Announcement

Collapse
No announcement yet.

2014 FIFA World Cup Brazil - Uživo komentarisanje mečeva

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Samo me zanimalo oce li Lev da se glupira sa Lamom u vezi ili ce da ga stavi tamo dje treba da igra. Posto se nije glupirao odma je sve bilo jasno, mozda jeftin gol ali strasan. Otresao Varana pjeske iako je bolestan i fenomenalno glavom matirao Ljorisa koji ni blizu nije bio da odbrani. Grizman izgorio, visoko postavljena odbrana Njemaca posebno u prvom poluvremenu, bilo je tu odlicnih dugih lopti ali Grizman niti jednu da primi kako treba. Talenat je on ali sto se mene tice prilicno precijenjen igrac. Uvodjenjem Zirua se izgubila mogucnost da se nesto uradi u posljednjih 10-ak minuta, on onako drven samo u ofsajd stoji, nidje nikog da poveze redove. Ja sam zadovoljan cetvrtfinalem iz prostog razloga sto mislim da je ovo maksimum. Francuska je tokom istorije bila sila samo tokom Platinijevog i Zidanovog doba i davno kad je Fonten dao 13 golova 1958. cini mi se. Oni takve igrace nemaju, masu je tu snage, mladosti, ali maestra nemaju, cekace ko zna koliko godina na nekog novog Zidana. Imali su i jedan porazavajuci rekord na velikim prvenstvima cini mi se, mozda je to bilo i samo za Mundijale od 1982, bez pobjede ako u ekipi nema Platinija/Zidana, tako da je ovo veliki napredak. Tako da medju osam sjajan rezultat, sirovo je sve ovo previse, protiv Nigerije su se vidjeli limiti.
    sigpic

    Comment


    • Takticka pobeda Nemacke, nulifikovali su u potpunosti brzu tranziciju Francuske, terali ih sto dalje od gola solidnim presingom na sredini, umrtvili igru posle gola Hummelsa bas onako kako njima odgovara i cekali kontre kojih je bilo u izobilju. Vezni red Petlova je zakazao poprilicno. Hummels odneo kod prvog gola Varana, previse mekano je usao u taj duel Francuz.

      Veceras ocekujem nesto otvoreniji i atraktivniji susret, nekako i cenim da ce pobednik tog duela ici u finale.
      sigpic

      “We have to change, from doubters, to believers, now.”
      -Jürgen Klopp

      Comment


      • Originally posted by conviction View Post
        Nisam ni očekivao neku fudbalsku ljepoticu s obzirom na prikazano od strane ove dvije ekipe u dosadašnjem dijelu takmičenja ali zadovoljan sam utakmicom. Nijemci, poslije postignutog gola, gledaali da drže konce pod kontrolom u nadi da će im se otvoriti još koja šansa. U drugom poluvremenu Francuzi krenuli nešto otvorenije ali nikako nisu uspijevali konkretno da ugroze gol Nojerai. Osim onog pokušaja Valbuene u prvom i ovom pokušaju Benzeme sada pred sami kraj, ne znam da su Trikolori imali neku ozbiljnu šansu. Nijemci zasluženo i dosta bolje je ovo u odnosu na utakmicu sa Alžirom ali ne i idealno, za očekivati je da podignu nivo igre.

        Kolumbija se najbolje pokazala od svih ekipa do sada. Večeras su favoriti protiv Brazila, samo je pitanje da li osjećaju ikakav pritisak koji bi im možda mogao napraviti probleme. Brazil mora mnogo bolje večeras kako bi prošao dalje jer ne vidim način njihovog uspijeha ako budu igrali slično kao u prethodnim utakmicama.

        PS Još bih dodao nešto, impresiniran sam smirenošću Nojera prilikom ovih njegovh intervencija.
        I ja ubedjen da je kolumbija favorit..i u klad sam to dokazao
        Vidimo uskoro koliko smo u pravu
        Brazil ima igrace-igru nikakvu.. svi ocekuju da prorade .ebem li ga

        Comment


        • Originally posted by Vladan View Post
          Samo me zanimalo oce li Lev da se glupira sa Lamom u vezi ili ce da ga stavi tamo dje treba da igra. Posto se nije glupirao odma je sve bilo jasno, mozda jeftin gol ali strasan. Otresao Varana pjeske iako je bolestan i fenomenalno glavom matirao Ljorisa koji ni blizu nije bio da odbrani. Grizman izgorio, visoko postavljena odbrana Njemaca posebno u prvom poluvremenu, bilo je tu odlicnih dugih lopti ali Grizman niti jednu da primi kako treba. Talenat je on ali sto se mene tice prilicno precijenjen igrac. Uvodjenjem Zirua se izgubila mogucnost da se nesto uradi u posljednjih 10-ak minuta, on onako drven samo u ofsajd stoji, nidje nikog da poveze redove. Ja sam zadovoljan cetvrtfinalem iz prostog razloga sto mislim da je ovo maksimum. Francuska je tokom istorije bila sila samo tokom Platinijevog i Zidanovog doba i davno kad je Fonten dao 13 golova 1958. cini mi se. Oni takve igrace nemaju, masu je tu snage, mladosti, ali maestra nemaju, cekace ko zna koliko godina na nekog novog Zidana. Imali su i jedan porazavajuci rekord na velikim prvenstvima cini mi se, mozda je to bilo i samo za Mundijale od 1982, bez pobjede ako u ekipi nema Platinija/Zidana, tako da je ovo veliki napredak. Tako da medju osam sjajan rezultat, sirovo je sve ovo previse, protiv Nigerije su se vidjeli limiti.
          Lepo pises, kao i uvek..sad vidi da volis francuze, skroz si realan oko ovog mundijala-vas solidan rezultat-uspeh. A za Leva si ubo-postavio je jaku taktiku, kao i uvek kada je bitno.
          Nema se sta nadovezati... pomenuo si Platinijovu generaciju iz 84-te... e to mi je pokrenulo secanja-oni su bili NAJMOCNIJA fudb reprezentacija koju pamtim!
          A Platini carobnjak.. veca 10-ka od ZI-ZUA.....toliko

          Comment


          • Možda su se malo Francuzi i precijenili nakon relativno lake grupe i Nigerije, koja je definitivno slovila za najlakšeg protivnika 1/8 finala. Mada i protiv njih su se dobrano namučili. Ne želim sada reći da je ovo loša ekipa, nasuprot, ima ogroman potencijal, dobro su posloženi, što je najvažnije igraju moderan i lepršav fudbal, ali treba istaći i to da na ovom prvenstvu do danas nisu imali ozbiljnog i dostojnog protivnika. Nijemci su danas slavili prije svega zahvaljujući taktičkoj igri, mnogo su trčali i zatvarali prostor tako da nisu dozvoljavali Francuzima njihov prepoznatljivi brz i lepršav fudbal. Ovako su se Francuzi oslanjali na individualni kvalitet, tačnije šta će Valbuena i Griezmann izmisliti za Benzemu, jer su Pogba i Matuidi igrali previše povučeno.

            Sad da malo odmorimo oči uz Cuadrada, Rodrigueza i kompaniju.

            Brazil: Julio Cesar, Thiago Silva (c), David Luiz, Fernandinho, Marcelo, Hulk, Paulinho, Fred, Neymar, Oscar, Maicon

            Kolumbija: Ospina, Zapata, Yepes (c), Sanchez, Armero, Gutierrez, Rodriguez, Cuadrado, Guarin, Ibarbo, Zuniga
            Iznenađenje u ekipi Brazila - Maicon od prve minute. Zaboravio sam i da je uopšte u kadru... Dobra stvar (po Kolumbijance i njihove simpatizere) jeste da će bezopasni Fred ponovo početi utakmicu od prve minute. Jo je imao priliku prethodnu tekmu da ga izbaci, ali između 2 flopa Scolari je odabrao boljeg glumca. Mislim da Kolumbija ima čemu da se nada - ako uspiju razviti svoju igru i ubaciti Brazilce u svoju "mašineriju" ili ako Brazil ponovi bezidejnu igru kao ranije.
            sigpic
            Bill Shankly: "If you can't support us when we lose or draw,
            don't support us when we win."

            Comment


            • Pekerman se ovog puta odlucio da ne pocne sa dva napadaca i Jamesom na krilu, ipak tu treba jedan radnik na krilu kakav je Ibarbo, a James na svojoj poziciji iza napadaca. Ocekivao sam ovo.
              sigpic

              “We have to change, from doubters, to believers, now.”
              -Jürgen Klopp

              Comment


              • VAMOS COLOMBIA!
                Originally posted by maliajnstajn
                Arsenal ako uzme narednih 5 tekmi, uzima i titulu, nema previse tu filozofije.

                Comment


                • Kad pre, ajde kolumbijci ...
                  sigpic

                  Always somewhere Miss you where I've been I'll be back to love you again

                  U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll.Dozivaš kišu.
                  Ili da mazneš neku lepu ribu. Samo je bezveze kada se probudiš….

                  Comment


                  • Jeftino. Nikad mi nece biti jasno, kako moze da te mrzi samo da ispratis putanju lopte. Aj da gledamo sad kako prsti
                    It's not who you are underneath, it's what you do that defines you

                    Comment


                    • eh golmane...
                      sigpic

                      Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                      But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                      Comment


                      • Previse stegnuti Kolumbijci, Brazil bas pritiska...
                        sigpic

                        “We have to change, from doubters, to believers, now.”
                        -Jürgen Klopp

                        Comment


                        • Kvadrado bre saberi se!
                          It's not who you are underneath, it's what you do that defines you

                          Comment


                          • Kako bih delio instant zute kartone kad stanu ovako i okrenu se ka sudiji

                            Kidaju Brazilci, mnogo me zanima sta donosi drugo poluvreme
                            It's not who you are underneath, it's what you do that defines you

                            Comment


                            • Sta Fernandinho treba da uradi da bi dobio zuti karton?
                              Originally posted by maliajnstajn
                              Arsenal ako uzme narednih 5 tekmi, uzima i titulu, nema previse tu filozofije.

                              Comment


                              • Valjda Brazil izdrži u drugom poluvremenu a nije da ne može, fino igraju i maksimalno koriste nervozu i brzopletost igrača Kolumbije.

                                Comment

                                Working...
                                X