Announcement

Collapse
No announcement yet.

Wimbledon 2014

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by Stefan-kobe View Post
    @Ni
    Tacno! Nije samo rad noge, nego i stasna snaga iz svoje leve ruke. Viskovic nakon tog forhenda je rekao da bi se on polomio da bi probao da odigra takav udarac. Strasno tezak udar a Nadal izvukao nevjerovatan viner.

    Oko sanse svima za ovaj W, licno ja mislim da kladionice precjenjuju Djokovica, i da je on neopravdano toliki favorit. Njemu je trava najslabija podloga i njegovo kretanje je najmanje ucinkovito na ove vrste podloge. Drugi problem je Djokovicevo samopouzadnje, on vec godinu i po dana nema Slem, gubio finala od Nadala, Mareja, opet od Nadala, pa u 1/4 finala od Vavrinke, 1/2 finala od Nadala... Treca stvar je povreda ruke od sezone na sljaci, a i njegovo fizicko stanje sto ja mislim da je najbitnija stvar. Vec mnogo puta ove sezone sam video da Djokovicevo nivo igre opadne cim se mec oduzi. To se desilo protiv Gulbisa ali srecom po njega on to dobio u 4-om setu, to se desilo protiv Nadala u finala i naravno on to izgubio jer Nadal ne oprasta to, to se desilo i protiv Stepaneka ove nedelje, ali Radek nije iskoristio svoju sansu da odvede mec u 5 set iako je imao set loptu. Narocito sam zapazio ovaj duel sa Stepanekom! Stepanek u prva dva seta mislim da je imao samo jedan as, a u sledeca dva vec napravio 9 ili 10 asova! To dovoljno govori koliko je Novakov ritern opao, a to se desilo zbog manjka koncentracije i nedostatak kondicije. Koliko samo drugih servisa nije vratio u 3 i 4 set to je nevjerovatno, ispod svaki Novakovi standard.

    Po meni Marej prvi favorit, Fed i Nadal iza njega pa tek Djokovic.
    Stefane,

    Sve sto si rekao stoji, a stoji jos po nesto. Od USO prosle godine, Novak je izgubio 4 meca. U jednom je bio povrijedjen. Ostala tri. Dubai protiv Federera, vjerovatno je Jelenino stanje imalo uticaja, AO protiv Vavrinke, Novak je bio bolji ali nije iskoristio premoc, i RG od Nadala, bio je na putu do pobjede ali je fizicki pao. Sa stanovista kladionica, Novak je dobro prosao u RG-u. Novak je 4 puta potpuno nadigrao Nadala od USO.

    Mari nema osvojenog turnira 12 mjeseci. Samo jedno polufinale. Kako Mari da pobijedi Nadala?

    Federeru je 33 godine. Kako on da pobijedi Nadala?

    Nadal je taj koji je potcijenjen. U prvom redu zato sto racunaju da ce Novak biti veliki favorit u eventualnom finalu. Mislim da je to njihova kljcna greska. Trava manje odgovara Novaku nego Nadalu. Ali on je ispao ranu u zadnje 2 godine i izgubio set u sva 3 prva meca. Po mom misljenju, sve je to nebitno. OK Raonic moze da bude neugodan. Posto sam vidi Nisikorija protiv Bolelija, nema sanse da on pobijedi Nadala. Nadal ima Federerovu mjeru.

    Novakova kvota je otprilike bazirana na modelu 90% sansi u naredna dva kola 60% u polufinalu i 67% u finalu. U svakom od tih mecava je Novak precijenjen ali najvise u finalu.

    Mari je precijenjen, ali to je uvijek tako sa Britancem u Uimbldonu. Britanci se najvise klade i idu po srcu. Federer je otprilike OK.

    Inace citav dan Novakove sanse padaju a Nadalove rastu.
    Last edited by NI; 29-06-14, 20:46.

    Comment


    • Da uvek favoriti pobedjuju, mecevi se ne bi ni igrali, sport ne bi postojao
      http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

      Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

      sigpic

      Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
      with experience.

      Comment


      • Originally posted by Toshe View Post
        ludi ajde da vas pitam nesto.. cekam jos nishikori da doibijem mec sa Bolleli a juce nisam gledao mec za golem novac se radi.. sta mislite dobice li ovo Key ili da ga branim malo..? hvala vam
        Kladionice daju 66% sansi Nisikoriju da dobiju.

        Ostalo je matemetika i 'money management'. Samo ti znas koliko si ulozio i koliko je tvoja realna kvota u mecu.

        Recimo da si ulozio 1 euro i cekas 100 eura. Dakle tvoj tiket daje da su sanse Nishikorija 99%, a one su, po procjeni kladionicara samo 66%.

        Naravno ako si kockar koji ide na osjecaj, 'nesto mi govori'..., matematika je nebitna.

        Comment


        • Како је било врема данас тамо? да ли је киша искористила дан паузе да се испада до миле воље?
          sigpic

          Comment


          • http://www.atpworldtour.com/News/Ten...l-Federer.aspx
            Veoma dobar tekst i bas je dobro procitati ga. To je ono sto sam ja govorio u toku meca sa Kukuskina, Nadal riternira najbolje do sad u svojoj karieri! To bi moglo biti kljucno u pohodu ka titule!
            OVAKO

            Comment


            • Nadal osvaja, to se vidi iz aviJona

              Comment


              • Originally posted by Stefan-kobe View Post
                http://www.atpworldtour.com/News/Ten...l-Federer.aspx
                Veoma dobar tekst i bas je dobro procitati ga. To je ono sto sam ja govorio u toku meca sa Kukuskina, Nadal riternira najbolje do sad u svojoj karieri! To bi moglo biti kljucno u pohodu ka titule!
                Zadnja stvar koju jos Nadal moze da proba u mecu sa Novakom je udaranje loptice u penjanju kod returna. To je funkcionisalo sa Kukuskinom. Treba vidjeti kako ce ici protiv jaceg servera.

                Comment


                • Originally posted by Nesic View Post
                  Nadal osvaja, to se vidi iz aviJona
                  Mozda tacnu ;)

                  Послато са SM-N9005 уз помоћ Тапатока

                  Comment


                  • Ispada da kladioničari imaju para za bacanje dajući Novaku najveće šanse. Zaboravlja se da je u pitanju tržište i da su kvote uslovljene ponudom i tražnjom, odnosno povećanjem ili smanjenjem uplata na pojedine igrače. Što preneseno znači da je najviše uplata na Novaka i dalje sledom naniže. Stalni igrači u kladionicama ne mogu se ubrojati u neuke i minimalno nastupaju vođeni navijačkom emocijom.
                    Manipulanti žrebaroši učinili su Novaku ogroman plezir uvalivši u njegovu polovinu žreba sve što im se učinilo pogodnim da oteža i namuči ga na putu ka finalu. Neka je sreće i zdravlja pa da se stigne do finala a ako ga tamo sačeka Rafael tim bolje
                    sigpic

                    Comment


                    • Originally posted by NI View Post
                      Zadnja stvar koju jos Nadal moze da proba u mecu sa Novakom je udaranje loptice u penjanju kod returna. To je funkcionisalo sa Kukuskinom. Treba vidjeti kako ce ici protiv jaceg servera.
                      Evo sad protiv Kirgiosa koji ima najvisa asova na ovom Wimbledonu, 72. A moze i protiv Raonica...
                      OVAKO

                      Comment


                      • Originally posted by Stefan-kobe View Post
                        Evo sad protiv Kirgiosa koji ima najvisa asova na ovom Wimbledonu, 72. A moze i protiv Raonica...
                        Protiv Ranica sigurno, a protiv Kirgiosa vjerovatno, Rafa ce da igra standardnom metodom. Da vrati sto vise lopti u polje i u konacnici mentalno umori protivnike. I protiv Federera ocekujem staro izdanje.

                        Ali protiv Nishikorija i Novaka ocekujem agresivno vracanje drugog servisa. Protiv njih dvojice Rafa nema punu nadmoc u razmjenama.

                        Comment


                        • Нема ту велике филозофије и шта да се гата, Рафа још није имао достојног ривала, само се лагано разгибава, а долазе му исцрпљени играчи до краја турнира.. и ко ту да му пружи озбиљан отпор у три добијена сета? Чим бациш поглед на костур, све ти је јасно као дан!!!
                          Last edited by Žika; 30-06-14, 12:29.
                          sigpic

                          Comment


                          • Novak je danas protiv Conge bio fantastican. Pogotovo i 3. set sa naglaskom na fenomenalni TB.

                            Samo mu se dvije stvari mogu zamjeriti - inacenje sa publikom i grimase koje pravi u tim situacijama.


                            Danas su tri stvari bile strasne - return, intezitet (energija) i koncetracija.

                            Valja uzeti u obzir da mu Conga, za razliku od Simona i Stepaneka, lezi. Konacno, i danas se vidjelo da je FH CC na travi mali problem.
                            Last edited by NI; 30-06-14, 21:44.

                            Comment


                            • Bas tako Ziko, kad pogledas obe strane pa onaj ko se ne razume u tenis i zreb rekao bi ovo nije slucajno... jeste ovo slucajnost ali postaje da se granici sa nemogucim.

                              Novak : Golubjev, Stepanek, Simon, Conga

                              Nadal: Klizan, Rosol, Kukuskin i Kyrgios...

                              Nole je odigrao odlican mec protiv Conge, svi sengemnti igre su bili odlicni.

                              Mene samo brine rame i onaj pogled ka lozi ... zasto je morao onaj poen da onako uzme Zo ...

                              Послато са SM-N9005 уз помоћ Тапатока

                              Comment


                              • Kladionice daju jos uvijek manje sanse Novaku nego su mu davela na pocetku turnira. Novak je prikazao ono sto se od njega ocekivalo na pocetku turnira, a Nadal i Mari su pokazali vise nego se od njih ocekivalo na pocetku.

                                Comment

                                Working...
                                X