Announcement

Collapse
No announcement yet.

2014 World Cup Brazil - Group A

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #91
    Originally posted by AK47 View Post
    Nisam se kladio necka se Kevin Princ,ako se sastanu Holandija i Brazil dogovaramo na koliko lako to nas dvojica rijesimo...
    Kladio bi se ja da nije u pitanju repka ciji je kapiten onaj mali covek rvp. Razumi me akane

    Comment


    • #92
      Originally posted by conviction View Post
      Ako bi Španija završila na drugom mjestu u grupi, što je vrlo realno, onda vjerovatno idu na Brazil u 1/8f. U slučaju da dođe do tog meča dajem prednost Brazilu. Španci imaju problema što se samog napada tiče. Diego Kosta nije igrao puno utakmica u reprezentaciji da bi se potpuno uklopio dok su alternative, Tores i Vilja, u ne tako dobroj formi. Sredina može da iskreira šta god da poželiš ali realizacija je baš slaba u poslednjih nekoliko utakmica. To se moglo vidjeti i u ovim pripremnim utakmica Španije za SP.

      Što se Brazila tiče treba istaći da žute kartone već imaju Tiago Silva, Luiz Gustavo i Nejmar i u slučaju da jedan od njih trojice dobije karton protiv Kameruna neće moći igrati u osmini-finala.

      Premda je nerezeonski o tome pričati u ovom momentu ja Nijemcima dajem najveće šanse za titulu.

      Još bih nešto dodao za Freda, on je ovako igrao odnosno imao ovakav uticaj na igru Brazila i tokom ove dvije godine koje je Skolari uigravao ovaj tim samo tome niko nije pridavao veliki značaj jer su neki drugi postizali golove pa se nije obraćala pažnja.
      Ja se ne bih slozio za Spance, mislim da je Villa u odlicnoj formi, a i Costa ce svaku priliku iskoristiti, to je jasno. Po meni sredina je debelo podbacila u prvom mecu, a o odbrani da ne pricam.
      sloboda ili ništa

      Comment


      • #93
        Originally posted by conviction View Post
        Ako bi Španija završila na drugom mjestu u grupi, što je vrlo realno, onda vjerovatno idu na Brazil u 1/8f. U slučaju da dođe do tog meča dajem prednost Brazilu. Španci imaju problema što se samog napada tiče. Diego Kosta nije igrao puno utakmica u reprezentaciji da bi se potpuno uklopio dok su alternative, Tores i Vilja, u ne tako dobroj formi. Sredina može da iskreira šta god da poželiš ali realizacija je baš slaba u poslednjih nekoliko utakmica. To se moglo vidjeti i u ovim pripremnim utakmica Španije za SP.

        Što se Brazila tiče treba istaći da žute kartone već imaju Tiago Silva, Luiz Gustavo i Nejmar i u slučaju da jedan od njih trojice dobije karton protiv Kameruna neće moći igrati u osmini-finala.

        Premda je nerezeonski o tome pričati u ovom momentu ja Nijemcima dajem najveće šanse za titulu.

        Još bih nešto dodao za Freda, on je ovako igrao odnosno imao ovakav uticaj na igru Brazila i tokom ove dvije godine koje je Skolari uigravao ovaj tim samo tome niko nije pridavao veliki značaj jer su neki drugi postizali golove pa se nije obraćala pažnja.
        Zuti kartoni se brisu poslije utakmica odigranih u grupi.
        sigpic

        Comment


        • #94
          I da dodam, Xavi trenutno u sredini spanije ne donosi nista. Kapa dole za sve postignuto u karijeri i za titule, ali covek ne igra odbranu, prespor je i svaki igrac moze lagano da mu odigra flastera tako da nema vise ni onih lopti koje su ga nekada krasile. Po meni Xabi Alonso-Buskec a ispred njih Fabregas je uvek moze da se ubaci iz drugog plana i uradi nesto u napadu.
          sloboda ili ništa

          Comment


          • #95
            Kakav Fabregas, jedini igrac koji moze da konkurise ovoj trojici i da upadne, umesto Xavia, jeste Kokeman. Cak neki govore da Brka razmislja o zameni Busquetsa za Javia Martineza. Veceras bod Spaniji ne donosi nista, i stavlja ih u vrlo nezgodnu situaciju.
            sigpic

            “We have to change, from doubters, to believers, now.”
            -Jürgen Klopp

            Comment


            • #96
              Originally posted by chofy88 View Post
              I da dodam, Xavi trenutno u sredini spanije ne donosi nista. Kapa dole za sve postignuto u karijeri i za titule, ali covek ne igra odbranu, prespor je i svaki igrac moze lagano da mu odigra flastera tako da nema vise ni onih lopti koje su ga nekada krasile. Po meni Xabi Alonso-Buskec a ispred njih Fabregas je uvek moze da se ubaci iz drugog plana i uradi nesto u napadu.
              Ćavi ispijet kao kada mamba, Kondicija i ja ispijemo 4 "krmačiće" Nikšićkog svetlog, razume se.

              Ide on kod Arapa da zgrne još koji milion i ales-kaput braćo, toliko od oca igre.

              Comment


              • #97
                Originally posted by Brajkula View Post
                Ćavi ispijet kao kada mamba, Kondicija i ja ispijemo 4 "krmačiće" Nikšićkog svetlog, razume se.
                Zamisljam sliku u glavi.. Ako je stvarno toliko onda je on puko


                Alonso, Javi moraju da im igraju.. A i Koke bi mogao.
                Last edited by l1m4r; 18-06-14, 17:13.
                Originally posted by Vladan
                SAFa niko nije mogao ni jednom da prezivi, Runi je to uradio dva puta. Masivan. Monumentalan. Bivsi. Pozdrav legendo, donesi Evertonu nemoguci san.
                :vinjaksmajli:

                Comment


                • #98
                  Koliko sam upućen žuti kartoni se ne brišu sve do polufinala.

                  Mislim da Del Boske neće mijenjati tandem Buskets - Xabi Alonso dok je sve ostalo podložno promjenama. Nešto kontam da će Pedro od prve.

                  Comment


                  • #99
                    Originally posted by PRINCE View Post
                    Kladio bi se ja da nije u pitanju repka ciji je kapiten onaj mali covek rvp. Razumi me akane
                    Zajebao sam se jbg kontao sam da si ti kao Topdzija nas brat,sve do mora ravno
                    Zeljko Malnar-Nocna mora <3


                    #the return

                    Comment


                    • Kamerun je sigurno jedna od najgorih ekipa na ovom prvenstvu, uz Iran i Honduras. Dosta toga ne štima kod njih, taktički je to skroz slabo, trče k'o muha bez glave, vrlo gruba i neorganizovana igra, a glavno oružje su im prekidi. Još kada na sve to dodaš narušenu atmosferu u ekipi, mada su tome najmanje kumovali igrači, savez nije ispoštovao ono što su obećali što se nije dopalo igračima. Navodno je riječ o obećanim premijama, ali nakon ovakvog izdanja trebaju se zapitati da li su uopšte u stanju da zahtjevaju veće premije jer pored loše igre, poslali su ružnu sliku svijetu o sebi.

                      Što se Hrvata tiče, oni su ovu situaciju iskoristili i fortuna koja je Kamerunu bila naklonjena u prvoj utakmici sada im je okrenula leđa, a tu je izostanak Eto'oa, te maloumnost Songa. Nisu oni odigrali ništa spektakularno, ali su igrali baš organizovano i u svakom trenutku su znali šta žele. Početni pritisak i dolazak do vodstva, nakon toga su stali na loptu do crvenog kartona kada im se prostor otvorio što su znalački iskoristili. Mislim da bi Kovač mogao više slobode dati Rakitiću i gurnuti ga ispred Modrića jer nije kompaktan u tandemu sa Modrićem. Vukojević ili možda čak i Vida (mada sumnjam, teško da će mu ukazati povjerenje Kovač) bi mogli pozadi jer je potreban bedem na sredini kako bi osujetili brzonoge Meksikance. Sammir definitivno ne može odraditi svoje, ili nije spreman ili ga mrzi, ali je uglavnom bio beskoristan (igrač manje). Opet sa druge strane tu je i Kovačić koga bi Rakitić mogao "ugušiti" ako bude igrao isturenije. I ono što treba naglasiti jeste da Rebića mora koristiti kao džokera daleko prije nego Jelavića. U obje utakmice za ono malo vremena što je proveo na terenu pokazao je kolika je zapravo opasnost po protivnički gol. Prema do sada prikazanom prednost bi dao Meksiku, što zbog igre što zbog pritiska koji je sada na Hrvatima jer Meksikancima odgovara i bod, no jedno je jasno - očekuje nas paklena utakmica.
                      Last edited by Merlin; 19-06-14, 04:17.
                      sigpic
                      Bill Shankly: "If you can't support us when we lose or draw,
                      don't support us when we win."

                      Comment


                      • Originally posted by AleksaVP View Post
                        Pokoškali se malo Kamerunci

                        Spoiler
                        [VINE]MTWPmPQi3dh[/VINE]
                        Ništa čudno kada je u pitanju Ekoto. Ovako se on slično pokoškao i sa Ćorlukom dok su u Totenhemu igrali.

                        Comment


                        • Ja sam iskreno razočaran Kovačem,iako smo dobili 4-0,to je više radi Kameruna totalno raspuštene ekipe nego radi nas,meni neide u glavu da ti Rakitića i Modrića stavljaš da čuvaju leđa i žrtvuju se radi Sammira,lika kojeg čak ni Mamić nije uspio prodati nigdje nakon 6 godina i koji grije klupu u Getafeu, njega stavi na poziciju gdje je Rakitić odigrao odličnu sezonu itd,da ne spominjem Modrića koji se oupće nevidi,tj samo služi da zaustavlja napade protivnika

                          Ako postavi ovakvu postavu i protiv Meksika,stvarno nisam optimističan....zar je tako teško stavit jednog defanzivnog veznog kraj Modrića i Rakitića na svoju poziciju i bilo bi to duplo bolje,takve stvarni nikad neću shvatit,mislio sam da je Kovač bolji od Štimca,ali me razočarao totalno

                          Comment


                          • Originally posted by Mario Ancic View Post
                            Ja sam iskreno razočaran Kovačem,iako smo dobili 4-0,to je više radi Kameruna totalno raspuštene ekipe nego radi nas,meni neide u glavu da ti Rakitića i Modrića stavljaš da čuvaju leđa i žrtvuju se radi Sammira,lika kojeg čak ni Mamić nije uspio prodati nigdje nakon 6 godina i koji grije klupu u Getafeu, njega stavi na poziciju gdje je Rakitić odigrao odličnu sezonu itd,da ne spominjem Modrića koji se oupće nevidi,tj samo služi da zaustavlja napade protivnika

                            Ako postavi ovakvu postavu i protiv Meksika,stvarno nisam optimističan....zar je tako teško stavit jednog defanzivnog veznog kraj Modrića i Rakitića na svoju poziciju i bilo bi to duplo bolje,takve stvarni nikad neću shvatit,mislio sam da je Kovač bolji od Štimca,ali me razočarao totalno
                            Sreća njegova što još uvijek ima vremena za popravni. Ako ništa, mislim da neće biti slijep pored očiju pa Sammira ponovo gurnuti u vatru.
                            sigpic
                            Bill Shankly: "If you can't support us when we lose or draw,
                            don't support us when we win."

                            Comment


                            • Originally posted by Merlin View Post
                              Sreća njegova što još uvijek ima vremena za popravni. Ako ništa, mislim da neće biti slijep pored očiju pa Sammira ponovo gurnuti u vatru.
                              ma ne vjerujem da je slijep,više je to da mora učinit uslugu svom kumu Mamiću i da napokon utopi Sammira negdje za pristojnu lovu,da ne spominjem da od svih Mamićevih igrača 20 posto ide njemu od svakog transfera Štimca su razapinjali kad je Sammira pozvao tek u 23 igrača za kvalifikacije,a ovaj probisvijet ga stavi u prvih 11 na SP,i da mu igrači Reala i Barcelone čuvaju leđa,dok se on šetkuca po terenu

                              a da ne pominjem Pranjića,beka koji to nije,ali eto igra,njemu su i Kamerunci stvarali probleme na toj strani i stalno je bio višak na toj strani,reća naša što neznaju,mnadam se da ga je samo stavio radi toga jer može ubaciti lijevom nogom i probiti tu stranu,za raliku od Vrsaljka koji je bio odličan defezivno protiv Brazila,ali nije mogao probiti stranu...

                              Ne znam možda sam previše kritičan poslije pobjede od 4-0,ali jednostavno svako normalan to vidi da neštima takva postava,i da Sammir nema nikakve kvalitete za igrat na takvom nivou,i onda on to napravi,što je najgore mali Kovačić mora radi tog Sammira grijat klupu ,iako je već sad s 20 godina duplo bolji igrač od njega

                              Comment


                              • Dobro je što su se Hrvati ovako nafurali protiv jedne zasita tužne reprezentacije skoro u svakom smilslu. Nisu svjesni kako će da prime jednu pljusku od Meksika ali sve u svoje vrijeme

                                Comment

                                Working...
                                X