Announcement

Collapse
No announcement yet.

2014 MotoGP Monster Energy de Catalunya

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #76
    Originally posted by acabatistuta View Post
    Hahaha, Rossi da osvoji desetu titulu?! Pa vi što mislite tako mora da se šalite. I ja obožavam Rossia ceo život koliko pratim motore ali budimo realni
    A sto je ne bi osvojio?sprecice ga Markez mozda??on bi do sada imao broj 12 da nije one placipicke HL,ako te neko pita..a vidim koliko ih i pratis..ali da ne ulazim dublje u sve ovo..
    edit:
    ..selo deriste na odlican bajk,bajk koji nema ama apsolutnog konkurenta,pritom mlad,budalast,zeljan dokazivanja,i sad MM velicina..prvi put kad dobrano poljubi patos,da vidim gde ce da zavrsi..a to mu sleduje sigurno,koliko je dete budala..ako uopste i znas zasto kazem da je budala..ali dobro..samo neka ga sreca prati,da je ziv i zdrav..
    Last edited by Rossini; 17-06-14, 00:06.
    sigpic

    Comment


    • #77
      Originally posted by acabatistuta View Post
      Hahaha, Rossi da osvoji desetu titulu?! Pa vi što mislite tako mora da se šalite. I ja obožavam Rossia ceo život koliko pratim motore ali budimo realni
      Nada poslednja umire tako da
      Riding a race bike is an art - a thing that you do because you feel something inside.

      Comment


      • #78
        Originally posted by acabatistuta View Post
        Hahaha, Rossi da osvoji desetu titulu?! Pa vi što mislite tako mora da se šalite. I ja obožavam Rossia ceo život koliko pratim motore ali budimo realni
        Jel ti pratis uopste ovu sezonu? Jel vidis ko je na drugom mestu u sampionatu? Ko je najveci konkurent u trkama Markezu? Ko je pored Markeza najkonstantiniji?Ko ima najvise iskustva i titula u sampionatu?

        Comment


        • #79
          Originally posted by Rossini View Post
          .

          ..selo deriste na odlican bajk,bajk koji nema ama apsolutnog konkurenta,pritom mlad,budalast,zeljan dokazivanja,i sad MM velicina..prvi put kad dobrano poljubi patos,da vidim gde ce da zavrsi..a to mu sleduje sigurno,koliko je dete budala..ako uopste i znas zasto kazem da je budala..ali dobro..samo neka ga sreca prati,da je ziv i zdrav..
          A Rosi kada je osvoji prvu titulu i dominirao imao je 35 godina, imao je losiji motor od konkurenata pa je osvojio??..Ne sve sto je Rosi tada imao ima i Markez sada..Mladost , zelja za dokazivanjem talenat,obojica imaju i obojica pokazuju...Siguran sam da je jedini naslednik dostojan da se poredi sa Rosijem upravo Markez...A to dal'ce se slomiti, to ne zelim cak ni Lorencu kojeg blago receno ne podnosim, tako da ti to ne stoji da pises...pozzz
          sigpic

          Dobar deo svojih para potrosio sam na pice, zene i brza kola. Ostalo sam procerdao.!!!

          Comment


          • #80
            Razumijem ja da ljudi navijaju za Rossija, mislim da ga svi obozavaju, a i sam sam veliki fan Doktora. Ali da toliko osporavate Markeza i da umanjujete njegove vrijednosti kao vozaca... Pa sad se sam dokazao u posljednjim krugovima kad mu Pedrosa nije mogao nista, a imaju istu masinu. I nadam se da ce Rossi ostati ovako konstantan i mozda sledece godine bude vise sanse za desetu titulu
            1994 1995 2000 2001 2002 2003 2004
            1997 1999 2001 2002 2003 2004 2005 2008 2009 2015
            sigpic

            Comment


            • #81
              Markeza ne treba porediti sa Docom,on je prica za sebe on je nesto novo u sampionatu...

              Comment


              • #82
                Originally posted by Rossini View Post
                edit:
                ..selo deriste na odlican bajk,bajk koji nema ama apsolutnog konkurenta,pritom mlad,budalast,zeljan dokazivanja,i sad MM velicina..prvi put kad dobrano poljubi patos,da vidim gde ce da zavrsi..a to mu sleduje sigurno,koliko je dete budala..ako uopste i znas zasto kazem da je budala..ali dobro..samo neka ga sreca prati,da je ziv i zdrav..
                Koliko mene sećanje služi, derište se i odvalilo o asflat u Mugellu prošle godine. 2 puta, a prvi put mu je razbio bradu. Nakon tog gadnog pada usledile su neke dobre trke ua njega, 5 od 6 pobeda i titula...

                Generalno govoreći sad, Rossi je trebao da pobedi na ovoj trci. Marquez je imao sreće što je Dani presekao Rossija u trenutku kad je Vale spremio kontranapad u trećoj krivini. I Marquez i Rossi su pokazali umeće u trci na jednom višem nivou, obojica su imali veliko poverenje u motor i magije je bilo na sve strane. Ono što se da primetiti u trkama je da i Rossi i Jorgovan i Pedro žele, silno žele, da pobede Marqueza. Ta želja dovodi do fenomenalnih trka koje imamo ove godine. Marquez je u nekima imao malo sreće, u nekima pokazao više od protivnika. Obzirom da su protivnici sve bliži mladom šampionu, treba očekivati njihove pobede uskoro. Možda već i od Assena, ali Marquez neće pobeđivati na svakoj trci ove godine, sasvim sam siguran. Da su samo Lorenzo i Pedrosa u šampionatu, ne bih to rekao. Ne zato što su slabi, nego zato što su obojica ušli vrlo slabo u ovu sezonu.

                Ko je održao uzbuđenje na početku sezone? Samo Rossi. On je taj koji svake trke pokazuje da nije nemoguće, on je taj koji govori da je pobediti Marqueza daleko od nemogućeg. U isto vreme, on je taj koji nema ništa posebno da dokazuje, nema nikakav pritisak osim onog koji sam sebi nabija. I Pedro i Jorgovan su pod pritiskom, oni su na vrhuncima karijere, snage - mentalne i fizičke. Bar bi trebalo... Oni su ti koji bi morali da se nose sa Marquezom redovno, ne Rossi. To je doprlo do njih, mnogi su očekivali da Lorenzo nakon Mugella eksplodira - ništa od toga. (Nakon Mugella ja nisam bio spreman to da očekujem, ali videvši neke stvari na treninzima, mislio sam da on ima veće šanse da pobedi od Valeta. O, kako me je prevario...) I obzirom na sve to - Marquezovu dominaciju, njihovu lošu formu, operacije pre i u toku sezone - kako da ne budu ubijeni u pojam sasvim ubijeni u pojam i kako da ne odustanu od ove sezone? Lepo, jedino ovako kako se i događa, da vide da postoji neko ko ne bi trebalo da može da gura Marqueza do ivice, a ko to radi. Iz kruga u krug, iz trke u trku...

                E, to je ono što je veličanstveno u vezi Rossija ove sezone. To što se uzdigao na novi nivo u odnosu na nekad, to što radi nešto što ne bi trebalo da radi, to što mlađima od sebe i dalje drži lekcije i što ih on vuče da budu bolji. I posle 18 godina u sportu... Da li će pobediti ove godine? Mislim da hoće, barem na 3-4 trke. Ali kakve veze ima i ako ne pobedi? Ako pobedi, pobediće jer će tog dana biti bolji. Da li će biti bolji zato što će drugi grešiti ili zato što će ih pobediti u borbi nije bitno, sada su svi pod pritiskom i onaj koji prvi popusti nije vredan da pobedi. Da li će osvojiti tu desetu titulu? Mislim da neće, previše je stvari protiv njega, nema potrebe da ih navodim, znamo svi sve. Ono što je najznačajnije nisu godine nego čista statistika - niko nikad nije osvojio titulu nakon 4 sezone bez titule. Stoner je osvojio nakon 3 i jedinstven je po tome. Mnogo šta je jedinstveno za njega (zaustaviću se na tome)... Rossi ove godine neće osvojiti titulu, ne zato što on nije dovoljno dobar, nego zato što Marquez nije dovoljno loš. Marquez je 2010. žrtvovao podijum kako bi izbegao sve zafrkancije i moguću katastrofu na trci i uzeo je titulu. 2012. je profulao prvu meč loptu. Na mokrom Sepangu samo je trebao da završi ispred Espargara, jurio je u želji da završi nekoliko pozicija ispred Espargara i pao je. Na sledećoj trci Polyccio je dominirao, Marquez se izborio za drugo mesto i proslavio titulu. Prošle godine je nonšalantno porpustio Pedrosu na drugo mesto jer mu je svejedno da li će završiti drugi ili treći, da li će imati 4 ili 8 poena više od Lorenza. Imao je više i zasluženo je šampion.

                Nazad na Rossija. Da li mislim da Rossi može da uzme titulu? Da, itekako, pokazuje to na svakoj trci. Uzeće je kada bude bio bolji od protivnika ili kada oni budu lošiji od njega. Ali opet - pa šta i ako je ne uzme? Da li će ga to učiniti manjim vozačem? Nikako. Da li će mu iko zamerati? Baš niko. Znamo ko je Rossi, znamo šta je Rossi u MotoGP-u i sigurno možemo da kažemo jednu stvar - onaj ko ga pobedi neće ga pobediti zato što mu se baš sve poklopilo već zato što je bio bolji. Samo jednom se Rossiju desilo da je pobeđen iako je te godine bio bolji i to je bio skup svih mogućih događaja koji su bili protiv njega te sezone... Jednom i više nikad...

                Comment


                • #83
                  Vanja nisam te razumeo ovo za titulu prvo si rekao da moze do titule pa da ne moze?
                  Jel moze ili ne moze?

                  Comment


                  • #84
                    Namerno sam tako napisao... Mislim da je neće osvojiti (i ništa više ne bih voleo nego da me demantuje), ali je očigledno da ima sve preduslove da je osvoji i zato kažem da on može (ima mogućnost) da je osvoji. Prošle godine nije bio na nivou, sada jeste... Ali, kao što rekoh, previše je stvari protiv njega, a dovoljno je da budu samo Marquez (koji neće biti slabiji nego ove godine u budućnosti) i statistika.

                    Comment


                    • #85
                      Vanja objasnio. Rossijevac koji ne osporava Markeza
                      1994 1995 2000 2001 2002 2003 2004
                      1997 1999 2001 2002 2003 2004 2005 2008 2009 2015
                      sigpic

                      Comment


                      • #86
                        Nije pitanje da li Rosi moze da osvoji titulu, vec da li uopste moze da ostvari pobedu ove godine. Ne zelim da umanjujem ono sto Rosi radi ove sezone ali to je nedovoljno. Markez je treutno bolji u svemu od Rosija, koci bolje, ubrzava bolje, prolazi kroz krivine bolje, i ne znam gde Rosi moze da nadje prednost, eto neka mi neko kaze. Da budem jasniji, ja Rosija postujem i divim mu se do imbecilnosti za sve ono sto trenutno radi, ali to je prilicno jadno, bar se ja tako osecam kad vidim kako gubi trke.

                        Markez nije nepobediv, ali izgleda da moramo cekati klince iz moto3 (u moto2 ne vidim takvog). I kako sampionat odmice sve vise mi izgleda da Markez nije cudo kakvim ga smatraju, vec je samo postavio nove standarde u voznji, a pitanje je trenutka kada ce neko drugi poceti da radi to isto

                        Comment


                        • #87
                          Čuj, da je Pedrosa onda u zadnjem krugu zakočio metar kasnije Rossi bi pobedio. Zašto misliš da se to neće desiti ponovo? Marquez provocira druge time što ih pretiče na taj način, jednom će biti belaja, to je neminovno... I dalje mi nije jasno kako nije bilo belaja na ovoj trci, da budem iskren...

                          Comment


                          • #88
                            Originally posted by crni View Post
                            Nije pitanje da li Rosi moze da osvoji titulu, vec da li uopste moze da ostvari pobedu ove godine. Ne zelim da umanjujem ono sto Rosi radi ove sezone ali to je nedovoljno. Markez je treutno bolji u svemu od Rosija, koci bolje, ubrzava bolje, prolazi kroz krivine bolje, i ne znam gde Rosi moze da nadje prednost, eto neka mi neko kaze. Da budem jasniji, ja Rosija postujem i divim mu se do imbecilnosti za sve ono sto trenutno radi, ali to je prilicno jadno, bar se ja tako osecam kad vidim kako gubi trke.

                            Markez nije nepobediv, ali izgleda da moramo cekati klince iz moto3 (u moto2 ne vidim takvog). I kako sampionat odmice sve vise mi izgleda da Markez nije cudo kakvim ga smatraju, vec je samo postavio nove standarde u voznji, a pitanje je trenutka kada ce neko drugi poceti da radi to isto
                            Slazem se Vanjom,Rosi ima sve preduslove ne da ostvari jednu pobedu ove sezone nego vise.
                            Kazes da moramo cekati na klince iz Moto3 i Moto2 da ce tek oni uspeti da ga pobede ja mislim da to mogu da urade i ova trojica.
                            Doktor je u sjajnoj formi ove godine i nadam se da ce nastaviti ovako i najbliziji je Markezu moramo da se naviknemo ove sezone kako stvari stoje da Dani i Horhe bljesnu samo poneku trku,dok Rosi ima konstantnost ovo mu je peti podijum od cega ima 4 druga mesta.
                            Moja prognoza je da ce Rosi uspeti da pobedi Markeza u Asenu,ne govorim to tek tako zato sto navijam za njega vec ozbiljno i mislim da ce se vecina sloziti samnom.

                            Comment


                            • #89
                              "Nije pitanje da li Rosi moze da osvoji titulu, vec da li uopste moze da ostvari pobedu ove godine. Ne zelim da umanjujem ono sto Rosi radi ove sezone ali to je nedovoljno. Markez je treutno bolji u svemu od Rosija, koci bolje, ubrzava bolje, prolazi kroz krivine bolje, i ne znam gde Rosi moze da nadje prednost, eto neka mi neko kaze."

                              Crni, po prvi put da nisi u pravu. Pogledaj trku, na 21 krug do kraja, kada Markez prati Rosija. U poslednjih nekoliko krivina su prikazali sa MM kamere Rosija i njihove brzine. U tih nekoliko krivina Rosijeva brzina je bila za do 10km/h veca, tek je na pravcu honda razvalila jamahu u brzini (zbog toga mislim da je jedino na ubrzanju losiji i na pravcu). Rosi je ovu trku izgubio u prvoj krivini, jer je u nekoliko krugova tu, iz meni neobjasnjivih razloga, bio mnogo losiji na kocenju cak i od Pedrose. Ovo je samo moje vidjenje nakon 4 puta odgledane trke u Katalunji. Za Asen sam 100% siguran da je Rosijev.

                              Comment


                              • #90
                                Ako je u Assenu prosle godine mogao dobiti, ne vidim zasto ne bi i ove sezone mogao negdje da ubode
                                1994 1995 2000 2001 2002 2003 2004
                                1997 1999 2001 2002 2003 2004 2005 2008 2009 2015
                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X