajernom varijanta koju ne treba iskljuciti.

    Inace, za vreme te jednogodisnje pauze je rekao porodici i prijateljima: ''Imate jednu godinu sa mnom, iskoristite je, jer se posle ponovo apsolutno posvecujem fudbalu''.

    Comment


    • #Luimrsci

      Comment


      • Originally posted by Princara View Post
        Sva sreca pa je Arsenal neozbiljan klub koji ce da sutne Vengera taman kada je izvukao klub iz tranzicije i slozio kockice, i dovesce Kloparu
        Jao bukvalisto .

        Nisam mislio bukvalno da ga sutnu kao sto je Junajted sutnuo Mojesa. Mozda su Arsenal/Arsen vec pikirali Klopa kao moguceg naslednika pa ovaj otkaz mozda ubrza proces. Venger dobije neku drugu funkciju u klubu, spomenik, sta sve vec (jer ce sigurno ostati najveci u istoriji Arsenala) ili ode u neki bogatiji klub za kraj karijere (PSZ).

        Pretpostavljam da ce se i on pitati uveliko za svog zamenika. Znaci u tom kontekstu sam mislio.
        sigpic

        Comment


        • Originally posted by Princara View Post
          Uzmi digitron.
          Hocu, cim bude takmicenje u berzi i ekonomiji. Dok pricamo o fudbalu i titulama, ne treba mi.

          Comment


          • Van Gal je otisao iz Bajerna i Barse jer su to klubovi koji funkcionisu drugacije i menadzer nema apsolutni vlast. Tamo igraci prave klanove, dele se na zvezde i pridoslice i svako ko to hoce da promeni stupa u sukob sa svima u klubu. Taj tim sto je LVG pravio kazes za sekundu je podmaldjeni tim sa igracima koji su deceniju posle toga bili okosnica tima. A spominjati Rajkarda u bilo kom kontekstu menadzerisanja je smesno. Kakav crni Rajkard kakvi bakraci, to isto kao da kazes da se Enrike pita za nesto sada u Barsi i da ima uticaja na igru. Da ne zaboravimo da je i Gvardiola dosao u sukob sa upravom i pojedinim igracima pa zato otisao samo sto su prema njemu bili blazi jer je legenda pa ga nisu opanjkavali po medijima. Jos evo ti primera izjave Riberija kako je LVG los covek a pitali ga zasto a on kaze pa on je dosao i trazio da se dokazujemo iz pocetka...

            Comment


            • Bogi na osnovu svega sto si napisao samo mogu reci da se iz duse nadam da ce Alonso postati trener,ocekujem da bude najbolji na svijetu kada dodje vrijeme za to...sve potrebno za to cini mi se da ima
              Zeljko Malnar-Nocna mora <3


              #the return

              Comment


              • Originally posted by AK47 View Post
                Bogi na osnovu svega sto si napisao samo mogu reci da se iz duse nadam da ce Alonso postati trener,ocekujem da bude najbolji na svijetu kada dodje vrijeme za to...sve potrebno za to cini mi se da ima
                I ja se tome nadam, fudbal ce biti na dobitku. Uopste, ocekujem da ce ova generacija spanskih fudbalera iznedriti par dobrih trenera.

                Comment


                • Koliko priče šta bi bilo kad bi bilo.
                  A teško da će tako da bude, možda se 1 ubode.

                  Vi već pričate sta se dešava za 10 godina.

                  Comment


                  • Originally posted by Bogi View Post
                    Ovo mi izgleda kao sasvim moguca varijanta.

                    Prvo treba ispratiti sta ce se desiti oko aktuelnog Gvardiolinog ugovora. Osvojio sve sto je mogao sa jednim od najvecih klubova na svetu i Primera je za njega, barem u narednoj deceniji, liga u koju se nece vracati. Male su sanse da ce u doglednom periodu ici u Italiju, ali mislim da duboko u sebi on nosi zelju da se jednog dana vrati u tu zemlju. U slucaju da dodje do ozbiljne reorganizacije Milana, ne bi me cudilo da se tamo i zaputi. Ne treba zanemarivati tu opciju, jer Pep izuzetno ceni italijanski fudbal i nosi lepe uspomene iz perioda kada je igrao u toj zemlji. Iako mu je tada igracka karijera bila u silaznoj putanji, on je upravo tih godina postao takticki genije kakvim ga poznajemo. Upravo u tom periodu je on, kao kreativni zadnji vezni igrac, poceo da slaze kockice svog fudbalskog znanja i iskustva u jednu zdravu celinu.
                    Spoiler


                    Dakle, italijanska prica nije izgledna ali, kada vec razgovaramo o njegovoj buducnosti, nije lose podvuci te cinjenice. Ipak, dve daleko realnije opcije su ostanak u Bajernu skoro do kraja ove decenije ili odlazak u Englesku koliko sledeceg leta. Cesto je Katalonac govorio o tome koliko se divi Mancester Junajtedu, a i poznata je stvar da je dosta igraca i trenera Barselone poslednjih 20-ak godina na neki nacin simpatisao ovaj klub. Alternativa tome je odlazak u Arsenal, koji je finansijski stabilan klub, jedan fudbalski zdrav kolektiv koji sa svakim pravom jurise na trofeje u drugoj polovini ove decenije.

                    Oba kluba mu daju mogucnost da ostvari (preostale) snove. Samo je pitanje da li ce on odluciti da jos neko vreme vodi Bajern ili ce da pokusa da duze vreme ostane na klupi nekog drugog kluba. Jednostavno, u narednim sezona od njega ocekujem da startuje neki duzi angazman. Naravnom, ako mu rezultati to dozvole. Vrata Bajerna, Mancestera, i Arsenala ce mu verovatno biti otvorena. Siti mi nekako ne ide uz njega...Uz to, ako Ciki nije uspeo da ga privoli 2013. onda su sanse zaista mizerne.

                    2012. sam bio jedan od retkih koji je verovao da fudbalski entuzijasta poput njega nece izdrzati da ne preuzme neku reprezentaciju do SP 2018. godine. Mozda ce se neko nasmejati na tu ideju, ali mi je tada to bila verovatna opcija. Ipak, kada sam video da je pauzirao jednu godinu, shvatio sam da ce njegova karijera biti mirnija nego sto je u startu bila. Zato je i produzetak saradnje sa Bajernom varijanta koju ne treba iskljuciti.

                    Inace, za vreme te jednogodisnje pauze je rekao porodici i prijateljima: ''Imate jednu godinu sa mnom, iskoristite je, jer se posle ponovo apsolutno posvecujem fudbalu''.
                    Iako volim Milan i sve, ali mislim da od toga nema nista. Zasto? Zato sto prvo Milan treba da se proda i treba da se digne na onaj prepoznatljivi nivo, a verujem da Gvardiola nece uskociti u to. Mozda za sezonu dve-tri, samo ako se Milan proda, dodje kes i kupe se pravi igraci, a ne da se dovode 35+ igraci i igraci bez ugovora. Do tada ga ne vidim u Milanu.

                    Comment


                    • @Ser Deni

                      Zato i kazem, pod uslovom da dodje do ozbiljnih promena. I to ne samo finansijske, vec i organizacione prirode. Dakle ako se ispune ti uslovi stvorice se teren. Da li ce prihvatiti to ili ne, na njemu je ali nije lose podvuci da on zaista ceni italijanski fudbal.
                      Last edited by Bogi; 15-04-15, 12:40.

                      Comment


                      • Anyway bzvz ubacih Vengera/Arsenal u pricu

                        sigpic

                        Comment


                        • Ode covjek malo da otkunja i ovdje se 5 stranica napise, sto je najgore kvalitetnih stranica, sto je neuobicajno u posljednje vrijeme.

                          Prije 20 dana izleti meni informacija da Anceloti preuzima City 99%, a valjda Zidan uzima Real valjda kad zavrsi one bedzeve Fifine.

                          Sto se Arsenala tice, Arsenea sam ocekivao do kraja ugovora, ali ovo kako su krenuli sad sa svim zdravim igracima ocekujem ja da on ode i preko tog ugovora, sto bi se na neki nacin i poklopilo sa eventualnim odlaskom Pepa iz Bayerna i njegove godine dana pauze.

                          Kada Arsenal bude birao menadzera da zamjeni kultnu figuru nece se oni zaletiti sa nekim kao sto je Moyes bio. Wenger ce po tom pitanju biti veoma, veoma striktan, cak me ne bi zacudilo da dodje neki anonimus, cak i ako Henry bude spreman za 5 godina sto da ne, covjek ima fudbal u noktu malog prsta, ali menadzment je sasvim druga stvar.
                          sigpic
                          "IF YOU CAN MEET WITH TRIUMPH AND DISASTER
                          AND TREAT THOSE TWO IMPOSTORS JUST THE SAME"

                          Comment


                          • Siti deluje kao najrealnija opcija.
                            sigpic

                            Comment


                            • Ne ide Venger nigde bez triplete, a cim je tu tripleta, eto i Gvardiole da ga zameni

                              Comment


                              • Originally posted by Princara View Post
                                Ne ide Venger nigde bez triplete, a cim je tu tripleta, eto i Gvardiole da ga zameni
                                Post stoljeca
                                sigpic
                                "IF YOU CAN MEET WITH TRIUMPH AND DISASTER
                                AND TREAT THOSE TWO IMPOSTORS JUST THE SAME"

                                Comment

                                Working...
                                X