Announcement

Collapse
No announcement yet.

2014 MotoGP Iveco Daily TT Assen

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #46
    jos jednom... najbolji i kad drugi zakazu, MARC MARQUEZ

    Comment


    • #47
      Mnogo više sam očekivao u pogledu borbe za pobedu Dovi sa Dukatijem kada se staza prosušila nije imao šanse.
      Rosi napravio fatalnu grešku i to ga je koštalo borbe za pobedu,ali opet je bolji od Lorenca i ako je krenuo poslednji.
      Markez opet imao sreće da ne padne,ali sreća prati hrabre.U Nemačkoj pitanje da li će neko uspeti da ga pombedi zato što je to tipična Hondina staza.

      Comment


      • #48
        Ovaj mali je ne zaustavljiv Kapa dole za sve sto radi.
        Nego,Srdjan i Aca spominju da Yamaha nije napravila auspuhe za sva cetiri motora.Ja koliko znam Akrapovic pravi auspuhe za njih.E,sada,moje pitanje je upuceno za one koji znaju odgovor,da li Akrapovic pravi ceo auspuh ili samo zadnji deo,tj top?
        Malo je ne ozbiljno da je Akrapovic odlucio da napravi samo tri auspuha a znaju da postoje cetiri motora ili je Yamaha porucila samo tri,sto je jos veca katastrofa.

        Comment


        • #49
          @cavu optimista si nisam pratio nase komentatore , ali da je kisa prestala pocetkom trke staza bi se zbog vetra veoma brzo prosusila i Rossi je racunao na tako nesto ali posto je kisa padala na nekim delovima staze pogresio je.

          Comment


          • #50
            Jeste,steta mogao je da se bori za pobedu i komentator sa BT sporta je rekao da je ovo mozda zadnja sansa za Yamahu u prvom delu sezone da pobedi,i mislim da je to tacno ne vidim kako ce neko zaustaviti Markeza.

            Comment


            • #51
              Rossi se odlucio da malo rizikuje na pocetku i to je bila odlicna ideja, medjutim problem je nastao kada je tokom kruga za zagrevanje pocela kisa na odredjenim delovima staze i tada se odlucio da se prebaci na motor za kisu jer bi izgubio mnogo vise da je startovao sa slipovima a onda menjao posle prvog kruga motor(jer naravno ne moze da sanja da li ce kisa odmah prestati ili nastaviti da pada). Tako da sve sto je odlucio po meni je bilo na mestu samo eto tako je ispalo... Inace odlicna voznja MM i zasluzena pobeda, jedino nam je uskracena borba njega i Rossija zbog vremenskih uslova ali tako je kako je...
              Last edited by mikisavic89; 28-06-14, 16:34.

              Comment


              • #52
                Originally posted by cavu View Post
                Mnogo više sam očekivao u pogledu borbe za pobedu Dovi sa Dukatijem kada se staza prosušila nije imao šanse.
                Rosi napravio fatalnu grešku i to ga je koštalo borbe za pobedu,ali opet je bolji od Lorenca i ako je krenuo poslednji.
                Markez opet imao sreće da ne padne,ali sreća prati hrabre.U Nemačkoj pitanje da li će neko uspeti da ga pombedi zato što je to tipična Hondina staza.
                Ti i dalje mislis da je samo do Honde?? Znaci , tek ako Markez padne neko drugi bice pobednik?Ne znam zasto klinca toliko ne gotivis, , mislim da je zasluzio posle danasnje trke
                sigpic

                Dobar deo svojih para potrosio sam na pice, zene i brza kola. Ostalo sam procerdao.!!!

                Comment


                • #53
                  Je l' ovo znaci da Dukati prelazi u fabricku klasu? :P
                  1994 1995 2000 2001 2002 2003 2004
                  1997 1999 2001 2002 2003 2004 2005 2008 2009 2015
                  sigpic

                  Comment


                  • #54
                    Originally posted by tasa01 View Post
                    Ti i dalje mislis da je samo do Honde?? Znaci , tek ako Markez padne neko drugi bice pobednik?Ne znam zasto klinca toliko ne gotivis, , mislim da je zasluzio posle danasnje trke
                    Ne bi bilo isto sigurno,da je na drugom motoru.
                    Mali ima veliki talenat i pravi je trkač za razliku od nekih koji vožnju motora doživljavaju kao posao a ne kao zabavu.Ima mogućnost da postane najbolji vozač.Samo me nervira kada krene upoređivanje njega sa Doktorom.Svi već kažu naslednik Rosija.Čista glupost.Prvo Rosi još vozi,drugo ko garantuje da će Markez imati više titula ko zna šta njemu donosi budućnost,treće imaju samo jednu zajedničku osobinu i to je ljubav prema trkanju što odlikuje prave šampione,a neki ih opisuju da au potpuno isti,ljudi Markez je nešto novo,Rosi je stara garda nema potrebe da se uporedjuju.
                    Naprotiv veoma sam zadivljen svim ovim što radi.Ali pitanje koliko bi bio ubedljiv na drugom motoru.Honda je najbolji motor i njegov tim funkcioniše fantastično,tako da je to savršen spoj.Da sedi na Jamahi sa početka sezone ili Dukatiju misliš da bi bilo isto?
                    Last edited by cavu; 28-06-14, 20:28.

                    Comment


                    • #55
                      Originally posted by quard1aN View Post
                      Je l' ovo znaci da Dukati prelazi u fabricku klasu? :P
                      Mislim da treba 3 podijuma da ostvare da izgube uslov za open kategoriju ovo im je drugi...

                      Comment


                      • #56
                        Originally posted by cavu View Post
                        Ne bi bilo isto sigurno,da je na drugom motoru.
                        Mali ima veliki talenat i pravi je trkač za razliku od nekih koji vožnju motora doživljavaju kao posao a ne kao zabavu.Ima mogućnost da postane najbolji vozač.Samo me nervira kada krene upoređivanje njega sa Doktorom.Svi već kažu naslednik Rosija.Čista glupost.Prvo Rosi još vozi,drugo ko garantuje da će Markez imati više titula ko zna šta njemu donosi budućnost,treće imaju samo jednu zajedničku osobinu i to je ljubav prema trkanju što odlikuje prave šampione,a neki ih opisuju da au potpuno isti,ljudi Markez je nešto novo,Rosi je stara garda nema potrebe da se uporedjuju.
                        Naprotiv veoma sam zadivljen svim ovim što radi.Ali pitanje koliko bi bio ubedljiv na drugom motoru.Honda je najbolji motor i njegov tim funkcioniše fantastično,tako da je to savršen spoj.Da sedi na Jamahi sa početka sezone ili Dukatiju misliš da bi bilo isto?
                        Rossi nije stara garda, on je samo jedan. Nije niko bio kao on, ni blizu.

                        Originally posted by mikisavic89 View Post
                        Mislim da treba 3 podijuma da ostvare da izgube uslov za open kategoriju ovo im je drugi...
                        Onda mogu samo da mole da ne bude kisnih trka, upasce u fabricku klasu, a nespremni i dalje
                        1994 1995 2000 2001 2002 2003 2004
                        1997 1999 2001 2002 2003 2004 2005 2008 2009 2015
                        sigpic

                        Comment


                        • #57
                          Originally posted by Gogi View Post
                          Veliki sam fan Ducati-ja, ali stvarno mi je nepojmljivo da plejada vrsnih superstarova nemoze da napravi dobar rezultat na toj masini po regilarnim uslovima za voznju?
                          Pozdrav...

                          Mislim da nije toliko nepojmljivo sve što je vezano za dešavanja u ekipi iz Bolonje... Rezultatski proboj su naravno imali 2007. godine, ali kao što su kasnije sezone pokazale, to je bio splet više okolnosti, što nikako ne treba da oduzme išta od uspeha zbog jedne jasne činjenice - odradili su bolji posao od konkurencije. Baza (u pogledu razvoja motora) koja je tad postavljena se nije pokazala kvalitetno, a naročito ne dalji koraci u razvoju. Osim guma koje su do 2009. rađene po specifikaciji za svakog proizvođača, jasno je da je Dukati odradio izvrstan posao što se tiče motora od 800ccm, kao i da je ram iz te godine bio dobar ili makar dovoljno dobar za dominaciju. Međutim, eksperimenti sa ramom od ugljeničnih vlakana, položaju motora i ne bavljenje problemima na koje je Stoner ukazivao su uzeli danak i Dukati je u stabilnom padu od tad. Ni Rossi nije dobio sve što je hteo od njih, imali su veliki problem u komunikaciji (sve zbog te "tradicije" i "duha Dukatija" koji je naprosto morao biti očuvan) i to se završilo kako se završilo. Prelazno rukovodstvo nakon preuzimanja od strane Audia nije bilo vođeno ljudima koji su dokazani kvalitet, niti se dovoljno ozbiljno bavilo problemom u komunikaciji između inženjera na stazi i inženjera u Bolonji. Iskoraci koji su i pored toga napravljeni pokazuju da je napredak tu i da se nešto pozitivno dešava. Dall'Igna je veliki faktor i čovek koji je glavni iza velikih uspeha Aprillie nekad u slabijim klasama, a do prošle godine u okviru CRT kategorije i ja zaista mislim da on može da izvuče ekipu iz rasula. Uostalom, da on to sam ne misli, ne bi se ni upuštao u tu avanturu...

                          Originally posted by Gogi View Post
                          Da li je moguce da se samo stil voznje Casey Stoner-a uklapao u mozaik divlje i arhaicne crvene zveri?
                          Ne, nije moguće, što govore Stonerovi rezultati od 2008, kao i Dukatijevi uspesi pre Stonera.

                          Originally posted by Gogi View Post
                          Samo da nebude previsa zuci u casi, pa da nekome prelije i povuce fabricki tim iz motoGP-ja.
                          Sumnjam, Audi nije ušao u celu priču da bi uložio velike pare i odustao jer su nestrpljivi. To nije profesionalno ponašanje...

                          Originally posted by Gogi View Post
                          To vam dodje kao da Ferrari povucete iz F1 sampionata!
                          Ni blizu. Ferrari je u F1 od kad je F1 začeta i i dalje je najuspešniji tim u istoriji, a kako stvari stoje, biće tako još solidan niz godina (što je, kako se ispostavlja, mač sa dve oštrice), dok je Dukati u MotoGP-u jedva preko 10 godina. Jedine sličnosti te dve ekipe su što koriste crvenu boju, što su iz Italije i što im je Marlboro i dalje veliki sponzor, iako se njihove reklame nigde ne vide...

                          Originally posted by boban View Post
                          Ovaj mali je ne zaustavljiv Kapa dole za sve sto radi.
                          Nego,Srdjan i Aca spominju da Yamaha nije napravila auspuhe za sva cetiri motora.Ja koliko znam Akrapovic pravi auspuhe za njih.E,sada,moje pitanje je upuceno za one koji znaju odgovor,da li Akrapovic pravi ceo auspuh ili samo zadnji deo,tj top?
                          Malo je ne ozbiljno da je Akrapovic odlucio da napravi samo tri auspuha a znaju da postoje cetiri motora ili je Yamaha porucila samo tri,sto je jos veca katastrofa.
                          Ceo sistem radi Akrapovič. Nije neozbiljno što nisu stigli da odrade sva četri, jer je sistem testiran pre manje od dve nedelje. Od tad je ekspresno napravljena još jedna verzija, za drugu objektivno nije bilo vremena. Slična je priča sa šasijama iz Jereza - Yamaha je testirala po jednu sa svakim vozačem, Rossiju se svidela, Lorenzu nije. Još jedna šasija je napravljena za Rossija za Mugello, a ova za Lorenza je valjda modifikovana i napravljena je još jedna takva kasnije. Sve je korektno jer Lorenzo nije hteo novu šasiju bez modifikacija. Sad baš i nije sve korektno jer su obojica rekli da im novi izduv odgovara i mislim da su obojica trebali dobiti po jedan, pa od Sachsenringa i drugi. Rekao bih da je ovo bio poklon za Lorenza kako bi potpisao novi ugovor.

                          Originally posted by quard1aN View Post
                          Rossi nije stara garda, on je samo jedan. Nije niko bio kao on, ni blizu.

                          Onda mogu samo da mole da ne bude kisnih trka, upasce u fabricku klasu, a nespremni i dalje
                          Nije baš fabrička klasa, već samo blage restrikcije. 22 litre goriva umesto 24, 9 motora u godini osim 12 i neki manji limit na testiranja. Opet su u daleko boljoj pozicije nego Honda i Yamaha.

                          Niko ne pominje drugi Marquez family sweep za redom? Niko ne pominje Westija koji pobeđuje prvi put nakon 11 godina? Niko ne pominje Millera i Fenatija i njihov slalom od 8 trka? Niko ne pominje Vinalesa i Saloma koji su prvi put bili na mokroj Moto2 trci i pokazali sjajne stvari danas?

                          Evo, kratko ću se samo osvrnuti na Moto3, gde mislim da mlađi Marquez prelazi u favorita ako ostvari bilo kakav bolji rezultat od Millera i Fenatija u Nemačkoj...

                          Comment


                          • #58
                            Niko ne pominje drugi Marquez family sweep za redom? Niko ne pominje Westija koji pobeđuje prvi put nakon 11 godina? Niko ne pominje Millera i Fenatija i njihov slalom od 8 trka? Niko ne pominje Vinalesa i Saloma koji su prvi put bili na mokroj Moto2 trci i pokazali sjajne stvari danas?

                            Evo, kratko ću se samo osvrnuti na Moto3, gde mislim da mlađi Marquez prelazi u favorita ako ostvari bilo kakav bolji rezultat od Millera i Fenatija u Nemačkoj...
                            Vanja ba, ovo je GP tema, ne 3 ili 2
                            West West West !!!!!!!!!
                            1994 1995 2000 2001 2002 2003 2004
                            1997 1999 2001 2002 2003 2004 2005 2008 2009 2015
                            sigpic

                            Comment


                            • #59


                              Comment


                              • #60
                                Shvatam taj deo o tradicionalnosti, jer je Ducati ima. Prevashodno mislim o tehnickim resenjima koje primenjuju na svojim motorima. Ali, koliko vidim, svake godine napredak je znacajan u mehanickom i elektronskom smislu. Necu da pominjem DORN-u koja svremena na vreme baci na sto knjigu velicine imenika i kaze " Evo Novih Pravila za sledecu sezonu "! I, sta onda? Pa, verovatno ces morati da se potrudis da odradis posao bolje_nego_ostali, jer u suprotnom ces zavrsiti tu gde jesi. U sivoj zoni izmedju produkcionih i prototip masina... valjda pogodih terminologiju!
                                sigpic
                                No turbochargers, superchargers, kompressors... pure V8!

                                Comment

                                Working...
                                X