Announcement

Collapse
No announcement yet.

Преноси 2014/2015

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by dzoker View Post
    Ove sezone su Bundes i Premijer bili uzasni losi. Bolje tekme bile u Italiji.
    O tome je suvisno govoriti,svaka liga ima neku svoju karakteristiku,car,tako da sve treba postovati.Sve zavisi ko sta voli,ali mi ne ide u glavu osporavanje Serie A.

    Comment


    • Originally posted by Sam Hornish Jr. View Post
      Lista po kvaliteti liga koje je objavila UEFA.
      To se gledaju koeficijenti za prethodnih 5 godina tako da je veoma los argument s obzirom da su ove sezone Italijani oprali Nemce i Engleze, slobodno se moze reci da ce Italijani za 2-3 godine da povrate cetvrto mesto koje vodi u LS.

      Comment


      • Jebeš Špance davaj Italijane, veći je gušt gledati Žabare barem meni

        Comment


        • Kroz 2 godine Italija ide na 2. mesto,Englezi ove sezone ocaj,Bayern jedini nesto uradio od Nemaca,Italijani i Spanci izdominirali ove sezone.Ne znam kako neko moze reci da je Italijanski fudbal mrtav,najvise golova ove sezone bilo u Italiji,cak 200 vise nego Spanci,a tek da ne pricam koliko su bolji od Nemaca i Engleza po tom pitanju.
          Dreams are coming true.


          Marcello Lippi: „Usporeni snimci akcija nisu realan fudbal. Svi mi želimo da vidimo Moniku Beluči golu, ali ne želimo da je gledamo kroz rendgen“.

          Comment


          • samo što je ovde tema nacionalno prvenstvo,tj liga a prem je daleko ispred drugih ,najzanimljivije takmičenje koga briga šta su napravili u evropi niti je neki relevantan kriterijum za ocenu lige koja broji 20 klubova a ne 3

            to da se italija diže,čitaj dva kluba,ostatak ide u ponor
            mogu italijani,španci i nemci da pokore evropu,dzabe to kad im je prvenstvo dosadno,imaš dva kluba i tolko a kad Bajern,Barsa,Real,Juve izgube smak sveta

            bitno da SK drži prem
            bilo bi dobro kad bi pored prenosa ubacili i više analiza,komentara,nešto tipa kao MOTD ili MNF,jedanput nedeljno bilo bi sasvim dovoljno,ne mora to ništa ozbiljno da bude,čisto osvrt na proteklo kolko uz neki komentar
            Last edited by saburo sakai; 11-06-15, 16:37.
            "When people get hurt, they learn to hate… when people hurt others, they become hated and racked with guilt. But knowing that pain allows people to be kind. Pain allows people to grow… and how you grow is up to you"

            Comment


            • U Engleskoj znas da tri kluba mogu da osvoje titulu(i to svake sezone su bila dva ozbiljna konkurenta sa izuzetkom prosle sezone kad ih je bilo tri dok Junajted nije imao konkurenciju 2013), u Italiji je malo drugacije i u poslednje tri sezone Juve nije imao konkurenciju(sem ako ne racunamo proslogodisnju Romu).Pre toga je bilo aktivna borba za sampiona, ovaj Juve ce moci da skinu Milan ili Inter kada se stabilizuju.Za jednu stvar sam siguran, a to je da ce kad-tad ovoj dominaciji da dodje kraj pa ce da uskoci neko drugi.I u Italiji i u Engleskoj moze da dodje do promena timova na vrhu, dok u preostalim ligama Petice tacno znas da se nista tu bitno nece promeniti.

              Ovo dozivljavam subjektivno, ali i pored dosadnog prvenstva bacim povremeno pogled na italijanske derbije, u Engleskoj mi nije to to zato sto nema intenzivnog rivaliteta kao u Italiji koji dugo traju nego je sve nesto novijeg datuma i sve je to plastika.Italijani se drze tradicije, Englezi ne.I pored slabijeg kvaliteta kada bismo imali dva dosadna prvenstva pre bih pogledao derbije u Italiji nego u Engleskoj.

              Comment


              • ne znam samo kako to nema rivaliteta u engleskoj da mi je znati,to je neka šuplja priča,raširena po internetu ,da ne kažem forumima i tviteru,kako bi se guralo rivalstvo iz drugih liga koje nije ništa jače od onog na ostrvu
                "When people get hurt, they learn to hate… when people hurt others, they become hated and racked with guilt. But knowing that pain allows people to be kind. Pain allows people to grow… and how you grow is up to you"

                Comment


                • Што се тиче ривалитета, више их на пример има у првој београдској него у Примери. У Енглеској их као има али на шта се своди тај ривалитет?
                  Зато су ту жабари пар нивоа изнад свих.
                  Arise, Serbia!
                  You fell asleep long ago,
                  And have lain in the dark.
                  Now wake up
                  And rouse the Serbs!


                  sigpic

                  Comment


                  • Ima rivalstva, ali malo koje moze da se smatra intenzivnim.Arsenal-Totenhem, Arsenal-Junajted, Junajted-Liverpul i Njukasl-Sanderlend bih izdvojio u Engleskoj.Mozda bih toj grupi pridodao Everton-Liverpul.

                    Poenta je u tome sto se u Italiji zna koliko godina su se koji timovi borili za prvih 6/7 mesta tako da sa te strane posto su to visedecenijska rivalstva bi moglo da se izdvoji(i naravno lokalni derbiji):Juve-Inter, Juve-Milan, Inter-Milan, Lacio-Roma, Djenova-Sampdorija, Fiorentina-Lacio, Fiorentina-Roma, Kjevo-Verona i Napoli-Roma.

                    Comment


                    • Ма сва та ривалства су углавном само "прича". Ништа другачије од било које друге утакмице. Барем тако мени изгледа поред ТВ-а.

                      А ривалство у виду дербија Ливерпул - Евертон је срамота за фудбал. Чуј "пријатељски дерби"...
                      Arise, Serbia!
                      You fell asleep long ago,
                      And have lain in the dark.
                      Now wake up
                      And rouse the Serbs!


                      sigpic

                      Comment


                      • imam dojam da to više pišete zato što volite seriju a,koji klub tamo nego što se to tolko bazira na nekim objektivnim činjenicama
                        jer ispada na osnovu ovoga

                        на шта се своди тај ривалитет?
                        Зато су ту жабари пар нивоа изнад свих.
                        kao da su svetlosnim godinama udaljeni
                        ti i na ostrvu imaš višedecenijska rivalstva nego se o tome ne piše tolko,ono to sve može da se istraži prostim guglanjem,al eto,lakše je napisati da je taj i taj klub plastika,a vamo malteni svi imaju istoriju dugu i preko jednog veka

                        nikad englezi neće posmatrati na rivalstvo kao mi sa balkana,italijani,tako da nas i to razdvaja,neće oni baliti baklje,razvijati koreografije i baviti se nekim stvarima koje su karakteristične za ovo podneblje , stvarno ne znam kako da odgovorim na to
                        на шта се своди тај ривалитет?
                        "When people get hurt, they learn to hate… when people hurt others, they become hated and racked with guilt. But knowing that pain allows people to be kind. Pain allows people to grow… and how you grow is up to you"

                        Comment


                        • Razlika izmedju Italije i Engleske je sto su ovi Englezi izbacili huliugane na ulice , pa tako ni neces da vidis neki veliki naboj na tribinama.Ova cetiri koja sam naveo su ispred njih, ali zbog zakona im je atmosfera na tribinama takva.Znaju i oni kakav je pojedinac kada voli da se krije iza grupe i kako se ponasa kada je sam.Ono sto je najbitnije oni su uspeli da prodaju svoj proizvod, a sve je to pocelo tako sto su huligane odstranili sa stadiona.

                          @saburo sakai

                          Po meni nije stvar u bakljama, poenta je u tome sto je u Engleskoj u poslednjih 15 godina doslo do promena u poredku i to pogotovo u gornjoj polovini tabele, dok u Italiji se desi da neki od ovih 6 timova padnu ali uglavnom svi oni zavrse u gornjoj polovini tabele.Rivalstva nastaju najcesce zbog toga zato sto su blizu ili zato sto su jedan drugom konkurent za visu poziciju i to traje nekoliko decenija.Sa te strane Englezi ne mogu da pariraju Italijanima.
                          Last edited by Ricma; 11-06-15, 18:00.

                          Comment


                          • Originally posted by Пипи Ромањоли #10 View Post
                            Што се тиче ривалитета, више их на пример има у првој београдској него у Примери. У Енглеској их као има али на шта се своди тај ривалитет?
                            Зато су ту жабари пар нивоа изнад свих.
                            Ala si se nalupetao za medalju.
                            "What is a club in any case? Not the buildings or the directors or the people who are paid to represent it. It’s not the television contracts, get-out clauses, marketing departments or executive boxes. It’s the noise, the passion, the feeling of belonging, the pride in your city. It’s a small boy clambering up stadium steps for the very first time, gripping his father’s hand, gawping at that hallowed stretch of turf beneath him and, without being able to do a thing about it, falling in love." - Sir Bobby Robson

                            Comment


                            • Originally posted by Mags Serbia View Post
                              Ala si se nalupetao za medalju.
                              Za 2 medalje.
                              UEFA Champions League (13) - RECORD, La Liga (34) – RECORD, Copa del Rey (19), Supercopa de España (11).

                              Comment


                              • Хвала момци, трудим се, заиста.
                                Arise, Serbia!
                                You fell asleep long ago,
                                And have lain in the dark.
                                Now wake up
                                And rouse the Serbs!


                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X