Announcement

Collapse
No announcement yet.

2014 FIFA World Cup Brazil - Uživo komentarisanje mečeva

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by maliajnstajn View Post
    Jao Boze iskulirajte, cuj za krivicne prijave, ovo cisti faul, nidje veze. Samo faul najobicniji, za ovo ne treba ni zuti. Ako je isao namjerno koljenom u ledja da ga spucam, sto cisto sumnjam, gledao je loptu, onda treba da ga otjera u svlacionicu, ali posto nije u krajnjem slucaju zuti.

    Ovakvi startovi u PL se desavaju bar 3-4 puta po tekmi. Daj ba pa nije fudbal sport za djevojcice koje ce da placu nakon malo grubljeg starta..
    Pa nego gdje je drugo isao koljenom nego namjerno u ledja? Evo gledam i gledam klip i nemam objasnjenja za dizanje koljena i zabijanje u ledja istog u onakvoj situaciji. Zasto nije sacekao da primi loptu Nejmar, jedino ako je mislio da moze proci kroz njega.
    Pravi divljacki start koji treba biti zestoko kaznjen.

    Comment


    • Nije ovo isti slucaj kao sa Suarezom ali zasluzuje nekoliko meceva suspenzije. Meni licno nije vazno sto je udaren bas Nejmar. Vazno je to sto lopta ide kao Nejmarovim nogama, znaci ozbiljna padajuca putanja, Zunjiga joj nikako ne moze prici, ali zato on uzima odraz levom nogom i desnim kolenom namerno ide da udari Nejmara u kicmu. Apsolutno je jasno da je postojala namera da ga tu udari, a udariti nekog u donji deo ledja, kicmu, sa ledja, kolenom....to je divljastvo.

      Ovakve povrede ostavljaju posledice i moguce bolove ne mesecima, nego godinama. Jezivo.
      Last edited by Bogi; 05-07-14, 10:53.

      Comment


      • Ma tesko je procjeniti na terenu, nakon 70-80min teskog fizickog napora kako ici na loptu. Mozak reaguje sporije i zato se i desavaju odredjene povrede, cisti primjer su rapture ligamenata, jer mozak nije reagovao dovoljno brzo da zastiti misicem ligamente i bum, 9 mjeseci povreda. U ovakvoj situaciji on vidi loptu prva pomisao mu je daj loptu, ne gleda igraca, ljudi gube na svjetskom, jedino na pameti mu je da dobije loptui nabije je naprijed da se pokusaju vratiti. Morate razumijeti veci je pritisak u ovakvim utakmicama, nego u utakmicama u ligama, ovakva prilika za 90% fudbalera dodje jednom u zivotu.
        sigpic
        "IF YOU CAN MEET WITH TRIUMPH AND DISASTER
        AND TREAT THOSE TWO IMPOSTORS JUST THE SAME"

        Comment


        • Treba pogledati položaj Zunige i položaj lopte, zapravo je Zuniga htio da dođe do lopte kroz Nejmarova leđa. Internet je često preplavljen raznim simuliranjima Nejmara i to se često dešava kada se to ne desi ali mediji su čudo, etiketiran je tako od samog početka. Sjećam se kada je igrač Seltika namjerno udarao špicem kopački po leđima Nejmara i kasnije taj isti igrač govori kako Nejmar simulira. U Barseloni je pauzirao oko mjesec dana zbog povrede usljed raznih udaranja i niko to nikada ne spominje već samo daj da se takmičimo u što većem pljuvanju . I kada neko dobije crveni karton prilikom fauliranja Nejmara samo kaže Nejmar je običan simulator, to je glavno opravdanje.
          Last edited by ognjen; 05-07-14, 11:05.

          Comment


          • Ajnstajne, ne mogu reci da nisi potpuno u pravu, ali 70-80 minuta frustracije zbog neocekivano dobre igre Brazila i poraza koji se blizio nije razlog da ovako zaustavljas napad. Isao je da povredi Nejmara, ne da mu oduzme loptu ili napravi ''pametan faul''. Da je hteo da ga zaustavi mogao je to da uradi na pregrst drugih nacina - lopta je bila toliko brza da Nejmar nije mogao da napravi razliku prvim dodirom. Lako je ici kolenom na protivnikova ledja.

            Mec jeste pun tenzija i od veliko znacaja, to moze da bude opravdanje za grublju igru, ali za ovakav start, barem po mom misljenju, ne moze.

            Druga strana price je to da li bi ovaj start bio u centru paznje da je povredjen neki drugi igrac. Pretpostavljam da ne bi, ali ja svejedno ne mogu da verujem da se ove stvari desavaju a da ne bude ni zutog kartona.

            Kao sto rekoh, izuzetno opasna, namerom izazvana povreda. Ledja su jedan od najcesce zaboravljanih, ali najvise izlozenih delova tela fudbalera.
            Last edited by Bogi; 05-07-14, 11:06.

            Comment


            • Meni ovo nikako ne izgleda da je išao sa tom namjerom da Neymara izbaci sa terena par mjeseci, u žaru borbe i spleta raznih okolnosti (Kolumbijci su jurili rezultat) je odreagovao kako je odreagovao i to je to. Ne treba ni pretjerivati sa kaznom tipa "polugodišnja ili godišnja suspenzija" jer se ipak ne radi o tipu igrača kome je to svakodnevnica i koji je i ranije bio poznat po "divljaštvu". Prikladna kazna bi bila 2-3 utakmice suspenzije, ništa više, a vjerujem da će tako i biti.
              sigpic
              Bill Shankly: "If you can't support us when we lose or draw,
              don't support us when we win."

              Comment


              • Suspenzija od dva-tri meca je dovoljna. Ne verujem ni ja da je isao na to da mu slomi prsljen, ali je morao znati da ce mu naneti takav udarac da ce ovaj zavrsiti mec. Ovde nije vazno da li je zeleo da ga samo zaustavi ili da ga ozbiljnije povredi, vazno je kako je startovao. Ne moze se pravdati time da je udarcem kolenom u ledja hteo da napravi ''pametan faul''.
                Last edited by Bogi; 05-07-14, 11:16.

                Comment


                • Gomila je ovakvih startova i udaraca na SP, samo sto je Nejmar stradao a mnogi drugi nisu. Ovo jeste opasno ali sad za zatvor... Preteruje se mnogo, da se nije zvezdica povredila ne bi se uopste toliko ni pricalo o ovome. Da je Paredes iz Ekvadora ovako skocio na Askara Dedjagaha sumnjam da bi nekoga zanimalo. Brajan Klaf, Bil Senkli, Met Bazbi i mnogi stari asovi bi se ismejali da cuju da je ono za zatvor. Ovo je fudbal ljudi, dogodi se.
                  sigpic

                  Comment


                  • Originally posted by maliajnstajn View Post
                    Ma tesko je procjeniti na terenu, nakon 70-80min teskog fizickog napora kako ici na loptu. Mozak reaguje sporije i zato se i desavaju odredjene povrede, cisti primjer su rapture ligamenata, jer mozak nije reagovao dovoljno brzo da zastiti misicem ligamente i bum, 9 mjeseci povreda. U ovakvoj situaciji on vidi loptu prva pomisao mu je daj loptu, ne gleda igraca, ljudi gube na svjetskom, jedino na pameti mu je da dobije loptui nabije je naprijed da se pokusaju vratiti. Morate razumijeti veci je pritisak u ovakvim utakmicama, nego u utakmicama u ligama, ovakva prilika za 90% fudbalera dodje jednom u zivotu.
                    Kada bi se ovako stvari posmatrale onda prekršaj uopšte ne bi postojao. Ovako možeš opravdati sve prekrašaje koji su se desili u istoriji fudbala. Činjenica je da Zuniga nije bio ni blizu lopte niti bi bilo kakvim skokom bio bliži istoj.

                    Ulaziš previše u svijest samog igrača s obzirom na okolnosti u kojim se njegova ekipa nalazi a sudija je tu da samo analizira fizičke kontakte.

                    Normalno je negodovanje brazilske javnosti, to će se smiriti nakon nekoliko dana. Gledam koliko se samo ljudi okupilo ispred bolnice u kojoj je Nejmar smješten i biće sigurno još pritisaka da se kazni Zuniga ali to nije nešto što nismo očekivali.

                    S-Nash, u pravu si. Nejmar je ipak velika zvijezda tamo u Brazilu i sigurno da bi bilo drugačije da je neko drugi u pitanju.
                    Last edited by ognjen; 05-07-14, 11:33.

                    Comment


                    • Ma dobro joj, ja nisam sudija sad da gledam cisti faul, ja isto znam da nisi fudbaleri bog zna sta inteligentni i garantujem vam ako psihicki nisu poremeceni nikad ne razmisljaju o posljedicama starta, jer da razmisljaju ne bi nikad faula vidjeli. Nemas ti vremena za razmisljanje, to je sekunda u kojoj odlucis hoces ili neces, u toj sekundi nema teorije da razmislis hoces li slomiti nogu nekome ili ces napraviti start za fudbalske udzbenike. Desava se ko sto kaze Nashko, jebiga fudbal je, zar borbe plus ukljuci one moje faktore i eto ti razumnog objasnjenja.

                      A sad do sudije zavisi u kojoj je poziciji bio i da li je vidio sve, to iskreno pojma nemam, nisam vidio uzivo faul, izasao sam iz prostorije u toku uzivo prenosa u tom trenutku pa ne znam
                      sigpic
                      "IF YOU CAN MEET WITH TRIUMPH AND DISASTER
                      AND TREAT THOSE TWO IMPOSTORS JUST THE SAME"

                      Comment


                      • Originally posted by S-Nash View Post
                        Gomila je ovakvih startova i udaraca na SP, samo sto je Nejmar stradao a mnogi drugi nisu. Ovo jeste opasno ali sad za zatvor... Preteruje se mnogo, da se nije zvezdica povredila ne bi se uopste toliko ni pricalo o ovome. Da je Paredes iz Ekvadora ovako skocio na Askara Dedjagaha sumnjam da bi nekoga zanimalo. Brajan Klaf, Bil Senkli, Met Bazbi i mnogi stari asovi bi se ismejali da cuju da je ono za zatvor. Ovo je fudbal ljudi, dogodi se.
                        Moze se time i zavrsiti ova prica. Javnost jeste dosta umesana u ocenu onoga juce.

                        Jeste, stari asovi bi se mozda nasmejali, ali znas i sam sta je Klaf mislio o gruboj igri Don Rivijevog Lidsa.

                        Neka se sve krece u granicama normale, ili eventualno malo iznad nje, zao mi je da bilo o dozivi tako nezgodan udarac.

                        Comment


                        • Originally posted by Bogi View Post
                          Moze se time i zavrsiti ova prica. Javnost jeste dosta umesana u ocenu onoga juce.

                          Jeste, stari asovi bi se mozda nasmejali, ali znas i sam sta je Klaf mislio o gruboj igri Don Rivijevog Lidsa.

                          Neka se sve krece u granicama normale, ili eventualno malo iznad nje, zao mi je da bilo o dozivi tako nezgodan udarac.
                          Znam ja sta je on mislio ali isto tako znam kako je njegov Notingem Forest igrao meceve eliminacije u Kupu Sampiona, koja je to cvrstina i kako su umeli da biju ako zatreba.

                          Normalno da je lose kad se bilo ko povredi. Poenta je da imas gomilu likova samo na ovom takmicenju koji rade isto ovo. Ovi iz Hondurasa su najgori, tu na svakoj utakmici imas bar 10 gorih stvari od ovoga sto je Zuniga uradio. Dosta igraca prakticno svih ekipa ide tako kolenom na ledja i onda zavisi koju ce ko tacku pogoditi, kako je protivnik gradjen, da li je prethodno imao povrede ledja... Steta je za Nejmara, ja ga ne volim ali im je ubedljivo najbolji igrac na SP. Steta je za bilo koga i to je sustina. Da nije on u pitanju, ne bismo ni mi ovde pisali o tome i preslo bi se preko tog faula bez problema.
                          sigpic

                          Comment


                          • Faul kao faul.Grublji...ali i dalje obican faul.To je neko moje misljenje...
                            Ko je trenirao,znace sta se sve desava na samom terenu.Koliko stipanja,udaranja i ostalog(ja sam na jednoj utakmici stao metalnim kramponima namerno na prste protivniku...iz cistog razloga zato sto me pola utakmice stipao za ledja.U tom trenutku ne razmisljas o posledicama ili bilo cemu...adrenalin te siba,mozak sam ide u off i to je to).To se svuda desava,i to je deo fudbala(los deo,ali i dalje deo)
                            Nejmar nek bude srecan sto nije otisao u PL.Imao bi ovakve startove 2 puta sedmicno...jer je to u PL normalna stvar....
                            I LOVE HOUSE MUSIC!!

                            Comment


                            • Da nije devojcica Nejmar u pitanju, ovo ne bi prokomenarisalo troje ljudi. Muka mi je.
                              sloboda ili ništa

                              Comment


                              • Nisam siguran da je ovo dozvoljeno u MMA.

                                Comment

                                Working...
                                X