Announcement

Collapse
No announcement yet.

2014 World Cup Brazil - Group A

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #76
    Originally posted by prskaj View Post
    Nije mi jasno zasto ste svi flipnuli na Ochou, osim one jedne vrhunske intervencije covek nista spektakularno uradio, svi sutevi bukvalno isli u njega
    Ne kažem da je on sada vrhunski golman za Juventus, ali da nije bilo njega otišla bi tekma u 3:0 za Brazil, prelomili bi ih već u 25. minutu i to je to, ovako on je najzaslužniji za bod. Kod postavljanja imao je i dobro istrčavanja msm u situaciji kada je Tijago Silva spustio grudima loptu nekom od igrača, eto tu se sjajno postavio, na vreme izašao i ušao u šut protivniku. Naravno i sve one intervencije, što je odbranio su za naklon....sada možda ti to geldaš kao sreću, ali čovek je odbranio dosta izgledne šanse. I na kraju, ono što gotovo niko ne vidi imao je veliki broj sigurnih istrčavanja i hvatanja lopte, nešto gde je po mnogima najveći u tom polsu opasno fejlovao u meču sa Holandijom kod trećeg gola.

    Očoa > Kasiljas do sada na SP.

    Comment


    • #77
      Originally posted by Brajkula View Post
      Ne kažem da je on sada vrhunski golman za Juventus, ali da nije bilo njega otišla bi tekma u 3:0 za Brazil, prelomili bi ih već u 25. minutu i to je to, ovako on je najzaslužniji za bod.
      Sto se mene tice mozda je zasluzan i za eventualnu titulu ako je osvoji Meksiko ali ko prica o tome?
      Originally posted by Brajkula View Post
      Kod postavljanja imao je i dobro istrčavanja msm u situaciji kada je Tijago Silva spustio grudima loptu nekom od igrača, eto tu se sjajno postavio, na vreme izašao i ušao u šut protivniku.
      Sta je trebao, da ostane na gol liniji? cista situacija, video igrace same kao utvare istrcao covek pravolinijski ovi ga napucali. Nit je bio nesto brz kao munja nit je nekim refleksom odbranio magicnim postavljanjem ruke ili noge, nit je razmisljao kako da se postavi cista situacija trcao ka lopti i to je to
      Originally posted by Brajkula View Post
      Naravno i sve one intervencije, što je odbranio su za naklon....sada možda ti to geldaš kao sreću, ali čovek je odbranio dosta izgledne šanse. I na kraju, ono što gotovo niko ne vidi imao je veliki broj sigurnih istrčavanja i hvatanja lopte, nešto gde je po mnogima najveći u tom polsu opasno fejlovao u meču sa Holandijom kod trećeg gola.

      Očoa > Kasiljas do sada na SP.
      Ne vidim kakve veze Kasiljas ima veze sa pricom ali eto da se razumemo naravno da je Očoa > Kasiljas do sada na SP.
      Koje intervencije su za naklon? Koja istrcavanja su vredna pomena? Gde je on to pokazao neki skill? sve su to basic level postavljanja koja verujem da bi i bajkovic ubo. Naravno ,opet, izuzimam onu sjajnu intervenciju posle Nejmarovog suta glavom. I da se razumemo da ne bi opet krenula neka poredjenja i komentari koji nemaju veze sa pricom - ja ovo sve pisem sa aspekta, zasto svi njega uzdizu u nebesa. Stoji da covek nije gresku napravio ,daleko bilo da ga pljujem ili procenjujem kakav je on inace golman, ja samo ne vidim sta je tu spektakularno bilo juce
      It's not who you are underneath, it's what you do that defines you

      Comment


      • #78
        Imaš ti golmana koji ne bi pravovremeno istrčali na onu loptu. Ok jeste rezon bio da istrči, ali je čovek istrčao i odbranio, u ostalom sve je odbranio lik i zato naklon, sad da li je on tu nešto spektakularno odradio da se diže u nebesa, bem li ga, moguće uz Kostariku da je highlight prvenstva do sada, iznenađenje.

        Evo ti opet kao primer Kasiljas, kod prvog gola glavom RVP-a mogao je dosta bolje da se postavi, ali nije, a da se postavio bio bi to kako ti zoveš basic level.

        Comment


        • #79
          Originally posted by Brajkula View Post
          Evo ti opet kao primer Kasiljas, kod prvog gola glavom RVP-a mogao je dosta bolje da se postavi, ali nije, a da se postavio bio bi to kako ti zoveš basic level.
          Gde je trebao da se postavi? Verujem da se razumemo da niko normalan ne bi trebao da istrci, gde je onda trebao da bude? da ide unazad na gol liniju? stvarno nisam strucnjak, ali verujem da je osnovno pravilo da skratis ugao i da se spremas da izletis u zavisnosti od postavke tvojih odbrambenih igraca. Niko ziv nije ocekivao da ce onako sutirati glavom zato je toliko i spektakularan gol. Nebitno, uostalom, lepo si sve rekao sad na kraju u prvom delu posta, rekli smo sve
          It's not who you are underneath, it's what you do that defines you

          Comment


          • #80
            Ovi Brazilci ako nalete na Van Gala ima da prime petardu samo tako. Murinjo bi sa Hondurasom izvukao bod ovakvim Brazilcima. Samo markiras Nejmara i Oskara i cao Brazil. Premalo kreativnosti za igrace koji nose brazilski dres. Plus neshvatljivo da lik gura prvih 11 vec dve godine i njihove zakrpe i to prema formi od pre dve godine. I onda imas Freda koji je spreman za bavljenje fudbalom rekreativno, Hulka od koga bi i Zervinjo u dresu Arsenala bio korisniji, Paulinja koji ni blizu nije onih rola kojih je ima na kupu konfederacija, Marsela koga ganjaju povrede cele sezone, Danija koji je zreo za francusku ligu, Cezara koji je poslednju sezonu branio u Torontu na 7 utakmica. Da stvar bude jos gora, Skolari nece nista da promeni do god Brazil ucestvuje. I nemoj fresko da se ubacujes da je Skolari tako osvojio vec SP 2002 jer od tada do sada fudbal se okrenuo za 360 stepeni u svakom smislu.

            Comment


            • #81
              Sa onim Brazilom 2002. bih i ja osvojio SP, svako od nas, da se ne lažemo.

              Ta Holandija i to, Van Gal, svi ih uzdižu, a meni tu nešto mnogo smrdi kao i pred početak SP ! Predviđao im ja ispadanje u grupi, kataklizmu, zajebao sam se....ali i dalje mi ne ulivaju neko ekstremno poverenje, tipa nabiju Brazil sa 5 i to.
              Last edited by Brajkula; 18-06-14, 14:11.

              Comment


              • #82
                Nisam mislio da su Holandjani kvalitetni da napucaju Brazilce sa petardom, nego da je Luji Van Gal dovoljno dobar takticar da se posprda sa Brazilcima i njihovom taktikom i igracima koji su isti na svakoj utakmici.

                Comment


                • #83
                  Originally posted by PRINCE View Post
                  Nisam mislio da su Holandjani kvalitetni da napucaju Brazilce sa petardom, nego da je Luji Van Gal dovoljno dobar takticar da se posprda sa Brazilcima i njihovom taktikom i igracima koji su isti na svakoj utakmici.
                  Ako se sastanu ti i ja po avatar na koliko hoces vremena
                  Zeljko Malnar-Nocna mora <3


                  #the return

                  Comment


                  • #84
                    Ma jeste, sa tobom da se kladim pa da opet nosim Iguaina na avataru : D

                    Comment


                    • #85
                      Ako bi Španija završila na drugom mjestu u grupi, što je vrlo realno, onda vjerovatno idu na Brazil u 1/8f. U slučaju da dođe do tog meča dajem prednost Brazilu. Španci imaju problema što se samog napada tiče. Diego Kosta nije igrao puno utakmica u reprezentaciji da bi se potpuno uklopio dok su alternative, Tores i Vilja, u ne tako dobroj formi. Sredina može da iskreira šta god da poželiš ali realizacija je baš slaba u poslednjih nekoliko utakmica. To se moglo vidjeti i u ovim pripremnim utakmica Španije za SP.

                      Što se Brazila tiče treba istaći da žute kartone već imaju Tiago Silva, Luiz Gustavo i Nejmar i u slučaju da jedan od njih trojice dobije karton protiv Kameruna neće moći igrati u osmini-finala.

                      Premda je nerezeonski o tome pričati u ovom momentu ja Nijemcima dajem najveće šanse za titulu.

                      Još bih nešto dodao za Freda, on je ovako igrao odnosno imao ovakav uticaj na igru Brazila i tokom ove dvije godine koje je Skolari uigravao ovaj tim samo tome niko nije pridavao veliki značaj jer su neki drugi postizali golove pa se nije obraćala pažnja.
                      Last edited by ognjen; 18-06-14, 14:44.

                      Comment


                      • #86
                        Originally posted by PRINCE View Post
                        Ma jeste, sa tobom da se kladim pa da opet nosim Iguaina na avataru : D
                        Necemo njega naci cemo nesto drugo ako bude

                        Totalno nekarizmaticna ekipa Brazila,ali ne bih ja njih podcijenio nikako.Sto se tice Holandije svaka cast,ali moraju oni dosta jos da pokazu jer je lako Silva mogao da zabije za 2:0 i gledali bi otaljavanje posla no nije zabio i bilo je sto je bilo...
                        Zeljko Malnar-Nocna mora <3


                        #the return

                        Comment


                        • #87
                          Jeste imao Fred takvu ulogu u ekipi i od pre dve godine gde bi pre svega trebalo doci u prvi plan Nejmar i Hulk, ali davao je on vazne golove na kupu konfederacija, a sada ni u sansi ne moze da se nadje.

                          Pa Akane, mogao je i sudija lako da ne dosudi penal Spaniji ako vec posmatras situaciju sta bi bilo ako bi bilo.

                          Comment


                          • #88
                            Originally posted by AK47 View Post
                            Ako se sastanu ti i ja po avatar na koliko hoces vremena
                            Tipujes na Brazilce? Moze decko, hocu ja ako se vec nisi kladio
                            It's not who you are underneath, it's what you do that defines you

                            Comment


                            • #89
                              Originally posted by prskaj View Post
                              Tipujes na Brazilce? Moze decko, hocu ja ako se vec nisi kladio
                              Nisam se kladio necka se Kevin Princ,ako se sastanu Holandija i Brazil dogovaramo na koliko lako to nas dvojica rijesimo...
                              Zeljko Malnar-Nocna mora <3


                              #the return

                              Comment


                              • #90
                                Ne vjerujem da će Brazilci primiti 5 ili više golova ako budu igrali protiv Holandije. Generalno njima odbrana dobro funkcioniše a i igraju još sa dva defanzivna vezna. Napad im je dosta limitiran.

                                Holanđani su dali Špancima najmanje dva gola tako što su ovi gotovo iz ničega pogriješili. Takođe i onaj gol Robena za 2:1 je isto pokazao nesigunost odbrane Španije. Ovim ja ne umanjujem uopšte Holanđane i njihovu veliku pobjedu već čisto komentarišem probleme koje Španija ima, ne bih da me neko pogrešno shvati. Tih problema Brazil u defanzivi nema.

                                Comment

                                Working...
                                X